Ідеальний перегляд Де Дзербі. Італієць може замінити Клоппа в Ліверпулі
Якщо боси «червоних» забажають замінити головного тренера – готовий кандидат вже перед ними
Колишній головний тренер «Шахтаря» Роберто Де Дзербі стає дедалі популярнішою фігурою в англійській Прем'єр-лізі. 43-річний італієць прибув працювати із «Брайтоном» лише у вересні минулого року, коли екс-коуч «чайок» Грем Поттер прийняв запрошення від «Челсі», і вже встиг проявити себе з кращого боку. У 2023 році «Брайтон» провів п'ять матчів, у яких здобув чотири перемоги за однієї нічиєї, а різниця м'ячів склала 16:5. Іншими словами, у середньому підопічні Де Дзербі забивали суперникам по три м'ячі за гру, а пропускали у свої ворота – лише по одному.
Найбільш яскравими спогадами останніх тижнів, якщо говорити про «Брайтон», є, безумовно, дві перемоги «чайок» над грандом англійського футболу «Ліверпулем». Спершу команда Де Дзербі нокаутувала «червоних» у поєдинку чемпіонату – 3:0, а потім безжально усунула суперника зі шляху в Кубку Англії – 2:1. Якщо додати до цього нічию 3:3, яка була зафіксована 1 жовтня минулого року на «Енфілді» у рамках протистояння «Ліверпуля» та «Брайтона» в 9-му турі АПЛ, причому у дебютному поєдинку Де Дзербі у цьому турнірі, то виходить, що італійський тренер разом із Зінедіном Зіданом має найкращу статистику ігор проти «червоних» із Юргеном Клоппом на чолі.
Німецький коуч «Ліверпуля» протягом двох тижнів, напевно, пережив ефект дежавю. Коли 14 січня «червоні» несподівано у гостях згоріли в матчі проти «Брайтона» (0:3), всі тільки й обговорювали чудову гру команди Де Дзербі, яка підтверджується і чудовою статистикою. «Чайки» у тому поєдинку значно більше контролювали м'яч (62% проти 38%), частіше били по воротах (14:6) й влучали у площину (9:2), а ще показали відмінний вихід із оборони в атаку за допомогою коротких передач. Що-небудь протиставити цьому «Ліверпуль» виявився не готовим, причому щось подібне із командою Клоппа сталося і через два тижні – 29 січня мерсисайдці знову програли (1:2), залишивши Кубок Англії, причому знову менше контролювали м'яч, рідше били по воротах та не так інтенсивно, як опонент, пресингували...
Юрген Клопп у другому цього року поєдинку проти «Брайтона» мав вигляд роздратованого вітчима, котрий відчайдушно і щосили намагається повернути на правдивий шлях свого неслухняного пасинка. Німецький наставник щосили хотів довести, що розгромна поразка від «Брайтона» у чемпіонаті була випадковістю, і перемога у Кубку була потрібна Клоппу як повітря, щоб змусити заткнутися невгамовних критиканів, що повилазили з усіх боків у різних британських ЗМІ.
«Я ж за одну ніч не перетворився на поганого тренера. Мабуть, я ніколи не був настільки хорошим тренером, як про мене говорили, але я й не настільки поганий, як кажуть зараз. Минулий сезон був неймовірно інтенсивним, ми боролися за чотири трофеї. Якби у нас не було стільки травмованих, то в АПЛ ми мали б на 4-5 очок більше. Упевнений, ми до кінця боротимемося за місце в Лізі чемпіонів, це не блискучий, але цілком нормальний сезон», - заявив Клопп, ніби даючи зрозуміти, що він неймовірно втомився від того, що відбувається навколо його персони у останні тижні та місяці.
Юрген, який працює з «Ліверпулем» ось уже восьмий рік, здається, просто хоче переконати всіх навколо у тому, що заслуговує залишатися на посаді й надалі, навіть якщо в клубу поміняються власники. На даний момент позиціям Клоппа абсолютно нічого не загрожує і як мінімум до кінця сезону він, напевно, збереже свою посаду, а із нею – можливість реабілітуватися за аж ніяк не блискучий початок сезону.
Прямо зараз «Ліверпуль» від четвертого місця – так званої «зони Ліги чемпіонів» - відокремлюють уже 10 очок… Крім того, команда Клоппа вже вилетіла з обох національних кубків, а у плей-оф Ліги чемпіонів «червоні» мають зійтися із мадридським «Реалом», який напевно вважатиметься у букмекерів фаворитом в обох матчах. Якщо 15 березня «Ліверпуль» припинить свій шлях і в найпрестижнішому клубному турнірі Європи, то навіть явні симпатики Клоппа будуть змушені визнати, що сезон-2022/23 виявився черговим періодом втрачених можливостей в історії «червоних».
