«Українцям нема де грати, це кінець». Світоліна проти бойкоту турнірів
Українка вважає, що бойкот – не варіант
Українська тенісистка Еліна Світоліна не підтримує думку міністра спорту України та голови НОК Вадима Гутцайта, який закликає українських спортсменів бойкотувати турніри за участю гравців з росії та білорусі.
«Це питання дуже складне. Сподіваюся, що будь-які подальші рішення будуть зваженими та не зашкодять українському спорту, і нашій державі загалом: усередині країни та на міжнародній спортивній арені. Я спробую прокоментувати та роз'яснити на прикладі тенісу та дам власну оцінку того, що обговорюється протягом останнього тижня.
Нині рекомендація звучить так: «не брати участь у змаганнях, до яких будуть допущені російські та/або білоруські спортсмени. Що це означає де-факто? Це означає, що кар'єра всіх українських професійних тенісистів – і дорослих, і юніорів має завершитися. Бо якщо ми не можемо брати участь у турі, де грають країни під білими прапорами, нам нема де грати. Це кінець. Виходить, теніс треба викреслити як вид спорту.
Припустимо, ще якісь міжнародні федерації приймають рішення та допускають цих спортсменів до змагань. Наскільки мені відомо, зараз вони виступають під нейтральним прапором у тенісі, велогонках, а минулого тижня їх уже допустили до фехтування. Нема гарантії, що завтра їх не допустять до інших видів спорту. Що робити Україні із забороною на виступи для наших спортсменів? Продовжувати забороняти? Забирати «зброю» у наших спортсменів? Уявімо, що ми бойкотуємо та знімаємося з турнірів. Далі що? Ми пішли, вони залишилися і продовжують перемагати для своїх країн. А ми – ні, бо ми пішли. Наші військові так би ніколи не зробили. Вони борються за кожен сантиметр нашої землі, за кожне слово, за можливість підняти український прапор на звільненій Харківщині чи Донбасі.
Для мене тенісний корт – це мій фронт. Саме там я завжди піднімаю український прапор, там я говорю про війну, про те, що росія – це країна-терорист. Я привертаю увагу всього світу саме там, де я маю голос та силу», – заявила Світоліна.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Донецька команда готується до матчу 14-го туру УПЛ проти Інгульця
Зрадник України виграв апеляційний суд в Лозанні
Але що реально можна зробити:
- ігнорувати та забути про росію, російську мову, російське кіно, музику, російський контент (замінити його) тощо;
- ігнорувати та забути про росіян всюди в світі, не мати з ними справи;
- не спілкуватися та ігнорувати всіх іноземців, хто топив роками за росію;
- запам'ятати всі ці події (вбивства, брехню, теракти, масові злочини) та зберегти історичну пам'ять про злочини росіян на майбутні 100-200 років;
- ігнорувати все російське та всіх, хто їх підтримує, не зважаючи на відверті щоденні злочини, ненависть, тероризм, вбивства.
Виключення можна зробити лише для тих одиниць росіян (їх надзвичайно мало, але вони є), хто наважився назвати події їх справжніми назвами.
В 1979-1989 - вторгнення СРСР в Афганістан, при чому СРСР не анексував землі афганців, але привів до влади потрібний їм режим.
В 2014-2022 - вторгнення росії в Україну, анексія Криму і частин Донецької, Луганської областей. В 2022 році анексія Запорізької області, Херсонської, майже всієї Луганської. Вбито десятки тисяч українців. Є підозра, що там понад 150 тисяч вбитих українців.
А яка ж реакція світу?
ЧС по футболу 2018 - Макрон, президент Хорватії, Інфантіно. Спонсорство Газпромом УЄФА. Формула-1 в Сочі. Змагання різноманітні в росії. Жодних бойкотів росії на Олімпіадах. Росіяни очолюють федерації боксу, шахів.
Тобто війна в Афганістані - Захід показово все байкотує, олімпіаду в Москві-1980.
А війна в Україні - Захід говорить "не всьо так андазначна". Спорт внє палітіки.
Приходится признать, что Украина и весь цивилизованный мир проигрывает информационную войну убийцам и насильникам. Добро оказалось бессильным против силы зла, а это печально.
Найбільша держава в світі захоплює землі маленької Молдови, Грузії, а тепер і України.
Але то треба було йти на надто багато особистих жертв. Звичайних чоловіків призвали, вони кинули все своє життя, дім, сім'ю і пішли воювати і хтось з них помер. А оці от тенісисти навіть не можуть зробити таку малу річ, як зняття. Бо втратять же пару очок і пару тисяч доларів.... Це надто сильні жертви для них. Саме тому і каталися на рашку на турніри.І саме Світоліна як найбагатша і найрейтинговіша тенісистка мала подати приклад і першою почати зніматися. Але нє.