Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Вімблдон
| Оновлено 02 липня 2023, 19:53
7175
1

Джокович проти Надаля, повернення Серени та надії на українок

Прев'ю до Вімблдонського турніру

| Оновлено 02 липня 2023, 19:53
7175
1
Джокович проти Надаля, повернення Серени та надії на українок
Getty Images/Global Images Ukraine. Новак Джокович

135-й розіграш Вімблдонського турніру ще до свого початку став одним із найскандальніших в історії. Наприкінці квітня стало відомо, що на трав'яний мейджор, а також на всі турніри у Великій Британії не допустять гравців з росії та білорусі через військове вторгнення в Україну. Ні для кого не секрет, що спортивні досягнення своїх спортсменів на міжнародній арені в цих країнах завжди були елементами політичної пропаганди, тому рішення британців начебто не повинно дивувати. Тим більше, практично ніхто із цих спортсменів не висловив чіткої антивоєнної позиції і не засудив дії влади.

Це рішення не на жарт розлютило тенісні організації, які вирішили показати Всеанглійському клубу лаун-тенісу та крокету, хто все ж таки головний у їхньому виді спорту. Під гаслом «захисту тенісистів» ATP, WTA і навіть ITF позбавили Вімблдон турнірних очок, чим насправді самі наплювали на права сотень тенісистів. Під удар потрапили навіть юніори та колясочники. Тепер спортсмени не зможуть захистити очки за минулорічний виступ, і вони просто зникнуть у часі, як сльози під дощем.

Британців цей факт якщо і збентежив, то не дуже. Наприклад, вони не стали різати призовий фонд, цього року він буде рекордним. Кожен учасник основної сітки отримає гарантовано по 50 тисяч британських фунтів, переможці в одиночному розряді стануть багатшими на 2 мільйони.

Чоловіки

Турніри, що передували Вімблдону

ATP 250 – Штутгарт. Фінал
Маттео Берреттіні (Італія) – Енді Маррей (Велика Британія) – 6:4, 5:7, 6:3
ATP 250 – Гертоґенбос. Фінал
Тім ван Рейтховен (Нідерланди) – Даніїл Медведєв – 6:4, 6:1
ATP 500 – Лондон. Фінал
Маттео Берреттіні (Італія) – Філіп Країновіч (Сербія) – 7:5, 6:4
ATP 500 – Галле. Фінал
Хуберт Хуркач (Польща) – Даніїл Медведєв – 6:1, 6:4
ATP 250 - Істборн. Фінал
Тейлор Фріц (США) – Максим Крессі (США) – 6:2, 6:7(4), 7:6(4)
ATP 250 - Мальорка. Фінал
Стефанос Циципас (Греція) – Роберто Баутіста-Агут (Іспанія) – 6:3, 3:6, 7:6(2)

У чоловіків тут останнім часом було все більш-менш зрозуміло. Новак Джокович вважався головним фаворитом Вімблдону, також було ще 2-3 тенісисти, які теоретично могли зупинити його на шляху до титулу, але не більше. Цього року все приблизно так само, але віри у перемогу серба трохи менше. Все через те, що він цього сезону не такий крутий, як у попередньому, Маттео Берреттіні на траві стає все кращим і досвідченішим, а Рафаель Надаль дійсно хоче виграти третій мейджор поспіль. Примітно, що Джокович та Надаль не проводили офіційних зустрічей після Ролан Гаррос. І це правильно, на траві нехай тренуються грати молоді, майстри вже все вміють і бережуть здоров'я та енергію.

Getty Images/Global Images Ukraine. Рафаель Надаль

Варто зазначити, що трав'яний сезон у чоловіків цього року не був ображений з боку Ролан Гаррос, який минулого сезону нахабно «з'їв» один тиждень. Відбулося шість повноцінних змагань на найшвидшому покритті, результати виявилися різними. Найкращий трав'яний фахівець не з Великої Четвірки Маттео Берреттіні довів, що серед простих смертних поки що немає нікого, хто міг би йому щось протиставити. Італієць не програв жодного матчу, взяв два титули, а також декларує можливість виграшу в Лондоні.

