Огляд дев’ятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

1084
0
ФБУ

Після паузи пов'язаної з матчами збірних із новою силою відновилися баталії у баскетбольній Суперлізі. На першому ігровому тижні після невеликої перерви (і на десятому за загальним рахунком) було зіграно одразу дванадцять поєдинків. Особливу увагу на минулій семиденці до себе привернули дербі у столиці України та дуже завзята гра у Запоріжжі між господарями паркету та баскетболістами з Одеси. А В'ячеслав Кравцов, відпочивши, продемонстрував гру найкращих зразків своєї спортивної молодості. Про все це і не тільки піде мова у нашому традиційному огляді.

Матч тижня

Центральним поєдинком у розкладі минулої семиденки значилася друга в сезоні гра між «Київ-Баскетом» та «Будівельником». Київське дербі завжди привертає до себе підвищену увагу, а на додачу в нинішній зустрічі визначалося, хто з суперників вийде на проміжне друге місце в чемпіонаті.

Варто зазначити, що «Будівельник» у цьому матчі не зміг розраховувати на одного зі своїх лідерів – Джіана Клавелла. Травма, яку легіонер із Пуерто-Ріко отримав у середині листопада, виявилася набагато серйознішою і замість кількох тижнів один із найвидовищніших гравців Суперліги пропустить 3-4 місяці. Також поза грою через травму паху опинився бігмен «будівельників» Андрій Грицак, для якого сезон із великою часткою ймовірності вже завершено достроково.

Гра розпочалася з кількох рівних хвилин, після чого свій перший ривок у матчі здійснив «Київ-Баскет» і завершив першу чверть із дуже непоганою перевагою – 22:12. У другій десятихвилинці «Будівельник» намагався наздогнати своїх суперників і в якийсь момент від гандикапу підопічних Айнарса Багатскіса залишилося лише три очки. Але провальні останні хвилини чверті від «будівельників» повернули все назад – 42:32.

Друга половина гри почалася зі збільшення відриву «Київ-Баскетом» і трохи менш ніж через три хвилини після відновлення матчу відстань між клубами склала сімнадцять очок – 53:36. Після цього підопічні Ігорса Міглінієкса акумулювали свої сили та спробували врятувати гру. Проте найкращим проміжним результатом «будівельників» стало скорочення різниці у рахунку до двох очок на початку заключної десятихвилинки – 69:67. Більшого «Київ-Баскет» своєму супернику не дозволив, знову втік на комфортну відстань та впевнено довів матч до перемоги з рахунком – 91:84. Підопічні Айнарса Багатскіса виграли друге дербі у сезоні та очолили групу переслідувачів «Прометея».

Боротьба тижня

У зустрічі між БК «Запоріжжя» та БК «Одеса» фаворитами вважалися господарі, але клас команд не настільки різнився, щоб припускати дуже легку перемогу підопічних Станіслава Овдєєнка. Одеситам було цілком під силу нав'язати боротьбу суперникам, і саме так і вийшло. Для виявлення переможця у цьому рівному матчі знадобилася додаткова п'ятихвилинка.

Запоріжці лідирували у матчі практично весь ігровий час, і місцями їхня перевага перевалювала за десять очок. Але підопічні Олега Юшкіна стійко тримали удар та не давали можливості господарям майданчика створити вирішальний ривок. А в останні хвилини гри вже й одесити лідирували в рахунку, але рятувати гру довелося саме їм. Добре постарався Чарльз Каллісон. Останніми миттєвостями в основний час запоріжці не скористалися (за три секунди до закінчення четвертої чверті Ясін Джозеф схибив дальній кидок) і поєдинок перейшов до овертайму.

На нього гостей уже відверто не вистачило. За п'ять хвилин господарі привезли гравцям БК «Одеса» цілих чотирнадцять очок різниці, але за прагнення до перемоги варто віддати належне обом командам.

Радість тижня

За період паузи на матчі збірних і вже під час поновлення баталій на клубному рівні в Суперлізі вистачало різних новин про нові придбання або відрахування у складах різних клубів. Були й повідомлення про більш фундаментальні за своєю важливістю події. Наприклад, про те, що «Прометей» продовжив контракт на три роки зі своїм головним тренером Роненом Гінсбургом.

Однак серед усього цього різноманіття баскетбольної інформації хочеться зупинитися та звернути увагу на не зовсім спортивну, але дуже приємну новину. Одразу після завершення київського дербі захисник «Київ-Баскета» Бернард Томсон просто в роздягальні перед усіма присутніми зробив пропозицію руки та серця своїй дівчині Бетані. І вона відповіла згодою. Невідомо, наскільки довгим та продуктивним стане період виступів у київському клубі для американського гравця, але спогади про цей час у нього та його обраниці точно залишаться особливими.

Перфоманс тижня

В останні сезони В'ячеслав Кравцов далеко не завжди демонструє високоякісну гру. Бігмен вже знаходиться (або дуже близький, тут кому як подобається) у статусі ветерана українського баскетболу, а отримані по ходу кар'єри травми поступово беруть своє.

Але яскраві спалахи у грі Кравцова продовжують відбуватися. Одним із таких моментів стала зустріч «Дніпра» проти МБК «Миколаїв», де центровий господарів просто домінував у трисекундній зоні на обох сторонах майданчику. У цій грі В'ячеслав зробив чудовий дабл-дабл (25 очок + 12 підбирань) і показав при цьому просто блискучу реалізацію кидків з гри (12 із 14). Все вищезгадане дозволило українському бігмену завершити поєдинок з 33 балами рейтингу ефективності, що стало найкращим показником серед усіх баскетболістів Суперліги минулого тижня.

Кидки тижня

У грі з «корабелами» В'ячеслав Кравцов діяв не тільки ефективно, а й досить ефектно. Український баскетболіст здійснив за матч одразу декілька видовищних данків. Який із них буде найкращим? Обирайте самі: