Шедевр Циганкова, асист Селезньова, сльози Мілевського

Найцікавіші події 12-го туру УПЛ - в нашому традиційному огляді

© ФК Динамо

«Динамо» продовжує утримувати «Шахтар» на відстані трьох очок. Обидва лідери здобули синхронні перемоги, причому з однаковим рахунком 2:0. Кияни переграли «Дніпро-1», а донеччани - «Ворсклу». Найбільший рахунок був зафіксований в Харкові, де місцевий «Металіст-1925» розбив «Інгулець» 4:0. Чергова, вже десята у сезоні, поразка «Маріуполя»: цього разу від «Вереса». Команда Маркевича продовжує впевнено борознити турнірне дно.

Пам'ять туру

ФК Шахтар

Матчі туру починалися хвилиною мовчання - на згадку про Сергія Морозова, Заслуженого тренера України. Сергія Юрійовича не стало 22 жовтня. Йому був 71 рік.

Футболки туру

На гру проти «Десни» футболісти «Олександрії» вийшли в футболках, на яких були написані слова підтримки Ковальцю і Гриню. Півзахисники олександрійської команди отримали серйозні травми в минулому турі, і в такий спосіб одноклубники їх підтримали. Простий, але щирий жест.

ФК Олександрія

Нічия туру

Видовищним і цікавим видався матч в Чернігові. І «Десна», і «Олександрія» продемонстрували хороші атакуючі навички. Було багато моментів, хороших ударів, воротарських сейвів. Рахунок у грі першими відкрили гості, коли Третьяков в середині першого тайму в ближньому бою переграв Литовку. Через сім хвилин «сіверяни» відповіли хорошим голом Безбородька, який замкнув точну подачу з лівого флангу. Надалі обидві команди мали не один шанс змінити хід зустрічі, але рахунок першого тайму залишився актуальним і після фінального свистка. Закономірний результат цікавого поєдинку.

Голи туру

Футболісти «Металіста-1925» забили відразу чотири м'ячі у ворота «Інгульця». Голи вийшли на різний смак. Найкрасивішим став перший, авторства Батюшина. За хвилину до свистка на перерву Юрій прийняв м'яч в метрі від штрафного майданчика суперника, обігравши одним рухом опонента, і зарядив точно у верхній кут воріт. М'яч з відскоком від перекладини залетів у сітку воріт. Без найменшого шансу для Гальчука.

Без найменшого шансу для голкіпера «Дніпра-1» Кожокару вийшов удар і у динамівського півзахисника Циганкова. Віктор отримав передачу від Сидорчука на правому краю атаки, змістився в центр, попутно обігравши опонента, і потужним ударом з лінії штрафного майданчика увігнав м'яч у дальній кут. Справжній шедевр!

Герой туру

Гру проти «Маріуполя» на користь «Вереса» перевернув форвард Шестаков. Михайло в другому таймі, з інтервалом в п'ятнадцять хвилин, двічі розписався у воротах Кудрика, тим самим забезпечивши своїй команді три очки. Показово, що Михайлу вже 31 рік, і для нього нинішній сезон в УПЛ - перший.

«Пісні про старе» туру

Під керівництвом Остапа Маркевича «Маріуполь» програв в нинішньому сезоні десять матчів з дванадцяти. Але, незважаючи на такі провальні результати, Остап Миронович продовжує наполягати на тому, що проблема - не в його тренерських методах, а в недосвідченості його підопічних. Ось і після гри з «Вересом» Маркевич-молодший продовжив стрясати повітря: «Чого не вистачило сьогодні? Забитого м'яча. Необхідно реалізовувати свої моменти. Плюс, звичайно, потрібно надійніше грати в обороні. Це все наслідок відсутності досвіду. Я про це говорю практично після кожної гри, і мене за ці слова критикують. Але це так і є».

Матч туру

ФК Шахтар

У Полтаві зустрілися друга і третя команди першості - «Шахтар» і «Ворскла». Матч для обох суперником вийшов непростим. На відміну від «Зорі», яка в минулому турі проти «гірників» зіграла в авантюрний футбол, команда Максимова зіграла в футбол прагматичний і обережний. Але вельми «колючий». Така вичікувально-збалансована тактика не припала до душі підопічним Де Дзербі. Вони довго не могли розкусити полтавський «горішок». Лише в середині другого тайму гості дотиснули господарів, забивши два м'ячі. До цього команди грали на рівних, хоч донеччани і мали на одного гравця більше.

Вилучення туру

Вилучення Тілля фактично зумовило підсумок «полтавської битви». Люксембурзький півзахисник «Ворскли» отримав дві жовті картки за десять хвилин - на 19 і 29 хвилинах, і був змушений покинути поле. У другому випадку Олів'є небезпечно атакував Трубіна, тоді як в першому випадку отримав «гірчичник» на рівному місці. Так чи інакше, але вилучення вийшло дуже резонансним. Та й спірним теж. І воно зламало гру.

Хід туру

Навіть діючи в меншості, команді Юрія Максимова вдавалося, до пори, до часу, справлятися з атаками «Шахтаря». Не в останню чергу тому, що гості атакували якось спонтанно, без особливої ​​вигадки. Але все змінилося в другому таймі. Де Дзербі кинув в бій Соломона і Тете, яким і було призначено перевернути гру. Хавбеки швидко увійшли в курс справи і забили по м'ячу, на що полтавці не зуміли відповісти.

Передача туру

Нападник «Минаю» Селезньов, який намагається побити бомбардирський рекорд Реброва/Шацьких, поки що ніяк не може рушити з мертвої точки. За закарпатську команду Євген поки що не забивав. Однак в грі проти «Руху» досвідчений футболіст відзначився першою результативною дією. На рахунку Селезньова - асист. Він видав відмінну передачу на півполя, на хід Білоногу, і Юрій, випередивши захисника, переграв і голкіпера.

Джокер туру

І знову за «Динамо» забиває Гармаш. І знову - вийшовши на заміну. Цього разу Денису для забитого м'яча вистачило семи хвилин. Він отримав передачу від Циганкова (не обійшлося без рикошету) і «пробив» голкіпера «Дніпра-1». Цей м'яч для Гармаша став вже шостим в нинішньому сезоні.

Прощання туру

У перерві матчу «Динамо» - «Дніпро-1» відбулася по-своєму знаменна подія. Колишній форвард столичної команди і збірної України Мілевський офіційно «зав'язав» з футболом. Артем під звуки пісні «Віват, король» пройшов коло пошани, після чого розплакався. Можна сказати, що пішла епоха. Ну, майже.

«Земляцтво» туру

Єдиний гол в ворота «Колоса» спорудив іранський дует «Зорі» - Шахаб і Аллах'яр. В кінці першого тайму луганцям вдалася непогана атака, яку і завершили іранські легіонери. Шахаб класно прострілив з лівого флангу на дальню штангу, де Аллах'яр в падінні, в протихід воротареві, переправив м'яч у дальній кут.

Символічна збірна: Трубін - Миколенко, Шершень, Гончаренко, Фаворов - Сидорчук, Соломон, Циганков, Третьяков - Шестаков, Криськів.