Рінат АХМЕТОВ: «Для мене велика честь - служити Шахтарю 25 років»

Президент донецького клубу - про своє президентство

Рінат АХМЕТОВ: «Для мене велика честь - служити Шахтарю 25 років»
© ФК Шахтар Донецьк. Рінат Ахметов

Президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов розповів про італійських тренерів, протистояння з «Інтером», своє президентство, «Донбас Арену», Кубок УЄФА і перемогу Олександра Усика в чемпіонському бою.
 
– Перше українське чемпіонство «Шахтар» здобув під проводом Невіо Скали. Тепер ви запросили Роберто Де Дзербі. Чому італійські тренери мають таке особливе значення для вас?
– Італійська тренерська школа по праву вважається однією з найсильніших у Європі та світі. Я дуже довіряю італійським фахівцям – вони найсильніші тактики, найсильніші стратеги, найсильніші мотиватори і чудові люди. Ім'я Невіо Скали назавжди вписано золотими літерами в історію «Шахтаря». Мені пощастило працювати з ним і його тренерським штабом, саме на чолі з Невіо «Шахтар» виграв свої перші золоті медалі в чемпіонаті України, й тоді у світі не було щасливіших за нас людей. Зараз ми йдемо разом з Роберто Де Дзербі – поділяємо біль і радість, будуємо «Шахтар» майбутнього. Роберто – молодий, відмінний, амбітний тренер і чудова людина. Я вірю в його тренерський талант і його ідеї. І я щасливий, що буквально минулого тижня Роберто разом із «Шахтарем» здобув свій перший трофей – виграв Cуперкубок у київського «Динамо». Це була гарна гра і яскрава перемога.
 
– Тепер, коли «Інтер» тренує Індзагі, команда стала сильнішою чи слабшою порівняно з «Інтером» Конте, з яким ви двічі зіграли внічию в Лізі чемпіонів минулого року?
– Давайте ми спочатку зіграємо, а потім уже даватимемо оцінки... «Інтер» Конте був дуже сильним, і він свого часу завдав нам багато неприємних емоцій. Те, що ми зіграли торік унічию, було великим везінням. Сьогоднішній «Інтер» теж дуже сильний. Найсильніший тренер, найсильніші гравці... Гадаю, на нас чекають два дуже важкі, проте, сподіваюся, цікаві матчі.
 
– Ви – один з найбагатших українців. Чи хотіли б придбати італійський футбольний клуб?
– Я пишаюся тим, що вже 25 років є президентом донецького «Шахтаря».
 
– В Італії власники клубів дуже часто змінюються. Натомість ви є президентом «Шахтаря» від 1996 року. У чому секрет такої довгої історії володіння футбольним клубом?
– Ви мене бажаєте замінити або відправляєте до іншого клубу? Насправді секрет дуже простий: я люблю «Шахтар», люблю наше рідне місто, Донецьк, люблю наших уболівальників. Для мене велика честь – служити клубові 25 років. І я дуже сподіваюся, що служитиму йому й далі.
 
– У «Шахтарі» традиційно грає багато бразильців. Як зародився такий міцний зв'язок із Бразилією?
– У нас дуже сильні гравці й сильна команда з величезним потенціалом. А ще в нас високопрофесійні скаути, які знаходять великі таланти і запрошують їх до «Шахтаря». Футболісти часто приїжджають до нас молодими гравцями, набувають у «Шахтарі» колосального досвіду, ростуть разом з клубом, допомагають здобувати трофеї, а клуб, своєю чергою, допомагає їм досягти рівня найкращих команд Європи та світу. Бразильські футболісти дуже талановиті й креативні, вони можуть на полі влаштувати справжню видовищну виставу. І мені це дуже подобається. Я переконаний, що нашим уболівальникам теж. Тому що головне для нас – не просто завойовувати трофеї, а гарна, атакувальна гра.
 
– «Шахтар» не грав на «Донбас Арені» вже сім років. Коли, на вашу думку, команда зможе повернутися на свій стадіон?
– Те, що «Шахтар» уже сім років не грає на рідному стадіоні для своїх уболівальників, – це наша спільна біда. На жаль, я не можу назвати точну дату нашого повернення додому, проте, як і мільйони моїх земляків, дуже хочу, щоб це сталося чимшвидше.
 
– 2009 року «Шахтар» виграв Кубок УЄФА. Наскільки значущим це було з точки зору світового іміджу України?
– Такі трофеї завжди найкращим чином упливають на імідж країни. Однак перемога «Шахтаря» в Кубку УЄФА була й лишається досить значущою насамперед для наших уболівальників, для команди і для мене. Це наша велика перемога, якою ми дуже пишаємось.
 
– Ви вболівали за боксера Олександра Усика, який переміг Ентоні Джошуа в Лондоні?
– Звісно, і вболівав, і переживав. Олександр Усик – великий молодець, і я його ще раз вітаю з перемогою. Це велика гордість для України й кожного українця.
 
– Чи товаришуєте ви з Леонідом Блаватніком, власником телемережі DAZN, у якого теж українське коріння? Як ви вважаєте, майбутнє спортивних трансляцій за стримінговими сервісами або звичне супутникове телебачення наразі краще?
– З Леонідом Блаватніком я не знайомий. Що стосується другої частини запитання, то мені наразі зручніше дивитися по телебаченню, але майбутнє, швидше за все, за стримінговими платформами.

Джерело — ФК Шахтар Донецьк

(14 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
Спочатку:
    Sauron
    Sauron, 28.09.2021 13:43
    +14
    Владимир Пидвирный, 28.09.2021 13:39
    А як Донецьк профукав? Знав що таке буде. Аваков захистив Харків, Беня Дніпро, а Вам що бракувало захистити рідне місто? Про це ні слова.
    Припиніть. Рінат був бог на Донбасі. Без нього нічого б не почалося.
    В березні та квітні саме з його заводів звозили людей на мітинги в Донецьк.
    Він не жертва, а співучасник
    Владимир Пидвирный
    Владимир Пидвирный, 28.09.2021 13:39
    +11
    А як Донецьк профукав? Знав що таке буде. Аваков захистив Харків, Беня Дніпро, а Вам що бракувало захистити рідне місто? Про це ні слова.
    simon andre
    simon andre, 28.09.2021 13:36
    +11
    Как ворует не говорит 25 лет и всё себе в карман .Как купил Запорожсталь за 25 процентов стоимости и гоки по добыче железной руды где не зарплат не экологии и всё те же 25 процентов стоимости.
    D.Lanskoy
    D.Lanskoy, 28.09.2021 14:00
    +9
    Ну да, верой и правдой служит Шахтарю и его бразилам, а не простым работягам-шахтарям, которых не жалко, бабы еще нарожают биомассы для забоя. Донбассяне, как, ощущаете служение Рената вам? Или главное - с голой ж..., но чтоб гордость распирала от побед, как любят в соседней рашке?
    bonv
    bonv, 28.09.2021 13:31
    +9
    А про вибух на стадіоні нічого не розказує. Як власника клубу підірвали.. І вуаля - новий власник.
    PFCLviv
    PFCLviv, 28.09.2021 13:50
    +8
    Ахметов це велике горе та велика біда для всього українського Народу!
    Sauron
    Sauron, 28.09.2021 13:46
    +8
    bonv, 28.09.2021 13:31
    А про вибух на стадіоні нічого не розказує. Як власника клубу підірвали.. І вуаля - новий власник.
    А що було робити?! Брагін не хотів продавати клуб.
    В ті роки свій бізнес Рінат саме так робив...
    danilo
    danilo, 28.09.2021 14:25
    +7
    Рыжий кровосос Украины и всего народа этой страны! Тебя уже давно ждет Алик Грек, он же Ахать Брагин, там, куда ты его определил. За мизер скупил большую часть промышленности страны и корчит из себя мецената футбола. Открыл футбольные телеканалы и сделал их платными. Даже чемпионат Украины не каждый человек может смотреть т.к. нужны деньги на питание. Вот это меценатище, вот это популяризация футбола!!!
    D.Lanskoy
    D.Lanskoy, 28.09.2021 14:05
    +7
    Sauron, 28.09.2021 13:43
    Припиніть. Рінат був бог на Донбасі. Без нього нічого б не почалося.
    В березні та квітні саме з його заводів звозили людей на мітинги в Донецьк.
    Він не жертва, а співучасник
    этому "богу" его кураторы из КГБ сказали сидеть и не выёживаться, а это он умеет. Вот он и притаился с того момента, вообще нигде не отсвечивает, разве что на своих каналах рассказывает, как благодетели из его фонда не дают умереть с голоду гордым жителям дыры, подкармливая их гуманитаркой. У Фазиля Искандера была история про Сталина, который объяснял, как управлять такой огромной страной, на примере курицы, которую ощипали, и она прильнула к его сапогу. Нищие рабы благодарны любой подачке и готовы целовать ноги хозяевам. Ахметке это тоже нравится.
    Обижающийся из Бергамо
    Обижающийся из Бергамо, 28.09.2021 13:13
    +6
    Дякую вам шановний меценат за тарифи, за те що ви є. Дякуємо.
    Stanislav Sinigovets
    Stanislav Sinigovets, 28.09.2021 14:35
    +5
    Чмо рыжее, тебя в Украине все ненавидят, потому то ты и живешь заграницей.
    easterly
    easterly, 28.09.2021 16:16
    +3
    Face Control, 28.09.2021 16:06
    Зачем ты унижаешься? Все сайты пишут о La Repubblica, официальный сайт Шахтёра тоже, на сайте La Repubblica есть вью, скажи, зачем тебе этот позор? Позор у вас будет завтра, он недавно был, на Суперкубке, будет завтра, потом позже снова с Шахтёром.
    Позор был недавеча в Тирасполе . А если ДК и влетит немцам(если ), то не так как кротитки им же
    Funny___Cat
    Funny___Cat, 28.09.2021 15:47
    +3
    Коментар згорнуто. Показати
    Face Control, 28.09.2021 15:45
    Зачем ты унижаешься? Так Денисов вью брал? Зайди на сайт La Repubblica, в поиске латиницей вбей Ахметов или Шахтёр и там его полное вью. Опять унижение?
    Ссылку давай латиница ты безработная
    CheMP
    CheMP, 28.09.2021 15:02
    +3
    Sauron, 28.09.2021 13:43
    Припиніть. Рінат був бог на Донбасі. Без нього нічого б не почалося.
    В березні та квітні саме з його заводів звозили людей на мітинги в Донецьк.
    Він не жертва, а співучасник
    а если ещё внимательно изучить биографии Ходаковского и Захарченко,то всё станет по полочкам с ситуацией вокруг ЛДНР и почему его,Ахметова,имущество не тронули в Донецке ДО СИХ ПОР...
    Funny___Cat
    Funny___Cat, 28.09.2021 13:45 (змінений)
    +3
    Коментар згорнуто. Показати
    Денисов когда это интервью брал , на двух коленях стоял, или на одном ?
    Funny___Cat
    Funny___Cat, 28.09.2021 16:04
    +2
    Коментар згорнуто. Показати
    Face Control, 28.09.2021 15:56
    Клаус
    сегодня, 09:11
    +8
    Ого . Это что то новое - Ахметов даёт интервью кому то ещё, кроме как раз в год Денисову.
    ————————————
    Я всегда свободен, а вот ты в очередной раз опозорилась, хотя, тебе не привыкать унижаться.
    Шо ты написала ? Заболела там , какой Клаус , Санта ?
    Funny___Cat
    Funny___Cat, 28.09.2021 15:55
    +2
    Коментар згорнуто. Показати
    Face Control, 28.09.2021 15:52
    Пошла зашла тогда на сайт Шахтёра, там об этом сказано, если сама не можешь зайти на сайт La Repubblica и через поиск найти это вью. Ссылку ей дай, ссылки здесь запрещены. Так что, снова унижение, не устала?
    То есть ссылки нету , что и требовалось доказать , свободна 0пущенка
    Funny___Cat
    Funny___Cat, 28.09.2021 15:34
    +2
    Коментар згорнуто. Показати
    Face Control, 28.09.2021 14:55
    Рінат Ахметов дав інтерв'ю одному з провідних італійських медіа La Repubblica
    ————————————
    Эх, снова унизилась.
    Ну ещё не унизилась но ты блика к этому
    Давай ссылку
    Обижающийся из Бергамо
    Обижающийся из Бергамо, 28.09.2021 14:06
    +2
    Funny___Cat, 28.09.2021 13:45
    Денисов когда это интервью брал , на двух коленях стоял, или на одном ?
    Rinat live matter
    Sauron
    Sauron, 28.09.2021 13:44
    +2
    > К сожалению, я не могу назвать точную дату нашего возвращения домой, но, как и миллионы моих земляков, очень хочу, чтобы это случилось как можно скорее.
    А уж мы то как хотим этого!!