У донецького клубу сумарно стало 36 титулів, на два менше, ніж у киян

3093
13
ФК Шахтар Донецьк

Завойована перемога у Суперкубку України 2021 дозволила донецькому «Шахтарю» наблизитися до київського «Динамо» за кількістю титулів у всіх турнірах в історії незалежної України.

У донецького клубу сумарно стало 36 трофеїв, на два менше, ніж у головного конкурента з Києва (38).

За перемогами в Суперкубку України тепер рівність (по 9 трофеїв), як і в Кубку України (по 13 трофеїв). У чемпіонатах України перевага на боці киян – 16 титулів проти 13 у «гірників». Крім того, у «Шахтаря» є перемога в Кубку УЄФА 2008/09.

Італійський тренер Роберто Де Дзербі завоював перший титул в Україні з донецьким «Шахтарем».

Інші українські клуби з трофеями:

• «Таврія» (Сімферополь) – 2 перемоги (ЧУ-1992 і КУ-2009/10)
  • «Чорноморець» (Одеса) – 2 перемоги (КУ-1992 і КУ-1993/94)
  • «Ворскла» (Полтава) – 1 перемога (КУ-2008/09)

Примітка. У вищевказаних підрахунках не приймалися в розрахунок трофеї, завойовані в період Радянського Союзу. Для повноти картини вони наведені нижче.

«Динамо» завоювало 28 трофеїв в СРСР: 13 перемог у чемпіонатах СРСР, 9 трофеїв Кубків СРСР, 3 вікторії в Суперкубку СРСР (Кубку сезону), а також 3 європейські трофеї (два Кубка кубків УЄФА та один Суперкубок УЄФА).

У «Шахтаря» за радянський період 5 трофеїв: 4 тріумфи в Кубках СРСР та 1 перемога в Суперкубку СРСР (Кубку сезону).

Також чемпіонат СРСР 2 рази вигравав «Дніпро» і 1 раз – «Зоря» (Луганськ). Кубком СРСР по разу володіли «Металіст» (Харків), «Карпати» (Львів) і «Дніпро». У команди з тоді ще Дніпропетровська був в активі й Суперкубок СРСР.