Судді матчу не призначили штрафний кидок, який міг вирішити результат гри

11528
0
BasketNews

Скандал стався у матчі Євробаскету-2022, у якому Литва програла Німеччині у другому овертаймі з рахунком 107:109.

Після гри Литва подала протест на суддівство. Справа в тому, що судді матчу не призначили штрафний кидок, який міг вирішити результат гри.

У грі в Кельні між Литвою та Німеччиною головний суддя та судді-секретарі разом з інспектором матчу забули призначити штрафний кидок.

Наприкінці третьої чверті, коли залишалося трохи більше хвилини до кінця, головний тренер збірної Німеччини Гордон Герберт отримав технічний фол, проте жодному литовському гравцю не дозволили пробити за це штрафний кидок.

Незадовго до технічного фолу Йонас Валанчюнас отримав фол від Маодо Ло. Згідно з правилами ФІБА, штрафний кидок при технічному фолі мав бути виконаний до двох кидків за звичайний фол.

Проте було зроблено лише два штрафні кидки за звичайний фол. Валанчюнас промазав обидва, і м'яч опинився у німців. Спочатку в офіційному протоколі гри було зафіксовано три неточні штрафні кидки. Пізніше пропущений штрафний за технічний фол із протоколу був видалений.

Литовський нападник Міндаугас Кузмінскас сказав після гри: «Їхній тренер чи лава запасних суперника отримали технічний фол. А ми не робили цей кидок. Після того як наші тренери почали протестувати, комісар просто сидів увесь червоний і нічого не робив».