Огляд другого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

2319
1
ФБУ

Набирає обертів чемпіонат України з баскетболу. Минулого тижня в Суперлізі було зіграно одразу десять поєдинків. Семиденка виявилася багатою на цікаві події і вмістила в себе ряд сенсаційних перемог, які були оформлені в овертаймах, протистояння досвідчених тренерів та їх молодих учнів, а також повноцінну заявку на кращий бомбардирський результат за підсумками сезону. Про все це нижче в нашому традиційному огляді.

Матч тижня

У матчі між київським «Будівельником» і южненським «Хіміком» ще до стартового свистка чітко промальовувався фаворит, і здавалося, що наполегливої ​​боротьби в ньому не буде. Однак уже в першій чверті підопічні Віталія Степановського показали, що легкого життя для киян не передбачається, і команди завершили її внічию – 15:15. У другій десятихвилинці гості з півдня України і зовсім виглядали краще за господарів, і сирена на велику перерву зафіксувала рахунок на табло – 32:43 на користь южненців.

Не сильно змінилася картина і після великої перерви. «Хімік» продовжував нарощувати свою перевагу, і за дві з половиною хвилини до завершення третьої десятихвилинки вона досягла максимальних 22 очок – 44:66. Мабуть, южненці занадто увірували в швидку перемогу і на четверту чверть вийшли вельми розслабленими. Досить непоганий до цього напад «Хіміка» просто застопорився і «будівельники» почали швидко скорочувати відставання. У четвертій чверті гості набрали всього лише шість очок, але навіть за такої жахливої результативності могли поїхати в Южне з перемогою. Все вирішив дуже складний триочковий з фолом від самого результативного гравця киян Джиана Клавелла за сімнадцять секунд до кінця четвертої чверті. Після точного результативного штрафного «Будівельник» вийшов вперед у рахунку вперше з часів середини першої чверті і свого вже не упустив. Несподівано важка перемога «будівельників» – 76:72.

Сенсації тижня

Минулого тижня оддразу кілька результатів можна віднести до несподіваних. Особливо здивував «Кривбас» із Кривого Рогу, який є новачком Суперліги. Після розгромної поразки в першому турі від МБК «Миколаїв» криворіжці на тижні здобули свої перші перемоги у вищому дивізіоні.

Спочатку в п'ятницю був обіграний БК «Тернопіль», який наробив багато шуму в минулому сезоні, але в нинішньому чемпіонаті поки знаходиться в пошуках своєї гри. Останні очки в четвертій чверті були набрані більш ніж за сто секунд до її закінчення, і вирвати перемогу в основний час мали шанси обидві команди, але їхні кидки мети не досягли. А в овертаймі «Кривбас» руками Мілоша Поповича і Едварда Полайта, які набрали всі очки своєї команди у додатковий час, оформили першу перемогу в сезоні.

А в неділю криворіжці і зовсім завдали поразки одному з претендентів на медалі в особі столичного «Київ-Баскета». Матч також завершився в овертаймі, але ще в основний час «Кривбас» показав характер і відіграв чотирнадцятиочкове відставання, яке було у команди перед стартом четвертої десятихвилинки. У вирішальний момент не здригнулася рука у колишнього гравця «Київ-Баскета» Владислава Коренюка, який двома точними штрафними за чотири секунди до кінця основного часу перевів гру в овертайм. У додатковій п'ятихвилинці перемогу могли вирвати обидва колективи, але удача вдруге поспіль посміхнулася криворіжцям.

Протистояння тижня

Минулої неділі в Україні офіційно відзначалося чудове свято День Вчителя. Дуже символічно, що в цей же день в Суперлізі відбулися дві цікаві дуелі між молодими тренерами, які тільки проводять свої перші матчі на посаді головного керманича в команді та їхніми колишніми колективами, де вони в ролях помічників осягали у досвідчених майстрів тренерського цеху ази професії. Такими дуелями стали протистояння «Харківських Соколів» і БК «Запоріжжя» (читай, Валерія Плеханова і Станіслава Овдєєнка), а також «Кривбасу» і «Київ-Баскета» (тобто, Артема Сліпенчука і Айнарса Багатскіса).

Краще іспит своєму вчителю здав Артем Сліпенчук, який зі своїм «Кривбасом» сенсаційно обіграв «Київ-Баскет» про що вже писалося вище. А ось Станіслав Овдєєнко розгромно поступився своєму більш досвідченому колезі. Втім, чи були у молодого тренера шанси? Адже комплектація запорізького клубу за іменами виглядає слабшою, ніж у харків'ян, а нових Кеффі і Маяускаса в команді поки не спостерігається. Харків'яни виграли кожну з окремо взятих чотирьох чвертей і не дали запоріжцям навіть шансу на інтригу – 78:54. Таким чином, в День Вчителя маємо паритет між учнями і наставниками – 1:1.

Перфоманс тижня

І знову повертаємося до матчу між «Кривбасом» та «Київ-Баскетом». Якщо сенсаційних результатів в нашому чемпіонаті ще буде дуже багато, то такої високої результативності, як в даній зустрічі у американського захисника криворізького клубу Закарі Коупленда, вболівальники можуть більше в сезоні і не побачити.