Також непогано проявив себе поляк Хуберт Хуркач, який виграв престижний турнір у Галле. На шляху до титулу найбільші проблеми він мав у матчі з австралійцем Ніком Кірьосом, який на траві традиційно стане одним із найнебезпечніших несіяних тенісистів у сітці. Це звання з ним, ймовірно, може розділити Тім ван Рейтховен із Нідерландів, який вирвав вайлд-кард в основу після сенсаційного виграшу титулу у Гертоґенбосі. 25-річний нідерландець шокував увесь тенісний світ, перегравши спочатку двох тенісистів із топ-15, після чого розгромив у фіналі першу ракетку світу. Ще в березні Тім ледве обігрував нашого Георгія Кравченка на челенджері у Швейцарії, а вже в червні проти нього бояться грати найкращі тенісисти світу.

Окремо хочеться порадіти за Енді Маррея, який уперше за шість років зіграв у фіналі трав'яного турніру, набравши найкращу форму після заміни тазостегнового суглоба. Сер Ендрю ще й пообіцяв віддати всі призові на потреби українцям, які постраждали від російського вторгнення, тому хочеться побажати йому показати максимально можливий у такій ситуації результат.

Getty Images/Global Images Ukraine. Енді Маррей

Вімблдон

Після жеребкування Відкритого чемпіонату Франції всіх дуже засмутив факт незбалансованості турнірної сітки. У верхній половині було зібрано основних претендентів на титул – у нижній усе було сумно. У Лондоні такого не буде, це справді тішить.

У першій чверті має панувати Новак Джокович. Після недопуску Даніїла Медведєва та травми Александра Звєрєва саме він очолив посів, незважаючи на статус третьої ракетки світу. Головним конкурентом за рейтингом є 19-річний іспанець Карлос Алькарас, але його перспективи на траві поки що туманні. Також тут варто позначити присутність Маррея та ван Рейтховена. У першому раунді буде матч із гучною вивіскою Сіннер – Ваврінка. Є ще два потужних американських подавани Ізнер і Опелка, але віри в їхні успіхи не дуже багато.

У другій чверті найвищі номери посіву у Каспера Рууда та Хуберта Хуркача. Трава точно не найкраще покриття для фіналіста Ролан Гаррос, а поляк може показати високий результат. Півфіналіст від цієї компанії може бути й доволі несподіваним, фаворити сюди не потрапили. Можна відзначити Кемерона Норрі, Давіда Гоффена, Пабло Карреньо-Бусту і навіть британця Райана Пеністона, який нещодавно встиг зіграти у двох трав'яних чвертьфіналах.

Помітно сильнішою виглядає наступна частина сітки. Тут перешкодити Берреттіні спробують Стефанос Циципас, Нік Кірьос, Роберто Баутіста-Агут, Філіп Країновіч, Алекс Де Мінаур та інші. Не впевнений, що вийде, але шанси безумовно є.

Getty Images/Global Images Ukraine. Маттео Берреттіні

У Рафаеля Надаля у заключній чверті буде достатньо сильних опонентів. Виділити можна Маріна Чілича, який нарешті повернув чудову форму, Фелікса Оже-Альяссіма, Тейлора Фріца, Даніеля Еванса і Ботіка ван де Зандсхулпа.

Окрім травмованого Звєрєва та забанених росіян, Вімблдон пропустять Гаель Монфіс, Борна Чорич, Себастьян Корда, Ллойд Джордж Харріс і, звичайно ж, Роджер Федерер, який обіцяє повернутися восени.

Орієнтовний склад півфіналів

Новак Джокович [1] – Хуберт Хуркач [7]
Маттео Берреттіні [8] – Рафаель Надаль [2]

Наші

Порівняно з ґрунтовим турніром Grand Slam, на Вімблдоні українці зіграли хоча б у кваліфікації. Ілля Марченко зумів дійти до півфіналу відбору, що доволі непогано. А Віталій Сачко нарешті дебютував на такому рівні. Останнім часом у Віталія особливих успіхів не було, можливо, виступ на Вімблдоні дасть позитивний поштовх його кар'єрі.

Жінки

Турніри, що передували Вімблдону

WTA 250 - Гертоґенбос. Фінал
Єкатерина Александрова – Аріна Соболенко – 7:5, 6:0
WTA 250 - Ноттінгем. Фінал
Беатріс Хаддад Майя (Бразилія) – Елісон Ріск (США) – 6:4, 1:6, 6:3
WTA 500 – Берлін. Фінал
Онс Жабер (Туніс) – Белінда Бенчич (Швейцарія) – 6:3, 2:1 (відмова)
WTA 250 - Бірмінгем. Фінал
Беатріс Хаддад Майя (Бразилія) – Чжан Шуай (Китай) – 5:4 (відмова)
WTA 500 - Істборн. Фінал
Петра Квітова (Чехія) – Альона Остапенко (Латвія) – 6:3, 6:2
WTA 250 - Бад-Хомбург. Фінал
Каролін Гарсія (Франція) – Б'янка Андреєску (Канада) – 6:7(5), 6:4, 6:4

Після завершення кар’єри Ешлі Барті у жінок конкуренція на траві помітно зросла. Практично ніде немає яскраво виражених фавориток, але фахівці швидкої гри все ж таки виділяються. Головним ньюсмейкером останніх тижнів стала Беатріс Хаддад Майя із Бразилії. Вона виграла два турніри та дійшла до півфіналу на третьому. Беатріс ніколи не була серед еліти, а кілька років тому ще й багато пропустила через допінговий скандал, але з того часу постійно прогресує. Нині вона вже у топ-30 і готова підкорювати нові вершини.

Продовжила показувати високі результати туніска Онс Жабер. Як і перед Ролан Гаррос, від неї чекають високих результатів і на Вімблдоні, але треба буде впоратися з величезним тиском. У Парижі не вийшло, був виліт у першому колі. Також бентежить її зняття з парного розряду в Істборні, де туніска зіграла лише тому, що її обрала Серена Вільямс як напарницю. Жабер планувала відпочити тиждень до старту Вімблдону, але була змушена знятися з парного півфіналу в Істборні через травму коліна.

Сама Серена повертається після річної перерви. Під час минулорічного розіграшу вона травмувалася у першому колі, після чого не грала зовсім. Вільямс-молодша приїхала за 24-м титулом Grand Slam, але треба дивитися правді у вічі – цього вже ніколи не буде.

Getty Images/Global Images Ukraine. Серена Вільямс

Приємно здивувала чешка Петра Квітова, яка більше року не демонструвала високих результатів. Екс-друга ракетка світу взяла титул в Істборні, довівши, що вона не просто двічі вигравала Вімблдон. Востаннє це було вісім років тому, але від Петри в Лондоні стабільно чекають великої перемоги.

Чемпіонка 2019 року Симона Халеп знову демонструє успішну гру на траві, але перед півфіналом у Бад-Хомбурзі у неї сталася невелика травма – затисло м’язи шиї. Грати в такому стані не можна, хоча відновлення не повинно забрати багато часу.

Вімблдон

Найбільша інтрига майбутніх змагань – як проявить себе в Лондоні перша ракетка світу Іга Свьонтек. На інших турнірах вона не грала та й на цьому покритті тренувалася не так багато. Раніше полька довела, що може домінувати не лише на ґрунті, а й на харді, тож чому б не замахнутися ще й на траву.

У першій чверті сітки у Свьонтек не дуже багато дійсно небезпечних суперниць, тому вихід до півфіналу цілком реальний. З високорейтингових Барбора Крейчикова ще не у формі, Гарбіньє Мугуруса нестабільна, а Джессіка Пегула також пропускала всі турніри на траві. Можливо, щось покаже Б'янка Андрєєску, якщо дозволить здоров'я.

Далі набагато цікавіше. У другій чверті зібралися Петра Квітова, Кароліна Плішкова, Коко Гауфф, Симона Халеп, Каміла Джоржді, Серена Вільямс, Аманда Анісімова та наша Даяна Ястремська. Тут має бути фантастична заруба.

Головна надія британських уболівальників Емма Радукану спробує показати себе трохи нижче. Зупинити її є кому. Каролін Гарсія, Марта Костюк, Чжан Шуай можуть видати дуже гарні матчі. На пізніших стадіях можуть бути Анжелік Кербер та Онс Жабер. Але є сумніви, що чемпіонка US Open зайде так далеко.

Getty Images/Global Images Ukraine. Емма Радукану

У заключній чверті також буде на кого подивитись. Найсильніше виглядають Хаддад Майя та Альона Остапенко, але може бути багато варіантів. Белінді Бенчич та Марії Саккарі цілком під силу дійти до півфіналу. А ось результати Анетт Контавейт останнім часом не відповідають її рейтингу. Цим можуть скористатися українки Ангеліна Калініна та Леся Цуренко, які за успішного старту змагатимуться у другому колі між собою.

Щодо кадрових втрат, то на кортах Лондона не зіграють Лейла Фернандес, Медісон Кіз, Маркета Вондроушова, Маяр Шериф, Ана Конюх, Жаклін Крістіан та Наомі Осака. Майже у всіх травми, а японка не має мотивації грати без турнірних очок.

Орієнтовний склад півфіналів

Свьонтек [1] ​​– Квітова [25]
Жабер [3] – Хаддад Майя [23]

Наші

В основній сітці виступатимуть чотири українки. Без Еліни Світоліної, яка дедалі ближче до народження доньки, це дуже непоганий показник.

Ангеліна Калініна цього року стала першою ракеткою України та вперше бере участь у всіх великих турнірах. Якщо раніше понад 70% її очок було зароблено на ґрунті, то зараз цей показник упав до 60% і продовжує зменшуватись. За три останні тижні на траві було кілька гарних матчів, чого тільки вартий виграш у п'ятої ракетки світу Марії Саккарі. Стартувати доведеться матчем з Анною Бондар з Угорщини, яка точно не фахівець із трави, але бореться на корті до останнього. Таку суперницю Ангеліна має перемагати.

Getty Images/Global Images Ukraine. Ангеліна Калініна

Леся Цуренко приємно здивувала всіх у Істборні, вигравши п'ять матчів поспіль. Після двох раундів кваліфікації українка дійшла до 1/4 фіналу основи, звідки знялася. Важко сказати, чи зможе Леся відновитись за ці кілька днів, але в матчі з британкою Джоді Баррейдж точно буде непросто. На жаль, не поділяю оптимізм букмекерів із коефіцієнтом 1,43 на Цуренко. Але дуже хотілося б побачити матч проти Калініної у другому колі. Далі загадувати не варто.

Даяна Ястремська зустрінеться з Аною Богдан із Румунії. Українка явний фаворит цього матчу, але Даяна має виграти спочатку у себе. Потенційно на траві вона може обіграти будь-яку суперницю, але без стабільності далеко не поїдеш.

Марта Костюк тривалий час відпочивала та непогано повернулася в Істборні. Вдалося обіграти Голубич і Крейчикову, але з британкою Дарт не склалося. У першому колі Вімблдону Марта отримала в суперниці ще одну місцеву тенісистку Кеті Свон, і це жереб теж такий собі. Марту записали у фаворитки, але насправді шанси на чужому корті рівні.

Getty Images/Global Images Ukraine. Марта Костюк

У кваліфікації чудово виступила Катаріна Завацька, яка була в одному сеті від основного раунду. Раніше у Каті на траві успіхів на дорослому рівні не було, тому вийшла приємна несподіванка. На жаль, у фіналі відбору її здолала хорватка Яна Фетт, яка отримала естафетну паличку від Лесі Цуренко та стартує в основі матчем із першою ракеткою світу.

Також у відборі грали Катерина Байндл та Дар'я Снігур, але їх відчепили після першого та другого раунду відповідно.

Вперше за довгий час маємо максимальні очікування у парному розряді. Людмила Кіченок чудово зігралася з Альоною Остапенко і вийшла у два фінали на траві. Зіграти жоден не вдалося через зняття, але є титул у Бірмінгемі та четвертий номер посіву на Вімблдоні. Цей дует готовий до найвищих завдань, але дуже багато залежатиме від виступу латвійки в одиночці та її настрою.

Матчі основної сітки стартують у понеділок, в перший день на корти вийдуть три українки. Калініна та Цуренко розпочнуть о 13:00 першим запуском, поєдинок за участю Костюк можна буде спокійно подивитись після роботи, вона зіграє четвертим запуском.

Насамкінець нагадую, що правило фінального тай-брейку цього року уніфікували на всіх мейджорах. За рахунок 6:6 у заключному сеті тенісисти тепер зіграють тринадцятий гейм до 10 виграних очок. Раніше в Лондоні тай-брейк у фінальній партії грали після рахунку 12:12 за геймами.

Оцініть матеріал
(38)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Ekvato
Дякую за фаховий огляд. От уміють у Вас на свйті писати ґрунтовні і глибокі прев'ю, за що Вам шана