Чемпіонат світу зі снукеру: визначилися фіналісти

За титул посперечаються Шон Мерфі і Марк Селбі

8403
2
wst.tv. Марк Селбі та Стюарт Бінем

В англійському Шеффілді наближається до завершення чемпіонат світу зі снукеру. Напередодні відбулися півфінальні поєдинки.

Минулорічний фіналіст чемпіонату світу Кайрен Вілсон краще почав півфінальний матч з Шоном Мерфі. Уже в першій сесії йому вдався ривок з п'яти виграних поспіль фреймів, і він повів у рахунку 6:2. У другій довів рахунок до 10:4, але Мерфі зумів скоротити відставання - 10:6. У третій Шон почав набирати обертів, віддав суперникові лише дві партії і зрівняв рахунок - 12:12. А четверта сесія перетворилася на бенефіс Мерфі. Він виграв 8 (!) заключних фреймів зустрічі, в яких оформив 2 сенчурі і 5 півсотенних серій - 17:12.

Нагадаємо, Мерфі ставав чемпіоном світу в 2005, але після цього двічі програв у фіналі Крусібла: в 2009 Джону Хіггінсу, а в 2015 Бінему.

Зустріч Стюарта Бінема і Марка Селбі видалася довгою і напруженою. Перша сесія пройшла в рівній боротьбі - 4:4. У другій трохи кращим був Селбі - йому вдалося зробити два брейки по 134 очки і вийти вперед - 9:7. Стюарт і не думав здаватися. У третій сесії він навіть спробував набрати максимум, однак не забив 13-й червоний. Але п'ять виграних поспіль партій дозволили Бінему вийти в лідери - 12:9 і 13:11 до перерви. У четвертій сесії Селбі оформив сенчурі, який став сотим на турнірі - це було повторенням рекорду ЧС-2019. А в наступній партії Стюарт набрав рівно 100 очок за підхід - і рекорд було побито! Проте, Марк виглядав краще і зумів не тільки наздогнати суперника, а й вийти вперед - 16:15. На цьому поєдинок було перервано, оскільки прийшла черга догравати перший півфінал. У підсумку суперники вийшли до столу аж через три години. Але п'ята сесія не затягнулася: Селбі виграв фрейм, а з ним і матч - 17:15.

Марк зіграє в фіналі Крусібла вп'яте. Перший з них, в 2007, Селбі програв Хіггінсу. А в 2014, 2016 і 2017 Марк ставав чемпіоном світу.

Чемпіонат світу. 1/16 фіналу (17-22 квітня):

Ронні О'Салліван  – Марк Джойс  – 10:4
Ентоні МакГілл  – Рікі Волден  – 10:5
Дін Цзюньхуей Стюарт Бінем  – 9:10
Стівен Магуайр Джеймі Джонс  – 4:10
Джон Хіггінс  – Тянь Пенфей  – 10:7
Марк Вільямс  – Сем Крейгі  – 10:4
Марк Аллен  – Лю Хаотянь  – 10:2