Чому Роберт Левандовськи заслуговує на виграш Золотого м'яча

Геніальний нападник стає лише кращим

Чому Роберт Левандовськи заслуговує на виграш Золотого м'яча
© Getty Images/Global Images Ukraine. Роберт Левандовськи

Золотий м'яч повертається у 2021 році після річної перерви, а Роберт Левандовськи залишається одним із лідерів у шорт-листі з 30 осіб, які претендують на нагороду 29 листопада. Нападник мюнхенської «Баварії» мав виграти нагороду ще минулого року, але церемонію було вирішено скасувати. 12 місяців по тому він все ще сподівається на успіх.

«Він був таким неймовірно стабільним протягом останніх трьох років, у цьому сенсі він найкращий», - вважає тренер «Баварії» Юліан Нагельсманн.

Не лише тренер так вважає: директор Олівер Кан заявив, що Левандовськи «протягом багатьох років встановлював еталон для нападників у всьому світі».

Це справедлива оцінка з огляду на те, що уродженець Варшави забив найбільшу кількість голів у всіх змаганнях у п'яти найкращих лігах Європи за останні три роки.

Але не тільки в Мюнхені стверджують, що він найкращий. Зірка «Манчестер Сіті» Кевін Де Брюйне – суперник за цьогорічну нагороду – заявив, що сам він обрав би Левандовського.

«Якби мені довелося обирати особисто, я подивився б результати двох років, тому що в нас не було переможця [торік]», - сказав бельгієць. «Я вибрав би Левандовського за те, що він творив за останні два роки. Він забивав голи, вигравав трофеї з «Баварією». Я вибираю його».

Усі пам'ятають, як Лева втратив шанс виграти у 2020 році після того, як премію було скасовано. Тоді він був у найкращій формі свого життя, і допоміг «Баварії» досягти історичного успіху, вигравши Бундеслігу, Кубок Німеччини, Лігу чемпіонів УЄФА, Суперкубок Німеччини та Суперкубок УЄФА. У лютому відбудеться Клубний чемпіонат світу з футболу – шанс виграти ще один трофей.

Getty Images/Global Images Ukraine

І нападник також став першою людиною, яка виграла континентальний требл, а також найкращим бомбардиром у кожному змаганні, забивши 34 голи у 31 матчі Бундесліги, шість у п'яти іграх у кубку та 15 за 10 матчів у Лізі чемпіонів. З такою статистикою не посперечаєшся.

Але «Золотий м'яч» 2021 року має бути вручений тому, хто досяг успіху в останньому році. Тут Лева може номінуватися як найкращий бомбардир Європи в сезоні 2020/21, забивши 41 гол за 29 ігор у Бундеслізі і побивши 49-річний рекорд Герда Мюллера.

На його рахунку найбільша кількість голів у вищому європейському дивізіоні у 2021 календарному році.

Взагалі, на його рахунку рекордна кількість голів цього сезону.

Ніхто не забив більше за клуб та збірну у 2021 році.

Він забивав у 19 матчах поспіль, встановивши новий рекорд «Баварії».

Перемога з рахунком 4:0 над «Бенфікою» означає, що Левандовськи став першим гравцем, який виграв 19 матчів Ліги чемпіонів поспіль. Він також не зміг забити лише у трьох із них, відзначившись загалом 25 разів. П'ять голів він забив цього сезону — йому на це знадобилося три матчі.

«Це мрія спробувати виграти цей трофей, бо я знаю, як це важко. Особливо для гравця не з великої футбольної країни».

Незважаючи на свої досягнення, Левандовськи скромничає і вказує на одноклубників, які допомогли йому просунутися так далеко: «Я маю хороший шанс виграти, і я вдячний, що був включений. Мої здобутки з хлопцями — те, чому можна навіть сподіватися на перемогу».

Єдина поразка в Європі за останні два з невеликим сезони сталася, коли Левандовськи зазнав травми, що саме по собі є рідкісним випадком. Цілком можливо, що ПСЖ і не переміг би, якби поляк грав.

Колишній тренер Левандовського Юрген Клопп нещодавно прокоментував той факт, що, мабуть, потрібно виграти найбільші трофеї, щоб здобути Золотий м'яч. Якщо це так, то Жоржиньо – гравець року УЄФА – вважатиметься головним претендентом. Але є й думка, що італієць не може вважатися найкращим навіть у «Челсі», не те що в Європі.

Левандовськи — найкращий гравець свого клубу та країни. Він залишається рекордним бомбардиром Польщі, з якою забив дев'ять м'ячів у 11 матчах цього року, у тому числі три на Євро-2020.

Getty Images/Global Images Ukraine

«Я ж приїхав з «маленької країни», де не так багато гравців найвищого рівня», - сказав Левандовськи, піднімаючи європейську Золоту бутсу. «Нам доводиться робити більш важку роботу, ніж гравцям із футбольних країн».

Здобувати такі нагороди — рідкісний подвиг для когось за межами однієї з європейських чи південноамериканських футбольних держав. Джордж Веа у 1995 році - єдиний переможець, який не приїхав з одного з цих континентів, тоді як тільки хорват Лука Модріч у 2018 році зумів покласти край гегемонії Кріштіану Роналду та Ліонелю Мессі.

Без цих двох не було б жодних суперечок про те, що Левандовськи був одним із найкращих у світі за останні кілька років. Він нарешті отримав визнання у грудні минулого року, коли його назвали найкращим гравцем ФІФА серед чоловіків, але цього мало — потрібен і Золотий м'яч.

Джерело — Бундесліга

(44 голоса)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
Спочатку:
    bzzzzzz
    bzzzzzz, 28.10.2021 14:09
    +7
    для форвардов вопще нужна отдельная награда, так как они заберают все внимание на себя.
    есть очень много сильных игроков, которые не забивают много мячей, но вносят очень большой вклад в игру и победу своих команд. но их вклад сложно измерить как то, поэтому их все забывают.
    очень редко когда можно однозначно выбрать лучшего игрока года вне зависимости от амплуа, это же очевидно.
    ukrnet1245
    ukrnet1245, 28.10.2021 17:55
    +5
    Его и так нагло обокрали в прошлом году. Надеюсь хотя бы в этом справедливость восторжествует.
    maverik
    online
    maverik, 28.10.2021 16:05
    +5
    Трудно сказать, но если выиграет он однозначно достоин.
    bassofon
    online
    bassofon, 28.10.2021 15:35
    +4
    Ну так дайте ему сразу два мяча, за 20 и 21 годы и все сразу станет на свои места.
    Владислав Антонов
    Владислав Антонов, 28.10.2021 15:09
    +3
    Так йому ж і віддадуть ЗМ.
    Бачив, що в мережу злили результати голосування.
    Левандовські, Мессі, Бензема, Салах, Жоржиньо, Мбаппе, Канте, Холанд, Роналду, де Брюйне - ось топ-10, яка виглядає дуже правдоподібною.
    Spectra
    Spectra, 28.10.2021 14:05
    +3
    На ЗМ заслужил, но не в этом году, а в 2020, но к сожалению Французы у него этот мяч украли, надо брать лч в этом сезоне, тогда у него будут все шансы его завоевать!
    euro2012_za_2012euro
    online
    euro2012_za_2012euro, 28.10.2021 17:04
    +2
    Раз не вручали Золотой Мяч в прошлом году.
    Значит надо рассматривать период за 2 года.
    /
    1. Левандовски
    Чемпион Германии (2)
    Обладатель Кубка Германии (1)
    Обладатель Суперкубка Германии (1)
    Победитель Лиги чемпионов: 2019/20
    Обладатель Суперкубка УЕФА: 2020
    Победитель Клубного чемпионата мира: 2020
    Обладатель «Золотой бутсы»: 2021
    Лучший бомбардир Лиги чемпионов: 2019/20
    Лучший бомбардир чемпионата Германии (2) - Побил "вечный" рекорд Герда Мюллера в 2021.
    Лучший бомбардир кубка Германии (1)
    /
    2. Жоржиньо - это вообще кто такой?
    Челси
    Победитель Лиги чемпионов УЕФА: 2020/21
    Обладатель Суперкубка УЕФА: 2021
    Сборная Италии
    Чемпион Европы: 2020 в 2021
    3.
    Месси чемпион Юж. Америки 2021.
    Обладатель Кубка Испании 2021.
    Опять Гуськов? Почему Гуськов?? Зачем Гуськов???
    Серж р
    Серж р, 28.10.2021 16:09
    +2
    Коментар згорнуто. Показати
    Mikola12, 28.10.2021 14:03
    Эй,админы,а где эта новость-,,Жители столицы увидели элитный Maybach, принадлежащий олигарху Игорю Суркису, в сопровождении машины охраны. Ехали машины по встречной полосе, чем изрядно подвергали других участников движения опасности.
    Инцидент, по словам свидетелей, произошел утром 27 октября на улице Кирилловской в Подольском районе столицы. Видео с кортежем Суркиса-младшего сняли очевидцы.
    Также жители Киева выразили свое возмущение преступным нарушением ПДД богача-Суркиса, поскольку подобные инциденты вполне могут привести к ужасным ДТП со смертельным исходом."
    Да не переживай ты так. Тут же не пишут про хероизм Рината и его бригаде на выезд с массовыми расстрелами бизнесменов и конкурентов Или как искалечили людей на стадионе Шахтер, или как пьяные игроки Шахтера искалечили женщину.
    Barbotage
    Barbotage, 28.10.2021 14:55
    +2
    Роберт без варіантів!!!
    Fender
    Fender, 28.10.2021 14:07
    +2
    Коментар згорнуто. Показати
    Mikola12, 28.10.2021 14:03
    Эй,админы,а где эта новость-,,Жители столицы увидели элитный Maybach, принадлежащий олигарху Игорю Суркису, в сопровождении машины охраны. Ехали машины по встречной полосе, чем изрядно подвергали других участников движения опасности.
    Инцидент, по словам свидетелей, произошел утром 27 октября на улице Кирилловской в Подольском районе столицы. Видео с кортежем Суркиса-младшего сняли очевидцы.
    Также жители Киева выразили свое возмущение преступным нарушением ПДД богача-Суркиса, поскольку подобные инциденты вполне могут привести к ужасным ДТП со смертельным исходом."
    Пришибленный стрема как эта новость относится к футболу?
    belerilf1
    belerilf1, 28.10.2021 13:46
    +2
    он не просто заслуживает, он и есть лучший.
    Dmytro Solovyov
    Dmytro Solovyov, 28.10.2021 14:59
    +1
    Как по мне, то:
    Лучший форвард (нападающий и пр.) - да;
    Лучший бомбардир - да;
    "Эталон" нападающего - да...
    Лучший игрок - НЕТ!
    Он является вишенкой на торте обалденной, мощной командной игры Баварии. Но он никак не системообразующий игрок. Убрать вишенку - торт останется. В той же Баварии для командной игры на порядок важнее тот же Мюллер...
    D.Lanskoy
    D.Lanskoy, 29.10.2021 17:59
    0
    андрей лавров, 28.10.2021 18:23
    де ж та "звєзда" була вчора Боруссія М – Баварія – 5:0
    Там вся команда где-то была, причем в сильнейшем составе. Видимо, просто не хватило мотивации. Зато я по-настоящему проникся уважением к Левандовскому, когда он тянул сборную Польши на Евро-2020, хотя все складывалось против них! И вырвал ничью с испанцами, и при счете 0-2 от шведов сделал практически в одиночку дубль и сравнял счет и попортил тогда всем украинским болельщикам нервы! Так что говорить, что Левандовски играет только в безупречном механизме Баварии - это не так. Он игрок экстра-класса сам по себе и настоящий лидер, просто его сборная не такая сильная, как Бавария.
    Denmark1107
    Denmark1107, 28.10.2021 18:17
    0
    belerilf1, 28.10.2021 14:08
    не будь здесь самый удобный дизайн среди спортивных порталов, я бы здесь не сидел, так ещё помойка с уклоном в одну сторону.
    твоє недоміркування на рівні дитини з лопаткою у руці біля пісочниці. А *самий* *удобнИй* дизайн, як ти написав, до речі, - на сайті UA-Футбол
    Vladyslav Lukiantsev
    Vladyslav Lukiantsev, 28.10.2021 18:15
    0
    euro2012_za_2012euro, 28.10.2021 17:04
    Раз не вручали Золотой Мяч в прошлом году.
    Значит надо рассматривать период за 2 года.
    /
    1. Левандовски
    Чемпион Германии (2)
    Обладатель Кубка Германии (1)
    Обладатель Суперкубка Германии (1)
    Победитель Лиги чемпионов: 2019/20
    Обладатель Суперкубка УЕФА: 2020
    Победитель Клубного чемпионата мира: 2020
    Обладатель «Золотой бутсы»: 2021
    Лучший бомбардир Лиги чемпионов: 2019/20
    Лучший бомбардир чемпионата Германии (2) - Побил "вечный" рекорд Герда Мюллера в 2021.
    Лучший бомбардир кубка Германии (1)
    /
    2. Жоржиньо - это вообще кто такой?
    Челси
    Победитель Лиги чемпионов УЕФА: 2020/21
    Обладатель Суперкубка УЕФА: 2021
    Сборная Италии
    Чемпион Европы: 2020 в 2021
    3.
    Месси чемпион Юж. Америки 2021.
    Обладатель Кубка Испании 2021.
    Опять Гуськов? Почему Гуськов?? Зачем Гуськов???
    Если что, я поддерживаю Леве ЗМ, но чтобы быть объективным - если уже упоминать у Левы звания лучшего бомбардира, то у Месси тоже нужно это сделать, а еще и лучшего ассистента упомянуть.
    ~@~
    ~@~, 28.10.2021 16:12
    0
    Потому что его зовут Роберт.
    И похоже - он робот
    bzzzzzz
    bzzzzzz, 28.10.2021 14:03
    0
    если говорить про этот год, то он не лучше например чем Месси или Бензема. Да и вопще не понятно на что смотреть, на статистику или игру...
    андрей лавров
    андрей лавров, 28.10.2021 18:23
    -1
    де ж та "звєзда" була вчора Боруссія М – Баварія – 5:0
    grifon.
    grifon., 28.10.2021 13:54
    -2
    якщо так впевнений постав квартиру на Лео
    D.Lanskoy
    D.Lanskoy, 28.10.2021 13:50
    -3
    belerilf1, 28.10.2021 13:46
    он не просто заслуживает, он и есть лучший.
    что ты, а как же Месси? Месси лучший, даже когда не играет и не выигрывает! А сейчас он выиграл наконец Копа Американа! Теперь армия его фанатов точно даст ему очередную золотую цацку, пофиг, что Левандовски уже который год показывает топ-результат в Германии и Европе, пофиг, что Бензема выдал невероятный сезон и выиграл со своей сборной Лигу Наций! Вы что, не понимаете, что Золотые мячи может выигрывать только Месси и иногда для утешения - Роналду?