Хто найкращий футболіст в історії? Математик з Англії все вирахував
Спеціаліст з Оксфорда стверджує, що майже вирішив суперечки, котрі існують між фанатами
Футбол давно захоплює безліч людей по всій планеті, і у кожного шанувальника цієї гри є свої улюбленці серед професійних гравців. Однак, на відміну від безпосереднього матчу, в якому можна дізнатися тріумфатора (хоча б за допомогою серії пенальті), у питанні виявлення найкращого гравця всіх часів і народів жодної ясності не існує. Саме тому часто серед шанувальників футболу, особливо з різних континентів або різного віку, виникають гарячі суперечки щодо того, хто все-таки є найяскравішим, найбільш талановитим - одним словом найкращим - гравцем планети.
Відповідь на це питання спробував дати британський математик Том Кроуфорд, котрий має наукову ступінь доктора наук. Нещодавно він розробив власну математичну модель, завдяки чому дав чітку відповідь на питання - хто є кращим футболістом в історії.
Найкращого Кроуфорд обирав з десяти претендентів, до когорти яких увійшли зірки різних епох: Кріштіану Роналду, Ліонель Мессі, Пеле, Дієго Марадона, Марко ван Бастен, Йохан Кройф, Ференц Пушкаш, Альфредо Ді Стефано, Роналдо та Мішель Платіні. Щоб претендувати на перше місце, гравцям необхідно було виграти не менше двох «Золотих м'ячів» або бути визнаними великими в епоху до 1956 року, коли була заснована ця престижна нагорода. Як відомо, France Football, який відповідає за вручення «Золотого м'яча», у 2016 році опублікував переоцінку вручених до 1995 року нагород, коли їх отримували виключно представники європейського континенту. Завдяки цьому, «заднім числом» свої престижні призи отримали Пеле та Дієго Марадона, і це дозволило Кроуфорду включити двох легендарних південноамериканців у своє дослідження.
В цілому алгоритм доктора Кроуфорда передбачав оцінювання претендентів за сімома критеріями:
1. Нагороди (внутрішні та міжнародні), отримані на клубному рівні, якість яких визначалася за коефіцієнтами УЄФА для забезпечення відносної порівнянності сили змагань.
2. Нагороди, отримані на міжнародному рівні у складі збірних. Тут 150 очок здобувачеві давала перемога на чемпіонаті світу, 100 очок - перемога на чемпіонаті Європи або Кубку Америки з додатковими балами у разі отримання претендентом на цих змаганнях призу найкращому бомбардиру або гравцеві турніру.
3. Кількість м'ячів, забитих на клубному рівні.
4. Кількість м'ячів, забитих на рівні збірних.
5. Кількість голосів, отриманих у голосуванні на «Золотий м'яч». При цьому, цифра претендента ділилася на загальну кількість голосів, відданих трьом кращим гравцям, для отримання середньозваженого значення, а потім множилася на 100, щоб вивести відсоток.
6. Особисті рекорди футболіста - наприклад, кращий бомбардир клубу, збірної чи якогось змагання.
7. Сезони «Z-фактора» або «математично видатні кампанії», в яких забиті м'ячі гравця привели його команду до успіху.
Найкращим за першим критерієм став Кріштіану Роналду, в активі якого неймовірне резюме, котре включає в себе сім чемпіонських титулів у трьох різних країнах плюс п'ять перемог у Лізі чемпіонів з Манчестер Юнайтед та Реалом. Ліонель Мессі зовсім небагато, але поступився португальцеві.
Тріумфатором за другим критерієм однозначно став бразильський форвард Роналдо, який двічі перемагав на чемпіонатах світу із «селесао», а також вигравав два Кубка Америки. Саме тому «Зубанчик» отримав 150 і 100 очок, відповідно.
За кількістю м'ячів, забитих на клубному рівні, в математичній моделі доктора Кроуфорда знайшлося відразу два гідних кандидати - Ференц Пушкаш, з його 625 голами у 629 матчах і бразилець Пеле з його 643 голами у 659 матчах. Бразилець дещо поступився європейцеві, проте в цілому обидва набрали залікові бали.
