Українець відмовився виступати в одній команді з росіянином. Як то було
Конфлікт вдалося владнати, Тимофій Полуян уже знайшов новий клуб у Туреччині
25-річний догравальник національної збірної України з волейболу Тимофій Полуян став фігурантом скандалу через принципову патріотичну позицію: він відмовився переходити в турецький «Хекімоґлу», оскільки в цій команді виступає гравець із рф.
У «Хекімоґлу» Тимофій збирався перейти після закінчення контракту з китайським «Баодіном». Сторони домовилися про умови співпраці, проте Полуян останньої миті вирішив відмовитися від переходу. З тієї причини, що не хотів грати в одній команді з волейболістом з країни, яка здійснює проти України акт збройної агресії. Мова про росіянина Алєксєя Налобіна. Втім, представники «Хекімоґлу» начебто запевнили Полуяна, що збираються прощатися з Налобіним і відповідно проблема відпаде сама по собі. Однак, прибувши в Туреччину, український волейболіст зауважив, що росіянин залишається і покидати «Хекімоґлу» не збирається. Для нашого гравця це стало підставою для розторгнення угоди з турецьким клубом.
Проте найдивніше виглядало те, що на офіційних соцмережах «Хекімоґлу» з’явилася інформація, мовляв, грати в одній команді з росіянином Полуяну заборонила Федерація волейболу України.
Як було насправді? Сам Тимофій сказав Sport.ua, що буде готовий коментувати ситуацію через декілька днів. Натомість внесла ясність у цю історію генеральний секретар ФВУ Катерина Біляченко, котра перебувала увесь цей час з Полуяном на постійному контакті. З уст функціонерки можна чіткіше відтворити хронологію подій.
«Перед переїздом у Туреччину Полуян звернувся в Федерацію волейболу України, щоб отримати знижку на трансфер. І отримав позитивну відповідь, – каже нашому виданню пані Біляченко. – Про небажання грати в одній команді з росіянином Тимофій повідомив мені, коли відбувався процес реєстрації трансферу. І підтвердив сказане, коли переконався, що російський волейболіст іти з команди не збирається. При цьому ніхто Тимофієві нічого не наказував і не забороняв. І самостійно, без відома волейболіста, з представниками «Хекімоґлу» ми теж не спілкувалися. Це – громадянська позиція нашого гравця, яку ФВУ, звісно, вітає і всіляко зі свого боку підтримує. Натомість клуб «Хекімоґлу» заявив нашому волейболістові, що не збирається змішувати спорт і політику, а гравці не повинні бути заручниками ситуації. Полуянові заявили, що нікуди його не відпустять.
За моєю пропозицією і з моєю допомогою, Тимофій написав листа в Міжнародну федерацію волейболу (FIVB). На жаль, FIVB ролі третейського судді на себе не взяла, порадивши сторонам розв’язувати суперечливу ситуацію самостійно. Насправді Міжнародна федерація має компетенцію розривати трансферні угоди, але робити цього не стала. В підсумку клуб «Хекімоґлу» погодився розірвати трансфер за умови сплати відступних розміром 10 тисяч євро. За те, що наш волейболіст два дні перебував у розташуванні команди. Звичайно, для Тимофія такі умови були неприйнятні. Зрештою буквально вчора, 25 січня, сторони таки досягли компромісу і розійшлися цивілізовано.
Полуян вже знайшов собі іншу турецьку команду – одного з лідерів першого дивізіону «Аккус». Попрохавши, щоб ФВУ звернулася в Європейську конфедерацію волейболу, аби «Аккус» не сплачував адміністративного внеску ЄКВ. Також турки мали б сплачувати адмінвнесок і ФВУ, але ми від цієї компенсації відмовилися відразу, бо вже отримали її від «Хекімоґлу». Власне, зараз ми прагнемо переконати, що трансфер Полуяна з Китаю в Туреччину треба рахувати не як подвійний, а як один, і ЄКВ. Бо за «Хекімоґлу» він не грав. Та загалом ситуацію вдалося владнати».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Даніель радить йому завершити кар'єру
Михайло Мудрик провалив тест у Лондоні