Против Свёнтек нет приема. Костюк покидает Ролан Гаррос

Марта сражалась как львица, но полька оказалась сильнее

Против Свёнтек нет приема. Костюк покидает Ролан Гаррос
© Getty Images/Global Images Ukraine. Марта Костюк

Украинская теннисистка Марта Костюк (№81 WTA) завершила борьбу в основной сетке Открытого чемпионата Франции по теннису.
 
В матче четвертого круга украинка в напряженной борьбе проиграла польке Иге Свёнтек (№9 WTA), которая является действующей чемпионкой турнира.
 
Ролан Гаррос. Четвертый круг
Марта Костюк (Украина) – Ига Свёнтек (Польша) – 3:6, 4:6

Начинался матч очень интересно. Марта практически ни в чём не уступала сопернице, а в некоторых компонентах даже была лучше. Свёнтек, как и ожидалось, не сразу начала выдавать идеальную игру, поэтому с ней можно было тягаться. Марта вкладывался в удары, пыталась по максимуму давить на соперницу при ее подаче, отлично отрабатывая при этом в защите. Это не могло не принести результат.
 
После трех сыгранных геймов украинка вела 2:1 с брейком, но дальше немного не повезло. Оба гейма до следующего перехода были максимально близкими, но оба выиграла полька. Костюк удалось сравняться на трех, после чего она не смогла реализовать двойной брейкпоинт. В одном из моментов Марта пробивала уже в открытую часть корта, но немного ошиблась по длине. Вероятно, это немного ударило по морали украинки и добавило уверенности польке. Потому что до конца первой партии особой борьбы уже не получилось. Ига несколько раз ошиблась на сетболах, но все же забрала первый сет.


 
От второй партии особых ожиданий не было, но Марта удивила. Она восстановилась ментально и как ни в чем не бывало продолжала бороться на равных. Ига первой забрала чужую подачу, но украинка молниеносно ответила обратным брейком. Было сложно отдать кому-то предпочтение, но в седьмом гейме Свёнтек при счете ровно обвела Костюк какой-то нереальной свечкой, после которой Марта в следующем розыгрыше ошиблась, немного не добежав до мяча на хавкорте. 
 
Если честно, после этого в интригу верилось с трудом, особенно после того как Костюк не смогла реализовать еще один брейпоинт. Но Марта продолжала удивлять, отыграла матчбол, защитив подачу, и даже вела в два мяча на приеме. И все же больше сил осталось у Свёнтек, она и победила. Финальное очко снова было заработано шикарной свечкой. 
 
В целом Марта показала очень высокий уровень тенниса, которого, скорее всего, могло хватить для того, чтобы обыграть любую другую из соперниц, которые остались на турнире. Но по сетке попалась Свёнтек, поэтому пока имеем такой результат. В любом случае выступление на кортах Парижа вселяет уверенность в том, что Марта в ближайшее время будет продолжать прогрессировать. В спортивном плане у нее все для этого имеется, сейчас мы видим, что и ментально она уже готова к большим победам. Свёнтек хотелось бы пожелать защитить титул, она этого полностью заслуживает.
 
Это была первая встреча теннисисток на взрослом уровне. После Ролан Гаррос Костюк установит личный рекорд в мировом рейтинге, дебютировав в топ-70.
 
В 1/4 финала Свёнтек сразится против Марии Саккари из Греции (№18 WTA).

