Підопічні Косенка допустили прикрі помилки і не реалізували свої моменти

50721
116
Getty Images/Global Images Ukraine

В нашої збірної була унікальна нагода, як мінімум, повторити свій успіх з виходом до фіналу футзального Євро. Для цього треба було перемогти першого номера рейтингу УЄФА - збірну Росії, якій за успіх в цьому матчі вдома пообіцяли великі призові.

На жаль, матч розпочався не по нашому сценарієві. Вже на другій хвилині українці пропустили гол. Дуже дурний і непотрібний - Соколов пробив здалека низом, м'яч трохи зрикошетив, потрапив в Шотурму і полетів над Ципуном, який вже лежав на лінії воріт. Воротар, який весь чемпіонат тягнув неймовірні удари, пропустив зовсім не обов'язковий гол, який, як виявилося, став ключовим моментом в грі.

Вболівальники, які були присутні на матчі, почали гнати українців вперед, скандуючи різноманітні гасла. Проте гравцям їх очікувань підтвердити не вдалося а, навпаки, гра не клеїлася. Дуже швидко почали назбируватися фоли, і вже на 10 хвилині їх була критична кількість. Кожен наступний міг принести десятиметровий удар.

Тренеру довелося вносити корективи. Для кращого контролю м'яча українці перейшли на гру в п'ять польових, але в атаці це не допомагало. Більше того, після втрат швидко змінитися не виходило, і росіяни скористалися цим - їх воротар спіймав м'яч, закинув далеко вперед, Афанасьєв в боротьбі спершу пробив в перекладину наших воріт, а потім добив мимо Ципуна, який тільки вибіг на поле. 0:2.

До честі наших, відразу ж вдалося, граючи в тих же п'ять польових, скоротити відставання - Сірий після скидки Абакшина прошив російського воротаря. І відразу ж почалися наші моменти, але зовсім трохи не вистачило ні Зваричу, ні Сірому, ні, особливо, Лебедю, який на останніх секундах тайму потрапив у хрестовину російських воріт.

На початку другого тайму росіяни могли відразу ставити нас у незручне становище, але то штанга, то Ципун, то майстерність суперників ставали нашими союзниками. Щоправда, до пори до часу - Ніязов зумів в падінні через себе забити третій гол мимо нашого «польового» воротаря.

А далі почалося. Російські ворота були обкладені з усіх сторін, гравцям не вдавалося вийти на нашу половину. І Абакшин таки скоротив розрив, забивши аналогічний гол, як в матчі з сербами - підставивши ногу під дальній удар.

Шотурма міг зрівняти рахунок справа, але трохи не потрапив. Проте це були квіточки - Афанасьєв скосив Корсуна, суддя призначив пенальті, пішов бити той же Шотурма. Напруга була колосальна, можливо, саме через це забити не вийшло - російський воротар відбив м'яч, який полетів по центрі воріт...

За хвилину, що залишилася, ми могли таки виривати нічию, але кілька разів не вистачило зовсім трохи... Фінальний свисток судді зафіксував рахунок 2:3.

В матчі, за який не соромно, виграти і пройти в фінал не вдалося, але Євро на цьому для нас не закінчене - в неділю будемо грати за бронзові медалі. І вболівати в фіналі за переможця португало-іспанської пари, яка грає сьогодні пізніше.

Чемпіонат Європи-2022 з футзалу. 1/2 фіналу.

Україна – Росія – 2:3.

Сірий, 16, Абакшин, 35 - Соколов, 2, Афанасьєв, 15, Ніязов, 31.