Суперліга. Важлива перемога Кривбаса, сенсація від Хіміка, успіх Черкас

Огляд шістнадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

2798
0
ФБУ

Завершився шістнадцятий тиждень чемпіонату України з баскетболу. Він був дещо нетиповим порівняно з іншими ігровими відрізками. Через перенесення матчів пов'язаних або з ковідом, або із зайнятістю команд у єврокубках (як у «Київ-Баскета») на ньому були зіграні далеко не всі заплановані матчі. Причому з лідируючого квартету грав лише «Будівельник». Натомість минулого тижня відбулася ціла низка лобових зустрічей у нижній половині турнірної таблиці, результати яких, втім, ще більше закрутили інтригу за останнє прохідне місце до постсезону. Про все це і не тільки йтиметься у нашому традиційному огляді.

Матч тижня

Афіша поєдинку між «Кривбасом» та БК «Тернопіль» виглядала не найбільш інтригуючою в рамках української Суперліги, але зустріч була дуже важливою в контексті боротьби за восьму позицію. Обидві команди в цьому році здобули кілька важливих перемог, підтягнулися в таблиці і закріпилися як головні претенденти на останній прохідний рядок у плей-оф. Тож очний поєдинок мав стати одним із ключових у другому колі для обох колективів.

Гра розпочалася з ривка гостей. За перші п'ять хвилин гри підопічні Дмитра Забірченка видали шикарний відрізок – 0:13, і лише після цього господарі змогли розмочити рахунок. Втім, за час, що залишився, команда з Західної України навіть змогла свій відрив ще трохи збільшити. На першу перерву суперники пішли за цифр на табло – 10:24 на користь гостей.

Друга чверть пройшла в рівній боротьбі і на перерву команди могли піти за такого ж розриву в рахунку, але чорногорський легіонер «Кривбасу» Стефан Вуковіч за останні шістдесят вісім секунд гри закинув два точні триочкові і суттєво скоротив відставання свого клубу. У роздягальні команди пішли вже із невеликою перевагою БК «Тернопіль» – 26:34.

У третій чверті порив Вуковіча підтримали його партнери. Після успішних дій від Коренюка, Юміпіга та Артамонова господарі паркету на двадцять сьомій хвилині гри вперше вийшли вперед – 37:35. Далі на майданчику розпочалася боротьба нервів. Криворіжці були трохи попереду, але БК «Тернопіль» не відставав і постійно був поруч. Двічі гості взагалі зрівнювали рахунок. Востаннє це сталося менш ніж за дві хвилини до закінчення четвертої чверті, коли на табло спалахнули цифри – 56:56. Стало дуже схоже, що на всіх любителів баскетболу чекає напружений клатч, але за 104 секунди, що залишилися, глядачі побачили ривок господарів – 9:2, який і приніс їм перемогу.

Фінальна сирена зафіксувала вікторію «Кривбаса» – 65:58, котра дозволила криворіжцям закріпитися на дев'ятому місці. Цей тріумф може мати дуже важливе значення після завершення регулярного чемпіонату, коли і буде визначено володаря заповітного восьмого рядка, а поки що підопічні Дмитра Забірченка випереджають групу претендентів на плей-оф і навіть ще мають матчі в запасі щодо своїх прямих конкурентів.

Сенсація тижня

У матчі між «Будівельником» та «Хіміком» чітко виділявся фаворит. Кияни перебувають на другому місці в турнірній таблиці і мають плани всерйоз поборотися за чемпіонство, що підтверджено дуже сильним за мірками Суперліги ростером, у той час як южненці, що менше ніж за місяць втратили двох легіонерів (з командою попрощалися американці Морріс та Едвін), зараз більше стурбовані збереженням місця у вісімці. Та й навколобаскетбольних проблем, пов'язаних із фінансуванням клубу, у «Хіміка» достатньо.

