Воротарське питання в Шахтарі: що робити з Пятовим і чи потрібен Різник

Олексій Сливченко шукає відповідь на питання, яке вряди-годи стало актуальним для «гірників»

Воротарське питання в Шахтарі: що робити з Пятовим і чи потрібен Різник
© footboom.com. Дмитро Різник

За останні тринадцять років через «Шахтар» пройшло безліч топових футболістів, які високо котирувалися не тільки на рівні вітчизняної Прем'єр-ліги, але й в європейському футболі. Серйозна конкуренція в стані «гірників» за цей час була присутня практично на всіх позиціях, але одна з них трималася особняком - пост № 1 в команді Мірчі Луческу, Паулу Фонсеки, а потім і Луїша Каштру вдавалося утримувати за собою Андрію Пятову.

Лише одного разу – в сезоні-2011/12 – Пятов був реально близьким до того, щоб втратити звання ключового воротаря «Шахтаря». Тоді в донецькій команді з'явився Олександр Рибка, чиї сейви, характер і надійність завоювали прихильність у Луческу і дозволили новачку дещо потіснити Пятова з комфортних позицій. Але потім в кар'єрі Рибки сталася безглузда історія з фуросемідом, яка привела не тільки до тривалої дискваліфікації, але й до тріумфального повернення Пятова на пост беззаперечно основного воротаря «Шахтаря».

Однак кінцівка минулого сезону і початок нинішнього призвели до серйозних змін. Луїш Каштру несподівано для багатьох змінив «воротарський вектор» з Пятова на молодого Трубіна, який на сьогодні бачиться відмінною кандидатурою в якості наступника для 36-річного Андрія, контракт якого з «гірниками» закінчується наступного літа.

Трубін не тільки чудово відіграв у Лізі чемпіонів, видавши ряд по-справжньому яскравих матчів проти «Реала» та «Інтера», але й в свої 19 років демонструє приголомшливу холоднокровність, а ще таку важливу для воротарів якість, як здатність не зациклюватися на зроблених помилках. Абсолютно будь-який воротар в своїй кар'єрі допускає ляпи, і серед фахівців навіть існує повір'я, що хороший кіпер буквально зобов'язаний нахапатися «свого», щоб згодом стати надійнішим та стабільнішим. Але до Трубіна конкурентам Пятова якраз гостро не вистачало віри в себе. Приклад досить талановитого Антона Каніболоцького показовий - цей воротар отримував свої шанси закріпитися в основі, але всякий раз йому чогось не вистачало для фінального якісного кроку в розвитку.

Зараз все виглядає таким чином, що на найближчий час Луїш Каштру бачить № 1 «Шахтаря» Анатолія Трубіна, але в зв'язку з цим виникає питання: що робити «гірникам» з Пятовим, контракт якого закінчується, а також навіщо донецькій команді перспективний і здібний страж воріт «Ворскли» Дмитро Різник?

Почнемо з останнього. Перш за все, інтерес «Шахтаря» до Різника, який підтвердив і головний тренер «Ворскли» Юрій Максимов, продиктований яскравим прогресом 21-річного воротаря полтавчан в минулому і нинішньому сезонах. Свого часу саме з «Ворскли» в стан «гірників» перейшов і Пятов, про якого зараз можна говорити виключно, як про одну з легенд сучасного «Шахтаря» і всього українського футболу.

Більш того, Різник своєю грою показує, що може відмінно вписатися в принципи гри «гірників», де роль воротаря аж ніяк не настільки обмежена, як у «Ворсклі» та переважній більшості команд УПЛ. Крім здатності добре захищати площину воріт, Дмитро непогано виглядає на виходах, а ще вміє добре взаємодіяти з польовими футболістами за допомогою виконання довгих і коротких (що особливо важливо для «Шахтаря») передач. Досить поглянути на статистику Різника і Пятова в останніх двох сезонах (беремо саме цей період, адже молодий воротар «Ворскли» заграв на рівні УПЛ тільки з минулого чемпіонату), щоб зрозуміти, наскільки якісно молодий страж воріт полтавчан потенційно може замінити свого більш досвідченого колегу в «рамці» донецької команди.

