Шахтар - Реал: Де Дзербі не змінився, нам здалося

Валерій Василенко знаходить прості пояснення розгромній поразці «гірників»

Шахтар - Реал: Де Дзербі не змінився, нам здалося
© ФК Шахтар

6:1 - так «Шахтар» перед грою проти «Реала» пограв м'язами в матчі УПЛ проти не останньої команди нашого чемпіонату - «Зорі». 5:2 - з таким загальним рахунком «гірники» обіграли в минулому році «Реал» в груповій стадії чемпіонської Ліги. Загалом, віце-чемпіон України візуально мав шанси і передумови знову засмутити «королівський клуб». Але в цей раз щось пішло не так. Явно не так. Давайте розберемося, що. Або хто.

1. Де Дзербі знову начудив

За останніми матчами «Шахтаря» нібито здавалося, що тренер «гірників» вже відкинув чи, в гіршому випадку, поклав кудись в комод свої ідеї у вигляді коротеньких шортиків, в яких він постійно дефілював в «Сассуоло». Одна і та ж тактика проти всіх опонентів, володіння м'ячем заради володіння м'ячем, дасть Бог, пощастить - ось, якщо примітивно, головні аргументи колишньої команди Де Дзербі. Спочатку практично ті ж аргументи використовував і «Шахтар». Ну, ви всі пам'ятаєте: «Олександрія», «Минай», «Монако» і особливо «Шериф». Після «Інтера» і «Динамо» (Суперкубок) здалося, що алленаторе почав змінюватися. Але після «Реалу» можна сміливо констатувати, що синьйор Роберто залишився колишнім. Його тактика на матч проти «вершкових» - суцільна авантюра. Приблизно така ж, як у Віктора Скрипника в тій резонансній грі проти «Шахтаря». Де Дзербі виставив склад з граничним акцентом на атаку. Мовляв, головне - зіграти добре попереду, а в обороні як-небудь вийде. Не вийшло. Причому не тільки в обороні, а й в атаці.

2. Риторичне питання: чому без Степаненка?

Ну, начебто шляхом проб і помилок тренерський штаб «помаранчево-чорних» визначив оптимальну зв'язку в центрі поля. Здавалося б, навіщо шукати добра від добра, якщо дует Майкон - Степаненко працює? Але Містер вирішив цього разу здивувати. У пару до бразильця був відряджений його співвітчизник Патрік. Такий варіант хороший для, вибачте, «Інгульця», а не для «Реала». Тому що потрібно в центрі поля «перегризати» не когось там, а Модріча, Крооса і Каземіро. Так, далеко не факт, що Тарас впорався б із таким завданням - середина поля у «Мадрида» до цих пір топова. Але Патрік за визначенням не міг потягнути такий рівень: він іншого профілю футболіст. Вихід Степаненка на заміну, за рахунку 0:4, замість того ж Патріка - ну, це або профанація від італійського тренера, або знущання.


ФК Шахтар

3. Мотивація і настрій «Реала»

Звичайно, обов'язково потрібно говорити і про суперника, про його готовність і налаштування. Перемога «Шерифа» в Мадриді для «Шахтаря» вийшла вкрай некомфортною з турнірної точки зору. Тому що підопічні Анчелотті приїхали до Києва злими і мотивованими. Ні про яку недооцінку суперника в цей раз не могло бути й мови. «Реал» був вище класом і рівнем «Шахтаря» і в минулому сезоні, але тоді донеччани, заручившись підтримкою, в першу чергу, Фортуни, зуміли здивувати свого грізного опонента. Цього разу не зуміли. Крім того, що план на гру у Де Дзербі виявився поганим, і справжньої тренерської дуелі з Анчелотті не вийшло, так ще й «Реал» був божевільно налаштований. Такий «Реал» складно було переграти, вибравши навіть правильну тактику, бо мадридці просто перевершували нашу команду як в загальному, так і в індивідуальному рівні.

4. Відсутність Матвієнка і Траоре - два аргументи на користь Де Дзербі

Без основного захисника і основного нападника, причому єдиного, вельми проблематично розраховувати на хороший результат у грі проти команди рівня «Реала». Знову-таки, немає гарантій, що «Шахтар» зіграв би більш впевнено і результативно, якби в строю були і Матвієнко, і Траоре. Але без цієї пари було ще гірше. Кривцов, хоч і з пов'язкою капітана - це, вибачте, хтось з гранатою: не знаєш, коли висмикнеться чека. Але на захист Де Дзербі варто відзначити, що Вітао - ще більш стрьомний варіант. А Бондар просто ще не готовий грати на такому рівні. Ось і виходить, що потрібно кращого вибирати з гірших. Приблизно такий же сценарій - і щодо форварда. Фернандо намагався, але не більше того. Кульбіти і затемнені окуляри - іншим разом. Сікан і Мудрик, кажете? Непереконливо, чесне слово.

