Світоліна виграла матч 1-го кола Ролан Гаррос, полоскотавши нерви фанатам

Українка провела не найвидатніший поєдинок у своїй кар'єрі, але здобула потрібний результат

Світоліна виграла матч 1-го кола Ролан Гаррос, полоскотавши нерви фанатам
© Getty Images / Global Images Ukraine. Еліна Світоліна

Перша ракетка України Еліна Світоліна (№6 WTA) стартувала з перемоги в основній сітці Відкритого чемпіонату Франції з тенісу.
 
У матчі першого кола українка, посіяна під п'ятим номером, здолала 17-річну Осеан Бабель з Франції (№1111 WTA), якій організатори видали вайлд-кард.
 
Ролан Гаррос. Перше коло
Еліна Світоліна (Україна) - Осеан Бабель (Франція) - 6:2, 7:5

Починалося все досить прогнозовано. Юна француженка нервувала, через що у неї мало що виходило. Хоча потрібно віддати Бабель належне, вайлд-кард вона отримала не за красиві очі. По ходу матчу ми переконалися, що у неї є солідний потенціал. Але в стартовій партії Осеан мала всього один брейкпоінт, коли вже програвала з рахунком 1:4. Це все, що потрібно знати про інтригу. Так, Світоліна не показувала якогось високого рівня тенісу, але і цього цілком вистачало для виграшу.


 
У другому сеті все змінилося. Бабель трохи заспокоїлася і почала влучати. Еліна виявилася до цього не готовою, через що відразу ж програла три гейми поспіль. Далі боротьба йшла тільки на геймах француженки. Еліна мала величезну кількість брейкпоинтів, але таке поняття, як реалізація, сьогодні літало десь далеко в хмарах. Справа дійшла до того, що Осеан вийшла подавати на сет, навряд чи хтось міг собі навіть уявити подібне перед матчем. Але з цього моменту гра змінилася. Світоліна взяла гейм під нуль і до кінця зустрічі грала так, як і очікувалося до старту.
 
Неприємна розслабленість, яка в матчі з більш досвідченою суперницею може коштувати як мінімум програшу сету. На довгій дистанції мейджору кожна така помилка зменшує шанси на загальний успіх.
 
У другому колі Світоліна зіграє проти Енн Лі зі США (№75 WTA), яка раніше декласувала Маргариту Гаспарян (№100 WTA), віддавши росіянці всього один гейм.

Раніше до другого кола вийшли Ангеліна Калініна і Марта Костюк.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(16 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    captain2009
      captain2009, 02.06.2021 15:41
    -1
    vital, 02.06.2021 10:52
    Реально трохи дивний матч, починаючи з того кому французи дали карту в основу і одразу ж поставили на центральний корт. Еля грає на центральних кортах шлемів лише якщо проти неї ТОП-гравець, або господарка кортів, бо її матчи загалом не такі цікаві для глядачів, як у інших представників ТОП-20.
    Я глянув у повторі на Євроспорті цей матч, починаючи з кінцівки першого сету. Ця афро-француженка частенько просто влучити ракеткою по м'ячу навіть не могла, про подачу навіть не кажу. Тому або Еля в 2-му сеті виконувала прохання організаторів, або щось інше. Не думаю що може йти мова про просту розслабленість після легко виграного першого сету.
    П.с. Тому не думаю що можна робити якісь висновки по першій грі Еліни на шлемі.