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(27 голосов)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
    Ігор Гойванюк
      Ігор Гойванюк, 08.06.2021 15:54
    0
    Stanislav Matusevych, 07.06.2021 23:56
    Непоганий матч від Марти. Полька сьогодні була не ідеальна, і пару шансів трохи переломити гру дала. Але у вирішальні моменти вмикалася на повну. А Марта вперше на грунті зустрілася з настільки крутою суперницею, що змінює ритм ледь не кожним ударом, і при цьому володіє потужністю на рівні неї самої. Ряд помилок був пов'язаний саме з тим, що українка просто не встигала реагувати на зміну обертань. І все-таки трохи глибше треба було грати, забагато м'ячів Марта кидала на хавкорт. Разом із тим, вистачало і класних вінерсів, і вдалої гри в захисті, і до дропів вдалося встигнути, по-моєму, до всіх. А це, по-перше, класна швидкість, а по-друге, хороше читання гри. Просто порівняйте цей момент з нинішньою Еліною.
    Тепер Марта дебютує у топ-70 і спробує підлаштувати свою атакуючу потужність до трави. А Іга має всі шанси зняти прокляття Риму і захистити титул у Парижі. На заваді може стати хіба вона сама, якщо таки заганяє себе нікому не потрібною парою. А Марта з нею ще зустрінеться на інших покриттях, і там результат цілком може бути протилежним.
    як на мене ви трохи поскупилися на хороші слова в сторону Марти)
    infreader
      infreader, 08.06.2021 12:21
    +6
    Молодець. Гарна гра, гарний матч. Сьогодні суперниця виявилася сильнішою. Бажаю перемоги в наступних двобоях зі Свьонтек
    dudigo78
    online
      dudigo78, 08.06.2021 12:07
    0
    K_Sarioglo@i.ua, 08.06.2021 11:09
    Не вірю що в цьому році, але якщо буде прогресувати то Шолом взяти справді може. Головне щоб не зупинилася в певній точці як Світолина, яка в якийсь момент почала більш-менш стабільно доходити до чвертьфіналів, а далі - ні на крок.
    в Світоліної на превеликий жаль вже другий сезон йде поступовий регрес. При чому стабільний, без гірок. Але це читалося, по крайній мірі мною
    euro2012_za_2012euro
    online
      euro2012_za_2012euro, 08.06.2021 12:00
    -2
    Под 0:6 не проиграла ни один сет и ладненько
    K_Sarioglo@i.ua
    online
      K_Sarioglo@i.ua, 08.06.2021 11:09
    +4
    olegg1261, 08.06.2021 09:50
    На мій аматорський погляд на сьогодні Марта за рівнем гри перша в нашому жіночому тенісі.Відносно досвіду то зрозуміло що Марта казала про досвід гри саме на такому рівні адже вирішальні сьомі гейми Ш(С)вентек взяла за рахунок кращої ментальної стійкості,але зі слів Марти видно що вона розуміє над чим потрібно працювати і в плані ментальності.Ну а те що вона мріє виграти Великий Шолом вже нинішнього року тільки на користь адже сьогодні кожна поразка на цьому шляху робить її ментально сильнішою.Вірю що її зоряний час настане на US Oupen
    Не вірю що в цьому році, але якщо буде прогресувати то Шолом взяти справді може. Головне щоб не зупинилася в певній точці як Світолина, яка в якийсь момент почала більш-менш стабільно доходити до чвертьфіналів, а далі - ні на крок.
    sv_2000
    online
      sv_2000, 08.06.2021 11:07
    +6
    axylinam, 08.06.2021 09:12
    Марта на данный момент по игре должна занимать 20-30 место в тотале,так что всё в порядке,но теннисистка ещё очень сырая и очень хорошо,что Марта атлетичная девушка по сравнению с Свитолиной,при нормальном тренере Марта прогрессировала бы намного быстрее
    Что значит при "нормальном" тренере? Ахринеть просто))) Марта одна из самых техничных и умных теннисисток в туре. Тренер по физио явно добре свое дело знает, физика у нее супер здесь была несмотря на короновирус и травму в этом сезоне.... Марта в свои 18 уже играет на серьезном уровне и уже в интервью ставит планы взять шлем.... И мечты эти ее не кажутся пустыми.
    Ты о чем вообще?)))
    Oliynuk_sport
    online
      Oliynuk_sport, 08.06.2021 10:28
    0
    Париж.
    olegg1261
    online
      olegg1261, 08.06.2021 09:50
    +3
