Україна готова йти до нейтралітету. Зеленський пояснив ідею з референдумом
Відповідні зміни до Конституції могли б зайняти щонайменше рік
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна може ухвалити рішення про нейтральний статус на референдумі, оскільки відповідні зміни до Конституції зайняли б мінімум рік.
«Обов'язково має бути референдум в Україні (про нейтральний статус у разі отримання гарантій безпеки). Чому? Тому що ми маємо закон про референдуми. Гарантії безпеки передбачають нейтральний статус, а це конституційні зміни. Це дві сесії. Інакше Конституцію не можна змінити. Дві сесії – це рік. Уявляєте, наскільки це може бути довго?
Референдум – крок швидший, ніж Конституцію змінити. Ось про що я говорю. російській стороні потрібні гарантії, що це станеться. Тому референдум – бо тільки народ може ухвалити рішення, що буде такий статус і такі гаранти. Референдум відбудеться протягом кількох місяців, а зміни до Конституції відбуватимуться щонайменше рік, згідно з нашим чинним законодавством. Мінімум рік. Біженці в інших країнах також зможуть проголосувати на референдумі.
Україна готова йти до нейтралітету та без'ядерного статусу України. Ми готові на нього йти. Це найголовніший пункт. Це був перший важливий пункт для Росії, наскільки я пам'ятаю. І наскільки мені пригадується, вони через це розпочали війну. Важливо, щоб це не був ще один папірець а-ля Будапештський меморандум.
Тому нас цікавить, щоб цей папір перетворився на серйозну угоду, яка буде підписана там, де пункти гарантій безпеки, усіма гарантами цієї безпеки. Він обов'язково має бути ратифікований парламентами країн-гарантів, це два. І обов'язково має бути референдум в Україні.
Проведення референдуму неможливе, поки на території України присутні російські війська. Ніхто ніколи, з огляду на конвенції, не зарахує результати цього референдуму, якщо у країни перебувають війська чи збройні незаконні формування чи законні формування іншої держави без будь-якого юридичного фундаменту. Це неможливо.
Війська повинні бути виведені, гаранти все підпишуть, і все це працюватиме далі. Далі ратифікація у парламентах, референдум кілька місяців, а згодом зміни Конституції».
Нагадаємо, згідно з українським законодавством, в умовах воєнного стану заборонено проведення всеукраїнських та місцевих референдумів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
На щастя, родина Івана Калюжного залишилась в живих
Френк Воррен впевнений у перемозі Тайсона
І як бачимо, якраз через це срашисти намагаються знищити Україну.
Дальше можно не продолжать. Крым, Донбасс, Луганск - территория Украины, а вывести оттуда войска Россия не согласится никогда.
Байден вчера не понятно что имел в виду когда говорил о путинском режиме, так Америка уже 2 дня извиняются.
Стратегов в нато нету и они не понимают что если путин возмет Украину тогда пойдет дальше, Украина практически отбивается и за европу, а они даже не хотят дать тяжёлой техники, уже 3 недели просят.