2588
2
ФК Шахтар Донецьк

Після поразки «Шахтаря» від «Зорі» в турнірній таблиці зникає останній «нуль».

Гірники переривають дві свої безпрограшні серії: загальну - з 23-х ігор (+15= 8) і домашню - з 43-х (+36=7). Останній раз донеччани поступалися суперникам 15 березня 2020 року - 0:1 в гостях з... «Зорею», а на своєму полі - 14 квітня 2018-го - 0:1 з «Динамо».

Завершуються і ще дві серії помаранчево-чорних: гольова домашня з 9 матчів і суха - на 328-й хвилині. Останній раз «Шахтар» йшов з поля без гола в рідних стінах 27 червня 2020 року - 0:0 з ... «Зорею».

Гірники вдруге в історії пропускають вирішальний м'яч в УПЛ на 90+4-й хвилині. Перший - 10 січня 2017-го - 1:2 вдома з... «Зорею».

70-й матч на посаді головного тренера «Шахтаря» проводить Луїш Каштру (ЧУ - 47, КУ - 1, СК - 2, ЄК - 20). Під його керівництвом донеччани здобули в цілому 43 перемоги, 16 зустрічей завершили внічию, 11 програли (м'ячі 145-80).

100-й поєдинок в рядах помаранчево-чорних проводить Микола Матвієнко (ЧУ - 63, КУ - 10, СК - 1, ЄК - 26).

«Зоря» перериває 8-матчеву безвиграшну серію в зустрічах з «Шахтарем» (=2-6). Останній раз луганчани домагалися успіху на полі гірників 15 травня 2016 року - 3:2.

Підопічні Віктора Скрипника святкують в загальному 6-ту вікторію поспіль (м'ячі 12-1), оновлюючи особистий рекорд, а на виїзді - 4-ту (м'ячі 7-0), повторюючи клубне досягнення 5-річної давнини.

Чорно-біло-червоні повторюють і ще один свій рекорд, продовживши безпрограшну серію до 13 матчів (+8=5).

«Зоря» не пропускає в гостях довше, ніж будь-хто в цьому сезоні - 376 хвилин поспіль.

«Динамо» перемагає «Львів» в загальному 6-й раз поспіль (м'ячі 17-3), а в гостях - у всіх 5 зустрічах (м'ячі 10-1).

Біло-сині завдають третього розгрому синьо-золотим.

Мірча Луческу стає 3-м тренером за роки незалежності після Мирона Маркевича та Миколи Павлова, який провів 600 поєдинків з українськими клубами (ЧУ - 372, КУ - 71, СК - 12, ЄК - 145).

Мірча Луческу стає другим наставником після Мирона Маркевича, чиї команди подолали 900-очковий бар'єр в УПЛ - 902.

100-й матч на клубному рівні проводить Микола Шапаренко (ЧУ - 68, КУ - 6, СК - 2, ЄК - 24).

80-й матч за «Динамо» в якості капітана проводить Сергій Сидорчук (ЧУ - 49, КУ - 3, СК - 1, ЄК - 27).

35-й м'яч у кар'єрі забиває Артем Бєсєдін (ЧУ - 29, КУ - 2, ЄК - 2, ЗУ - 2).

Богдан Лєднєв стає автором 20-го гола динамівців у поєдинках з «Львовом».

ФК Динамо. Богдан Лєднєв

Назарій Нич забиває перший м'яч синьо-золотих в ворота «Динамо» на своєму полі, перервавши безгольову серію своєї команди в домашніх баталіях з киянами на 428-й хвилині.

150-й матч у чемпіонатах України на посту головного тренера проводить Юрій Максимов (+52=38-60, 164-191).

40-й м'яч у кар'єрі забиває Владислав Кулач (ЧУ - 32, КУ - 6, ЄК - 2).

Владислав Кулач стає 5-м гравцем «Ворскли», який забив 20 голів в УПЛ.

Владислав Кулач оформляє прем'єрний дубль біло-зелених в ворота чорно-жовто-зелених. При цьому перший його гол виявляється 450-м для полтавчан на своєму полі, а другий - 20-м для «Ворскли» в поєдинках з «Олександрією».