У наступній категорії знову не знайшлося рівних Кріштіану Роналду, який відносно нещодавно став кращим бомбардиром у світі в аспекті інституту національних збірних. На даний момент на рахунку португальської зірки 111 забитих м'ячів, що краще за попереднє досягнення, котре належало іранцеві Алі Даеї (109 голів).
За голосами, отриманими у голосуваннях на «Золотий м'яч», накращим в математичній моделі доктора Кроуфорда став Пеле, але бразилець не набагато обійшов Кріштіану Роналду, який має п'ять таких нагород в активі, а тому на лідируючі позиції в рейтингу португальця цей аспект не дуже вплинув.
У шостому критерії, що приймає до уваги різні рекорди, найкращим знову був визначений Кріштіану. В його активі не тільки титул кращого бомбардира своєї національної збірної і мадридського Реала, але ще й п'ять різних світових рекордів, які за станом на сьогоднішній день залишаються актуальними.
Нарешті, сьомий і найзагадковіший аспект виявлення найкращого, котрий британський математик назвав «Z-фактором», приніс успіх Ліонелю Мессі. Було підраховано, що забиті м'ячі аргентинця дозволили Барселоні завоювати десять титулів в Іспанії, а також чотири трофеї Ліги чемпіонів. У цьому компоненті Мессі із величезним відривом лідирував над усіма іншими.
Підвівши підсумки, Кроуфорд прийшов до висновку, що найкращим футболістом усіх часів і народів є Кріштіану Роналду. Щоправда, дивовижний вплив Мессі на результати Барселони в останні півтора десятиріччя практично дозволив аргентинцеві наздогнати португальця, й залишили за спиною Ліонеля самого Пеле, якого часто називають «Королем футболу».
Сам дослідник так прокоментував результати своєї праці: «Як великий футбольний фанат, я давно сперечався зі своїми друзями, хто є найвидатнішим гравцем всіх часів. А ще я люблю нести математику у маси, тому був радий можливості продемонструвати один із способів її використання в футболі. Ця затія додала мені головного болю, але й принесла масу веселощів. Вочевидь, найкращим, по заданих параметрах, став Кріштіану Роналду, проте статистика інших футболістів абсолютно неймовірна. Саме тому я впевнений, що не дивлячись на мої висновки, дебати серед уболівальників будуть продовжені!»
Для того, щоб розуміти останнє, не потрібно бути доктором наук, але дослідження Кроуфорда в будь-якому випадку виглядають досить цікаво, і абсолютно точно піднімуть градус в одвічних спорах між особистими фанатами того чи іншого гравця...
Текст: https://meta.ua
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Експівзахисник збірної України оцінив шанси українців в плей-оф Ліги націй
Олександром зацікавився міланський «Інтер»
Если он такой умный, то создал бы алгоритм лучшего из игроков разного амплуа.
Кто больше всех сделал голевых и предголевых передач?
Были и есть прекрасные полузащитники, защитники, вратари.
Забили бы голы Рональдо, Пеле и другие без участия остальных в команде?
туфта, а не критерии и рейтинг...
Сравнивать голы в 60-х (когда в сезоне по 10-20 матчей играли) и в 2010-х (по 50-60 матчей) очень корректно, да и голы в сборных тоже самое когда Пушкаш не играл против условных Андорр и Сан-Марино в отличие от Криштиану
Да и как сравнивать времена Пушкаша, Пеле и сейчас?
Когда то и математика была на уровне арифметики, а потом появились матрицы с интегралами и т.л.
Он него на поле шло радиоактивное излучение, когда он играл - и команда заряжалась этим и тоже шла за ним.
А голы - это всё статистика. Марадона пасы выдавал: то на Бурручагу, то на Каниджу - и переворачивал матч в свою пользу.
/
Странный рейтинг.
Пеле набрал 459 баллов.
Как все мы знаем он трехкратный чемпион мира.
Это 3*150= 450, значит на остальные заслуги проходится аж 9 очков!
2 Кубка Либертадорес и 2 Межконтинентальных Кубка.
Какие там виртуальных СЕМЬ !!!!!!! Золотых Мячей??!
Он в Европе не играл и КЕЧ не выигрывал.
В сборной ни разу НЕ выиграл Кубок Юж. Америки.