    Ви знаєте, я дивився вчора мачт Суарес-Наварро - Слоан Стівенс, і здивувався цьогорічному жеребкуванню. Ну невже не можна було проти Карли, яка проводить свій прощальний РГ, зібралася з силами після хвороби, щоб виступити, поставити когось з кваліфайєрів, а не колишню топ-3? невже не можна було дати Карлі виграти хоча б для того, щоб віддати ій шану за всі ці роки в турі? А так Слоан треба вирішувати свої завдання, звичайно. Вона також хоче перемагати. І видно було, що ій і шкода Карлу, може якби був не РГ, а якийсь прем'єр вона б і віддала цю гру Суарес-Наварро, але тут вийшла заруба. Так, це професійний спорт, звичайно, тут не місце сентіментам. Але на Карлу було реально вчора шкода дивитися після поразки, хоча й вона віддала все, що могла. Могли б поставити якось інакше: 1111-ту віддати Карлі на центральному корті, а Еліні іншого когось з квалу. Якось так. І було б все красиво. А так... прикро. (
    vital
    online
      vital, 02.06.2021 10:52
    0
    Sashamar, 01.06.2021 14:45
    Не бачив гру, можу судити тільки по перебігу рахунку. Але не кваптесь.
    Припустимо, що Еліна проводила доброзичливий майстер-клас. Може й невипадково цю Ocean Babel кинули саме до без п'яти хвилин Madame Monfils, яку французи вважають майже своєю. Так що, розчавити її за сорок хвилин та й піти собі? Ні, нехай дівчина якомога довше побуде на Філіп Шатріє, візьме кілька геймів глядачам на радість, коли ще вона наступного разу сюди потрапить. За рік? Не певен.
    Але в цій діжці меда величезна ложка дьогтю. 10 (прописом: десять) нереалізованих брейків поспіль. Не те, щоб наступнв китаянка була настільки сильной, це з Маргошею щось трапилось, але таку нереалізацію брейків не вибачить. Не вибачить.
    Реально трохи дивний матч, починаючи з того кому французи дали карту в основу і одразу ж поставили на центральний корт. Еля грає на центральних кортах шлемів лише якщо проти неї ТОП-гравець, або господарка кортів, бо її матчи загалом не такі цікаві для глядачів, як у інших представників ТОП-20.
    Я глянув у повторі на Євроспорті цей матч, починаючи з кінцівки першого сету. Ця афро-француженка частенько просто влучити ракеткою по м'ячу навіть не могла, про подачу навіть не кажу. Тому або Еля в 2-му сеті виконувала прохання організаторів, або щось інше. Не думаю що може йти мова про просту розслабленість після легко виграного першого сету.
    П.с. Тому не думаю що можна робити якісь висновки по першій грі Еліни на шлемі.
    Semiramida
    online
      Semiramida, 02.06.2021 10:35
    +1
    Да уж, с трудом выиграть у аж...1111 ракетки мира - это большой подвиг украинской теннисистки из Ильичевска! Если Элина каким-то чудом победит 75 -ю ракетку мира, то ей уже можно будет присваивать звание "Герой Украины!" Можно, конечно, и дальше иронизировать с игр Свитолиной с низкорейтинговыми соперницами, но такие матчи лидера женского тенниса Украины вызывают, мягко говоря, удивление! Свитолина - это девушка-НАСТРОЕНИЕ!
    SportsMan
    online
      SportsMan, 02.06.2021 05:50
    +1
    Было бы удивительно, если бы НЕ пощекотала.
    Michael Rewert
    online
      Michael Rewert, 02.06.2021 00:39
    0
    сергей богданов, 01.06.2021 16:23
    Всем доброжелателям посвящаю! А вы знаете сколько девушек играет по всему миру в теннис? Вы знаете что такое полуфинал например уимбла? Вы представляете сколько нужно сил чтобы так пахать и быть в топе не один год среди большой конкуренции? И наконец друзья Рубик и другие да пошли вы со своим характером у Эли яйца больше чем у многих здесь ее комментирующих! И ещё сколько нас тут было на ветке тенниса до восхождение Элины на вершину тенниса! И да Эля номер один и прима этой игры в нашей стране! И мира! Удачи дальше наше солнце, всем адекватам Элина мы тебя любим! КАМОНИЩЕ!