«Олександрія» 60-й раз терпить фіаско на чужих полях.

Володимир Шаран стає 8-м тренером, чиї підопічні зазнали 80 поразок в українських чемпіонатах.

Олександрійці забивають «Ворсклі» в усіх 9 зустрічах в Полтаві.

80-й матч в УПЛ на посаді головного тренера «Десни» проводить Олександр Рябоконь (+36=16-28, 117-88).

Андрій Тотовицький стає 10-м гравцем «Десни», який забив 10 м'ячів у чемпіонатах України.

«Інгулець» зазнає першої великої поразки в елітному дивізіоні (в 15-й грі).

Підопічні Сергія Лавриненка пропускають 11 зустрічей поспіль.

«Колос», який проводив 50-й матч в УПЛ, заробляє 10-ту «баранку» на своєму полі.

Ковалівці переривають свою рекордну пенальтійську серію з 10 точних ударів поспіль.

«Колос» оновлює особистий антирекорд, обходячись без перемог в рідних стінах 6 ігор поспіль (=4-2).

На рекордній 233-й хвилині завершується суха домашня серія «хліборобів».

«Рух» здобуває першу гостьову (в 8-му матчі) і вольову (в 16-м) перемоги в елітному дивізіоні.

Микола Кухаревич, який забив вирішальний м'яч у ворота ковалівців на 90+6-й хвилині, стає автором найбільш пізнього переможного гола в історії українських чемпіонатів.

Голкіпери жовто-чорних з 4-ї спроби вперше парирують пенальті.

Роман Мисак стає автором першого автогола «Руху» і 6-го «самострілу» голкіперів в УПЛ.

«Маріуполь» та «Дніпро-1» вперше розходяться миром.

Гол Андрія Кулакова стає 400-м, забитим маріупольцями вдома, і 50-м, пропущеним дніпрянами в гостях.

Кирило Меліченко на 303-й хвилині перериває безгольову серію помаранчево-синіх.

Завершуються дві без нічийні серії «Дніпра-1»: загальна - з 10 ігор (+4-6) і рекордна гостьова - з 7 (+2-5). Останній раз синьо-біло-блакитні підписували мирову 3 жовтня 2020 го - 2:2 вдома з «Ворсклою», а на чужому полі - 23 серпня того ж року - 1:1 з «Інгульцем».

Дніпряни оновлюють особистий рекорд, забиваючи в гостях 13 зустрічей поспіль.

М'яч, забитий Дугласом Сілвою, стає 350-м, пропущеним «Маріуполем» в рідних стінах.

«Дніпро-1» реалізовує 10-й пенальті з 10.

«Олімпік» зазнає 3-ї поразки поспіль, як в загальному (м'ячі 2-7), так і в гостях (м'ячі 3-7).

«Олімпійці» пропускають 12 ігор поспіль.

Перший м'яч, забитий Анатолієм Нурієвим, стає 50-м, пропущеним командами Юрія Калитвинцева в УПЛ.

100-й матч у чемпіонатах України проводить Валерій Лучкевич («Олександрія»), 50-й - Олександр Піхальонок («Дніпро-1»), 1-й - Денис Дем'яненко і Константин Діма (обидва - «Десна»).

У 3-му для себе клубі елітного дивізіону дебютують Артем Сухоцький («Десна») і Андрій Борячук («Рух»).

1-й м'яч у прем'єр-лізі забивають Таддеус Нкенг (у 2-й грі), Олів'є Тілль (в 3-й), Кирило Меліченко (в 13-й) і Віталій Єрмаков (в 26-й).

3-й дубль в УПЛ робить Владислав Кулач, 2-й - Анатолій Нурієв.

17-й пенальті з 18 реалізовує Віктор Циганков, 6-й з 8 - Владислав Кулач, 5-й з 7 - Анатолій Нурієв.

3-тю пенальтійську дуель з 12 виграє Роман Мисак.

50-й м'яч у чемпіонатах України пропускає Євген Волинець (1-й в матчі з «Рухом»).

1-шу червону картку в кар'єрі заробляють Жунінью (в 5-й грі), Анатолій Нурієв (в 22-й), Денис Костишин (в 37-й) і Мар'ян Мисик (в 77-й).