Бурові вежі рф вражені ракетами. День 118. Кримському мосту приготуватися
Sport.ua проводить онлайн-трансляцію подій за вівторок, 21 червня
118-й день війни. 21 червня. Президент рф владімір путін продовжує вести агресивну війну в Україні. У зв'язку із воєнною агресією Sport.ua перейшов на спеціальний режим роботи. Сайт висвітлює всі події, що відбуваються в Україні.
Редакція Sport.ua закликає всіх українців:
- Друзі! Робимо все можливе для перемоги! Ми на своїй землі. Правда на нашому боці, ворог буде розбитий, перемога буде за нами! Слава Україні!
Онлайн-трансляція подій, 21 червня
23:59. Зеленський: ЗСУ посилюють захист на Луганщині та поступово звільняють Херсонщину
Українська армія посилює захист у Луганській області та поступово звільняє Херсонську.
Вечірнє звернення президента Володимира Зеленського: «Ситуація на передовій без істотних змін. За допомогою тактичних рухів українська армія посилює захист у Луганській області. Там реально ситуація зараз найскладніша. Окупанти дуже серйозно тиснуть. Тиснуть і на Донецькому напрямку, на Харківщині.
Жорстокі та цинічні російські артилерійські обстріли нічого не дадуть окупантам, але російська армія глуха до будь-якої раціональності. Вона просто руйнує, просто вбиває, показує таким чином своє командування, що не стоїть на місці. На півдні захищаємо нашу Миколаївщину, наше Запоріжжя, поступово звільняємо Херсонщину».
23:10. Постпред України – Радбезу ООН: давайте покінчимо з російським фашизмом
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив про необхідність покінчити з російським фашизмом і нагадав, що свого часу голосування щодо прийняття росії в ООН замість СРСР не було. На засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні він сказав:
«Перехід росії до агресивного фашистського режиму вже підтверджений її нездатністю утриматися від нападу на тих, кого вона вважає за слабку здобич. Ми всі маємо це зупинити, чим швидше, тим краще. Україна перебуває зараз на передовій, має необхідну волю свого керівництва, рішучість і хоробрість своєї армії та народу, а також безпрецедентну міжнародну солідарність.
Якщо ми дозволимо путіну або його наступнику на кремлівському троні відростити свої відрубані пазурі, залиті кров'ю українців, наступна війна неминуча, і цивілізований світ заплатить утричі більше, ніж сьогодні. Давайте покінчимо з російським фашизмом зараз!
Кислиця також нагадав, що в Раді безпеки та Генасамблеї ООН не було голосування щодо прийняття рф замість Радянського союзу після його розвалу в 1991 році:
«Подія, що трапилася в цій залі у грудні 1991 року, спровокувала послідовність трагічних подій. Уявіть собі, в останній день перед Різдвом голова Ради Безпеки радянський посол Воронцов закриває засідання Ради. Наступне засідання Ради відкриває та сама людина – і, о, диво! – як представник іншої країни – рф. Країни, яка на той момент була відсутня у Статуті ООН та взагалі у списку країн-членів ООН.
Не було офіційного рішення жодного органу, і не через різдвяні канікули. Президент Єльцин лише повідомив ООН про своє рішення, і хтось прийняв це рішення до виконання без публічного обговорення та без голосування. А послу Воронцову вдалося переконати генсека прийняти під ялинкою його вірчі грамоти як представника росії».
22:30. Повітряні сили знищили два склади боєприпасів ворога та ракету рф
Повітряні сили у вівторок, 21 червня, знищили два склади боєприпасів ворога, два БПЛА, 10 броньованих машин і авіаційну ракету рф.
Прес-служба командування Повітряних сил ЗСУ: «21 червня у Київській та Донецькій області підрозділами зенітних ракетних військ Повітряних сил знищено два безпілотні літальні апарати російських окупаційних військ. Також підрозділом ЗРВ ліквідовано авіаційну ракету класу повітря-поверхня Х-59.
Ударні групи штурмовиків та бомбардувальників під прикриттям винищувачів здійснили кілька авіаударів по ворожим позиціям. Ліквідовано до 10 бойових броньованих машин, живу силу противника, знищено два склади боєприпасів рашистів».
22:00. У Ростовській області розбився російський штурмовик Су-25
Над територією Ростовської області розбився російський штурмовик Су-25. Повідомляється, що льотчик загинув.
Політ виконувався без боєкомплекту, літак упав у безлюдному місці, руйнувань землі немає. У російському міноборони повідомили, що штурмовик виконував навчально-тренувальний політ.
Також у прес-службі Південного військового округу Росії повідомили, що попередня версія катастрофи - технічна несправність.
21:20. МЗС Франції: ЄС досяг консенсусу щодо кандидатського статусу України
Держави-члени Європейського Союзу досягли єдиної позиції щодо надання Україні статусу кандидата на членство напередодні саміту ЄС 23–24 червня (УП). Міністр з європейських справ міністерства Європи та закордонних справ Франції Клеман Бон сказав:
«Ми досягли прогресу з питань, які обговорювали з ранку – саме підготовки до засідання Європейської ради, яке відбудеться наприкінці цього місяця в Брюсселі. Воно стосуватиметься зокрема України та можливості надання кандидатського статусу Україні, Молдові та Грузії.
Минулого тижня Європейська комісія оприлюднила свій висновок щодо цього питання, і ми стали свідками досить хорошого, я б сказав, ідеального консенсусу щодо переходу на наступний етап дискусій щодо можливості надання Україні статусу кандидата на членство.
Йдеться про обговорення кандидатства України главами держав та урядів ЄС. Але на нашому рівні ми переконалися, що єдність ЄС продовжує залишатися реальністю, Європа продовжує рухатись уперед у цей історичний момент. Застерігаю, що надання статусу кандидата не означає негайного вступу до ЄС – це тривалий та складний процес».
20:40. Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції
Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні:
«Підписано. Закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Її головний сенс простий, але надзвичайно важливий. Це зобов'язання захищати жінок від насильства та різних форм дискримінації. Ми поділяємо європейські цінності. Для нас життя та здоров'я людини – найвища цінність».
20 червня Верховна Рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашнього насильства та боротьбу з цими явищами, більш відомою як Стамбульська конвенція. Ратифікація вважається добрим сигналом напередодні саміту ЄС про готовність України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів це своєрідний маркер цивілізованості.
Це рішення, яке відкладалося багато років – зокрема через позицію Всеукраїнської ради церков – було особливо важливим для Нідерландів та Швеції, двох країн-скептиків, які зрештою погодилися підтримати статус кандидата для України.
20:10. На Луганщині окупанти захопили селище Тошківка
Голова Сєвєродонецької районної військової адміністрації Роман Власенко повідомив, що російські окупанти захопили в Луганській області селище Тошківка:
«На сьогоднішній день, за нашою інформацією, Тошківку повністю окуповано росіянами. Вони намагаються продавити оборону наших хлопців між Мирною Долиною та Гірським. Були зупинені вчора, але тиск триває.
Фактично вся Луганська область є епіцентром протистояння між ЗСУ та російською армією. Цей тиждень може бути вирішальним, а бої інтенсивнішими».
19:30. Повідомляє Генштаб: Біля Лисичанська окупанти захопили ще два селища
Генштаб ЗСУ: у Луганській області біля Лисичанська окупанти захопили населені пункти Підлісне та Мирна Долина, а також мають частковий успіх у районі Гірського та у напрямку Білої Гори. Водночас ЗСУ відобразили штурм у напрямі Високого.
19:10. ЗМІ: Україна, росія, Туреччина та ООН узгодять вирішення зернової проблеми в Стамбулі
У Стамбулі наступного тижня має відбутися зустріч представників України, росії, Туреччини та ООН для обговорення проблеми розблокування експорту українського зерна (Milliyet, УП).
Для узгодження деталей вивезення зерна з України наступними днями до росії відправиться делегація міністерства оборони Туреччини. Сторони повинні обговорити чотиристоронній механізм вивезення зерна з України та подальші кроки у цьому напрямку.
Турецький президент Режеп Тайіп Ердоган 20 червня провів телефонну розмову з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, а 21 червня – з британським прем'єром Борисом Джонсоном та головою уряду Естонії Каєю Каллас.
На зустрічі у Стамбулі, як очікується, чотиристоронній механізм вивезення зерна буде остаточно створено та погоджено. Там, за даними ЗМІ, буде присутній особисто Ердоган та Гутерреш. А через місяць після погодження механізму українських портів буде відвантажено перші вантажі із зерном.
18:00. ОК Південь: українські захисники просуваються у Херсонській області
Українські захисники просуваються в Херсонській області, проте закликають українців не повідомляти деталі у соцмережах, а чекати на офіційні повідомлення військових.
Глава прес-центру сил охорони та оборони Півдня Наталія Гуменюк: «Дії наших військ на південному напрямку, у бік Херсона, досить успішні. Окупантам дуже тяжко. Вже витрачені сили на облаштування 2-го та 3-го рубежів оборони, доводиться користуватися запасними, бо навіть із них ми вже витісняємо ворога. Ми просуваємось.
Ми закріпимося на цих рубежах і обов'язково про це повідомимо. А зараз, коли триває військова операція, закликаю всіх зберігати спокій та чекати на офіційні повідомлення. Тільки військові знають, де вони, куди просуваються та які успіхи мають.
На окремих дільницях українські захисники відкинули ворога за третій рубіж оборони, хоча окупанти зміцнилися залізобетонними конструкціями».
17:10. ЗСУ вдарили по острову Зміїний, оркам завдано значної шкоди
Українські військові завдали зосередженого удару по гарнізону окупантів на острові Зміїний.
Оперативне командування Південь: «По острову Зміїний був завданий зосереджений удар із застосуванням різних сил і способів ураження, в ході якого те, що рашисти гордо називали острівним гарнізоном, зазнає значних втрат. Військова операція продовжується і потребує інформаційної тиші до її завершення».
Спікер голови Одеської ОВА Сергій Братчук підтвердив інформацію про удар ЗСУ по острову Зміїний: «Дух острова Змієбаївки дуже не любить окупантів. Тому наші Збройні сили завдали відповідного удару по тимчасовому російському гарнізону на цьому острові».
16:40. Рєзніков: німецькі самохідні гаубиці вже на фронті
Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що німецькі самохідні гаубиці Panzerhaubitze2000 із підготовленими українськими екіпажами вже на фронті:
«У нас поповнення! Перші Panzerhaubitze2000 є. В українській артилерійській родині з'явилися німецькі Panzerhaubitze2000 із підготовленими українськими екіпажами.
Це вже 6-й вид артилерії 155 мм калібру, що посилює українську оборону. ВСУ вже б'ють ворога за допомогою M777, FH70, M109, AHS Krab, Caesar та Ph2000».
Рєзніков подякував німецьким партнерам за підтримку і заявив, що Україна очікує збільшення допомоги.
16:00. Семенченка випустили під домашній арешт, ГУР просило відпустити його на війну
Київський апеляційний суд змінив Семену Семенченку запобіжний захід із утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, Головне управління розвідки Міністерства оборони просило відпустити командира батальйону Донбас захищати Україну.
13 червня начальник ГУР Кирило Буданов звернувся до Київського апеляційного суду та Шевченківського районного суду Києва з листами, в яких ручався за Семена Семенченка.
У листах говорилося, що Семенченко має високі організаційні якості, успішно діяв як командир підрозділу, керував і безпосередньо організовував оборону населених пунктів та територій, тому зараз його організаторські здібності принесуть користь країні та обороні.
Буданов зазначив, що Семенченко неодноразово заявляв про бажання взяти участь в обороні держави, а верховний головнокомандувач Володимир Зеленський припускав залучення до оборони держави досвідчених бійців, які перебувають під вартою або відбувають покарання.
Глава ГУР також зазначив, що Семенченка звинувачують у злочинах, не пов'язаних із загрозою життю та здоров'ю громадян, і його вина не доведена. Більшість обвинувачених у цій справі виконують обов'язок із оборони України зі зброєю в руках в офіційних підрозділах, наголосив Буданов. Він додав, що сім'я Семенченка перебуває у Києві, а сам політик і боєць готовий повернутися до розгляду справи після закінчення військового стану.