Крім кращої статистики Різника в співвідношенні сейвів до нанесених по його воротах ударів, а також пропущених голів до очікуваних пропущених, молодий воротар «Ворскли» вже зараз видає цифри кращі, ніж у Пятова, за кількістю і якістю не тільки довгих передач, але й коротких. Точність останніх в сезоні-2020/21 у Різника і зовсім фантастична – 99%!

Ймовірно, на першому етапі Різник в «Шахтарі» може зіткнутися з набагато більшим тиском на нього з боку громадськості, проте цей момент не виглядає таким, який здатен зламати психологію воротаря. Так само як навряд чи злякає Дмитра і конкуренція з боку того ж Трубіна, тому як у «Ворсклі» Різник спершу посадив на лаву запасних дуже добротного воротаря в особі Олександра Ткаченка, а потім не дав вирватися на перші ролі і юному вундеркінду Павлу Ісенку, що блискуче проявив себе в півфіналі минулого розіграшу Кубка України.

З іншого боку, маючи в складі Трубіна та Пятова, «Шахтарю» ніби як і нема чого замислюватися над трансфером ще одного воротаря. Але це лише на перший погляд. По-перше, в європейській пресі вже активно почали циркулювати чутки про інтерес до Трубіна з боку топ-клубів. Звичайно, відпустити свого юного таланта «Шахтар» якщо і вирішить, то за дуже великі гроші, а тому в найближчі рік-два подібне навряд чи станеться. Однак тут і виникає по-друге: покупкою Різника «гірники» зможуть миттєво вбити не двох, а трьох або навіть більше зайців.

Перш за все, донецька команда отримає в перспективі дуже сильного воротаря, який може скласти реальну конкуренцію Трубіну і разом з тим домагатися істотного прогресу, через що потенційний відхід Пятова не виглядатиме для «Шахтаря» катастрофою. Але крім цього, варто розуміти, що «гірники» не дадуть посилитися конкурентам (перш за все, «Динамо»), увівши у них з-під носа талановитого виконавця, а ще практично напевно збережуть «українізацію» воротарської позиції, що важливо в умовах активної дії ліміту на легіонерів, і в майбутньому скорого закінчення кар'єри вікових Марлоса та Жуніора Мораеса, чия натуралізація дозволяла тренерам «Шахтаря» в якийсь період часу відчувати себе дуже привільно і не загинати пальці, підраховуючи українців на полі під час проведення замін.

Що робити з Пятовим? По-хорошому, клуб міг би надати відповідь на це запитання самому футболістові, який своєю багаторічною кар'єрою в стані «гірників» заслужив того, щоб самому вирішувати, як і куди йому рухатися далі. З іншого боку, «Шахтар» на прикладі зі Срною показав, що здоровий прагматизм при вирішенні подібних питань завжди буде стояти у керівництва донецького клубу на першому місці. Якщо тренер і менеджмент «Шахтаря» вважатимуть, що Пятов більше не здатен реально конкурувати за пост № 1, тримати його в клубі просто для кількості, як Олексія Шевченка, який за два з половиною роки на контракті в стані «гірників» провів лише 7 офіційних матчів, не будуть. Та й для самого Андрія це навряд чи виявиться прийнятним рішенням.

Куди краще для «Шахтаря», якщо в перспективі Трубін та Різник у чесній конкуренції самі визначать, хто з них більше заслуговує на те, щоб бути першим номером в донецькій команді. Для Пятова в такому випадку залишиться як мінімум два дуже красивих варіанти на майбутнє: якщо Андрій вирішить продовжувати кар'єру і після закінчення поточного сезону, то повернення в рідну «Ворсклу» на місце Різника було б чи не ідеальним завершенням активних виступів. Причому як для самого Пятова, так і для полтавського клубу, адже разом з таким досвідченим колегою на більш високий рівень куди швидше зумів би вибратися і підростаючий Ісенко. У разі, якщо Пятов прийме рішення попрощатися з футболом, то в штабі Луїша Каштру (чи наступного тренера, якщо контракт португальця пролонгований не буде) напевно знайшлося б місце для ще одного тренера воротарів, тим більше, що у Пятова склалися прекрасні взаємини з Антоніу Феррейрою, про якого Андрій з теплотою відгукується практично в кожному інтерв'ю, де мова заходить про португальця.

Важливо, що нині у «Шахтаря» не передбачається серйозних проблем з воротарською лінією, які теоретично проглядалися ще два-три роки тому, коли за Пятовим реально не було нікого. Зараз Трубін і в перспективі трансфер Різника здатні допомогти «гірникам» досить легко пережити завершення кар'єри багаторічним ключовим воротарем команди, а тому, в свою чергу, подібна ситуація дозволить піти на красивій ноті, не чекаючи, коли вік почне брати своє, а помилки полізуть з усіх боків. Зрештою, запам'ятовується останнє слово, а тому Пятову буде важливо сказати його красиво, залишивши за собою не «випалену землю», а добротних наступників з великими амбіціями і яскравим потенціалом.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Олексій Сливченко, Sport.ua

(27 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Павел Клюев
      Павел Клюев, 27.01.2021 11:49
    0
    По-моему сам Ризнык говорил,мчто между ДК и Шахтер, он выберет кротов, так что вряд ли он перейдет в стан синих
    FACE_CONTROL
      FACE_CONTROL, 24.01.2021 19:38
    -4
    Коментар згорнуто. Показати
    Шахтёр — это топ клуб, это гранд мирового футбола, это лучший футбольный клуб Украины, всех стран СНГ и самое главное — восточной Европы. В конце концов — это гордость и достояние Украины. Понятное дело что в таком клубе должно быть всё самое лучшее: Пятов скоро на пенсию, Трубин скорее всего первый будет (хотя не факт), Ризнык второй вратарь, всё понятно и логично.
    Серж. Петренко
    online
      Серж. Петренко, 24.01.2021 19:35
    +1
    Один нюанс, про який чомусь ніхто не згадує. За яку зарплатню погодиться грати П'ятов? І чи готова "Ворскла" платити йому ці гроші, якщо П'ятов не сьогодні-завтра піде на пенсію, а в Полтаві є перспективний Ісенко?
    Elblanko
      Elblanko, 24.01.2021 17:40
    +1
    На мою думку, потрібно робити акцент на молодого, а хто вже буде другий це хай вирішують.
    Tеllur
    online
      Tеllur, 24.01.2021 16:32
    -1
    Помер рідний старший брат українського мільярдера Ріната Ахметова - Ігор Ахметов. Йому було 59 років.
    Про це йдеться на сайті футбольного клубу "Шахтар".
    "На 60-му році пішов з життя Ігор Леонідович Ахметов, брат президента ФК "Шахтар" Ріната Ахметова. Футбольний клуб "Шахтар" висловлює глибокі співчуття родині в зв'язку з непоправною втратою. Всі минулі десятиліття Ігор Леонідович допомагав будувати сучасний "Шахтар". Він брав участь в управлінні клубом, відвідував домашні матчі в Донецьку, завжди був поруч з командою. Його досвіду і його порад буде сильно не вистачати всієй сім'ї ФК "Шахтар". Світла пам'ять", - ідеться в повідомленні.
    fon513
    online
      fon513, 24.01.2021 16:31
    0
    Даже не читал статью...если есть деньги можешь хоть 10 вратарей держать...а так- Минай...
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 16:16
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:54
    Я его знать не знаю... просто смотрю ты с него «не слазишь» очень он тебя мотивирует!?
    Та с него пол сайта не слазит
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 16:16
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:53
    Жека, зависть .евое чувство!
    Хотя с при наличие Трубина может ты и прав.. с другой стороны, сколько таких уже было перспективных!? ковали, рыбки, канеболоцкие
    Есть Трубин , жадность плохое качество
    _ENJOY
      _ENJOY, 24.01.2021 15:54
    0
    JekFunny, 24.01.2021 15:50
    Это хорошо , что ты за подопечного вписался
    Но у него интеллект трюфеля
    Я его шпыняю, а не общаюсь с ним .
    Я его знать не знаю... просто смотрю ты с него «не слазишь» очень он тебя мотивирует!?
