Вихрист зустрінеться з непереможеним кубинцем. Буде цікаво і небезпечно
Це схоже на підвищення рівня опозиції для Віктора
11 лютого в США українець Віктор Вихрист (11-0, 7 КО) зустрінеться з кубинцем Леньєром Перо (8-0, 5 КО). Черговий поєдинок українця в Америці може бути справжнім випробуванням, адже опонент – вправний та технічний спортсмен.
У кар’єрі українського боксера вже були серйозні випробування. Цей поєдинок може стати найсерйознішим на цю мить.
Віктора Вихриста непогано ведуть. Він має і міцні поєдинки, і абсолютно прохідні для загальної практики
Прийнято вважати, що будувати кар’єру через Німеччину зараз нелогічно. Тому що німці ведуть своїх боксерів стандартно та консервативно. Тобто, підбирають їм купу зручних суперників, які так чи інакше не можуть по-справжньому конкурувати з бійцем.
Причому, вони можуть мати гарні рекорди і виглядати так, неначе це хороші спортсмени. Але по суті всі вони є гейткіперами, які боксують банально за гроші та набивають собою рекорди більш перспективних бійців.
Проте саме туди пішов українець Віктор Вихрист. Тому що його товариш та менеджер Андрій Котельник мав зв’язки з німецькими промоутерами, а ті побачили в українці нового Кличка. Вся ця затія виглядала сумнівною. Не стільки через сам перехід, скільки через те, що це все ж німці, так вони ще й змінили Віктору прізвище для боїв – з Вихриста на Фауста. Звучало навіть смішно.
Але ведуть Вихриста непогано. Віктор боксував у Німеччині, Україні, Франції та США. Серед суперників були Каміль Соколовський, Майк Маршал, Яго Кіладзе, Кевін Джонсон. Дуже непогано, як для початку кар’єри, хоч і пройти всіх цих суперників легко не вдалося.
Джонсона Вихрист перебоксував рішенням суддів. І навіть дивлячись на рекорд американця, який стрімко йде до прирівнювання перемог та поразок (зараз 35-21), нокаутувати Кевіна і в 43 роки важко. Це не вдавалось Віталію Кличку в 2009-му – українець тоді став першим, хто перебоксував американця. Це не вдалось Тайсону Ф’юрі в 2012-му, Дереку Чісорі в 2014-му, Кубрату Пулєву в 2017-му та Філіппу Хрговичу та Енді Руїсу в 2018-му. Тому відсутність нокауту від Вихриста тут – норма.
А от із Кіладзе сталась проблема. Яго прийшов на бій проти українця з жахливою серією: не перемагав п’ять поєдинків поспіль, причому чотири з них – поразки. Більше того, всі – нокаутом: Адам Ковнацький, Майкл Хантер, Джо Джойс та Ефе Аджагба нокаутовували грузинського боксера. Була ще одна нічия. Потім перемога і зустріч із Вихристом.
Але ці показники трохи збивали з пантелику. Яго не завжди виглядав погано. Проти Аджагби взагалі примудрився ще й відправити у нокдаун явного фаворита. Що зробив і з Вихристом. Кіладзе двічі падав у першому раунді, Віктор – один раз. Потім українець знову впав у другому раунді, але і відповів нокдауном. Рефері вирішив, що з грузина досить, і зняв того, за що отримав поштовх в обличчя.
З одного боку, яскраве шоу. Навіть яскравіше за головний бій того вечора між Ортісом та Мартіном. З іншого – явні проблеми українця з захистом. Бо мало того, що прилітало достатньо, ще й переживав це Віктор доволі непросто.
Після того українець відбоксував ще двічі – переміг вже згаданого Кевіна Джонсона та Франкліна Лоуренса. Чи захоплюють побиті 47-річній бійці (так, обидвом по 47)? Точно ні. Але зроблено це спокійно та впевнено. Чого не варто очікувати у бою проти Перо.
Кубинець не має перемог над суперниками рівня, з яким перетинався Вихрист. Він бив непоганого кубинського супертяжа Джовані Брузона та перемагав ще декількох доволі середніх бійців.
При цьому не можна сказати, що не помітний рівень кубинського спортсмена. Леньєр – дворазовий чемпіон Панамериканських ігор – 2015 та 2021 років. Він навіть брав участь в Олімпійських іграх 2016 року. Там спочатку перебоксував італійця Гвідо Віанелло, а потім програв Філіппу Хрговичу.
В профі виглядає добре. Іноді пропускає удари назустріч, але по-кубинськи вправний та технічний. Дуже розумний, класно працює на контратаках. Завдяки гнучкості йде від ударів і моментально вставляє випад назустріч. Так ще й і габаритний. Всього на два сантиметри нижчий за Вихриста – 194 см зріст. Та має не сильно коротші руки – 201 см проти 206 см у розмаху рук на користь українця.
Ryan Hafey/Premier Boxing Champions. Віктор Вихрист
Хто фаворит?
Насправді, тут вже дуже рівно. Габарити Вихриста б’ються більш технічно різнобарвними навичками Перо. При цьому вони ж б’ються досвідом Віктора. Сила удару в обох орієнтовно однакова. Навіть процент дострокових перемог майже рівний: 64.64% у Віктора та 62.5% у Леньєра.
Виграти та програти може кожен. Причому, і нокаутом точно. Хоча друге зараз виглядає більш ймовірним для українця. Тому що ми побачили, що голова у нього не залізобетонна. Голову ж Перо у профі особливо ніхто не перевіряв, і Віктор може це зробити.
На перемогу вплинуть побічні фактори. Рівень підготовки, план на бій, моральний настрій та навіть правильне харчування перед поєдинком. Хто комплексно краще пройде підготовчий табір – той і переможе. Тому що загалом все цікаво, дуже по-різному, але при цьому доволі рівно.
Те, що Вихрист влучатиме і діставатиме – факт. Тому що при всій майстерності кубинець все одно пропускає. Інше питання – скільки та як якісно? Те, що влучатиме Леньєр – теж факт. Не виглядає українець так, як боєць, що має прекрасний захист. Як точно, скільки і чи витримає удар – також важливий момент.
Не можна виключати нокауту ні одного, ні іншого спортсмена. Від цього стає ще цікавіше.
Поєдинок Віктор Вихрист – Леньєр Перо відбудеться 11 лютого в Сан-Антоніо (США). Бій відбудеться в андеркарді поєдинку за вакантний титул чемпіона світу за версією WBC у другій напівлегкій вазі між Реєм Варгасом та О’Шакі Фостером.
|
|
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Легендарний британець виділив самого себе
У меншості кияни протрималися лише тайм