Головне управління розвідки Міноборони ініціювало розгляд питання про зміну запобіжного заходу та включення Семенченка до складу підрозділів ЗСУ з метою оборони держав, оскільки вважає, що користь від Семенченка до ЗСУ переважає над ризиками уникнення ним відповідальності. ГУР обіцяє у разі визволення Семенченка з-під варти проконтролювати, щоб він прибув у військову частину і далі на фронт, а після закінчення бойових дій готове гарантувати участь Семенченка у судових процесах.
Київський апеляційний суд ухвалив задовольнити частково апеляційну скаргу захисника Семенченка та звільнити його під цілодобовий домашній арешт. На нього поклали обов'язки прибувати на вимогу суду та утриматися від спілкування зі свідками. Повне рішення суду буде оприлюднено 23 червня. Термін дії визначення – 60 днів, до 19 серпня 2022 року.
15:30. Окупанти знову вдарили по Харкову: загинуло 4 особи, серед них одна дитина
російські загарбники завдали удару по Харкову, внаслідок чого загинули 4 особи, серед них одна дитина. Поранення отримали 10 людей.
Гава Харківської ОВА Олег Синєгубов: «Зафіксували обстріл в Індустріальному районі, за попередніми даними – 7 постраждалих цивільних. Дані оновлюються».
Мешканці повідомляють, що після початку обстрілу були перебої з електричною напругою, у деяких зникла вода. Швидше за все, місто обстрілювала артилерія окупантів, оскільки повітряну тривогу не оголошували.
Радник голови Харківської облради Наталія Попова уточнила дані про жертв та постраждалих внаслідок обстрілу: «На півночі області загинула дитина. Внаслідок обстрілу росіянами Харкова на сьогоднішній день: поранено 10, загинуло 4 особи».
15:00. Німеччина підтвердила, що передасть Україні САУ Gepard та системи ППО IRIS-T
Уряд Німеччини опублікував перелік зброї, що готується до передачі Україні – у ньому, зокрема, є 30 самохідних артилерійських установок Gepard, комплекси протиповітряної оборони IRIS-T SLM та бронетранспортери М113.
Україна має отримати від Німеччини також 10 тисяч артилерійських снарядів, 53 тисячі протиповітряних снарядів, 5,8 мільйона набоїв для стрілецької зброї, а також 5000 захисних шоломів, вісім мобільних систем радіозв'язку та тепловізорів, вісім розвідувальних дронів.
Серед військового обладнання також згадуються 7САУ Panzerhaubitzen 2000 разом із запчастинами, 10 протидронових знарядь, 10 броньованих машин, 80 пікапів Toyota, 22 важковози, система протибатарейної боротьби COBRA та анонсовані раніше три реактивні системи залпового вогню MARS.
Зазначається, що з міркувань безпеки федеральний уряд Німеччини не надаватиме додаткових деталей щодо умов і дат передачі зброї, поки вона не відбудеться.
У той же час, Німеччина вже передала Україні, серед іншого, 500 протиповітряних ракет Stinger, 2700 ПЗРК Стріла, 16 мільйонів патронів для стрілецької зброї, 100 кулеметів MG 3, 178 моторизованих транспортних засобів, 39 броньованих машин.
14:30. ГУР: Україна повернула тіла ще 35 загиблих захисників
Координаційний штаб із поводження з військовополоненими повернув в Україну 35 тіл загиблих захисників в обмін на 50 тіл окупантів.
Прес-служба ГУ розвідки МО України: «Процес повернення тіл загиблих українських бійців триває. Він проходить відповідно до норм Женевської конвенції.
Українські герої будуть поховані з усіма військовими почестями. Робота Координаційного штабу щодо повернення всіх полонених українців триває».
14:00. Словаччина поки що не змогла домовитися з Німеччиною про постачання танків Україні
Словаччина не змогла передати Україні радянські танки Т-72 в обмін на більш сучасні німецькі Leopard, оскільки Берлін запропонував їхню недостатню кількість (Business Insider).
