На які соціальні аспекти в житті людини впливає струнке тіло

Які бувають причини повноти (зайвої ваги)

На які соціальні аспекти в житті людини впливає струнке тіло
© pixabay.com

Здоров'я зберігається завдяки рівновазі в тілі вологого, сухого, холодного, теплого, гіркого і солодкого. Гіппократ

Прийом їжі перетворився на маніпулювання людською свідомістю. З їжею пов'язано багато подій з життя: свята, зустрічі з друзями або близькими, ювілеї, весілля.

Красиві етикетки, маркування та масштабний вибір "ароматизованого єства" настільки розбалували людей, що внутрішній голос підказує: "Простіше замовити додому! Або перехопити ласий шматочок де-небудь у хотдоговій будці".

Дана стаття дасть зрозуміти, що норма в вазі - віком не перешкода; розповість, які чинники приховують зайві кілограми; як надмірна вага впливає на людський добробут; як "боротися" з зайвими сантиметрами на талії.

Які бувають причини повноти (зайвої ваги)?
"Пандемія" надмірної ваги охопила весь світ незалежно від віку і статі. І головна причина криється не в харчовому маркетингу, а в нерозумінні і несвідомості людей-- що мені дійсно потрібно, щоб зберегти своє здоров'я...

Основні причини зайвої ваги

Малорухливий спосіб життя
Ера інтернету і комп'ютерів змушує людське тіло протягом робочого дня знаходиться в сидячому положенні. До того ж, людина швидко звикає до комфорту, тому замість звичайної прогулянки додому після роботи, ми сідаємо в свій автомобіль або ловимо таксі. Такий спосіб життя призводить до порушення кровообігу, сутулості, ожиріння, цукрового діабету і тд. Нехтуючи спортзалом і правильним харчуванням, нібито через переповненість / втому / дорожнечу, молодість і довголіття довільно відсувається на задній план.

Переїдання

Це "запізнілий" сигнал насичення.

Днем, незалежно від присутності події, ми можемо собі дозволити надлишок їжі. Безмежний дисбаланс прийому їжі призводить до відчуття тяжкості в шлунку, печії, запорів, метеоризму, порушення обміну речовин і тд.

"Заїдання" стресових ситуацій
Стрес в житті людини надає болісний тиск на психологічний стан. У міру серйозності такій ситуації, не знаючи швидкого виходу, нашому організму необхідно заспокоїтися, розслабитися, наповнити себе задоволенням. Звідси звичка або схильність побалувати себе тим, що душа забажає.

Хронічне захворювання
Проблеми зі здоров'ям на тлі хронічних хвороб серця, репродуктивної та ендокринної систем, цукрового діабету та ін, провокують аномальний надлишок жирових відкладень.

Генетична схильність
Генетичний фактор впливає на рецептори шлунково-кишкового тракту для регулювання споживання їжі. Він також проявляється в результаті впливу умов, що склалися в період внутрішньоутробного розвитку малюка.

Сюди також відноситься генетично усталена "звичка" вести пасивний спосіб життя, нехтуючи спортивними навантаженнями.

Шкідливі звички
Спиртні напої досить калорійні, тому припиняють процеси спалювання жиру. Алкоголь підвищує апетит і призводить до зайвого споживання їжі.

Існує міф (на який клюють в основному жінки) про те, що паління сприяє схудненню. Паління провокує порушення метаболізму, в результаті чого ви набираєте зайві кілограми. До того ж воно є причиною виснаження організму, на тлі якого розвивається цукровий діабет, онкологія і тд.

Відсутність балансу в харчуванні
Баланс в харчуванні є еталоном правильного режиму дня кожної людини. Виключивши з раціону продукти, збагачені потрібними вітамінами і мікроелементами, ми не заповнюємо добову потребу. У підсумку, скорочується вироблення ферментів, гормонів та інших речовин, необхідних для правильної роботи нашого організму.

Самозаохочення
З дитинства нас привчають, що за виконання певного завдання ми будемо винагороджені чимось смачненьким. Цей принцип виховання настільки укорінився, що навіть будучи дорослими, ми самі собі робимо "подарунки" (отримав премію, я молодець, треба відзначити). Якщо так несвідомо "задаровувати" себе калоріями, то зайвої ваги не уникнути.

Відсутність знань про здоровий спосіб життя
Постулати здорового способу життя закладаються з дитинства. "Закорм" пиріжками / варениками або добавкою - це кроки до безладної харчової поведінки. Звичка до такого способу життя поступово розвиває нерозуміння почуття міри в прийомі їжі.

Самовиправдання
Невдачі провокують у людей підвищення апетиту. Звідси набір зайвої ваги, а відповідно, невдач додається ще більше

(Проблеми з самооцінкою, особистим життям, кар'єрою). Така людина не буде перебудовувати свій спосіб життя, адже простіше знайти винних на стороні. Заперечення реальності не приводить до вирішення проблеми, навпаки, ще більше погіршує ситуацію.

Причина порушення балансу в чомусь або тягне за собою ниточкою ряд негативних наслідків (від фізичних до психосоматичних) для здоров'я і життя.

На які психологічні аспекти життя впливає повнота (зайва вага)?
Люди психологічно складні. Роздуваючи проблему на рівному місці, скаржаться, "рвуть на голові волосся" і не знаходять рішення / відповідей на свої питання.

Зайва вага-це тягар, який позбавляє бажання і можливості жити і насолоджуватися повноцінним життям.

Зайва вага веде до зниження самооцінки, комплексів, постійним переживань через свою зовнішність, а це може довести до депресії, апатії і неврозу.

Забобони громадської думки висувають на перший план зовнішність людини. Вони створюють уявний ідеал, на якого варто було б рівнятися всім повним людям. Тому люди, які страждають надмірною вагою, не настільки наполегливі в своїх цілях, тому що вважають, що повнота це перепона на шляху до успіху.

Деяким людям простіше справлятися з такою проблемою, надівши маску жертви або прикидуючись "лебедем, що вмирає". Тільки проблема так і залишиться невирішеною.

Чи не хочете з цим мириться? Тоді досить перестати скиглити і лише трохи змініть спосіб життя, як зайві кілограми підуть назавжди.

"Тіло призначене для того, щоб на нього дивилися, а не приховували", - Мерилін Монро (американська актриса, секс-символ).

В які професії закриті двері людям із зайвою вагою?
У наш час дискримінація повних людей стає все глобальнішою. На жаль, в будь-якій сфері діяльності першість на посаді роботодавці віддадуть стрункішим.

Бездоганні зовнішні дані, так само як і знання, вміння і харизма, з кожним роком набирають все більших обертів значущості. Стрункість і грація створюють картинку, на яку приємно дивитися. Вони викликають естетичні асоціації у роботодавця: сексуальність, легкість, витонченість і витонченість.

Ось як з цього приводу говорить Арнольд Шварценеггер (американський культурист, актор, бізнесмен):

"Іноді, коли ти бачиш блондинку з чудовими цицьками і божественної дупою, ти думаєш: агов, вона, мабуть, дуже дурна, тому що крім цього їй нічого запропонувати людям. Але десь є така, яка так само розумна, як красиві її груди; так само великодушна, як красиво її обличчя і так само чудово влаштована всередині, як чудово влаштовано її тіло. і коли ти розумієш, що такі люди є, ти починаєш просто сходити з розуму".

Повнота сприймається як ознака нездоров'я, а спортивний і підтягнутий чоловік вважається прикладом дисциплінованості, працездатності і вміння собою керувати. Простіше кажучи, ставка робиться на імідж.

У деяких професіях зайву вага перешкоджає виконанню службових обов'язків. Чому авіакомпанії не беруть на роботу повних бортпровідників? Тому що в надзвичайній ситуації він фізично не зможе відкрити аварійний вихід; через свою неповороткість не зможе своєчасно надати необхідну допомогу пасажирам і тд.

Не можна говорити, що повні люди погані, але з огляду на запити ринку праці, затребуваність за собою зберігають стрункість і професіоналізм. Жорстоко? Так. Несправедливо? Так.

Дискримінація в будь-якому своєму прояві упереджена і позбавляє права на можливість. Такий світ, а люди в ньому спілкуються із собі подібними.

Прислухавшись до розуму, покажіть світу на що ви здатні. Тоді ви зможете відкрити будь-які двері, не втративши свого "я" в безодні ліні і утерти носа усім глузуванням, образам і невдачам.

До кого звертатися, щоб визначити причини повноти?
Людина, яка змотивована на безпечне позбавлення від зайвої ваги, в першу чергу повинна звернутися до фахівця-діетолога.

Проаналізувавши ваш робочий графік, медичну карту, харчування і кількість прийомів їжі в день, наявність / відсутність фізичних навантажень, ваш раціон буде скоректований і спрямований на виправлення "харчових" наслідків.

При відсутності правильного харчування, тренувальний процес "на максимум" не дасть того бажаного результату. Тому комплексний підхід, розроблений тренером / дієтологом, дасть велику перспективу. Навіть невелике зниження ваги наблизить ваш організм до одужання і відновлення.

Боротьба з калоріями - це гра в довгу. Потрібно запастися терпінням і витримкою, щоб досягти норми і зберегти її на все життя.

Контроль дієтолога за регулярним постачанням вашого організму потрібними вітамінами, мінералами і всілякими амінокислотами є обов'язковим, щоб уникнути розвитку різних захворювань.

Зводячи до мінімуму свої сумніви, поставивши собі за мету, завжди знайдеться вихід з будь-якої ситуації.


Висновки
Повнота / ожиріння - це соціально-значуща проблема, обумовлена ​​існуючою дискримінацією по відношенню до них. Зайва вага, як і "хвора" неадекватна думка суспільства, вимагає комплексного лікування фахівців даної сфери.

Щоб не витрачати час на боротьбу із зайвою вагою і не розмінюватися на "порожні" виправдання, виробіть один раз в собі звичку вести здоровий спосіб життя. Це дозволить ефективно схуднути і в майбутньому тримати свою вагу в нормі.

Для того, щоб пишна краса залишилася лише "відбитком минулого" на увічнених полотнах Рембрандта і Рубенса, необхідно викорінити в собі надмірне споживання висококалорійної їжі і "пасивність" в русі.

Щасливий той, хто посміхається собі вранці; той, хто задоволений своїм життям; той, хто ловить кайф від кожної прожитої хвилини.

Автор статті

Михалик Марина

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(1 голос)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності