| Оновлено 02 листопада 2022, 07:23
1303
0

Перша перемога Баркома-Кажани у польській Плюс-Лізі

Львів'яни у важкому п'ятисетовому поєдинку завдали поразки відомому клубу «Скра»

1303
0
ВК Барком-Кажани

Сьогодні волейболісти львівського клубу «Барком-Кажани» провели свій сьомий матч у чемпіонаті Польщі. У Кракові вони приймали одну з найсильніших польських команд, неодноразового учасника європейських кубкових турнірів колективу «Скра» з міста Белхатув.

Ключовий епізод першої партії цієї зустрічі стався за рахунку 7:6 на користь українців. Номінальні гості тут змогли взяти чотири очки поспіль і вже самі повели 7:10. Далі цієї невеликої переваги «Скрі» цілком вистачило, щоб утримувати своє лідерство. Вони постійно йшли попереду на 2-3 очки практично до кінця сету, який у підсумку завершився з результатом 22:25.

Друга партія проходила зі змінним успіхом – то одна команда виходила наперед, то інша. Все вирішилося наприкінці. За рахунку 22:22 львів'яни виграли два наступні розіграші та заробили подвійний сетбол. З другої спроби «Барком» досяг свого, перемігши 25:23.

Третій сет теж вийшов дуже завзятим. Українці найчастіше лідирували з мінімальною перевагою, але польські волейболісти постійно наздоганяли суперників. У середині партії підопічним Угіса Крастіньша вдалося зробити невеликий відрив і з рахунку 13:13 повести 16:13. Гості відразу взяли тайм-аут, скоротивши відставання 16:15. Потім на майданчику була рівність 18:18, 20:20, 22:22. Як і у другій партії, львів'яни знову взяли два очки поспіль 24:22, а згодом виграли з другого сетболу 25:23.

Пам'ятаючи, що вже тричі в нинішній Плюс-Лізі українці програвали з рахунком 2:3, дуже не хотілося повторення. Тим більше що четвертий сет наша команда програла за всіма статтями. До рахунку 10:11 на майданчику ще була боротьба, а далі «Скра» почала швидко віддалятися – 10:16, 12:19, 13:22 та 16:25.

Тож знову на львів'ян чекав тай-брейк. Цього разу українці добре розпочали п'ятий сет, повівши 3:0, 5:3, 7:4. І хоча полякам вдалося зрівняти рахунок 7:7, на зміну сторін лідером пішов «Барком» 8:7. У другій половині вкороченої партії львівські волейболісти не віддали своєї переваги, повівши 11:8, 13:10 та 14:11. Суперники не збиралися здаватися без бою і два матчболи відіграли 14:13. І все ж таки удача цього вечора була на боці українського клубу. Йонас Квален влучним ударом приніс першу перемогу в турнірі «Баркому-Кажани» 15:13 та 3:2.

Склад львів'ян у цьому матчі був таким: Мурат Єніпазар (набрав 4 очки), Юліус Фіркаль (13), Владислав Щуров (4), Василь Тупчій (14), Йонас Квален (12), Артем Смоляр (14), Дмитро Канаєв (ліберо) – стартовий. На заміну виходили: Олексій Головень (0), Володимир Тевкун (0), Олег Шевченко (1).

У гостей більше за інших очки набирав відомий сербський діагональний Александер Атанасьєвич (30).

Чемпіонат Польщі з волейболу. Плюс-Ліга
7 тур. Краків. 1 листопада
«Барком-Кажани» (Львів, Україна) – «Скра» (Бєлхатув, Польща)

3:2 (22:25, 25:23, 25:23, 16:25, 15:13)

Таким чином, після 7 турів в активі «Баркома-Кажани» стало 6 очок і український клуб піднявся на 13 місце в турнірній таблиці.

У 8-му турі львівська команда у суботу 5 листопада зіграє на виїзді з командою «Чарні Радом».

Ігор Заржицький
(5)

Суперфінал волейбольної Ліги чемпіонів пройде у турецькій Анталії
Волейбол | 25 березня 2024, 11:48 0

5 травня спершу відбудеться жіночий фінал, а потім головний трофей турніру розіграють чоловіки