    _ENJOY
      _ENJOY, 24.01.2021 15:53
    0
    JekFunny, 24.01.2021 15:48
    Конечно .
    Зачем парню карьеру гробить ?
    Жека, зависть .евое чувство!
    Хотя с при наличие Трубина может ты и прав.. с другой стороны, сколько таких уже было перспективных!? ковали, рыбки, канеболоцкие
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 15:50
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:09
    Общайся лучше с Максом... вы милая пара и интеллектуально друг другу подходите
    Это хорошо , что ты за подопечного вписался
    Но у него интеллект трюфеля
    Я его шпыняю, а не общаюсь с ним .
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 15:48
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:14
    Без обид, Жека.. надеюсь ты понял что имел ввиду
    Та какие могут быть обиды
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 15:48
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:08
    Про жменю семечек!? Согласен... то что ты там думаешь, это лично твоё... тебе лишь в не Шахтер.. и так понятно
    Конечно .
    Зачем парню карьеру гробить ?
    _ENJOY
      _ENJOY, 24.01.2021 15:45
    0
    Alex86 1, 24.01.2021 15:42
    Тем не менее игрок 1 и тот же, скиллы те же, но шахта заломит сразу сумму ого-го, а ты скромный клубец для сравнения привел) В общем что не говори, а за 4 вполне можно и продать/покупать, хотя может и за пару лямов отдадут, все зависит еще от фин состояния здесь и сейчас и надобности в $ у полтавы
    Четыре можно запросто.. я не очень помню игру Ризныка, но парень явно перспективен по отзывам
    Alex86 1
    online
      Alex86 1, 24.01.2021 15:42
    0
    _ENJOY, 24.01.2021 15:06
    Ну ты сравнил.,,, ... Ворскла и Шахтер.. конечно после перехода он дороже будет и это логично... так же логично , что он подорожает перейдя из Шахтера к примеру в Барселону
    Тем не менее игрок 1 и тот же, скиллы те же, но шахта заломит сразу сумму ого-го, а ты скромный клубец для сравнения привел) В общем что не говори, а за 4 вполне можно и продать/покупать, хотя может и за пару лямов отдадут, все зависит еще от фин состояния здесь и сейчас и надобности в $ у полтавы
    _ENJOY
      _ENJOY, 24.01.2021 15:14
    -1
    JekFunny, 24.01.2021 15:07
    Шуточки уровня Макса
    Я ж говорю , надеюсь Ворскла не продешевит
    Жаль что парня в сборную не зовут пока .
    Так бы цена ещё выросла
    Без обид, Жека.. надеюсь ты понял что имел ввиду
    _ENJOY
      _ENJOY, 24.01.2021 15:09
    -1
    JekFunny, 24.01.2021 15:07
    Шуточки уровня Макса
    Я ж говорю , надеюсь Ворскла не продешевит
    Жаль что парня в сборную не зовут пока .
    Так бы цена ещё выросла
    Общайся лучше с Максом... вы милая пара и интеллектуально друг другу подходите
    _ENJOY
      _ENJOY, 24.01.2021 15:08
    0
    JekFunny, 24.01.2021 15:07
    Шуточки уровня Макса
    Я ж говорю , надеюсь Ворскла не продешевит
    Жаль что парня в сборную не зовут пока .
    Так бы цена ещё выросла
    Про жменю семечек!? Согласен... то что ты там думаешь, это лично твоё... тебе лишь в не Шахтер.. и так понятно
    FACE_CONTROL
      FACE_CONTROL, 24.01.2021 15:08
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:07
    Ценник будет 7-8 после перехода в Шахту
    Больше)
    FACE_CONTROL
      FACE_CONTROL, 24.01.2021 15:07
    -2
    Коментар згорнуто. Показати
    Автобусники что-то там пишут и переживают за Шахтёр, мы сами без вас дырявых разберёмся.
    turist86
    online
      turist86, 24.01.2021 10:07
    +8
    "Варто розуміти, що «гірники» не дадуть посилитися конкурентам (перш за все, «Динамо»), увівши у них з-під носа талановитого виконавця".
    Маячня, там є Бущан і Нещерет
    Oleksandr Kelym
      Oleksandr Kelym, 24.01.2021 08:30
    +7
    Цікаве просторікування в українському стилі: начеб то Ворскла - це ніщо, і бажання Шахтаря це закон для всіх клубів УПЛ і Різника доля вже вирішена ! А я б порадив Ворсклі: якщо і віддавати Різника - тільки за реальні гроші 30-40 млн. євро НЕ МЕНШЕ, або 20 + П*ятова назад!
    Давно пора проводити трансфери в УПЛ на європейському рівні і ніяких скидок при цьому топ клубам.
    Андрей Гинов
    online
      Андрей Гинов, 24.01.2021 08:13
    +6
    Турбина сильно распиарил маркетинг шахтера. И это может им дорого стоить. По сути он ни чего не показал, один два сейва, зато очень много ошибок на выходах, очень много мандража. Бразильца ему в играх знатно писали за это.
    Такое ощущение что его пиарят, что бы поменьше контракт с пятовым подписать.
    По этому им и нужен вратарь.
    UKRAINE FAN
    online
      UKRAINE FAN, 24.01.2021 09:54
    +4
    Визуально Ризнык выглядет более готовым вратарем чем Трубин. Да и более перспективным!
    Maks23
    online
      Maks23, 24.01.2021 09:46
    +4
    Ризнык вообщем-то посильнее трубина выглядит..если уходить то в середняк топ 5 если будут предложения.. а не лавку полиравать в шахтере..
    Серж. Петренко
    online
      Серж. Петренко, 24.01.2021 19:35
    +1
    Один нюанс, про який чомусь ніхто не згадує. За яку зарплатню погодиться грати П'ятов? І чи готова "Ворскла" платити йому ці гроші, якщо П'ятов не сьогодні-завтра піде на пенсію, а в Полтаві є перспективний Ісенко?
    Elblanko
    online
      Elblanko, 24.01.2021 17:40
    +1
    На мою думку, потрібно робити акцент на молодого, а хто вже буде другий це хай вирішують.
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 16:16
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:54
    Я его знать не знаю... просто смотрю ты с него «не слазишь» очень он тебя мотивирует!?
    Та с него пол сайта не слазит
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 16:16
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:53
    Жека, зависть .евое чувство!
    Хотя с при наличие Трубина может ты и прав.. с другой стороны, сколько таких уже было перспективных!? ковали, рыбки, канеболоцкие
    Есть Трубин , жадность плохое качество
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 15:50
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 24.01.2021 15:09
    Общайся лучше с Максом... вы милая пара и интеллектуально друг другу подходите
    Это хорошо , что ты за подопечного вписался
    Но у него интеллект трюфеля
    Я его шпыняю, а не общаюсь с ним .
    _ENJOY
      _ENJOY, 24.01.2021 15:06
    +1
    dd dent, 24.01.2021 15:01
    А давай тогда от обратного, купят пусть хоть за 2 рубля, а ск шахта сразу ценник перевесит на него, если он ещё и пару матчей за основу сыграет?
    Ну ты сравнил.,,, ... Ворскла и Шахтер.. конечно после перехода он дороже будет и это логично... так же логично , что он подорожает перейдя из Шахтера к примеру в Барселону
    dd dent
    online
      dd dent, 24.01.2021 15:01
    +1
    _ENJOY, 24.01.2021 13:40
    Ага, 15 накуй... где залезли там и слезли... 5 стоит вся Ворскла... ну может 6
    А давай тогда от обратного, купят пусть хоть за 2 рубля, а ск шахта сразу ценник перевесит на него, если он ещё и пару матчей за основу сыграет?
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 14:35
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    FACE_CONTROL, 24.01.2021 14:16