    Ніхто не пише про пахання і цей фактор непринижує.. Хіба ті, котрі сидять афк в інсті чи тік-тоці.. Теж про Марту пишуть. Тільки я говорю не в підготовчий період(бо план на гру складати має тренер, який в Еліни просто для дружбы)) характер не проявляється з ноунеймом, а вперчу чергу вміти закривати і реалізовувати можливостями, а не відлітати від сильнішою себе першої суперниці... Чи може розписати кожне в одну калітку отриману Еліною поразку на пізніх стадіях?? В тому і діло, шо статус топа потрібно оправдувати перемогами над рівними собі і не сидячи в засаді.. Псс.. Я сьогодні на цій гілці вперше пишу так шо чел закрий свою табуретку і слідкуй за язиком
    Nyeyedyaka
    online
      Nyeyedyaka, 01.06.2021 20:34
    +1
    Здійснила камбек, на матч подала з першого разу, виграла з першого матчпойнту, як для Еліни, то класна гра.
    dudigo78
    online
      dudigo78, 01.06.2021 19:51
    -1
    сергей богданов, 01.06.2021 16:23
    Всем доброжелателям посвящаю! А вы знаете сколько девушек играет по всему миру в теннис? Вы знаете что такое полуфинал например уимбла? Вы представляете сколько нужно сил чтобы так пахать и быть в топе не один год среди большой конкуренции? И наконец друзья Рубик и другие да пошли вы со своим характером у Эли яйца больше чем у многих здесь ее комментирующих! И ещё сколько нас тут было на ветке тенниса до восхождение Элины на вершину тенниса! И да Эля номер один и прима этой игры в нашей стране! И мира! Удачи дальше наше солнце, всем адекватам Элина мы тебя любим! КАМОНИЩЕ!
    Погоджуюсь, навіть незважаючи на її сьогоднішню далеку від ідеалу гру
    POWER
    online
      POWER, 01.06.2021 18:59
    -4
    техника у нее норм. она подпрыгивает при ударе, так наверное и нагрузка на колени меньше при развороте. И сила удара добавляется.
    Vytas Meskauskas
    online
      Vytas Meskauskas, 01.06.2021 17:36
    -8
    Здесь все понятно, вылет как только с более менее сильной соперницей встретиться.
    Александр Науменко
    online
      Александр Науменко, 01.06.2021 17:06
    +4
    сергей богданов, 01.06.2021 16:23
    Всем доброжелателям посвящаю! А вы знаете сколько девушек играет по всему миру в теннис? Вы знаете что такое полуфинал например уимбла? Вы представляете сколько нужно сил чтобы так пахать и быть в топе не один год среди большой конкуренции? И наконец друзья Рубик и другие да пошли вы со своим характером у Эли яйца больше чем у многих здесь ее комментирующих! И ещё сколько нас тут было на ветке тенниса до восхождение Элины на вершину тенниса! И да Эля номер один и прима этой игры в нашей стране! И мира! Удачи дальше наше солнце, всем адекватам Элина мы тебя любим! КАМОНИЩЕ!
    Після такого пасажа і не взяти РГ. Ніякої іронїі, треба вже заткнути рота декому з провидців.
    Sviatoslav Kudelych
    online
      Sviatoslav Kudelych, 01.06.2021 16:32
    +5
    сергей богданов, 01.06.2021 16:23
    Всем доброжелателям посвящаю! А вы знаете сколько девушек играет по всему миру в теннис? Вы знаете что такое полуфинал например уимбла? Вы представляете сколько нужно сил чтобы так пахать и быть в топе не один год среди большой конкуренции? И наконец друзья Рубик и другие да пошли вы со своим характером у Эли яйца больше чем у многих здесь ее комментирующих! И ещё сколько нас тут было на ветке тенниса до восхождение Элины на вершину тенниса! И да Эля номер один и прима этой игры в нашей стране! И мира! Удачи дальше наше солнце, всем адекватам Элина мы тебя любим! КАМОНИЩЕ!
    olya403
    online
      olya403, 01.06.2021 16:24
    0
    Vladdal, 01.06.2021 15:50
    Подороска уже всё. Аминь
    від цього минулорічний Елінин програш здається ще гіршим
    сергей богданов
      сергей богданов, 01.06.2021 16:23
    +11
    Всем доброжелателям посвящаю! А вы знаете сколько девушек играет по всему миру в теннис? Вы знаете что такое полуфинал например уимбла? Вы представляете сколько нужно сил чтобы так пахать и быть в топе не один год среди большой конкуренции? И наконец друзья Рубик и другие да пошли вы со своим характером у Эли яйца больше чем у многих здесь ее комментирующих! И ещё сколько нас тут было на ветке тенниса до восхождение Элины на вершину тенниса! И да Эля номер один и прима этой игры в нашей стране! И мира! Удачи дальше наше солнце, всем адекватам Элина мы тебя любим! КАМОНИЩЕ!
    Vladdal
      Vladdal, 01.06.2021 15:50
    +1
    Elis, 01.06.2021 14:38
    Еліна вчергове загралась в топа. І жодна Жиль Тайхман її не вчить. Так, взяла себе в руки і кінцівку другого сету дограла. Але блін. Якщо по той бік сітки буде якась Тайхман чи Подороска, що зуміє вчепитись зубами... Ну чому досвід Еліну нічому не вчить?
    А взагалі з перемогою!
    Подороска уже всё. Аминь
    Clyde С.
    online
      Clyde С., 01.06.2021 15:16
    -6
    З Енн Лі буде дуже важко.
    RoNIkyo
      RoNIkyo, 01.06.2021 15:05
    +5
    Елю з перемогою.
    Таке враження, що "Українка провела не найвидатніший поєдинок у своїй кар'єрі, але здобула потрібний результат" можна писати під кожним виграним матчем Елі
    Sashamar
    online
      Sashamar, 01.06.2021 14:45
    +5
    Не бачив гру, можу судити тільки по перебігу рахунку. Але не кваптесь.
    Припустимо, що Еліна проводила доброзичливий майстер-клас. Може й невипадково цю Ocean Babel кинули саме до без п'яти хвилин Madame Monfils, яку французи вважають майже своєю. Так що, розчавити її за сорок хвилин та й піти собі? Ні, нехай дівчина якомога довше побуде на Філіп Шатріє, візьме кілька геймів глядачам на радість, коли ще вона наступного разу сюди потрапить. За рік? Не певен.
    Але в цій діжці меда величезна ложка дьогтю. 10 (прописом: десять) нереалізованих брейків поспіль. Не те, щоб наступнв китаянка була настільки сильной, це з Маргошею щось трапилось, але таку нереалізацію брейків не вибачить. Не вибачить.
    olya403
    online
      olya403, 01.06.2021 14:43
    +2
    З перемогою! І хоч матч виграний, але осад від гри залишився.
    Енн Лі - це та сама, що в Марти в фіналі ITF виграла? Тоді вона гарно грала, і комбінувала, і агресивно. Якщо Еліна не налаштується потрібним чином, то буде мати більше проблем, ніж сьогодні
    axylinam
    online
      axylinam, 01.06.2021 14:42
    -10
    Elis, 01.06.2021 14:38
    Еліна вчергове загралась в топа. І жодна Жиль Тайхман її не вчить. Так, взяла себе в руки і кінцівку другого сету дограла. Але блін. Якщо по той бік сітки буде якась Тайхман чи Подороска, що зуміє вчепитись зубами... Ну чому досвід Еліну нічому не вчить?
    А взагалі з перемогою!
    Эта игра наглядно показала,почему Свитолина никогда не была первой ракеткой мира и не выигрывала турниры большого шлема
    Andrian Harandzha
    online
      Andrian Harandzha, 01.06.2021 14:40
    +5
    Перемога є перемога! Можна критикувати, можна хвалити, що тримається в першій десятці. Світоліна вже навряд зміниться. А таких спортсменок потрібно просто цінувати!)
    adidas77
    online
      adidas77, 01.06.2021 14:31
    +23
    axylinam, 01.06.2021 14:27
    Тренировочный матч превратился в похабное зрелище,но победа как говорится-не пахнет
    Похабное зрелище?
    Нашим многим болельщикам, таким как вы!
