Огляд вісімнадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

1266
0
ФБУ

Завершився вісімнадцятий ігровий тиждень баскетбольної Суперліги. Даний відрізок з самого початку був примітний київським дербі і другою за два останніх семиденних періода дуеллю між «Дніпром» і «Прометеєм». Після довгої перерви своїх уболівальників порадував «Миколаїв», а «Хімік» перервав переможну серію «Черкаських Мавп». Про все вищезгадане і піде мова в нашому традиційному огляді.

Матчі тижня

Третє в нинішньому сезоні київське дербі не розчарувало. Два столичних колективи видали відмінний поєдинок, в якому підсумкова різниця знову була дуже невеликою (нагадаємо, два перших дербі між «Київ-Баскетом» і «Будівельником» завершилися перемогами підопічних Айнарса Багатскіса з перевагою в два і в три очки відповідно).

Початок недільного матчу краще вдався «будівельникам», які до завершення першої чверті спорудили для себе восьмиочкову перевагу - 23:15, але вже в другій чверті «Київ-Баскет» завдяки відмінній грі від тріо Янг-Крутоус-Мішула нівелював відставання і пішов на велику перерву, лідируючи в рахунку - 47:43. У другій половині матчу жодній з команд не вдавалося зробити потужний ривок і тільки на стику третьої і четвертої чвертей «Київ-Баскет» зумів відірватися на вісім очок, що за такою близькою і нервовою грою було дуже великою перевагою.

У четвертій десятихвилинці підопічні Ігорса Міглінієкса майже наздогнали суперника завдяки відмінній грі від Стівена Буртта, який за останні чотири хвилини набрав 13 очок. Двічі «будівельники» підбиралися до опонентів на відстань двоочкової атаки, але зробити той самий переломний кидок не зуміли. «Київ-Баскет» ціною великих зусиль і дуже своєчасних влучень від Владислава Коренюка і Богдана Близнюка втримав перемогу і завершив матч на свою користь - 94:90.

Другий з найбільш очікуваних матчів семиденного періода також виправдав покладені на нього очікування. «Дніпро» і «Прометей» зустрічалися вже втретє в сезоні (і другий раз за останні два тижні) і порадували впертою боротьбою. Географічні сусіди, нарешті, перестали привозити один одному тридцять-сорок очок переваги, а видали поєдинок, який гідний претендентів на перемогу в Суперлізі.

Команди відповідали своїм ударом на удар суперника. Про напружену боротьбу в поєдинку свідчить той факт, що жодній з команд не довелося протягом матчу лідирувати з двозначною перевагою. Долю зустрічі, як це часто буває в сучасному баскетболі, вирішили триочкові кидки. Дніпряни весь поєдинок кидали дальні краще (32% проти 18%), але у вирішальний момент вистрілили гості з Кам'янського. Липовий і Петров за останні півтори хвилини четвертої чверті закинули дуже важливі триочкові і принесли своєму клубу перемогу в абсолютно рівному поєдинку.

Сенсація тижня

До недільного матчу з одеситами МБК «Миколаїв» програв десять поєдинків поспіль і з пристойним відривом влаштувався на останньому місці в турнірній таблиці. Шанси на вихід в плей-оф у «корабелів» залишилися тільки теоретичні, а для багатьох команд підопічні Валентина Берестнєва бачилися постачальниками очок.

У виїзній грі проти БК «Одеса» гості також були андердогами, але завдяки двом якісно проведеним чвертям (першій, яку миколаївці виграли з рахунком - 28:19 і останній, де «корабели» змогли відіграти відставання в шість очок і затягнути рівну кінцівку) довели зустріч до підсумкової перемоги - 76:72. Даний тріумф не сильно змінив турнірні перспективи МБК «Миколаїв», а ось для підопічних Олега Юшкіна дане фіаско може дуже сильно відгукнутися на фініші регулярного чемпіонату Суперліги.

Сила тижня

Після серії з п'яти поразок поспіль порадував своїх уболівальників «Хімік». Минулого тижня южненці здобули дві домашні перемоги над МБК «Миколаїв» і «Черкаськими Мавпами» і тим самим покращили своє турнірне становище, що значно похитнулося останнім часом. Кращим гравцем у складі южненців на минулій семиденці став бігмен Тайрел Нельсон, який обидва рази ставав лідером свого клубу за рейтингом ефективності.

Варто відзначити, що обігравши черкащан «Хімік» перервав переможну серію підопічних Максима Міхельсона, які до поєдинку в Южному здобули перемоги в п'яти останніх поєдинках.

Перфоманс тижня

Бігмен «Прометея» В'ячеслав Петров в матчі проти БК «Тернопіль» блискуче грав на майданчику. Слава завершив поєдинок зі статистикою в 20 очок + 16 підбирань + 7 передач і зупинився на підсумковому рейтингу ефективності в 31 бал, що стало найкращим індивідуальним досягненням минулого тижня.

