Українські баскетболісти, попри все, вийшли на матч

7885
1
FIBA

В іспанській Кордобі відбувся матч відбору на чемпіонат світу 2023 року. Чоловіча збірна України не змогла поборотися за перемогу, поступившись Іспанії з рахунком 74:88.

З самого ранку баскетболісти збірної України щойно дізналися про повномасштабне вторгнення Росії до країни, команда скасувала тренування. Але, незважаючи ні на що, ввечері баскетболісти вирішили вийти на паркет, тим самим продемонструвавши незламність свого духу, єдність із співвітчизниками та віру в Збройні сили України.

В Іспанії хлопців значно підтримували місцеві жителі. Вони тепло проводжали команду з готелю на матч, а численна публіка зустрічала на арені. Перед матчем збірну України місцева арена кілька разів вшановувала стоячими оваціями, а перед грою організатори провели церемонію, показали ролик на підтримку України.

Капітан збірної України Артем Пустовий вийшов на матч з написом на обличчі - NO WAR.

Щодо самого матчу... За такої ситуації, коли гравці до гри постійно перебувають на зв'язку зі своїми близькими та моніторять ситуацію в Україні, говорити про результат не доводиться. Команда Айнарса Багатскіса нав'язала боротьбу команді у першій чверті, яка завершилася з рахунком 22:17 на користь господарів. Гості набирали очки завдяки проходам Джерома Рендла та роботі у трисекундній зоні Артема Пустового. У наступних двох чвертях іспанці відривалися на рахунку. Команда вразила українців високим відсотком реалізації триочкових та домінуванням на щитах.

У такому матчі Айнарс Багатскіс задіяв максимально широку ротацію, дав пограти всім гравцям із ротації, а очками відзначилося 9 баскетболістів із 12-ти.

Незважаючи на впевнену гру іспанців (команда не змогла зупинити Колома та Лопеса-Аростека) українці викладалися на максимум до останніх хвилин - відпрацьовували у захисті, билися за кожен м'яч і змогли зробити свій ривок, скоротивши відставання до 15-ти очок. Четверту чверть команда виграла з рахунком 28:15, але вплинути на підсумковий результат не вдалося. 74:88, перемога Іспанії.

Відзначимо чудову атмосферу на арені у Кордобі. Місцеві вболівальники підтримували Україну та під час матчу та довго не відпускали команду після гри.