Ліга чемпіонів. Сенсація від Нанта, Ольборг відіграв відставання

Визначилися всі учасники чвертьфінальної стадії турніру

2006
0
ГК Мотор

Закінчилися матчі стадії 1/16 плей-оф Ліги чемпіонів. До наступного раунду вийшли французькі клуби «Нант» і «ПСЖ», німецький дует «Фленсбург» та «Кіль», чемпіон Білорусі «Мєшков Брест», іспанська «Барселона», угорський «Веспрем», а також чемпіон Данії «Ольборг».

В цілому, всі фаворити турніру підтвердили свій високий клас. «Барселона», «Кіль», «ПСЖ», і «Веспрем» не зустріли жодного опору від опонентів, що поступаються в класі, хоча в протистоянні «Веспрема» і «Вардара 1961», а також в парі «Кіль» - «Пік Сегед» шанувальники гандболу вправі були розраховувати на більш запеклу боротьбу. А німецький «Фленсбург» і зовсім пройшов до чвертьфіналу без боротьби, оскільки у хорватського «Загреба» було зафіксовано спалах коронавірусу, і балканський клуб за підсумком отримав дві технічні поразки, адже місця на переноси в календарі вже не залишається.

Єдиною сенсацією в раунді плей-оф стала поразка польського клубу «Віве Кельце» від «Нанта». Польський чемпіон в гостях мінімально обіграв французів - 25:24, але на домашньому майданчику поступився з різницею в три м'ячі - 31:34. Незважаючи на виїзний поєдинок і загальний статус андердога в дуелі, французи ризикнули зіграти в атакуючий гандбол, і були винагородженні за це. Часто підопічні іспанського тренера Рауля Ентрерріоса знімали голкіпера і атакували 7 на 6, що приносило свої плоди, тоді як провідні снайпери «Віве Кельце» допустили досить промахів за поєдинок, а в обороні підопічні Таланта Дуйшебаєва не виблискували.

Найзатятішим вийшло протистояння данського «Ольборга» і португальського «Порту». Перша гра в Португалії завершилася перемогою господарів майданчика з перевагою в три м'ячі - 32:29, що, втім, переносило питання про виявлення переможця в Данію. У другій грі також спостерігалася напружена боротьба, команди по черзі виходили вперед в окремо взятому матчі і в дуелі в цілому. Кульмінація поєдинку відбулася на останній хвилині. Данці вигравали в три м'ячі, і рахунок на табло їх влаштовував, але остання атака залишалася за «Порту». Гості непогано розіграли м'яч, але в ключовий момент правий крайній Антоніо Арейя промазав свій кидок, ціна якому була вихід в чвертьфінал. У підсумку при рівному загальному рахунку дуелі - 56:56 далі пройшли данці за рахунок більшого числа закинутих м'ячів у гостьовому поєдинку.

Варто зазначити, що для данського «Ольборга» і білоруського «Мєшков Брест», який вибив з турніру запорізький «Мотор», вихід в чвертьфінал Ліги чемпіонів став дебютним в історії клубів.