Єврейський центр просить ФІФА заборонити гру на стадіоні імені Шухевича
Триває конфлікт через перейменування стадіону в Тернополі
Голова єврейського центру Симона Візенталя Шимон Самуельс звернувся до президента ФІФА Джанні Інфантіно з проханням заборонити матчі в Тернополі через присвоєння міському стадіону імені Романа Шухевича:
«Мисливець на нацистів та історик Голокосту нашого Центру, доктор Ефраїм Зурофф, написав меру Тернополя протест проти перейменування 5 березня стадіону на честь нацистського співробітника гауптмана з SS Schutzmannschaft 201, Романа Шухевича, активного учасника масових вбивств євреїв і поляків у Другій світовій війні, у т.ч. в Тернополі. Зурофф запропонував, щоб на стадіоні вшановували «українських праведників», які на свій страх і ризик захищали єврейських утікачів, яких розшукував Шухевич для знищення».
Шимон Самуельс закликав президента ФІФА обговорити питання щодо Тернополя на 71-му Конгресі ФІФА 21 травня через Zoom:
«Ми очікуємо, що ви будете наполягати на тому, щоб Українська асоціація футболу відмовилася проводити матчі на стадіоні, поки він не буде перейменований в дусі статуту ФІФА. Міжнародна федерація футболу не повинна асоціюватися зі зловживанням футболом на службі ненависті. Назва Тернопільського стадіону на честь нацистського помічника масових вбивств заплямувала «прекрасну гру» у всьому світі».
5 березня депутати Тернопільської міської ради перейменували спортивну арену в «Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича».
9 березня посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон різко засудив рішення про присвоєння стадіону імені Романа Шухевича і висловив вимогу його скасування.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Дону Чарльзу не сподобався вигляд українця на останній пресконференції
Підійшов до завершення ЧС-2024 U-17 серед жінок
А зараз він вже герой ПаРаші.
======================
Якщо Шухевич помилився спочатку і став на бік Гітлера, а потім виправив свою помилку, то резонно, що він теж має право бути героєм України.
Мадяри, румуни, італійці теж були на боці фашистів і пізніше перейшли на другий бік.
Я помню, как Украине выставляет претензии УЕФА, мол, что это такое, болельщики машут чуть ли не нацистскими флагами...
Начали разбираться: да, действительно, болельщики машут красно-чёрными флагами. Но нацистские ли они?
Юристы в качестве доказательства обращают внимание на... всемирно известную картину Репина "Запорожцы". Вот, смотрите - это кош имел жовто-блакитный флаг, а этот - красно-чёрный. Это - исторический флаг запорожцев наравне с официальным украинским флагом.
Всё, вопрос закрыли - УЕФА сказали, что их ввели в заблуждение.
Когда-нибудь всё вскроется и по другим темам. Но осадок останется.
Из-за глупости, невежества и нежелания искать истину.
У мене таке враження, що цей пан грає на боці московитів та їх сателітів. Цікаво, чи можливо притягнути його до відповідальності за наклепи та спотворення історичних фактів щодо Романа Шухевича?
Ну так, в чому питання?
https://www.facebook.com/Shukhevych.fest/posts/827765544045102/
Їхню старшу дочку Ірму Райхенберг німці застрелили на вулиці в 1942, а молодша 7-річна Ірина почала жити в сім'ї Шухевичів, вона готувалася піти до школи.
Після арешту Наталії Шухевич в 1943 році Гестапо Роману Шухевичу вдалося переправити дівчинку в сирітський притулок при жіночому греко-католицькому монастирі Василіанок в Пилипові, поблизу містечка Куликів, що за 30 кілометрів від Львова, де Ірина і перебувала до кінця війни, переживши німецьку окупацію і Голокост.
У 1956 році Ірина надіслала настоятельниці монастиря лист зі своєю фотографією. Врятована жінка мешкала в Україні і померла 2007 року в Києві у віці 72 років. В Києві мешкає її син Володимир. Юрій Шухевич зустрічався з ним, вже після смерті його матері.