Жіноча збірна України продовжує претендувати на заповітну путівку

28279
11
fiba.basketball

Матч проти збірної Португалії ставав ключовим для «синьо-жовтих». Причому вигравати потрібно було з якомога більшою різницею. Нагадаємо, на чемпіонат Європи виходять переможці груп (в нашій групі Бельгія достроково стала першою) і кращі п'ять збірних, що зайняли другі місця.

Початок зустрічі вийшов нервовим, але, тим не менш, українки зуміли повести в рахунку. Втім, тайм-аут тренерського штабу збірної Португалії вніс корективи в гру господарок майданчика, і вони зробили ривок з рахунком 8:0. Не потрапила до гри лідер нашої збірної Аліна Ягупова, яка за половину першої чверті назбирала три персональних фоли. Стартову десятихвилинку «синьо-жовті» завершили з розривом «+5» на свою користь, але початок другої чверті став для нас катастрофічним. П'ять з половиною хвилин українки не могли вразити кошик суперниць, а португалки, в свою чергу, набрали за цей період 10 очок.

Тепер уже тайм-аут Срджана Радуловича благотворно вплинув на баскетболісток збірної України, і після відновлення гри Дубровіна провела точну атаку з-за дуги. Перед великою перервою українки зуміли повернути собі п'ятиочкову перевагу.

Перелом настав у третій чверті. Українки налагодили гру в обороні і почали набагато впевненіше завершувати атаки. Ягупова змирилася з тим, що у неї не йде кидок, сконцентрувавшись на підносі «снарядів» партнеркам. Функції головного снайпера команди взяла на себе Христина Мацко. Перевага нашої команди росла, і перед перервою різниця склала «+18».

Незабаром після початку четвертої чверті в залі згасло табло, і судді зупинили гру. Вимушена пауза тривала близько 15-ти хвилин, а після відновлення гри українки з ще більшим напором почали йти в наступ, зробивши чотири точні триочкові спроби поспіль! Полетів кидок і у Ягупової. Ефектну крапку в матчі поставила Мацко. У Христини залишався час на кидок метрів з дев'яти, і вона його зробила блискуче.

Україна здобула впевнену і дуже важливу перемогу. На даний момент наша команда знаходиться на четвертому місці в рейтингу других місць. Ситуація, звичайно, може змінитися, але будемо сподіватися, що «синьо-жовті» завоюють путівку на чемпіонат Європи. До речі, матч проти Фінляндії не стає для збірної України формальністю. Потрібно перемагати, адже в разі поразки фінки можуть зайняти третє місце в групі. І тоді пристойна різниця, набрана в протистоянні з Португалією, враховуватися не буде.

Відбірковий турнір жіночого Євробаскету-2021. Група G.

Португалія - ​​Україна - 58:87 (16:21 12:12, 17:30, 13:24)

Португалія: Ана Кароліна Родрігес (2), Еміліа Феррейра (3), Інес Віана, Джоана Соейро (7), Джоана Алвеш, Жозефін Філіпе (2), Лаура Феррейра (10), Лавінья да Сілва, Маянка Умабано, Марсіа Кошта, Марсі Гонсалвеш (4), Марія Жоао Коррея (18), Марія Костуркова (8), Маріана Карвалью, Марта Мартінш, Софія Сілва (4), Сусана Карвалейра.

Україна: Віта Горобець, Ольга Дубровіна (10), Уляна Дацко, Ольга Сивакова, Вікторія Шматова (2), Аліна Ягупова (17), Єлизавета Мітіна, Христина Мацко (Філевич) (29), Міріам Уро-Ніле (7), Людмила Науменко (10), Вероніка Любінець, Оксана Молова, Ольга Яцковець (12).

«Centro de Desportos e Congressos de Matosinhos» (Матозіньюш, Португалія)

ПОРТУГАЛІЯ - УКРАЇНА. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

(123)

Визначився останній учасник 2-го раунду плей-оф НБА. З ким зіграє Бостон?
Баскетбол | 05 травня 2024, 23:29 0

«Клівленд» у напруженому поєдинку обіграв «Орландо» та вийшов у наступний раунд турніру