5. Турнірні перспективи - нижче плінтуса


ФК Шахтар

У цьому матчі потрібно було чіплятися за очки. Дуже потрібно було. На жаль, не зачепилися. Та й не чіплялися зовсім. Але зараз не про це. А про те, що шансів на вихід з групи практично не залишається. Навіть в Лігу Європи. Тому що в Мадриді через два тижні мало що світить. Як і на «Джузеппе Меацца». Єдина гра, де можна щось ловити - в Києві проти «Шерифа». Але різниця очок - мінус п'ять. А може бути і ще більшою. Начебто як повинні були гнатися за журавлем, а тепер і синицю в руці тримаємо не ми. І що, потрібно на когось чи на щось нарікати? Хіба що на себе.

Треба було не філонити в Тирасполі, панове.  

Валерій Василенко, Sport.ua

(109 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
Спочатку:
    sl1d3r1985
    sl1d3r1985, 20.10.2021 13:58
    +13
    автор а с какого перепугу Де Дзерби стал Мистером с заглавной буквы ???? Он чем это заслужил то ???? Мистер это Луческу какой бы он ни был , ну уж никак не этот физрук !
    Funny____Cat
    Funny____Cat, 20.10.2021 13:44
    +13
    Коментар згорнуто. Показати
    Face Control, 20.10.2021 13:42
    Ты снова выползла? Так Шахтёр всегда играет в атакующий футбол, даже тогда, когда это не нужно, а не в позорный кипрский автобусный футбол.
    А как это атакующий футбол ; если после первого тайма у шахтёра был 1 удар, а у Реала 15 ? Кого шахтёр атаковал ?
    Funny____Cat
    Funny____Cat, 20.10.2021 13:38
    +11
    Коментар згорнуто. Показати
    Face Control, 20.10.2021 13:21
    Посмотрим сегодня на новый автобус, или он не новый, а как всегда старый и позорный?
    О, а чего ты вчера не вылазила после матча ?
    Ну как , показал шахтёр красивую атакующую игру ?
    onco-clown
    onco-clown, 20.10.2021 13:34
    +11
    Каштру в контексте этих событий вспоминается с положительными эмоциями. Интервью грамотные давал, на правила футбола не пенял.
    Fedir Taravskyi
    Fedir Taravskyi, 20.10.2021 16:40
    +10
    Складывается впечатление, что Де Дзерби величайший проходимец, который на самом деле является не очень компетентным тренером, но при этом имеет хорошо подвешаный язык, чтобы убеждать Палкина и Ко, что он лучший. И последнее у него очень хорошо получается.
    Ему поверили. И помимо хороших зарплатных условий даже выдали невиданный ранее картбланш на трансферном рынке, чтоб "великий тренер" смог привезти "великих игроков" из своего списка... Вот только когда дело дошло до практики и пришло время показывать результат - то шапка и загорелась.
    Теперь походу Де Дзербя, поняв всю безысходность ситауции, только то делает, что бросает пыль в глаза, рассказывая о том, что скоро все будет супер, и нужно больше времени. При этом думая только о том, чтоб ему подольше верили, и срубить на этом как можно больше Ахметовского бабла, пока донецкая компания не протрезвеет и не выкинет его пинком за дверь.
    Burevestnik
    Burevestnik, 20.10.2021 13:44
    +10
    как в кино про царя Ивана Васильевича:
    ""А Мистер то не настоящий !!!""
    DK1961
    DK1961, 20.10.2021 13:22
    +8
    У этого псевдотренера не яйца железные, а голова. Да его ещё и футбольные правила его не устраивают. Зато серун это о существо с Гвардиолой сравнивает!?!
    avk2307
    avk2307, 20.10.2021 14:02
    +7
    vitaly78, 20.10.2021 13:59
    ну и что дал атакующий футбол, ровным счетом ничего, в графе забитых голов равна нулю, как и впрочем нынешняя УПЛ вся и ждать от динамо чего то выдающегося ни сегодня ни завтра не стоит, вылетят все, полностью провальный сезон для всех клубов
    Ну чего же не забил Шахтер.
    Один уже забил, только себе.
    Но если в такой же атакующий футбол продолжат играть, то может и еще парочку забьют)
    vOv1000
    vOv1000, 20.10.2021 13:48
    +7
    Не називайте його Містером! Не вартий вчитель фізкультури такої поваги! Кожного разу коли заходжу на спорт.юа жевріє надія побачити новину,що Дзербі звільнено.
    adidas777
    adidas777, 20.10.2021 16:07
    +5
    Phantom1993, 20.10.2021 15:54
    Та зачем брать только эту игру, можно взять так же игру против Динамо в чемпионате, полтора момента за игру, тупой бессмысленный контроль мяча. Реал особо даже не напрягался вчера. Но этот товарищ ничего толкового тебе не ответит, он только ДК оскорблять может, больше ничего, обычная школота, которая под каждой новостью, даже которая никакого отношения к Динамо не имеет, все равно их приплетет