    Не мешало бы поучиться культуре общения и уважению к своим же спортсменам!
    Прославляющих нашу Украину!
    adidas77
    online
      adidas77, 01.06.2021 14:32
    +21
    Элину с первой победой на турнире!
    Юная француженка явно с хорошим будущим.
    maxno
    online
      maxno, 01.06.2021 14:29
    +13
    Элина дола хозяйке турнира поиграть ну в конце показала кто правит балом!!! ВСЕХ С ПОБЕДОЙ!!! ЭЛИНЕ УДАЧИ!!!
    сергей богданов
      сергей богданов, 01.06.2021 16:23
    +11
    Всем доброжелателям посвящаю! А вы знаете сколько девушек играет по всему миру в теннис? Вы знаете что такое полуфинал например уимбла? Вы представляете сколько нужно сил чтобы так пахать и быть в топе не один год среди большой конкуренции? И наконец друзья Рубик и другие да пошли вы со своим характером у Эли яйца больше чем у многих здесь ее комментирующих! И ещё сколько нас тут было на ветке тенниса до восхождение Элины на вершину тенниса! И да Эля номер один и прима этой игры в нашей стране! И мира! Удачи дальше наше солнце, всем адекватам Элина мы тебя любим! КАМОНИЩЕ!
    Александр Ад
      Александр Ад, 01.06.2021 14:28
    +7
    любит наша звезда нервишки нам потрепать
    Дмитрий Борщёв
    online
      Дмитрий Борщёв, 01.06.2021 14:31
    +6
    Хорошо, что не успел игру посмотреть, на два года дольше проживу)
    Sviatoslav Kudelych
    online
      Sviatoslav Kudelych, 01.06.2021 16:32
    +5
    сергей богданов, 01.06.2021 16:23
    Всем доброжелателям посвящаю! А вы знаете сколько девушек играет по всему миру в теннис? Вы знаете что такое полуфинал например уимбла? Вы представляете сколько нужно сил чтобы так пахать и быть в топе не один год среди большой конкуренции? И наконец друзья Рубик и другие да пошли вы со своим характером у Эли яйца больше чем у многих здесь ее комментирующих! И ещё сколько нас тут было на ветке тенниса до восхождение Элины на вершину тенниса! И да Эля номер один и прима этой игры в нашей стране! И мира! Удачи дальше наше солнце, всем адекватам Элина мы тебя любим! КАМОНИЩЕ!
    RoNIkyo
    online
      RoNIkyo, 01.06.2021 15:05
    +5
    Елю з перемогою.
    Таке враження, що "Українка провела не найвидатніший поєдинок у своїй кар'єрі, але здобула потрібний результат" можна писати під кожним виграним матчем Елі
    Sashamar
    online
      Sashamar, 01.06.2021 14:45
    +5
    Не бачив гру, можу судити тільки по перебігу рахунку. Але не кваптесь.
    Припустимо, що Еліна проводила доброзичливий майстер-клас. Може й невипадково цю Ocean Babel кинули саме до без п'яти хвилин Madame Monfils, яку французи вважають майже своєю. Так що, розчавити її за сорок хвилин та й піти собі? Ні, нехай дівчина якомога довше побуде на Філіп Шатріє, візьме кілька геймів глядачам на радість, коли ще вона наступного разу сюди потрапить. За рік? Не певен.
    Але в цій діжці меда величезна ложка дьогтю. 10 (прописом: десять) нереалізованих брейків поспіль. Не те, щоб наступнв китаянка була настільки сильной, це з Маргошею щось трапилось, але таку нереалізацію брейків не вибачить. Не вибачить.
    Andrian Harandzha
    online
      Andrian Harandzha, 01.06.2021 14:40
    +5
    Перемога є перемога! Можна критикувати, можна хвалити, що тримається в першій десятці. Світоліна вже навряд зміниться. А таких спортсменок потрібно просто цінувати!)