    Шахтёр — это топ клуб, это гранд мирового футбола, это лучший футбольный клуб Украины, всех стран СНГ и самое главное — восточной Европы. В конце концов — это гордость и достояние Украины. Понятное дело что в таком клубе должно быть всё самое лучшее: Пятов скоро на пенсию, Трубин скорее всего первый будет (хотя не факт), Ризнык второй вратарь, всё понятно и логично.
    JekFunny
      JekFunny, 24.01.2021 14:35
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    Ризныку нужно оставаться в Ворскле , до конца сезона . А после проситься в Европу .
    Трансфер в условную Бельгию был бы идеальным трамплином для успешной карьеры .
    —-
    Ну и надеюсь Ворскла не продешевит и менее 5 Лямов не будет рассматриваться предложения .
    Тем более у парня долгосрочный контракт.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 24.01.2021 14:21
    +1
    FACE_CONTROL, 24.01.2021 14:16
    Шахтёр — это топ клуб, это гранд мирового футбола, это лучший футбольный клуб Украины, всех стран СНГ и самое главное — восточной Европы. В конце концов — это гордость и достояние Украины. Понятное дело что в таком клубе должно быть всё самое лучшее: Пятов скоро на пенсию, Трубин скорее всего первый будет (хотя не факт), Ризнык второй вратарь, всё понятно и логично.
    Алексея Шевченко надо продавать вам или отдавать в Аренду
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 24.01.2021 14:12
    +1
    ya_3, 24.01.2021 13:45
    Но в том то и дело, что переговоры будешь вести не ты. А у тех, кто будет торговаться в реале, своя логика и свои доводы, о которых мы можем не знать.
    Я тоже за то, чтобы украинские игроки стоили на трансферном рынке дороже, но для этого надо, как минимум, чтобы остальные клубы кроме ШАХТЁРА и ДИНАМО были побогаче, чем сейчас
    Я ж понятно написал, что это моя мечта.
    А как они будут богаче если даром продавать в шахтер и Динамо будут.
    Должен быть торг
    Philip J. Fry
    online
      Philip J. Fry, 24.01.2021 12:45
    +1
    Trasher311987, 24.01.2021 12:32
    Рейтинг 21 чемпионат в мире.
    В связи с пандемией это не плохо.
    Сильный чемпионат это когда клубы не думают о том вот бы блин до весны дожить.
    А это когда ты знаешь о сейчас мы продадим за 5 млн игрока в Шахтер.
    О а там можно в Бельгию. И так ежесезонно
    Нужно знать себе цену.
    И чемп наш будет давать результаты.
    Я же только за, в первую очередь клубы должны быть финансово стабильные. Нужен грамотный менеджмент и академии в которые будут брать не по блату, а по таланту. Глядишь будет как в Аяксе, например.
    euro2012_za_2012euro
    online
      euro2012_za_2012euro, 24.01.2021 12:11
    +1
    Не дело фанатам Динамо указывать , кого Шахтёру ставить на ворота!!!
    Philip J. Fry
    online
      Philip J. Fry, 24.01.2021 09:39
    +1
    Trasher311987, 24.01.2021 09:27
    Согласен.
    Получается что мы внутри страны должны кланяться в ножки грандам, а в Европу продавать дорого.
    Но должен быть менеджер с яйцами, и сказать Палкину и суркису нет.
    А не трястись или прыгать на батуте от радости, урааа шахтер Динамо нами интересуются.
    Я думаю мы к этому прийдём.
    На футбольном поле уже и Ворскла Десна Заря Колос дают бой Динамо и Шахтеру, думаю скоро и в трансферах тоже будет бой.
    спрос рождает предложение, на игроков с упл (если не бразилы) высоких ценников априори быть не может из-за низкого уровня чемпионата.
    Павел Клюев
      Павел Клюев, 27.01.2021 11:49
    0
    По-моему сам Ризнык говорил,мчто между ДК и Шахтер, он выберет кротов, так что вряд ли он перейдет в стан синих