Northern Ireland Open: Трамп і Мерфі не пробилися у півфінал

У Белфасті зіграні чвертьфінальні матчі

1316
3
wst.tv. Джон Хіггінс та Девід Гілберт ​

Північноірландський Белфаст приймає Northern Ireland Open, третій рейтинговий турнір сезону і перший в серії Home Nations. Напередодні були зіграні поєдинки 1/4 фіналу.

Першим півфіналістом на радість місцевих уболівальників став Марк Аллен. Причому обіграв він лідера світового рейтингу, Джадда Трампа, який, між іншим, не програвав у Белфасті майже чотири роки! Три рази поспіль Джадд перемагав на Northern Ireland Open, причому в фіналах обігравав одного і того ж суперника з однаковим рахунком - 9:7. А суперником був не хто інший, як Ронні О'Салліван. Після вильоту Ронні стало ясно, що традиція порушиться. Однак Трамп, здавалося, як мінімум, вийде в півфінал і на цей раз. У матчі проти Марка Аллена він вів у рахунку 3:0. Однак суперник взяв один фрейм, потім - ще один. Джадд відчутно занервував, чим тут же скористався Аллен. Він зрівняв рахунок, і на куражі зачистив стіл в сьомий партії, набравши 128 очок за підхід. Після чого не став зменшувати обертів і вирвав перемогу на останньому коричневому - 5:3. На цьому перервалася серія Трампа з 25 перемог поспіль на Northern Ireland Open.

Другим півфіналістом став Рікі Волден. Він не добирався до цієї стадії рейтингових турнірів п'ять років, з 2016 р. Однак цього разу йому вдалося обіграти свого давнього приятеля Шона Мерфі. У 13 попередніх очних поєдинках Волден обігравав Мерфі тільки тричі. Тепер йому вдалося відігратися з 1:3 і вирвати перемогу, незважаючи на 2 сенчурі Шона. Відзначимо, що Рікі всі свої партії виграв з великими серіями - в 70 очок і більше.

В активі чотириразового чемпіона світу Джона Хіггінса чимало виграних турнірів. Але ось титулу переможця Northern Ireland Open поки немає. В 2019 він добирався до півфіналу, де поступився Трампу. Зараз Джон повторив своє досягнення. У чвертьфіналі він поступався Девіду Гилберту 0:2, після чого взяв чотири фрейми поспіль. Почався обмін партіями, і в підсумку далі пройшов Хіггінс - 5:3.

А ось ще в одному чвертьфіналі боротьби не вийшло. 2 год 9 хв знадобилося Яню Бінтао, щоб розібратися з Мітчеллом Манном. Відзначимо, що китаєць вже грав у фіналі Відкритого чемпіонату Північної Ірландії в 2017 році і в напруженій боротьбі поступився Марку Вільямсу з рахунком 8:9.

Northern Ireland Open. 1/16 фіналу (13-14 жовтня):
Джадд Трамп  - Лу Нінь  – 4:2
Джиммі Робертсон   - Джеймс Кехілл   – 4:0
Метью Стівенс  - Марк Аллен  – 1:4
Ліам Хайфілд   - Стівен Магуайр  – 2:4

Шон Мерфі   - Тянь Пенфей   – 4:3
Стюарт Бінем   - Ешлі Карті   – 4:3
Джексон Пейдж   - Джек Лісовський  – 4:0