Але також не можна не відзначити і 16 передач від Стівена Буртта в грі проти МБК «Миколаїв». Даний показник став найкращим в Суперлізі з сезону 2013/2014, а самого американця вивів на перше місце в сезоні за середньою кількістю асистів за гру.

Кидок тижня

Безумовно, найкращим данкером «Прометея» (а можливо і всієї Суперліги) є американський форвард Ді Джей Стефенс. Але минулого тижня його партнер по команді Олександр Липовий показав американцеві, що йому не слід розслаблятися і продемонстрував свої вміння в кидках згори.

Суперліга
11 березня
БК «Тернопіль» - «Будівельник» - 77:82 (14:20,25:20,21:20,17:22)

БК «Тернопіль»: Агафонов – 19 + 7 підбирань, Келхон – 13 + 5 підбирань + 5 передач, Боуі – 12 + 5 підбирань + 6 передач, Югба – 12 + 11 підбирань + 5 передач
«Будівельник»: Девенпорт – 22 + 13 підбирань, Брайс Джонсон – 16 + 12 підбирань + 7 перехоплень, Дево – 13

«Дніпро» - «Прометей» - 67:72 (20:16,13:19,17:16,17:21)
«Дніпро»: Террелл – 15 + 5 підбирань, Глєбов – 14, Санон – 13 + 6 підбирань
«Прометей»: Еванс – 20 + 10 підбирань, Стефенс – 15 + 7 підбирань

«Харківські Соколи» - БК «Запоріжжя» - 65:74 (21:27,21:16,11:21,12:10)
«Харківські Соколи»: Граф – 16 + 6 підбирань, Пейдж – 12, Чумаков – 11 + 8 підбирань
БК «Запоріжжя»: Кеффі – 30 + 6 передач + 5 втрат, Тихонов – 11 + 11 підбирань, Мальчевський – 11 + 5 підбирань

12 березня
БК «Одеса» - «Черкаські Мавпи» - 65:71 (16:17,11:16,24:15,14:23)

БК «Одеса»: Блейлок – 17 + 5 підбирань, Кондраков – 14 + 6 втрат, Артамонов – 12 + 8 передач
«Черкаські Мавпи»: Райт – 21, Янг – 17, Конєв – 14 + 7 підбирань

«Хімік» - МБК «Миколаїв» - 70:62 (15:17,23:13,10:22,22:10)
«Хімік»: Нельсон – 17 + 11 підбирань, Войналовіч – 14 + 7 підбирань, Зотов – 12
МБК «Миколаїв»: Конате – 12 + 8 підбирань, Едріан – 12, Колтер – 11, Гудвін – 11 + 11 підбирань

13 березня
«Харківські Соколи» - «Прометей» - 69:94 (21:10,13:24,13:30,22:30)

«Харківські Соколи»: Чумаков – 21 + 7 підбирань, Пейдж – 19
«Прометей»: Еванс – 29 + 11 підбирань, Стефенс – 20 + 8 підбирань, Липовий – 13 + 5 підбирань

«Дніпро» - БК «Запоріжжя» - 86:69 (22:20,21:24,26:12,16:13)
«Дніпро»: Кравцов – 18 + 7 підбирань, Террелл – 13, Коломойський – 12
БК «Запоріжжя»: Кеффі – 18 + 9 передач, Міхєєв – 16, Тихонов – 13

14 березня
«Хімік» - «Черкаські Мавпи» - 75:68 (11:11,21:13,20:14,23:30)

«Хімік»: Нельсон – 23 + 5 підбирань, Зотов – 19 + 5 втрат, Войналовіч – 10
«Черкаські Мавпи»: Конєв – 14 + 6 підбирань, Скапінцев – 13 + 11 підбирань, Янг – 13, Джонс – 12 + 6 передач

БК «Одеса» - МБК «Миколаїв» - 72:76 (19:28,25:12,13:15,15:21)
БК «Одесса»: Бріджман – 12 + 14 підбирань, Новіков – 11, Прокопенко – 10
МБК «Миколаїв»: Едріан – 25 + 7 підбирань, Конате – 18 + 6 підбирань, Колтер – 12 + 9 передач

«Київ-Баскет» - «Будівельник» - 94:90 (15:23,32:20,25:23,22:24)
«Київ-Баскет»: Мейсі – 18 + 6 підбирань, Коренюк – 15 + 6 підбирань, Крутоус – 14 + 5 підбирань
«Будівельник»: Буртт – 27 + 9 передач + 6 втрат, Брайс Джонсон – 15 + 10 підбирань, Реджі Джонсон – 12

Футбол | 01 травня 2024, 23:58 25

У другому півфіналі ЛЧ сильнішою виявилася німецька команда, хоча парижани мали багато моментів