Кубок Девіса
| Оновлено 27 сiчня 2023, 17:12
5778
5

«Слово «патріотизм» ми забули». Конфлікт українських тенісистів та ФТУ

Євген Зукін – про розбіжності та проблеми з гравцями

| Оновлено 27 сiчня 2023, 17:12
5778
5
«Слово «патріотизм» ми забули». Конфлікт українських тенісистів та ФТУ
ФТУ

Віце-президент та виконавчий директор федерації тенісу України Євген Зукін розповів про конфлікт із українськими тенісистами перед поєдинком збірної України зі збірною Угорщини на Кубку Девіса:

– Минулого року стався, назвемо його так, конфлікт між ФТУ і гравцями, за підсумками якого ми не зібрали основного складу на матч проти Угорщини. Гравці говорили про те, що федерація не виконала ті умови, які вони пропонували, і що ці умови не настільки великі, щоб їх не виконати. Як би ви прокоментували те, що відбувається між федерацією і гравцями?

– Напевно, це можна назвати конфліктом, можна як завгодно інакше. Це стосується обох збірних. Я думаю, що будь-яка діяльність – це бізнес. Наш бізнес не прибутковий, а планово збитковий. Федерація не отримує жодних дивідендів і прибутку, все реінвестується в розвиток тенісу. Усі матеріальні зобов'язання, які федерація брала на себе перед гравцями, вона все виконала. Якщо хтось говорить по-іншому, він просто бреше. Розповіді, що ми вкрали якусь допомогу... Треба ж розібратися в питанні. Немає жодного доказів. Це все «ОБС» – «одна баба сказала». Люди самі собі в голові намалювали цифри, які вирішили, що їм зобов'язані заплатити. Їм сказали: «Ні, тільки такі цифри». «Ні, ви нам винні». Не винні. Ми про це не домовлялися.

Усе вперлося тільки у фінансове питання?

– Саме так. Ні в чому більше конфлікту немає. Я говорив про наші переваги, але я чесно можу сказати, у чому наш недолік: на жаль, за весь цей час ми з гравцями не стали одним цілим. У нас є федерація і є гравці. І вони ніколи не соромилися про це говорити на всіх інтерв'ю, що ми боремося з федерацією за гонорари. Хоча гравці мають бути складовою частиною федерації.

– Але хіба, на ваш погляд, у цьому немає провини федерації?

– Є, і я про це і кажу - це те, що ми можемо занести собі тільки в пасив. У цьому, напевно, є і наша вина. Усе завжди впиралося в гроші. Слово «патріотизм» ми забули дуже давно. Просто війна якимось чином сколихнула емоції і дозволила подумати, що це слово може повернутися, але це знову ж таки була моя помилка.

– Матч проти Барбадосу на початку березня справді гравці зіграли безкоштовно?

– Так, зіграли безкоштовно.

– Але тоді, як ви прокоментуєте слова гравців про те, що їм сказали, що гроші, які були виділені на матч, підуть на допомогу ЗСУ?

– Це фантазії. Я цього ніколи не говорив. Якщо хтось мені може сказати, коли я це говорив? Ніколи. І про матч проти США те ж саме. Дівчата, які там грали, вони нічого не отримали. Люда Кіченок писала у своєму пості, що гроші пішли на український теніс. Березень місяць. Починається війна. У нас є організація, яка незрозуміло взагалі, буде існувати через місяць чи не буде. Нам треба зарезервувати хоч якесь фінансування на кілька місяців, платити зарплати, мінімальну допомогу надавати сотням тенісистів, яким довелося виїхати за кордон. У мене телефон сідав за 3 години, я його перезаряджав знову.

Передати гроші ЗСУ – тоді й таких слів не було. Далі вже пішли маніпуляції. На Кубку Девіса в березні питання було дуже просте. Там від ITF були такі смішні гроші, що вони нікому не були цікаві.

– Наразі діалог припинено з гравцями, з якими немає домовленості, чи ви продовжуєте шукати шляхи для консенсусу?

– Зі мною вони перестали спілкуватися. Я відійшов від проведення переговорів з гравцями.

Чи займається цим Михайло Філіма? По-перше, Михайло Філіма працює в Міністерстві головним тренером, він автоматично за це відповідає. Як капітан збірної в Кубку Біллі Джин Кінг, він відповідає за запрошення дівчат. Переговорами щодо матчу з Ліваном займалася Олена Андрєєва, вона займалася переговорами і з Сачком, і з Крутих. Їхні фінансові апетити нам не підходять.

Оцініть матеріал
(40)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 5
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Elis
О, то зарплати платити треба, а тенісисти мають грати безкоштовно? 
Цікаво, пан Зукін теж в ФТУ виключно з патріотизму чи гроші за роботу все ж отримує?
 
Alex906
Чиновники паразитируют .строчт виллы .обогащаются за счёт спорта 
max max
если ничего не знаю , то чем  он там занимался? хороший работник.
Mishka_Tayson
Бреше, як...  Вся справа не в грошах, а саме у цьому "бізнесмені".
Игорь Плахтий
цікаво було б послухати другу сторону
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності