Проти Свьонтек немає прийому. Костюк залишає Ролан Гаррос

Марта боролася як левиця, але полька виявилася сильнішою

Проти Свьонтек немає прийому. Костюк залишає Ролан Гаррос
© Getty Images/Global Images Ukraine. Марта Костюк

Українська тенісистка Марта Костюк (№81 WTA) завершила боротьбу в основній сітці Відкритого чемпіонату Франції з тенісу.
 
У матчі четвертого кола українка в напруженій боротьбі програла польці Ізі Свьонтек (№9 WTA), яка є чинною чемпіонкою турніру.
 
Ролан Гаррос. Четверте коло
Марта Костюк (Україна) - Іга Свьонтек (Польща) - 3:6, 4:6

Починався матч дуже цікаво. Марта практично ні в чому не поступалася суперниці, а в деяких компонентах навіть була кращою. Свьонтек, як і очікувалося, не відразу почала видавати ідеальну гру, тому з нею можна було змагатися. Марта вкладався в удари, намагалася по максимуму тиснути на суперницю при її подачі, відмінно відпрацьовуючи при цьому в захисті. Це не могло не принести результат.
 
Після трьох зіграних геймів українка вела 2:1 з брейком, але далі трохи не пощастило. Обидва гейми до наступного переходу були максимально близькими, але обидва виграла полька. Костюк вдалося зрівнятися на трьох, після чого вона не змогла реалізувати подвійний брейкпойнт. В одному з моментів Марта пробивала вже у відкриту частину корту, але трохи помилилася по довжині. Схоже на те, що це трохи вдарило по моралі українки і додало впевненості польці. Тому що до кінця першої партії особливої ​​боротьби вже не вийшло. Іга кілька разів помилилася на сетболах, але все ж забрала перший сет.


 
Від другої партії особливих очікувань не було, але Марта здивувала. Вона відновилася ментально і як ні в чому не бувало продовжувала боротися на рівних. Іга першою забрала чужу подачу, але українка блискавично відповіла зворотним брейком. Було складно віддати комусь перевагу, але в сьомому геймі Свьонтек за рахунку рівно обвела Костюк якоюсь нереальною свічкою, після якої Марта в наступному розіграші помилилася, дещо не добігши до м'яча на хавкорті.
 
Якщо чесно, після цього в інтригу вже не вірилось, особливо після того як Костюк не змогла реалізувати ще один брейпойнт. Але Марта продовжувала дивувати, відіграла матчбол, захистивши подачу, і навіть вела в два м'ячі на прийомі. І все ж більше сил залишилося у Свьонтек, вона і перемогла. Фінальне очко знову було зароблене шикарною свічкою.
 
Загалом Марта показала дуже високий рівень тенісу, якого, швидше за все, могло вистачити для того, щоб обіграти будь-яку іншу з суперниць, які залишилися на турнірі. Але сіткою попалася Свьонтек, тому поки маємо такий результат. У будь-якому випадку виступ на кортах Парижа вселяє впевненість в тому, що Марта найближчим часом буде продовжувати прогресувати. У спортивному плані у неї все для цього є, зараз ми бачимо, що і ментально вона вже готова до великих перемог. Свьонтек хотілося б побажати захистити титул, вона цього цілком заслуговує.
 
Це була перша зустріч тенісисток на дорослому рівні. Після Ролан Гаррос Костюк встановить особистий рекорд в світовому рейтингу, дебютувавши в топ-70.
 
В 1/4 фіналу Свьонтек змагатиметься проти Марії Саккарі з Греції (№18 WTA).

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(30 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Ігор Гойванюк
      Ігор Гойванюк, 08.06.2021 15:54
    0
    Stanislav Matusevych, 07.06.2021 23:56
    Непоганий матч від Марти. Полька сьогодні була не ідеальна, і пару шансів трохи переломити гру дала. Але у вирішальні моменти вмикалася на повну. А Марта вперше на грунті зустрілася з настільки крутою суперницею, що змінює ритм ледь не кожним ударом, і при цьому володіє потужністю на рівні неї самої. Ряд помилок був пов'язаний саме з тим, що українка просто не встигала реагувати на зміну обертань. І все-таки трохи глибше треба було грати, забагато м'ячів Марта кидала на хавкорт. Разом із тим, вистачало і класних вінерсів, і вдалої гри в захисті, і до дропів вдалося встигнути, по-моєму, до всіх. А це, по-перше, класна швидкість, а по-друге, хороше читання гри. Просто порівняйте цей момент з нинішньою Еліною.
    Тепер Марта дебютує у топ-70 і спробує підлаштувати свою атакуючу потужність до трави. А Іга має всі шанси зняти прокляття Риму і захистити титул у Парижі. На заваді може стати хіба вона сама, якщо таки заганяє себе нікому не потрібною парою. А Марта з нею ще зустрінеться на інших покриттях, і там результат цілком може бути протилежним.
    як на мене ви трохи поскупилися на хороші слова в сторону Марти)
    infreader
      infreader, 08.06.2021 12:21
    +6
    Молодець. Гарна гра, гарний матч. Сьогодні суперниця виявилася сильнішою. Бажаю перемоги в наступних двобоях зі Свьонтек
    dudigo78
    online
      dudigo78, 08.06.2021 12:07
    0
    K_Sarioglo@i.ua, 08.06.2021 11:09
    Не вірю що в цьому році, але якщо буде прогресувати то Шолом взяти справді може. Головне щоб не зупинилася в певній точці як Світолина, яка в якийсь момент почала більш-менш стабільно доходити до чвертьфіналів, а далі - ні на крок.
    в Світоліної на превеликий жаль вже другий сезон йде поступовий регрес. При чому стабільний, без гірок. Але це читалося, по крайній мірі мною
    euro2012_za_2012euro
    online
      euro2012_za_2012euro, 08.06.2021 12:00
    -2
    Под 0:6 не проиграла ни один сет и ладненько
    K_Sarioglo@i.ua
    online
      K_Sarioglo@i.ua, 08.06.2021 11:09
    +4
    olegg1261, 08.06.2021 09:50
    На мій аматорський погляд на сьогодні Марта за рівнем гри перша в нашому жіночому тенісі.Відносно досвіду то зрозуміло що Марта казала про досвід гри саме на такому рівні адже вирішальні сьомі гейми Ш(С)вентек взяла за рахунок кращої ментальної стійкості,але зі слів Марти видно що вона розуміє над чим потрібно працювати і в плані ментальності.Ну а те що вона мріє виграти Великий Шолом вже нинішнього року тільки на користь адже сьогодні кожна поразка на цьому шляху робить її ментально сильнішою.Вірю що її зоряний час настане на US Oupen
    Не вірю що в цьому році, але якщо буде прогресувати то Шолом взяти справді може. Головне щоб не зупинилася в певній точці як Світолина, яка в якийсь момент почала більш-менш стабільно доходити до чвертьфіналів, а далі - ні на крок.
    sv_2000
      sv_2000, 08.06.2021 11:07
    +6
    axylinam, 08.06.2021 09:12
    Марта на данный момент по игре должна занимать 20-30 место в тотале,так что всё в порядке,но теннисистка ещё очень сырая и очень хорошо,что Марта атлетичная девушка по сравнению с Свитолиной,при нормальном тренере Марта прогрессировала бы намного быстрее
    Что значит при "нормальном" тренере? Ахринеть просто))) Марта одна из самых техничных и умных теннисисток в туре. Тренер по физио явно добре свое дело знает, физика у нее супер здесь была несмотря на короновирус и травму в этом сезоне.... Марта в свои 18 уже играет на серьезном уровне и уже в интервью ставит планы взять шлем.... И мечты эти ее не кажутся пустыми.
    Ты о чем вообще?)))
    Oliynuk_sport
      Oliynuk_sport, 08.06.2021 10:28
    0
    Париж.
    olegg1261
      olegg1261, 08.06.2021 09:50
    +3
    На мій аматорський погляд на сьогодні Марта за рівнем гри перша в нашому жіночому тенісі.Відносно досвіду то зрозуміло що Марта казала про досвід гри саме на такому рівні адже вирішальні сьомі гейми Ш(С)вентек взяла за рахунок кращої ментальної стійкості,але зі слів Марти видно що вона розуміє над чим потрібно працювати і в плані ментальності.Ну а те що вона мріє виграти Великий Шолом вже нинішнього року тільки на користь адже сьогодні кожна поразка на цьому шляху робить її ментально сильнішою.Вірю що її зоряний час настане на US Oupen
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 08.06.2021 09:15
    +6
    Vlad Ltava, 08.06.2021 08:02
    Де там буква Н ?
    У польській мові "а" з отим "дрючком" читається як "он", а "S" з тим "апастрофом" читається як "шь"! Якщо не знаєте деталі вимови певної мови, то краще нічого не пиши, адже виглядаєш кумедно....
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 08.06.2021 09:12
    +1
    alzhovtyak, 08.06.2021 01:56
    это ты научись читать фамилии)
    фамилия у неё Świątek, и читается вообще Швёнтек правильно, а не Свёнтек. И уж точно не Святек
    Усе вірно, але якщо вже геть наближено до польської мови то читається Шьвьонтек (там "Ш" має м'якою бути)!
    axylinam
    online
      axylinam, 08.06.2021 09:12
    0
    Марта на данный момент по игре должна занимать 20-30 место в тотале,так что всё в порядке,но теннисистка ещё очень сырая и очень хорошо,что Марта атлетичная девушка по сравнению с Свитолиной,при нормальном тренере Марта прогрессировала бы намного быстрее
    Vlad Ltava
    online
      Vlad Ltava, 08.06.2021 08:02
    -3
    alzhovtyak, 08.06.2021 01:56
    это ты научись читать фамилии)
    фамилия у неё Świątek, и читается вообще Швёнтек правильно, а не Свёнтек. И уж точно не Святек
    Де там буква Н ?
    andreypoltava234
    online
      andreypoltava234, 08.06.2021 04:27
    0
    а взагалі назва статті чітко вказує на те, що сайт є промосковським)) подібна назва на користь Костюк, якби вона перемогла, в польських медіа ніколи б не з'явилася)) її там взагалі називають просто "украінка". Ніхто навіть не знає як звуть))
    andreypoltava234
    online
      andreypoltava234, 08.06.2021 04:15
    0
    Hassassin, 08.06.2021 00:56
    Перш ніж вказувати іншим на грамотне написання варто подивитися в люстерко. Потім ще раз.
    Чому журналісти мають транслітерувати ім'я польської спортсменки з англійської мови, а не з мови оригіналу?
    Iga Świątek - саме так пишеться її ім'я та прізвище польською і транслітерується зовсім не як Святек. Тут кому як до вподоби - може бути як Свьонтек так і Швьонтек. В польській вимові там дуже м'яка "ш".
    в дзеркало))) не люстерко))) а польські імена та прізвища....так, на справді, я взагалі не розумію для чого вони українцям в Україні)) і для чого їх запам'ятовувати)) можна й англійською перекладати))) поляки навіть Кличка-джуніора називають владімір, а не Володимир) ніколай..владімір кажуть на відомих українців...замість оригінальних імен))
    andreypoltava234
    online
      andreypoltava234, 08.06.2021 04:07
    0
    Hassassin, 08.06.2021 01:08
    Правилами польської мови я це поясню.
    Ось ще приклад - населений пункт Dębice вимовляється як "Дембіце". Хоча в написанні літери "м" немає, а правилах вимови вона є. Те саме і у випадку зі Швьонтек.
    то швидше виняток, а не правило). як правило, е-огунек вимовляється як ен))
    andreypoltava234
    online
      andreypoltava234, 08.06.2021 04:03
    +1
    Максим Левченко, 08.06.2021 02:14
    Согласен!!! Читаеться с польського Свентек или Швентек, но пишется Святек.
    вимовляється - швьонтек)) як пишуть московські журналісти - то в них вже своя атмосфера) хоч поляки теж українські імена та прізвища в московський спосіб вимовляють)
    Максим Левченко
    online
      Максим Левченко, 08.06.2021 02:14
    -1
    alzhovtyak, 08.06.2021 01:56
    это ты научись читать фамилии)
    фамилия у неё Świątek, и читается вообще Швёнтек правильно, а не Свёнтек. И уж точно не Святек
    Согласен!!! Читаеться с польського Свентек или Швентек, но пишется Святек.
    alzhovtyak
      alzhovtyak, 08.06.2021 01:56
    +2
    Максим Левченко, 08.06.2021 00:46
    Какой опыт? Марта с 14 лет играет на турнирах Большого Шлема(юниорских) и с 15 на взрослых. Опыт она уже имеет!!! Ига в прошлый год Ролан Гаррос в таком же возрасте выиграла и сегодня она сыграла на своем уровне!!! Марта имела шансы зацепится... Но не использовала их!!! И все самые важные мячи проиграла на детских ошыбках. Как по мне, попроще нужно было относится к Святек, а не Свянтек(журналисты Спорт ua научитесь читать правильно фамилию спортсменки на английском), а не делать из неё идола. Тогда возможно что-то и получилось. Прогресс в игре виден, но не так как хотелось бы. Потому что Хингис, Шарапова, Святек, Надаль, Осака в её возрасте выглядели куда уж лучше!!!
    это ты научись читать фамилии)
    фамилия у неё Świątek, и читается вообще Швёнтек правильно, а не Свёнтек. И уж точно не Святек
    Максим Левченко
    online
      Максим Левченко, 08.06.2021 01:34
    -3
    Какой смысл в большинстве турниров WTA или ATP? Для меня это тоже вопрос!!! Основные турниры - это Гренд Слэмы, где все играют на Максимум!!! Именно на этих турнирах я Даяну не видел, и вообще мне не игра не нравится(в ней мало интеллекта), в отличии от Марты, Святек и Свитолиной. Сегодня, я увидел Марту, и если честно уже не впервые, повторюсь "увидел". А ей только 18 лет. А что для теннисиста самое важное!!! Отвечаю: Выиграть Грэнд Слэм(2000 очок) и побыть первой ракеткой мира, ну и конечно показывать классную игру, чтобы на тебя ходили зрители, а победы в слабых, никому не нужных турнирах на которые первая десятка мирового тенниса приезжает в статусе vip-гостей и в первом или втором круге проигрывают или сниматься-это показатель статистики!!! Свитолина выиграла Итоговый турнир Года, а это 5 шлем сезона. У Марты, надеюсь, всё ещё впереди!!! Ну а Ястремская, как по мне - уже приплыла!!!
    AleksMih
      AleksMih, 08.06.2021 01:28
    +1
    KirTheKing, 08.06.2021 01:12
    я ему уже сделал виртуальный волшебный пендель пару дней назад, так он теперь шифруется - теперь автор стоит как "Sport.ua" ))))
    Твой «виртуальный волшебный пендель» был дерзким, громким и интригующим, до тех пор, пока не выяснилось, что слово « оппозиция» тебе при этой жизни никогда не дастся в понимании
    INMSpace
    online
      INMSpace, 07.06.2021 23:45
    +27
    Так, програла, але чітко показала, якого прогресу досягнуто останнім часом.
    introvert
    online
      introvert, 07.06.2021 23:47
    +24
    Шкода. Давно відомо, що в тенісі все вирішують ключові м`ячі. Як правило, їх буває не так багато. В цьому матчі, фактично, їх було два. Один на брейкпойнті Марти в середині першого сету, і один за рахунку рівно на подачі Іги в середині другого. Два нереалізованих виходи до сітки.
    Але особисто мені за гру Марти не соромно, а результат на турнірі я вважаю відмінним. Все ще буде, Марта! Віримо!
    Футбол в квадрате
    online
      Футбол в квадрате, 07.06.2021 23:46
    +23
    Спасибо Марте за красивый теннис! Молодец, боролась до конца! А большие победы, придут с опытом...
    Sergiy20
      Sergiy20, 07.06.2021 23:48
    +22
    Незважаючи на поразку, Марта велика молодчинка! Дякуємо їй за хороший теніс на РГ! Успіхів на наступних турнірах!
    Женя Матийчук
    online
      Женя Матийчук, 07.06.2021 23:44
    +22
    Марта молодець хоч і програла.
    Імхо трохи підняти точність подачі і витривалість та будеш королевою грунту.
    Александр Ад
    online
      Александр Ад, 07.06.2021 23:45
    +21
    ничего страшного,игра вполне хорошая,поработать над ошибками, победы впереди.
    Stanislav Matusevych
    online
      Stanislav Matusevych, 08.06.2021 00:05
    +17
    Головним сьогодні я вважаю те, що Марта побачила, що може грати і проти найкращих грунтових суперниць. На харді цей етап уже пройдено, чекаємо на траву) Я боявся розгрому і того, що він може зламати Марту. Але цього не сталося, і взагалі видно, як вона росте ментально. А може, потрібно постійне перебування Зоряни на трибунах?)
    Stanislav Matusevych
    online
      Stanislav Matusevych, 07.06.2021 23:56
    +16
    Непоганий матч від Марти. Полька сьогодні була не ідеальна, і пару шансів трохи переломити гру дала. Але у вирішальні моменти вмикалася на повну. А Марта вперше на грунті зустрілася з настільки крутою суперницею, що змінює ритм ледь не кожним ударом, і при цьому володіє потужністю на рівні неї самої. Ряд помилок був пов'язаний саме з тим, що українка просто не встигала реагувати на зміну обертань. І все-таки трохи глибше треба було грати, забагато м'ячів Марта кидала на хавкорт. Разом із тим, вистачало і класних вінерсів, і вдалої гри в захисті, і до дропів вдалося встигнути, по-моєму, до всіх. А це, по-перше, класна швидкість, а по-друге, хороше читання гри. Просто порівняйте цей момент з нинішньою Еліною.
    Тепер Марта дебютує у топ-70 і спробує підлаштувати свою атакуючу потужність до трави. А Іга має всі шанси зняти прокляття Риму і захистити титул у Парижі. На заваді може стати хіба вона сама, якщо таки заганяє себе нікому не потрібною парою. А Марта з нею ще зустрінеться на інших покриттях, і там результат цілком може бути протилежним.
    introvert
    online
      introvert, 07.06.2021 23:50
    +16
    І ще, заголовок статті я вважаю недоречним, а підібране фото надмірно драматичним. Швьонтек не справила враження непереможної, а Марта не залишила по собі враження плакси.
    Andrian Harandzha
      Andrian Harandzha, 07.06.2021 23:49
    +15
    Свьонтек не почувала себе сьогодні впевнено. Марта заставила понервувати. Головне взяти із матчу правильні висновки!
    adidas777
    online
      adidas777, 07.06.2021 23:47
    +15
    Отличная игра от Марты,самая тяжёлая была игра для Свьонтек.
    Publius
    online
      Publius, 07.06.2021 23:52
    +14
    Очень достойно. Конечно, хотелось бы меньше ошибок в критические моменты и первую подачу постабильнее. Из-за этого собственно и проиграла. Но местами выглядела ничуть не хуже Свентек, а где-то даже и лучше. Если продолжать развиваться, а возможности для этого есть, то рано или поздно никуда эта Свентек не денется, только бы Марта и дальше прогрессировала. Так что здоровья ей и успеха. И спасибо за хорошо проведенный турнир, было приятно наблюдать и болеть за нее.
    Ekvato
      Ekvato, 07.06.2021 23:49
    +13
    Дуже достойно! Проти Свьонтек є прийом, треба бути такою ж спокійною, нічого непереборного вона не являє, хоча і класна тенісистка. От проти Осаки на харді реально нема прийому. А грунт, як на мене, Марті підходить, я тепер Еліні матчи не дивлюся, Марта мене заворожила набором своїх тенісних якостей. Ні Еліна, ні тим більше Даяна так КЛАСНО не грають. Марті треба психолога, і вона може стати українською Мугурусою, ми багато не просимо, лише 2 Мейджори))) Для початку)
    ihor63
      ihor63, 08.06.2021 00:05
    +12
    Еліна в Римі та Марта в Парижі проти Іги - це як земля і небо. Там повністю без шансів, а тут конкурентна боротьба. А перемоги у Марти, без сумніву, попереду
    kollekciy
      kollekciy, 07.06.2021 23:57
    +12
    Марта Супер. Експерти писали без шансів. А, в реальності шансів було достатньо. Просто як і з Осакою не вистачило вдачі на реалізації моментів, і ті ж втрачені можливості таки надломлювали Марту в обох сетах. Перемога була реальна. І рахунок не по грі вийшов.
    Виктор Андрущик
    online
      Виктор Андрущик, 07.06.2021 23:48
    +12
    Програла,но з надією на подальше.Марта,це вже непростий суперник.
    Andy Chak
    online
      Andy Chak, 07.06.2021 23:48
    +12
    Класна гра у виконанні Марти. Досвід приходить з такими турнірами і такими суперницями. Головне зробити правильні висновки, а вони робляться, враховуючи попередні турніри, успіху дальше!!!
    u6464u
      u6464u, 07.06.2021 23:59
    +11
    Марта браво, ты чудо, у тебя будущее первой ракетки, но надо потрудиться немного, данные сумасшедшие, после этой игры у тебя поклонников в разы стало больше, за этот поединок респект.
    alefteev77
    online
      alefteev77, 07.06.2021 23:51
    +11
    После жеребьевки, 95% болельщиков в мире Марте прогнозировали вылет в 1-м круге от Мугурузы. Марта вынесла Мугурузу в 2 сетах, дошла до 1/8 и дала настоящий бой Свёнтек.
    -
    Браво Марта! Это было круто. Супер опыт серьезных сражений на Grand Slam. Успехов на Wimbeldon через 3 недели.
    Ва Са
      Ва Са, 07.06.2021 23:50
    +11
    Против Свёнтек нет приема. ))....Зараз нема , але скоро буде ,, Марта це дала зрозуміти .
    А фотозаставку до новини , ви підібрали невдалу .