Перша чверть підтвердила передматчеві розклади. «Будівельники» розпочали зі спурту – 8:0 та завершили її з підсумковою перевагою в п'ять очок – 13:8. Однак у другій десятихвилинці підопічні Віталія Степановського змінилися і зіграли поки що найкращу чверть у 2022 році. Так, южненці пропустили 20 очок, але в атаці у них виходило дуже багато, про що й каже 31 набраний пункт. На велику перерву команди пішли за рахунку – 33:39 на користь гостей.

Друга половина гри почалася з ще одного міні-ривку «Хіміка» і на табло спалахнули цифри – 33:47. Далі вже «Будівельник» був змушений рятувати ситуацію і, до честі киян, їм це вдалося. Після ігрових та педагогічних заходів від Ігорса Міглінієкса команда стрепенулася, почала відігравати відставання та за двадцять вісім секунд до закінчення третьої десятихвилинки змогла знову вийти вперед – 55:54.

Четверта чверть почалася з гойдалок. Команди по черзі набирали очки, виходили вперед і трималися один від одного на відстані однієї результативної атаки. Так тривало до позначки на лічильнику часу – 04:41. Саме тоді «будівельники» закинули свій передостанній результативний кидок у грі, зусиллями Джерома Рендла рахунок на табло став – 66:64 на користь його команди. А далі на підопічних Ігорса Міглінієкса напав справжній ступор в атаці. Господарі паркету ніяк не могли набрати очки. «Хімік» скористався подарунком і хоч южненці самі не виблискували в атаці, але змогли організувати для себе невеликий відрив. Апофеозом матчу стала атака «Будівельника» на початку передостанньої хвилини матчу, під час якої «будівельники» п'ять (!) разів поспіль не змогли закинути м'яч у кільце гостей. Вийшло це у них лише за десять секунд до кінця поєдинку, коли «Хімік» було вже не наздогнати. Фінальна сирена зафіксувала сенсаційну перемогу гостей – 68:75 та черговий удар по амбіціях київського клубу.

Успіх тижня

«Черкаські Мавпи» перед спареними домашніми матчами з прямим конкурентом за восьмий рядок (БК «Одеса») та ослабленим южненським «Хіміком» опинилися притиснутими до стінки. Враховуючи, що до минулої семиденки у них було лише п'ять перемог в активі, дві домашні поразки в іграх, де команда небезпідставно розраховувала на очки, могли завдати серйозного удару по турнірних перспективах підопічних Максима Міхельсона. А тут ще й лідер «мавп» Дювон Максвелл самовільно покинув команду минулого тижня.

Черкащанам як мінімум необхідно було вигравати одну гру, але вони не дали собі розслабитися і перемогли двічі. Дювона Максвелла, який втік, спільними зусиллями змогли замінити його співвітчизник Айзек Хамільтон та українець Іван Ткаченко. Обидва баскетболісти на тижні двічі йшли з майданчика, перевищуючи свою середню результативність по сезону.

Ці дві перемоги не допомогли «Черкаським Мавпам» піднятися навіть на десяте місце в турнірній таблиці, але тепер відставання команди Максима Міхельсона від восьмого рядка не виглядає дуже великим. Враховуючи, що попереду ще достатньо ігор, у тому числі і з прямими конкурентами, все в руках черкащан.

Перфоманс тижня

Минулий тиждень був скупим на потужні індивідуальні досягнення. Жодному з баскетболістів, які виходили на паркет у рамках матчів Суперліги, не вдалося взяти гросмейстерську планку в тридцять балів рейтингу ефективності. А найкращим став результат американця Троя Барніса з МБК «Миколаїв». У переможному для своєї команди поєдинку з БК «Тернопіль» форвард набрав 19 очок (за відмінної реалізації кидків з гри, 7 із 9, 78%) і додав до них 11 підбирань. Підсумковий показник рейтингу ефективності у легіонера склав 29 набраних балів.

Кидок тижня

У матчі з «Хіміком» баскетболіст «Черкаських Мавп» Іван Ткаченко за кілька секунд відзначився двома ефектними діями на різних половинах майданчика. Спочатку український захисник поставив блок-шот на триочковій дузі гравцю южненського клубу Делано Спенсеру, а потім завершив контратаку розкішним данком (на відео з 2:30):