| Оновлено 09 жовтня 2021, 15:49
28186
13

ВІДЕО. Доленосний гол. 22 роки тому Шевченко забив Філімонову

Гол форварда збірної України врятував «жовто-синіх» від поразки у поєдинку з Росією (1:1)

28186
13
Getty Images/Global Images Ukraine. Андрій Шевченко

9 жовтня 1999 року відбувся матч відбору на Євро-2000, в якому збірна Росії приймала Україну на московському стадіоні «Лужники».

Рахунок у матчі відкрив півзахисник збірної Росії Валерій Карпін, який відзначився на 75-й хвилині. Українська команда всіма силами намагалася відігратися, час невблаганно танув... Поки на 88-й хвилині українська команда не отримала право на штрафний удар на лівому фланзі. Позиція здавалася безпечною, але 23-річному форварду збірної України Андрію Шевченку вдалося забити, скориставшись грубою помилкою голкіпера збірної Росії Олександра Філімонова.

Поєдинок закінчився з рахунком 1:1. Ані збірна України, ані збірна Росії не вийшли до фінальної стадії Євро-2000.

«Цей гол дуже сильно зламав мене психологічно», — зізнався багато років по тому тодішній головний тренер збірної Росії Олег Романцев.

Місце, з якого Шевченко забив свій диво-гол, з тих пір нерідко називають «точкою Шевченка».

(128)

Як виглядає таблиця АПЛ після перенесених матчів 29-го туру АПЛ 2023/24?
Футбол | 26 квітня 2024, 12:00 0

«Арсенал розгромив «Челсі», фіаско «Ліверпуля», впевнена перемога «Манчестер Сіті»