    Elis
    online
      Elis, 01.06.2021 14:38
    +5
    Еліна вчергове загралась в топа. І жодна Жиль Тайхман її не вчить. Так, взяла себе в руки і кінцівку другого сету дограла. Але блін. Якщо по той бік сітки буде якась Тайхман чи Подороска, що зуміє вчепитись зубами... Ну чому досвід Еліну нічому не вчить?
    А взагалі з перемогою!
    Александр Науменко
    online
      Александр Науменко, 01.06.2021 17:06
    +4
    сергей богданов, 01.06.2021 16:23
    Всем доброжелателям посвящаю! А вы знаете сколько девушек играет по всему миру в теннис? Вы знаете что такое полуфинал например уимбла? Вы представляете сколько нужно сил чтобы так пахать и быть в топе не один год среди большой конкуренции? И наконец друзья Рубик и другие да пошли вы со своим характером у Эли яйца больше чем у многих здесь ее комментирующих! И ещё сколько нас тут было на ветке тенниса до восхождение Элины на вершину тенниса! И да Эля номер один и прима этой игры в нашей стране! И мира! Удачи дальше наше солнце, всем адекватам Элина мы тебя любим! КАМОНИЩЕ!
    Після такого пасажа і не взяти РГ. Ніякої іронїі, треба вже заткнути рота декому з провидців.
    kollekciy
    online
      kollekciy, 01.06.2021 14:31
    +4
    Питання "що це було в 2 сеті"? Еліна піднімала кефф на себе в Лайві.
    Stanislav Matusevych
    online
      Stanislav Matusevych, 01.06.2021 14:34
    +3
    Можна, звичайно, казати про рівень суперниці і те, що з нею можна грати настільки розслаблено та все одно перемогти. Але ж нестабільність стала головною проблемою Еліни останніх років. І якщо вже вона дається взнаки навіть із дівчиною з другої тисячі, потрібно з цим щось робити. Не забуваємо, що Еліні на двотижневих турнірах зазвичай не вдається набирати форму по ходу змагань. Тобто, цілком реально очікувати проблем і проти Енн Лі.
    ЖЕНЯ БУРЛАКА
      ЖЕНЯ БУРЛАКА, 01.06.2021 14:30
    +3
    Так держати!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    olya403
    online
      olya403, 01.06.2021 14:43
    +2
    З перемогою! І хоч матч виграний, але осад від гри залишився.
    Енн Лі - це та сама, що в Марти в фіналі ITF виграла? Тоді вона гарно грала, і комбінувала, і агресивно. Якщо Еліна не налаштується потрібним чином, то буде мати більше проблем, ніж сьогодні
    Semiramida
    online
      Semiramida, 02.06.2021 10:35
    +1
    Да уж, с трудом выиграть у аж...1111 ракетки мира - это большой подвиг украинской теннисистки из Ильичевска! Если Элина каким-то чудом победит 75 -ю ракетку мира, то ей уже можно будет присваивать звание "Герой Украины!" Можно, конечно, и дальше иронизировать с игр Свитолиной с низкорейтинговыми соперницами, но такие матчи лидера женского тенниса Украины вызывают, мягко говоря, удивление! Свитолина - это девушка-НАСТРОЕНИЕ!
    SportsMan
    online
      SportsMan, 02.06.2021 05:50
    +1
    Было бы удивительно, если бы НЕ пощекотала.
    Nyeyedyaka
    online
      Nyeyedyaka, 01.06.2021 20:34
    +1
    Здійснила камбек, на матч подала з першого разу, виграла з першого матчпойнту, як для Еліни, то класна гра.
    Vladdal
    online
      Vladdal, 01.06.2021 15:50
    +1
    Elis, 01.06.2021 14:38
    Еліна вчергове загралась в топа. І жодна Жиль Тайхман її не вчить. Так, взяла себе в руки і кінцівку другого сету дограла. Але блін. Якщо по той бік сітки буде якась Тайхман чи Подороска, що зуміє вчепитись зубами... Ну чому досвід Еліну нічому не вчить?
    А взагалі з перемогою!
    Подороска уже всё. Аминь