Огляд двадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

1892
2
ФБУ

Завершився двадцятий ігровий тиждень баскетбольної Суперліги. Через участь трьох наших клубів в Кубку Європи ФІБА на внутрішній арені було зіграно не так багато матчів (тільки п'ять), але і цей не найбільш насичений ігровий період вмістив в себе багато цікавого. Минула семиденка була відзначена черговим одеським дербі, дуже несподіваним результатом в Запоріжжі, а форвард «Дніпра» Станіслав Тимофеєнко став головним снайпером в новітній історії Суперліги. Про все вищезгадане і піде мова в нашому традиційному огляді.

Матч тижня

Одеське дербі - це завжди цікаво. Незалежно від місць, які займають команди в турнірній таблиці, ігри між одеситами та южненцями практично завжди проходять у напруженій боротьбі, де передбачити переможця дуже складно. Останній матч між командами тільки підтвердив дану аксіому.

Початок зустрічі залишився за «Хіміком». Гості вже за перші чотири хвилини гри відірвалися на десять очок - 2:12 і до закінчення першої десятихвилинки впевнено тримали БК «Одеса» на комфортній відстані. У другій чверті картина гри не змінилася. Южненці з хорошим відсотком атакували кільце суперників, а одесити ніяк не могли підібратися до своїх опонентів. На велику перерву команди пішли з солідною перевагою «Хіміка» - 37:52, але найцікавіше було попереду.

У другій половині матчу досить непоганий до цього захист южненців раз по раз почав припускатися помилок, чим вміло користувалися господарі паркету. Всього лише за десять хвилин гри одесити «з'їли» одинадцять очок від свого відставання і на заключну десятихвилинку команди вийшли з невеликим гандикапом южненського клубу - 65:69. Початок четвертої чверті пройшов у рівній боротьбі, після чого «Хіміку» вдався відмінний відрізок, коли рахунок на табло - 74:75 на старті 37-ї хвилини зустрічі южненці перетворили на - 74:81 на середину 38-ї хвилини. Після цього шанси гостей на перемогу злетіли до максимальних, але за час, що залишився, гравцям БК «Одеса» вдався один з найяскравіших камбеків у сезоні. В ці хвилини відмінно проявили себе лідери клубу Юрій Кондраков і Терік Бріджман, а завершилося все відмінним пресингом, перехопленням в центрі майданчика і точним влучанням від Ділейні Блейлока за вісім секунд до закінчення чверті. Варто зазначити, що цим кидком одесити єдиний раз за гру вийшли вперед у рахунку.

Сенсація тижня

Після ряду яскравих перемог над клубами з верхньої частини турнірної таблиці столичний «Будівельник» вирушав у Запоріжжя в статусі фаворита в грі проти місцевого клубу. Але зустріч з підопічними Валерія Плеханова стала холодним душем для «будівельників».

З самого початку поєдинку господарі показали, що не збираються віддавати перемогу і виграли першу десятихвилинку з шестиочковою перевагою - 25:19. Надалі БК «Запоріжжя» демонстрував більш змістовну гру, ніж гості, а єдині яскраві хвилини у виконанні гравців «Будівельника» припали на середину третьої чверті, коли киянам вдався ривок - 0:9 і гості вийшли вперед - 52:53. Але це був локальний успіх. У четвертій десятихвилинці господарі просто зім'яли оборону киян і виграли її з двозначною перевагою - 22:11. Підсумкова сирена зафіксувала на табло рахунок - 79:64.

Дуже впевнена перемога БК «Запоріжжя», ключем до якої стала набагато менша кількість втрат (9 проти 19 у столичного клубу). Гості виграли щит - 42:29, але більш високий відсоток влучання з усіх дистанцій у запорізького клубу в результаті переважив. Відзначаємо захисника запоріжців Олександра Сізова, який набрав 21 пункт і провів свій найрезультативніший матч в нинішньому сезоні.

Рекорд тижня

Єдиним з тріо наших єврокубкових представників хто зіграв у Суперлізі минулого тижня, став «Дніпро». Його матч проти «Харківських Соколів» закінчився цілком очікуваною перемогою, але ця гра була примітна іншим.

Набравши в поєдинку проти харків'ян тринадцять очок, Станіслав Тимофеєнко став найрезультативнішим гравцем в новітній історії Суперліги (відлік йде з сезону 2009/2010). Всього на рахунку форварда «Дніпра» 4158 набраних балів і він на дев'ять очок випередив Михайла Анісімова з показником в 4149 очок. Для досягнення такого результату Станіславу знадобилося провести 375 ігор (середня результативність становить 11,08 очок за гру).

Перфоманс тижня

Обидва кращих індивідуальних результати на минулій семиденці були показані у вже згаданій вище грі БК «Одеса» - «Хімік». Математично вище показник у бігмена южненців Тайрела Нельсона, який до 27 набраних очок додав вісім підбирань і завершив одеське дербі з показником в 29 балів рейтингу ефективності.

У форварда одеситів Теріка Бріджмана на персональному рахунку 24 очок + 8 підбирань і 28 балів рейтингу ефективності, але саме його клуб в підсумку святкував перемогу. До того ж не забуваємо відмінну гру Бріджмана на фініші зустрічі, і хто втратив м'яч у южненців в останній атаці «Хіміка».