| Оновлено 06 жовтня 2021, 04:39
3097
0

Сербія стала першим фіналістом жіночого чемпіонату Європи

У приголомшливому за напругою матчі 1/2 фіналу господарки майданчика перемогли Туреччину

3097
0
CEV

Сьогодні на чемпіонаті Європи з волейболу серед жінок прийшла пора півфіналів. У першому з них на майданчик вийшли збірні Сербії та Туреччини. Нагадаю, що саме ці збірні грали у фіналі попереднього Євро, який проходив в Анкарі. І тоді в п'ятисетовому поєдинку, перемігши на тай-брейк 15:13, золоті нагороди виграла Сербія. Тепер же гра проходила у Белграді і, природно, підтримка трибун місцевої збірної була гарантована.

Стартова партія цього півфіналу надовго запам'ятається тим глядачам, яким пощастило її побачити. Протягом сету гості майже постійно йшли попереду і за рахунку 24:22 мали два сетболи. Але сербська команда не збиралася поступатися і незабаром відігралася 24:24. А далі суперниці по черзі лідирували і дограли аж до того моменту, коли табло показувало цифри 32:32. Тут Туреччина заробила 8 (!) сетбол в партії і, нарешті, зуміла його реалізувати - 34:32. Додам, що цей сет тривав 42 хвилини, а лідер сербок Тіяна Бошкович тільки в першій партії набрала 15 очок.

І в кінцівці другого сету збірна Туреччини тричі могла одним точним ударом вирішити його результат на свою користь. Однак цього разу фортуна була на боці Сербії. Її волейболістки відіграли три сетболи і досягли успіху 26:28.

Дивно, але і третя партія завершилася з мінімальною перевагою однієї з команд. Причому у вирішальний момент вся увага гравців збірної Туреччини була прикута до Бошкович, а забили два переможних м'ячі Мілена Рашич та Катаріна Лазович - 23:25.

На четвертий сет гостей вже просто не вистачило. Натомість господарки турніру за багатоголосної підтримки своїх вболівальників довела матч до перемоги. Все було зрозуміло вже в середині партії, коли рахунок став 5:13 на користь збірної Сербії. Остаточний підсумок - 13:25 у сеті і 1:3 за підсумками всієї гри.

До речі, матч тривав (і це без п'ятої партії) без малого майже три години. А Тіяна Бошкович за весь поєдинок набрала 39 очок. Ось це рівень!

Чемпіонат Європи з волейболу. Жінки.
Півфінал. Белград (Сербія)
3 вересня
Туреччина - Сербія

1:3 (34:32, 26:28, 23:25, 18:25)

У другому півфіналі сьогодні трохи пізніше зустрінуться Нідерланди та Італія.

Матч за 3 місце і фінал відбудуться завтра у суботу 4 вересня в Белграді.

Збірна України на цьому турнірі дійшла до 1/8 фіналу, де поступилася команді Польщі 1:3.