| Оновлено 21 березня 2021, 19:42
9134
12

Йоганнес Бьо третій рік поспіль виграв Великий кришталевий глобус

27-річний норвежець фінішував третім у мас-старті, в той час як Легрейд не потрапив у топ-6

9134
12

У неділю, 21 березня, в шведському Естерсунді відбувся чоловічий мас-старт в рамках десятого етапу Кубка світу, який став останньою гонкою в сезоні 2020/21.

Головною інтригою була боротьба за Великий кришталевий глобус між Йоганнесом Бьо і Стурлою Легрейдом. Перед стартом гонки спортсменів у віртуальному заліку після вирахування чотирьох найгірших результатів у сезоні розділяло лише одне очко на користь Легрейда.

Після двох лежок Стурла був попереду більш іменитого співвітчизника, проте на першій стійці Йоганнес був точним, а Легрейд допустив одну помилку. Третій рубіж вони покинули на 4-му і 5-му місцях відповідно. До фінальної стрільби Бьо-молодший піднявся на третю проміжну сходинку, але ще нічого не було вирішено.

Все вирішилося на останньому вогневому рубежі. Йоганнес стріляв майже безпомилково, допустивши лише один промах. А ось Легрейд відправився на 300 метрів штрафу. Їх підсумкові результати – третє і восьме місця відповідно. Таким чином, Йоганнес Бьо поповнив свою скарбничку нагород третім Великим кришталевим глобусом поспіль. У підсумковому заліку він випередив Легрейда на 13 очок.

А перемогу в гонці здобув француз Сімон Дестьйo, який допустив тільки два промахи. На останньому колі він дістав і випередив росіянина Едуарда Латипова, який вперше піднявся на особистий подіум Кубка світу.

Українець Дмитро Підручний фінішував 27-м. Він промахнувся 4 рази – по одній помилці на кожному рубежі. Сезон Дмитро завершив на 25-м місці загального заліку.