Очевидно, що вже влітку «Ліверпуль», особливо якщо отримає нового власника, спробує оновити склад за рахунок запрошення молодих та талановитих виконавців. Ще минулого літа всерйоз розмовляли про Джуда Беллінгема, але для здійснення цієї угоди «червоним» не вистачило згоди власників на солідну інвестицію. Якщо влітку 2023-го боси «Ліверпуля» (нинішні, чи нові) все-таки зважаться на трансфери гравців калібру Беллінгема, то їм потрібно бути впевненими у тому, що в проект Клоппа, як і раніше, варто продовжувати вкладати гроші, а не підшукувати німцеві заміну.
Юрген, без сумніву, заслужив право на ще один шанс, проте питання про те, чи буде таке рішення кращим, як для нього самого, так і для клубу, стає дедалі більш невизначеним. Невипадково Енді Робертсон виглядав після «Брайтона» таким же нещасним, як і його наставник, заявивши, що попри всю виконану роботу після чемпіонату світу «Ліверпуль», вочевидь, справді виглядає лише гірше й гірше.
У ситуації, якщо «Ліверпулю» доведеться шукати нового наставника, вибір босів клубу цілком може припасти на Роберто Де Дзербі. Екс-коучу «Шахтаря» випав чудовий шанс «показати товар обличчям», і в очних матчах проти «червоних» перегляд для італійця видався ідеальним. Коли після матчу проти твоєї команди наставник суперника заявляє, що це була найгірша гра для його підопічних, кращої характеристики у резюме складно й уявити.
Вражає і те, що після матчів з «Брайтоном» в англійських експертних колах тільки й розмов було, що про гегенпресинг «Ліверпуля» - точніше, про те, наскільки підопічні Де Дзербі у цьому аспекті виглядали кращими за команду Клоппа. Крім того, італієць вже всім довів, що просякнутий неймовірними бунтівним духом та моральною совістю. Коли почалася війна в Україні, Де Дзербі, який мав пропозицію швидко покинути країну, відмовився виїжджати рівно доти, доки всі легіонери «Шахтаря» та члени їхніх сімей не будуть благополучно евакуйовані.
Опинившись у «Брайтоні», Де Дзербі розкрив нові таланти в команді, яка, на думку більшості, вже грала на межі своїх можливостей за Грема Поттера. Одним із яскравих прикладів є 25-річний японський вінгер Каору Мітома, який за колишнього наставника в рамках поточного сезону в АПЛ жодного разу не з’являвся у стартовому складі, а ось за Де Дзербі вже забив чотири м'ячі у останніх шести поєдинках. 18-річний центрфорвард Еван Фергюсон також отримав свій справжній шанс в «Брайтоні» саме за Де Дзербі, а зараз має на своєму рахунку вже 3 голи та 2 асисти у 5 матчах.
З точки зору можливої спадкоємності, важлива обставина, яка дає зрозуміти, що команди Де Дзербі мають той таки гангстерський дух, що і «Ліверпуль» часів розквіту за Клоппа. Так, стилістика може дещо відрізнятися через різні обставини, проте італійський наставник довів, що може успішно конвертувати свої ідеї в успіх не лише за короткий період у «Брайтоні», а й під час роботи із «Шахтарем» та, звичайно ж, «Сассуоло».
Іноді для того, щоб швидко налагодити стан справ, зовсім не обов'язково руйнувати те, над чим так довго й скрупульозно працював весь колектив упродовж кількох років. Часом для цього досить просто свіжого погляду зі сторони, який допомагає побачити те, що інші помітити просто не в змозі, і Де Дзербі, мабуть, зміг би забезпечити це «Ліверпулю».
Хоча списувати з рахунків Юргена Клоппа прямо зараз навряд чи варто. Німець не дарма має репутацію топ-менеджера сучасності, і він все ще здатен змінити перебіг подій навіть тоді, коли вони виглядають відверто невтішно. Але якщо керівництво «Ліверпуля» все-таки зважиться піти на зміну наставника, нинішній коуч «Брайтона» потенційно виглядає чи не ідеальним кандидатом на роль наступника німця.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Деякі вболівальники Челсі не в захваті від візиту Мудрика в Ер-Ріяд
У ніч на 22 грудня Олександр переміг Тайсона Ф'юрі одноголосним рішенням суддів
-----
Чего гадать, если можно уже сейчас зайти на сайт любой БК и увидеть, что как минимум в первой игре на "Энфилде" везде отдают предпочтение "Ливерпулю".
"Ліверпуля" повільно погіршувались, цей процес прискорився після продажу Мане.
Статья ради статьи, набрано нужное количество символов - смысла и логики, к сожалению нет.