| Оновлено 04 червня 2021, 23:27
15666
2

Збірна України достроково вийшла до Фіналу чотирьох Золотої Євроліги

Підопічні Угіса Крастіньша виграли свій третій матч на турнірі і посіли перше місце в групі

15666
2
CEV

Перемога в сьогоднішньому матчі зі збірною Румунії в трьох або чотирьох партіях гарантувала збірній України перше місце в групі В і достроковий вихід до «Фіналу чотирьох» цього турніру. Скоріш за все, про це, вже як про факт, що вже відбувся, заздалегідь поміркували самі наші волейболісти. Інакше складно пояснити той справжній провал, який стався з ними в другій половині першої партії.

На самому початку сету румуни повели в рахунку в різницею в три очки - 3:0, 6:3, 7:4. Господарям майданчика на якийсь час вдалося вирівняти становище 8:8, 10:10. Однак далі перевага повністю перейшла до гостей і вони стрімко почали йти вперед. Причому з рахунку 18:13, гості взагалі на помічали опонентів, вигравши партію 25:15.

У перерві між партіями наставник українців Угіс Крастіньш вніс певні корективи в дії своїх підопічних і ситуація на майданчику змінилася. Тепер вже українці стали більше лідирувати в рахунку. А після того, як на табло висвітилася цифри 5:5, наша збірна стала нарощувати перевагу - 5:9, 10:16. Здавалося, що все найгірше вже залишилося позаду і наші хлопці спокійно доведуть партію до перемоги. Однак був ще момент, коли гості зуміли наблизитися до українців на відстані всього лише трьох очок 15:18. На щастя, Угіс Крастіньш вчасно взяв тайм-аут, повернувши гру в потрібне йому русло - 16:21 і в підсумку 20:25.

В третьому сеті наша команда відразу ж захопила лідерство в рахунку і до середини партії повела з різницею в сім очок - 6:13. Тепер головне було спокійно і без суєти довести партію до переможного результату. Що збірна України і зробила 18:25.

Четвертий сет став заключним у матчі. Вже на самому його початку господарі майданчика повели 1:4, 4:7. Втім, як і в першій партії вони в якийсь момент розслабилися і дозволили гостям не тільки наздогнати себе, а й вийти вперед - 12:10. Довелося починати все спочатку. Рівна гра тут тривала до самої кінцівки, а першими до сетболу прийшли гості 24:22. Але вдала подача від Плотницького і атака Вієцького вирівняли становище 24:24. Потім ще були «волейбольні гойдалки», які завершилися переможної атакою Єрещенка 27:29.

Склад збірної України в цьому матчі був таким: Юрій Семенюк (набрав 8 очок), Владислав Діденко (1), Олег Плотницький (16), Максим Дрозд (14), Дмитро Вієцький (16), Ян Єрещенко (15), Денис Фомін ( ліберо) - стартовий. На заміну виходили Василь Тупчій (1), Ілля Ковальов (1).

4 - 9

Таким чином, збірна України достроково забезпечила собі перше місце в групі В і, незалежно від решти матчів, вийшла до «Фіналу чотирьох» престижного турніру.