Легіонер «Кривбасу» набрав в даному поєдинку 46 (!) очок. Американець закинув 9 із 15 триочкових, додав до них 5 точних середніх кидків з восьми спроб і жодного разу за дев'ять підходів не схибив з лінії штрафного кидка. Рейтинг ефективності Закарі Коупленда склав вкрай високі 39 балів і це може служити прекрасним орієнтиром для кращих гравців Суперліги. При цьому на рейтингу ефективності американця ще серйозно позначилися шість скоєних втрат.

Кидок тижня

На минулому тижні «Черкаські Мавпи» не змогли закріпити свій сенсаційний переможний успіх над київським «Будівельником» і програли приблизно рівним по силам «Хіміку» та БК «Одеса». Але, незважаючи на два фіаско, вболівальники черкащан побачили кілька видовищних моментів від гравців своєї команди. Одним з них став звірячий данк від Дювона Максвелла, який з м'ясом вколотив помаранчевий м'яч в кільце одеситів (на відео з 0:43):

Суперліга
30 вересня
«Черкаські Мавпи» - «Хімік» - 63:89 (16:25,17:21,14:18,16:25)

«Черкаські Мавпи»: Максвелл – 24 + 7 підбирань, Кольченко – 11
«Хімік»: Спенсер – 28, Джонс – 16 + 8 підбирань, Морріс – 12 + 5 підбирань

«Будівельник» - БК «Одеса» - 102:56 (31:8,19:19,31:15,21:14)
«Будівельник»: Клавелл – 23, Браун – 13 + 6 підбирань + 5 блок-шотів, Стоктон – 13 + 7 підбирань + 8 передач
БК «Одеса»: Агафонов – 13, Каллісон – 11 + 5 підбирань

1 жовтня
МБК «Миколаїв» - «Київ-Баскет» - 80:87 ОТ (32:12,13:16,17:20,12:26,6:13)

МБК «Миколаїв»: Волкер – 16 + 8 підбирань + 7 передач, Ніксон – 16 + 6 підбирань, Деніел – 13 + 8 підбирань
«Київ-Баскет»: Вудсон – 20 + 6 підбирань + 6 передач, Кеффі – 13 + 5 передач, Гаррет – 12 + 6 підбирань

«Харківські Соколи» - «Прометей» - 68:94 (16:27,15:21,21:16,16:30)
«Харківські Соколи»: Девіс – 19, Зечевіч – 11 + 6 підбирань
«Прометей»: Харрісон – 19, Липовий – 14 + 10 підбирань, Білан – 13 + 6 підбирань

«Кривбас» - БК «Тернопіль» - 95:89 ОТ (16:18,24:20,26:23,16:21,13:7)
«Кривбас»: Полайт – 25 + 8 підбирань, Поповіч – 17 + 10 підбирань, Коренюк – 16 + 11 підбирань, Коупленд – 16
БК «Тернопіль»: Фурстінгер – 29 + 8 підбирань, Гріффін – 22 + 8 передач, Кларк – 20 + 7 підбирань

2 жовтня
«Будівельник» - «Хімік» - 76:72 (15:15,17:28,21:23,23:6)

«Будівельник»: Клавелл – 31 + 8 підбирань, Близнюк – 20, Гордон – 10 + 13 підбирань
«Хімік»: Джонс – 17 + 10 підбирань, Морріс – 10 + 5 підбирань, Спенсер – 10, Антіпов – 10 + 5 підбирань

«Черкаські Мавпи» - БК «Одеса» - 81:86 (22:25,21:17,15:20,23:24)
«Черкаські Мавпи»: Первіс – 24 + 5 передач, Максвелл – 22 + 11 підбирань
БК «Одеса»: Каллісон – 22 + 9 передач, Агафонов – 18, Лейманіс – 16

3 жовтня
«Харківські Соколи» - БК «Запоріжжя» - 78:54 (22:10,17:15,20:15,19:14)

«Харківські Соколи»: Девіс – 14 + 5 підбирань, Сімонс – 14, Зечевіч – 13
БК «Запоріжжя»: Френсіс – 17, Сізов – 10 + 5 підбирань + 5 втрат

МБК «Миколаїв» - БК «Тернопіль» - 82:87 (19:16,12:29,13:21,38:21)
МБК «Миколаїв»: Волкер – 17 + 5 підбирань, Дубоненко – 15
БК «Тернопіль»: Гріффін – 20 + 7 підбирань, Долежай – 15, Бояркін – 12

«Кривбас» - «Київ-Баскет» - 88:85 ОТ (18:19,21:19,9:24,26:12,14:11)
«Кривбас»: Коупленд – 46 + 6 втрат, Коренюк – 16 + 7 підбирань
«Київ-Баскет»: Вудсон – 16 + 5 підбирань, Томсон – 15 + 6 підбирань, Гаррет – 12 + 8 підбирань

Футбол | 27 квітня 2024, 01:00 2

«Лестер» повернеться в елітний дивізіон Англії, «лиси» гарантували як мінімум 2-ге місце