Блогери в боксі викликають суперечки. Однак боксери нерідко билися з ними
Лев Кравців згадує, як великі боксери билися в незвичайних шоу
Джейк і Логан Пол - брати-блогери, які другий рік пробують себе в боксі, зривають величезні гонорари, резонують всюди і обговорюються боксерською громадськістю. Основне відношення до них є негативним. Хлопці прийшли з абсолютно не спортивної сфери, хоч і займалися спортом до цього, і відразу почали заробляти. Їхні гонорари в десятки разів більше, ніж у тих же Ломаченка або Кроуфорда, та й взагалі одиниці бійців можуть відповідати їхнім фінансовим можливостям.
Є й протилежна думка, яку очолює Майк Тайсон. На думку легенди, блогери, навпаки, допомагають боксу не згаснути. Вся система, в якій у кожній вазі може бути навіть більше чотирьох чемпіонів, заплутаність системи і часто небажання промоутерів зводити своїх кращих боксерів у рингу, призводить до зменшення інтересу. Тому Майк і ті, хто з ним згоден, говорять про те, що блогери в рингу - це класно. За їхній рахунок бокс резонує, цікавить молодь і привертає інтерес.
Насправді, блогери - не першопрохідці в бажанні хайпонути і заробити на щось незвичайне. У незвичайних шоу брали участь боксери, причому задовго до появи братів Пол на світ.
Мухаммед Алі
Так, Найвеличніший теж не гребував веселощами за гроші, вирощеними на його імені. У 1976-му році Мухаммед зустрівся з японським реслером Антоніо Інокі. Японець якраз завершував кар'єру і хотів піти, влаштувавши велике шоу.
Звичайно, американець, який тільки-но захистив пояс, викликав неймовірний інтерес всюди, а з огляду на те, які японці божевільні фанати, то в Країні сонця, що сходить, і поготів.
Спочатку правила передбачали можливість для Інокі кидати Алі і боротися з ним у партері, але за шість днів до поєдинку все змінилося. Боротьбу і кидки скасували, а бити ногами японцеві дозволили тільки з лежачого положення або такого, в якому одне його коліно перебуває на рингу. Ніхто не хотів ризикувати здоров'ям боксера.
Getty Images/Global Images Ukraine. Муххамед Алі проти Антоніо Інокі
Поєдинок вийшов жахливим. Через зміну правил, японець пролежав на рингу практично всі п'ятнадцять раундів. Він намагався збити боксера, який, в свою чергу, кружляв навколо і, по суті, теж нічого не робив. За весь поєдинок американець завдав шість ударів. Так, за п'ятнадцять раундів. Сказати, що японці були розчарованими - не сказати нічого.
Наскільки японська публіка любить вболівати, настільки ж бачить фальш і обман. Фанати закидали ринг їжею, а в Лондоні і Парижі людей довелося розганяти водяними гарматами - настільки великим було їхнє невдоволення. Бій показували на весь світ. Пізніше Боб Арум, який організував цей фарс, розповів, що спочатку у поєдинку був сценарій, але, звичайно, не такий:
«Алі мав бити Інокі 5 або 6 раундів. Потім японець повинен був зробити непомітний надріз - він був досить божевільним, щоб зробити це. І нібито в пориві злості японець повинен був накинутися на Алі, що відвернувся до рефері, і нокаутувати того.
Зате тепер всі бачать, що бій - не постанова. Хоча, якби я знав, що трапиться таке, я б ніколи це не організував.
Того вечора на арені зібралося чотирнадцять тисяч осіб, по всьому світу поєдинок подивилося близько 1,4 мільярда людей. Алі заробив 6 мільйонів доларів, Інокі - 4.
Флойд Мейвезер
Флойд легко робить гроші кулаками, навіть не будучи боксером вже декілька років. Опустимо зустріч із Конором, в якій він заробив дуже багато. Все-таки там результат йшов до офіційного заліку.
У 2018-му Мейвезер теж приїхав до Японії - щоб побитися з місцевою зіркою кікбоксингу Теньшином Насукавою. На той момент хлопцю було 20 років, у нього був ідеальний рекорд (20-0) в кікбоксингу і такий же (4-0) в змішаних єдиноборствах.
«Ніхто не зміг перемогти Флойда. Я сподіваюся стати тим, хто напише історію», - казав Насукава перед боєм, але в підсумку все вийшло інакше.
Мейвезер посміхався весь поєдинок, а потім легким стусаном нібито нокаутував суперника. Той крутився так, ніби в нього врізався літак, а потім ридав після нібито програного бою. Легкі гроші для Флойда і непогана реклама для японського промоушену RIZIN.
Зовсім нещодавно Мейвезер зустрівся з Логаном Полом - старшим братом Джейка. Різниця в двадцять кілограмів, величезна різниця в габаритах і практично повноцінний бій. Флойд і Логан не шкодували один одного, але великі рукавички не давали нанести шкоди.
Звичайно, більше вони не давали це Флойду, який, будучи як малюк проти старшого брата, бив Пола так, як хотів і міг, з огляду на вік. Перемогу не віддали нікому - виставковий бій закінчився внічию, але Пол отримав усі удари, за якими прийшов.
А ще в молодості Мейвезер забігав на WWE і навіть звідти пішов непереможеним. Тоді культ нуля в графі поразок був у Флойда на абсолютному першому місці, тому поєдинок проти громили Біг Шоу не міг закінчитися інакше. Американець прибив гіганта, використовуючи і свої руки, і стільці, що стояли поблизу.
Звичайно, все це шоу, але навіть тут Флойд не відійшов від бажання залишитися без поразки.
Тайсон Ф’юрі
Ну і як тут обійтися без треш-короля сучасності. Звичайно, Ф'юрі повинен був з'явитися в WWE - його образ лягає туди ідеально. Але зробив він це не просто, а яскраво: заздалегідь анонсував бій проти гігантського Брона Строумена і залетів на шоу в Саудівській Аравії.
На поєдинок Ф'юрі виходив ошатним, як шейх, а в бою коївся повний бардак. Спочатку Тайсона кидали і крутили, потім він повернувся і бив ногами. Після цього нарвався на удар плечем від суперника, який був важчий на 57 кілограмів.
Ініціатива переходила з рук в руки і потім, ой як несподівано, Ф'юрі переміг нокаутом - вирубив суперника одним точним ударом. Після цього британець пообіцяв повернутися і пошуміти ще раз, як тільки закриє питання зі справжніми поєдинками.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Наставник «вершкових» похвалив 20-річного хавбека Ніко Паса
«Вершкові» спробують підписати Джанлуїджі Доннарумму