Про угоду між Словаччиною та Німеччиною стало відомо у квітні: Україна мала отримати 30 танків Т-72 радянського виробництва в обмін на німецькі Leopard 2А4. Але Берлін запропонував Братиславі лише 15 танків, що замало покриття словацьких оборонних потреб. Тому угода досі не була втілена.
«Реальність така, що ми не можемо набути форми підтримки, обіцяної Чехії чи інших країн. На кожну передану Україні одиницю оборони вони отримали дві натомість. Тому 15 танків Leopard не можуть бути для нас рішенням, тому що нам потрібні 30 бойових танків для батальйону», – повідомив представник міністерства оборони Словаччини.
13:30. На кордоні з Україною зосереджено до 7 білоруських батальйонів
На кордоні білорусі з Україною знаходяться до семи білоруських батальйонів.
Спікер Міністерства оборони України Олександр Мотузяник: «На кордоні у Брестській та Гомельській областях зараз до семи білоруських батальйонів. Це приблизно 3,5–4 тисячі особового складу. Але треба розуміти, що там є російські війська. Не скажу їхньої кількості, але є низка населених пунктів, де вони розквартовані.
Усього армія білорусі налічує 60 тисяч людей, але влада Лукашенка хоче збільшити її ще на 20 тисяч, тому зараз активно вербують білорусів до армії.
Крім того, з огляду на те, що зараз білоруська сторона надає росії всю логістику, цілком можливий варіант, що росіяни зможуть досить швидко перекинути на територію Білорусі якісь додаткові резерви і, можливо, підготувати наступ, але до цього треба готуватися. Станом на цей день ми поки що цього не бачимо.
Але дії Росії, зокрема і білоруської армії, змушують нас тримати там війська. Це така російська тактика на сьогодні. Основний удар – Луганщина, Донеччина, решта – постійні обстріли, відволікання нашої уваги, сковування дій наших підрозділів. Таким чином вони змушують нас тримати там війська.
Ми чудово розуміємо: щойно ми приберемо звідти свої підрозділи – вони можуть зробити повторний наступ. У найближчій перспективі ми цього не бачимо, проте ми змушені зміцнювати цей напрямок».
13:00. Нацгвардія показала фрагмент бою у Сєвєродонецьку
Національна гвардія України зазначає, що її бійці разом із побратимами продовжують знищувати російських окупантів у Сєвєродонецьку.
Прес-служба НГУ: «Без відпочинку, сну та хоч кількох хвилин тиші гвардійці разом із побратимами з інших Сил оборони тримають місто. Бої за Сєверодонецьк продовжуються. Ворог отримує від наших військових те, що заслужив – смерть».
12:30. Окупанти не можуть загасити вежі Бойка в Чорному морі: вогонь дістався свердловини
Окупанти не можуть впоратися з пожежею на так званих вежах Бойка, бурових платформах Чорноморнафтогазу, які українські захисники вразили ракетами. Вогонь уже дістався свердловини.
Кримська колаборантка Ольга Ковітіді: «На даний період продовжують ліквідувати, намагався наш корабель підійти, але не зміг, вогонь безпосередньо підійшов до свердловини. Пошук результатів, що перебували на платформах, людей не дав. На місці пожежі працюють також військові».
20 червня Збройні сили України завдали удару по бурових установках привласненого рф Чорноморнафтогазу, які ще називають вишками Бойка.
12:00. СБУ викрила шпигунів у Кабміні та Торгово-промисловій палаті
Служба безпеки України викрила російських агентів у складі Кабінету міністрів та Торгово-промислової палати, повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко:
Аби знешкодити російську агентуру, контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію. В результаті в Києві затримано завідувача відділу Секретаріату Кабміну та керівника однієї з дирекцій ТПП. За словами Дехтяренка, ці чиновники передавали ворогові різну розвідувальну інформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців.
Вказано, що російські куратори платили їм інформацію від 2 до 15 тисяч доларів за завдання. Суми залежали від рівня секретності та важливості зібраних даних. Як встановила СБУ, чиновника завербували в 2012 році під час подорожі до росії два кадрові співробітники ФСБ Росії.
З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв'язку та завдання збирати таємну інформацію, що циркулює у Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував та зберігав на флешці.
А для передачі файлів домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм зв'язковим – одним із працівників Торгово-промислової палати. Зв'язкового теж завербували у Москві співробітники 5-ї служби ФСБ. Свій інструктаж співробітник ТПП отримував згодом у тимчасово окупованому Сімферополі.
СБУ ідентифікувала одного з тих, хто готував його як агента – представник 5-ї служби ФСБ Юрій Водолазкий. Схема передачі розвідданих працювала так: чиновник передавав їх зв'язковому з ТПП, а той – далі в росію через зашифровані канали зв'язку.
Винагороду зв'язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони проходили у Криму чи у третіх країнах. Зазвичай ФСБ платила йому за двох, а вже у Києві він розподіляв гроші. Паралельно він займався підбором інших кандидатів для вербування.
Слідчі СБУ повідомили обох зловмисників про підозру у державній зраді. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування продовжується.
11:20. Британська розвідка: Україна зриває плани контролювати західну частину Чорного моря
Україна вже значною мірою нейтралізувала здатність росії контролювати Чорне море у північно-західній частині, йдеться у огляді британської розвідки про війну в Україні за 21 червня:
«17 червня Україна заявила про поразку російського корабля біля острова Зміїного, метою майже точно став російський буксир Спаситель Васілій Бех, який доставляв на острів зброю і особовий склад, і це було перше успішне використання протикорабельних ракет Harpoon, що надаються західними партнерами.
Знищення російського корабля з місії постачання демонструє труднощі, з якими зіткнулася росія у спробі підтримувати своїх військових, які окупували Зміїний.
Здібності української берегової оборони значною мірою нейтралізували здатність Росії встановити контроль над морем і розмістити сили в північно-західній частині Чорного моря. Це завадило реалізації первинного оперативного задуму російського вторгнення, який передбачав створення загрози Одеській області з моря».
10:50. До Ради внесли кандидатуру на заміну Денисової
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс до Верховної Ради кандидатуру безпартійного нардепа Дмитра Лубінця на посаду Уповноваженого ВРУ з прав людини.
Глава ВРУ Руслан Стефанчук: «Відповідно до вимог законодавства, вніс пропозицію щодо кандидатури народного депутата України Лубинця Дмитра Валерійовича на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».
Стефанчук упевнений, що парламентський досвід Лубинця, а також його професійні та людські якості сприятимуть виконанню обов'язків на посаді омбудсмена.
Дмитро Лубинець очолює парламентський комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин та міжнаціональних відносин.
10:30. Генштаб ЗСУ: втрати рф у війні перетнули позначку в 34 тисячі осіб
Втрати росії у повномасштабній війні проти України, за підрахунками українських військових, перевищили позначку в 34 тисячі військовослужбовців.
Генеральний штаб Збройних сил України: Найбільші втрати противник зазнав на Бахмутському та Авдіївському напрямах. Загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 21 червня орієнтовно склали:
- особового складу ‒ порядку 34100 (+300) осіб ліквідовано,
- танків ‒ 1496 (+19) од.
- бойових броньованих машин ‒ 3606 (+18) од.,
- артилерійських систем – 752 (+3) од.,
- РСЗВ – 239 (+1) од.,
- засоби ППО – 98 (+0) од.,
- літаків – 216 (+0) од.,
- вертольотів – 181 (+0) од.,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 611 (+10),
- крилаті ракети – 137 (+7),
- кораблі/катери – 14 (+0) од.,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2537 (+10) од.,
- спеціальна техніка – 59 (+4).
10:00. Олег Жданов: Кримський міст буде знищений!
09:30. 20 червня ЗСУ вдарили ракетами по вежах Бойка в Чорному морі
Збройні сили України завдали ракетного удару по вежах Бойко – двох бурових установках. Ці вежі росія відібрала в України у 2014 році й всі ці роки користувалася ними для газовидобутку в українському Чорному морі.
За даними окупаційної влади Криму, на момент ракетної атаки на бурових вежах знаходилися 12 людей. Знайдено 5 людей, 3 з них поранено.
08:30. У Миколаєві та Херсоні прогриміли вибухи
Вранці у вівторок, 21 червня, у Миколаєві пролунало кілька гучних вибухів. Вибухи прогриміли приблизно о 08:10. Повітряна тривога у місті оголошена не була.
Вранці 21 червня у Херсоні теж прогриміли вибухи. Про те, що у місті чутно вибухи, повідомили кореспонденти телерадіокомпанії Суспільне.
До цього у Харківській, Полтавській, Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській та Черкаській областях звучала повітряна тривога.
07:00. Зведення Генштабу: росіяни ведуть наступ на Бахмутському напрямку, йдуть бої
Генштаб ЗСУ: росіяни ведуть наступ на Бахмутському напрямку в районах населених пунктів Миколаївка, Вершина та Семигір'я, продовжуються бої. Крім того, ворог обстріляв цивільну інфраструктуру неподалік Покровського, Миколаївки та Білогорівки.
06:10. ОК Південь: Біля Коблево здетонувала міна
До берега Коблево хвилі прибили морську міну, вона безконтрольно здетонувала.
ОК Південь: «У Коблево хвилями до берега принесло чергову морську міну. На відстані близько 50 метрів вона безконтрольно здетонувала. На щастя, саме через відсутність людей на пляжі та у прибережних водах ніхто не постраждав».
Тиждень тому до чорноморського узбережжя Одеської області винесло ворожу міну, яку зірвало з якоря.
05:00. Головред російської Нової газети продав нобелівську медаль за 103,5 млн доларів
Головред російської Нової газети Дмітрій Муратов продав свою нобелівську медаль премії миру в 2021 році за рекордні 103,5 млн доларів (The Guardian).
Онлайн-торги розпочалися 1 червня, до Міжнародного дня захисту дітей. Муратов сказав, що виручені кошти будуть надіслані ЮНІСЕФ, щоб допомогти українським дітям-біженцям. За словами Муратова, це має стати початком флешмобу як приклад для наслідування, щоб люди продавали свої цінні речі, щоб допомогти українцям.
Як зазначається, у переплавленому вигляді 175 грамів золота, що містяться в медалі Муратова, коштуватимуть близько 10 тисяч доларів. Досі найдорожче продав свою медаль Джеймс Вотсон у 2014 році – за 4,7 млн доларів. Він отримав Нобелівську премію у 1962 році за відкриття структури ДНК.
03:30. ISW: Партизани заважають росії закріплюватись на окупованих територіях
Партизани заважають росії зміцнювати контроль над окупованими територіями.
Американський Інститут дослідження війни (ISW) пише, що масова активність партизанів на окупованих територіях не дозволяє російській владі публічно підтримати приєднання цих територій до росії.
Зазначається, що російська окупаційна влада в Старобільську Луганської області змушує людей до участі в колективних господарствах і змушує тих, хто працює в цій схемі, отримувати російське громадянство. Повідомляється, що активність українських партизанів, ймовірно, матиме адміністративні наслідки для росії щодо того, щоб запровадити російське громадянство на окупованих територіях.
02:10. Журналісти з'ясували, де живе Кива у Підмосков'ї
Підозрюваний у державній зраді екс-нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива, ймовірно, оселився в елітному котеджному містечку Agalarov Estate у Підмосков'ї.
Журналісти Bihus.Info з'ясували, що Кива пересувається в росії автомобілем Toyota Land Cruiser 200 другого рестайлінгу. Це броньований позашляховик, про що свідчить характерна перегородка між салоном та багажним відсіком. Доопрацьовано автомобіль компанією Armour Group.
01:00. Вечірнє звернення Президента України Володимира Зеленського
00:00. Початок 118-го дня війни, 21 червня
Онлайн-трансляція українського телемарафону
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Синьо-жовті вже двічі забили у ворота Албанії у матчі 6-го туру Ліги націй
Олександром зацікавився міланський «Інтер»