    На мій аматорський погляд на сьогодні Марта за рівнем гри перша в нашому жіночому тенісі.Відносно досвіду то зрозуміло що Марта казала про досвід гри саме на такому рівні адже вирішальні сьомі гейми Ш(С)вентек взяла за рахунок кращої ментальної стійкості,але зі слів Марти видно що вона розуміє над чим потрібно працювати і в плані ментальності.Ну а те що вона мріє виграти Великий Шолом вже нинішнього року тільки на користь адже сьогодні кожна поразка на цьому шляху робить її ментально сильнішою.Вірю що її зоряний час настане на US Oupen
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 08.06.2021 09:15
    +6
    Vlad Ltava, 08.06.2021 08:02
    Де там буква Н ?
    У польській мові "а" з отим "дрючком" читається як "он", а "S" з тим "апастрофом" читається як "шь"! Якщо не знаєте деталі вимови певної мови, то краще нічого не пиши, адже виглядаєш кумедно....
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 08.06.2021 09:12
    +1
    alzhovtyak, 08.06.2021 01:56
    это ты научись читать фамилии)
    фамилия у неё Świątek, и читается вообще Швёнтек правильно, а не Свёнтек. И уж точно не Святек
    Усе вірно, але якщо вже геть наближено до польської мови то читається Шьвьонтек (там "Ш" має м'якою бути)!
    axylinam
    online
      axylinam, 08.06.2021 09:12
    0
    Марта на данный момент по игре должна занимать 20-30 место в тотале,так что всё в порядке,но теннисистка ещё очень сырая и очень хорошо,что Марта атлетичная девушка по сравнению с Свитолиной,при нормальном тренере Марта прогрессировала бы намного быстрее
    Vlad Ltava
      Vlad Ltava, 08.06.2021 08:02
    -3
    alzhovtyak, 08.06.2021 01:56
    это ты научись читать фамилии)
    фамилия у неё Świątek, и читается вообще Швёнтек правильно, а не Свёнтек. И уж точно не Святек
    Де там буква Н ?
    andreypoltava234
    online
      andreypoltava234, 08.06.2021 04:27
    0
    а взагалі назва статті чітко вказує на те, що сайт є промосковським)) подібна назва на користь Костюк, якби вона перемогла, в польських медіа ніколи б не з'явилася)) її там взагалі називають просто "украінка". Ніхто навіть не знає як звуть))
    andreypoltava234
    online
      andreypoltava234, 08.06.2021 04:15
    0
    Hassassin, 08.06.2021 00:56
    Перш ніж вказувати іншим на грамотне написання варто подивитися в люстерко. Потім ще раз.
    Чому журналісти мають транслітерувати ім'я польської спортсменки з англійської мови, а не з мови оригіналу?
    Iga Świątek - саме так пишеться її ім'я та прізвище польською і транслітерується зовсім не як Святек. Тут кому як до вподоби - може бути як Свьонтек так і Швьонтек. В польській вимові там дуже м'яка "ш".
    в дзеркало))) не люстерко))) а польські імена та прізвища....так, на справді, я взагалі не розумію для чого вони українцям в Україні)) і для чого їх запам'ятовувати)) можна й англійською перекладати))) поляки навіть Кличка-джуніора називають владімір, а не Володимир) ніколай..владімір кажуть на відомих українців...замість оригінальних імен))
    andreypoltava234
    online
      andreypoltava234, 08.06.2021 04:07
    0
    Hassassin, 08.06.2021 01:08
    Правилами польської мови я це поясню.
    Ось ще приклад - населений пункт Dębice вимовляється як "Дембіце". Хоча в написанні літери "м" немає, а правилах вимови вона є. Те саме і у випадку зі Швьонтек.
    то швидше виняток, а не правило). як правило, е-огунек вимовляється як ен))
    andreypoltava234
    online
      andreypoltava234, 08.06.2021 04:03
    +1
    Максим Левченко, 08.06.2021 02:14
    Согласен!!! Читаеться с польського Свентек или Швентек, но пишется Святек.
    вимовляється - швьонтек)) як пишуть московські журналісти - то в них вже своя атмосфера) хоч поляки теж українські імена та прізвища в московський спосіб вимовляють)
    Максим Левченко
      Максим Левченко, 08.06.2021 02:14
    -1
    alzhovtyak, 08.06.2021 01:56
    это ты научись читать фамилии)
    фамилия у неё Świątek, и читается вообще Швёнтек правильно, а не Свёнтек. И уж точно не Святек
    Согласен!!! Читаеться с польського Свентек или Швентек, но пишется Святек.
    alzhovtyak
    online
      alzhovtyak, 08.06.2021 01:56
    +2
    Максим Левченко, 08.06.2021 00:46
    Какой опыт? Марта с 14 лет играет на турнирах Большого Шлема(юниорских) и с 15 на взрослых. Опыт она уже имеет!!! Ига в прошлый год Ролан Гаррос в таком же возрасте выиграла и сегодня она сыграла на своем уровне!!! Марта имела шансы зацепится... Но не использовала их!!! И все самые важные мячи проиграла на детских ошыбках. Как по мне, попроще нужно было относится к Святек, а не Свянтек(журналисты Спорт ua научитесь читать правильно фамилию спортсменки на английском), а не делать из неё идола. Тогда возможно что-то и получилось. Прогресс в игре виден, но не так как хотелось бы. Потому что Хингис, Шарапова, Святек, Надаль, Осака в её возрасте выглядели куда уж лучше!!!
    это ты научись читать фамилии)
    фамилия у неё Świątek, и читается вообще Швёнтек правильно, а не Свёнтек. И уж точно не Святек
    Максим Левченко
      Максим Левченко, 08.06.2021 01:34
    -3
    Какой смысл в большинстве турниров WTA или ATP? Для меня это тоже вопрос!!! Основные турниры - это Гренд Слэмы, где все играют на Максимум!!! Именно на этих турнирах я Даяну не видел, и вообще мне не игра не нравится(в ней мало интеллекта), в отличии от Марты, Святек и Свитолиной. Сегодня, я увидел Марту, и если честно уже не впервые, повторюсь "увидел". А ей только 18 лет. А что для теннисиста самое важное!!! Отвечаю: Выиграть Грэнд Слэм(2000 очок) и побыть первой ракеткой мира, ну и конечно показывать классную игру, чтобы на тебя ходили зрители, а победы в слабых, никому не нужных турнирах на которые первая десятка мирового тенниса приезжает в статусе vip-гостей и в первом или втором круге проигрывают или сниматься-это показатель статистики!!! Свитолина выиграла Итоговый турнир Года, а это 5 шлем сезона. У Марты, надеюсь, всё ещё впереди!!! Ну а Ястремская, как по мне - уже приплыла!!!
    AleksMih
      AleksMih, 08.06.2021 01:28
    +1
    KirTheKing, 08.06.2021 01:12
    я ему уже сделал виртуальный волшебный пендель пару дней назад, так он теперь шифруется - теперь автор стоит как "Sport.ua" ))))
    Твой «виртуальный волшебный пендель» был дерзким, громким и интригующим, до тех пор, пока не выяснилось, что слово « оппозиция» тебе при этой жизни никогда не дастся в понимании
    INMSpace
      INMSpace, 07.06.2021 23:45
    +27
    Так, програла, але чітко показала, якого прогресу досягнуто останнім часом.
    introvert
    online
      introvert, 07.06.2021 23:47
    +24
    Шкода. Давно відомо, що в тенісі все вирішують ключові м`ячі. Як правило, їх буває не так багато. В цьому матчі, фактично, їх було два. Один на брейкпойнті Марти в середині першого сету, і один за рахунку рівно на подачі Іги в середині другого. Два нереалізованих виходи до сітки.
    Але особисто мені за гру Марти не соромно, а результат на турнірі я вважаю відмінним. Все ще буде, Марта! Віримо!
    Футбол в квадрате
    online
      Футбол в квадрате, 07.06.2021 23:46
    +23
    Спасибо Марте за красивый теннис! Молодец, боролась до конца! А большие победы, придут с опытом...
    Sergiy20
      Sergiy20, 07.06.2021 23:48
    +22
    Незважаючи на поразку, Марта велика молодчинка! Дякуємо їй за хороший теніс на РГ! Успіхів на наступних турнірах!
    Женя Матийчук
    online
      Женя Матийчук, 07.06.2021 23:44
    +22
    Марта молодець хоч і програла.
    Імхо трохи підняти точність подачі і витривалість та будеш королевою грунту.
    Александр Ад
    online
      Александр Ад, 07.06.2021 23:45
    +21
    ничего страшного,игра вполне хорошая,поработать над ошибками, победы впереди.
    Stanislav Matusevych
    online
      Stanislav Matusevych, 08.06.2021 00:05
    +17
    Головним сьогодні я вважаю те, що Марта побачила, що може грати і проти найкращих грунтових суперниць. На харді цей етап уже пройдено, чекаємо на траву) Я боявся розгрому і того, що він може зламати Марту. Але цього не сталося, і взагалі видно, як вона росте ментально. А може, потрібно постійне перебування Зоряни на трибунах?)
    Stanislav Matusevych
    online
      Stanislav Matusevych, 07.06.2021 23:56
    +16
    Непоганий матч від Марти. Полька сьогодні була не ідеальна, і пару шансів трохи переломити гру дала. Але у вирішальні моменти вмикалася на повну. А Марта вперше на грунті зустрілася з настільки крутою суперницею, що змінює ритм ледь не кожним ударом, і при цьому володіє потужністю на рівні неї самої. Ряд помилок був пов'язаний саме з тим, що українка просто не встигала реагувати на зміну обертань. І все-таки трохи глибше треба було грати, забагато м'ячів Марта кидала на хавкорт. Разом із тим, вистачало і класних вінерсів, і вдалої гри в захисті, і до дропів вдалося встигнути, по-моєму, до всіх. А це, по-перше, класна швидкість, а по-друге, хороше читання гри. Просто порівняйте цей момент з нинішньою Еліною.
    Тепер Марта дебютує у топ-70 і спробує підлаштувати свою атакуючу потужність до трави. А Іга має всі шанси зняти прокляття Риму і захистити титул у Парижі. На заваді може стати хіба вона сама, якщо таки заганяє себе нікому не потрібною парою. А Марта з нею ще зустрінеться на інших покриттях, і там результат цілком може бути протилежним.
    introvert
    online
      introvert, 07.06.2021 23:50
    +16
    І ще, заголовок статті я вважаю недоречним, а підібране фото надмірно драматичним. Швьонтек не справила враження непереможної, а Марта не залишила по собі враження плакси.
    Andrian Harandzha
      Andrian Harandzha, 07.06.2021 23:49
    +15
    Свьонтек не почувала себе сьогодні впевнено. Марта заставила понервувати. Головне взяти із матчу правильні висновки!
    adidas777
    online
      adidas777, 07.06.2021 23:47
    +15
    Отличная игра от Марты,самая тяжёлая была игра для Свьонтек.
    Publius
      Publius, 07.06.2021 23:52
    +14
    Очень достойно. Конечно, хотелось бы меньше ошибок в критические моменты и первую подачу постабильнее. Из-за этого собственно и проиграла. Но местами выглядела ничуть не хуже Свентек, а где-то даже и лучше. Если продолжать развиваться, а возможности для этого есть, то рано или поздно никуда эта Свентек не денется, только бы Марта и дальше прогрессировала. Так что здоровья ей и успеха. И спасибо за хорошо проведенный турнир, было приятно наблюдать и болеть за нее.
    Ekvato
      Ekvato, 07.06.2021 23:49
    +13
    Дуже достойно! Проти Свьонтек є прийом, треба бути такою ж спокійною, нічого непереборного вона не являє, хоча і класна тенісистка. От проти Осаки на харді реально нема прийому. А грунт, як на мене, Марті підходить, я тепер Еліні матчи не дивлюся, Марта мене заворожила набором своїх тенісних якостей. Ні Еліна, ні тим більше Даяна так КЛАСНО не грають. Марті треба психолога, і вона може стати українською Мугурусою, ми багато не просимо, лише 2 Мейджори))) Для початку)
    ihor63
      ihor63, 08.06.2021 00:05
    +12
    Еліна в Римі та Марта в Парижі проти Іги - це як земля і небо. Там повністю без шансів, а тут конкурентна боротьба. А перемоги у Марти, без сумніву, попереду
    kollekciy
      kollekciy, 07.06.2021 23:57
    +12
    Марта Супер. Експерти писали без шансів. А, в реальності шансів було достатньо. Просто як і з Осакою не вистачило вдачі на реалізації моментів, і ті ж втрачені можливості таки надломлювали Марту в обох сетах. Перемога була реальна. І рахунок не по грі вийшов.
    Виктор Андрущик
    online
      Виктор Андрущик, 07.06.2021 23:48
    +12
    Програла,но з надією на подальше.Марта,це вже непростий суперник.
    Andy Chak
      Andy Chak, 07.06.2021 23:48
    +12
    Класна гра у виконанні Марти. Досвід приходить з такими турнірами і такими суперницями. Головне зробити правильні висновки, а вони робляться, враховуючи попередні турніри, успіху дальше!!!
    u6464u
    online
      u6464u, 07.06.2021 23:59
    +11
    Марта браво, ты чудо, у тебя будущее первой ракетки, но надо потрудиться немного, данные сумасшедшие, после этой игры у тебя поклонников в разы стало больше, за этот поединок респект.
    alefteev77
      alefteev77, 07.06.2021 23:51
    +11
    После жеребьевки, 95% болельщиков в мире Марте прогнозировали вылет в 1-м круге от Мугурузы. Марта вынесла Мугурузу в 2 сетах, дошла до 1/8 и дала настоящий бой Свёнтек.
    -
    Браво Марта! Это было круто. Супер опыт серьезных сражений на Grand Slam. Успехов на Wimbeldon через 3 недели.
    Ва Са
      Ва Са, 07.06.2021 23:50
    +11
    Против Свёнтек нет приема. ))....Зараз нема , але скоро буде ,, Марта це дала зрозуміти .
    А фотозаставку до новини , ви підібрали невдалу .