    Согласен!
    А Де Дзерби пока что предстал перед нами, очень зелёным и тактически очень слабым тренером.
    Burevestnik
    Burevestnik, 20.10.2021 14:07
    +5
    sl1d3r1985, 20.10.2021 13:58
    автор а с какого перепугу Де Дзерби стал Мистером с заглавной буквы ???? Он чем это заслужил то ???? Мистер это Луческу какой бы он ни был , ну уж никак не этот физрук !
    по поводу "Мистера" повторюсь:
    А Мистер то не настоящий !!!
    CheMP
    CheMP, 20.10.2021 13:22
    +5
    автор прям как в голову влез и изложил всё в посте
    Phantom1993
    Phantom1993, 20.10.2021 16:28
    +4
    Face Control, 20.10.2021 16:18
    Скажи, почему вы автобусники играете в позорный автобус кипрский?
    Знаешь ты можешь сколько угодно писать про автобус и т.д., но костяк команды Динамо это украинцы, именно большинство игроков Динамо играют за сборную страны в которой ты живешь. А кого представляет шахтер? Никого, Матвиенко, Пятов, Степаненко, всё. Да, Динамо все свои игры с более сильным соперником играет от защиты, потому что так получается, что уровень украинцев гораздо ниже игроков Барселоны, Бенфики, Баварии та и того же Шахтера. Но там играют украинцы, и лучше проигрывать и играть автобусом украинцами, чем потратить 50 млн и позорно отлететь от Шерифа и Реала. Вот сейчас играет ДК Ю19, и поверь многие из этой команды в будущем будут во взрослой команде, а где буду игроки Ю19 ШД, в Мариуполе. Поэтому у ДК всегда будет больше болейщиков, хоть они и автобусом будут играть, а ты можешь и дальше болеть за свой бразильский карнавал, который тратит миллионы, но не может обыграть и создать хотя б пару толковых моментов с украинцами из ДК
    Burevestnik
    Burevestnik, 20.10.2021 16:24
    +4
    Face Control, 20.10.2021 16:18
    Скажи, почему вы автобусники играете в позорный автобус кипрский?
    По чему ШД после пропущенного 4-го мяча минут 10 стоял автобусом?
    Боялись идти вперёд или боялись еще пропустить?
    Phantom1993
    Phantom1993, 20.10.2021 14:24
    +4
    Face Control, 20.10.2021 13:42
    Ты снова выползла? Так Шахтёр всегда играет в атакующий футбол, даже тогда, когда это не нужно, а не в позорный кипрский автобусный футбол.
    А с каких это пор бесполезное перекатывания мяча называется атакующим футболом? У Шахтера 7 ударов у Реала 23, и большую часть своих ударов бразильский карнавал сделал когда Реалу уже ничего не нужно было. Бессмысленное перекатывания мяча это давно не атакующий футбол, что и показала игра чемпионата с ДК, где кротики создали аж ровным счетом ничего
    sl1d3r1985
    sl1d3r1985, 20.10.2021 14:02
    +4
    Face Control, 20.10.2021 13:59
    Почему твоя зорька так позорится?
    с хрена ли она моя ? я что владелец ??? почему так позорится ? ну наверное потому что игроки в команде не очень качественные да и тренер не фонтан ! я был бы очень рад если бы в следующем сезоне она не попала в Еврокубки , только к сожалению клуб сразу же умрет без призовых ведь хозяин жлоб ! и очень бы хотел посмотреть кто там лучше чем нынешняя Зоря сыграет !
    vitaly78
    vitaly78, 20.10.2021 13:59
    +4
    Face Control, 20.10.2021 13:42
    Ты снова выползла? Так Шахтёр всегда играет в атакующий футбол, даже тогда, когда это не нужно, а не в позорный кипрский автобусный футбол.
    ну и что дал атакующий футбол, ровным счетом ничего, в графе забитых голов равна нулю, как и впрочем нынешняя УПЛ вся и ждать от динамо чего то выдающегося ни сегодня ни завтра не стоит, вылетят все, полностью провальный сезон для всех клубов
    Умник
    Умник, 20.10.2021 13:43
    +4
    onco-clown, 20.10.2021 13:34
    Каштру в контексте этих событий вспоминается с положительными эмоциями. Интервью грамотные давал, на правила футбола не пенял.
    А потом менхегладбах проехался 10:0, и Каштру с прекрасного лебедя привратился в физрука
    Это глорство называется
    Умник
    Умник, 20.10.2021 13:28
    +4
    ", хоч і з пов'язкою капітана - це, вибачте, хтось з гранатою: не знаєш, коли висмикнеться чека"
    Валера ты порвал
    sergrey4
    sergrey4, 20.10.2021 13:07
    +4
    Первый бой - он важный самый
    И Динамо, и Шахтёру надо было побеждать, но после драки кулаками не машут.