Світоліна в трьохсетовому трилері переграла першу ракетку Росії

Українка вибила вже другу росіянку в Абу-Дабі, відігравши сьогодні два матчболи

Світоліна в трьохсетовому трилері переграла першу ракетку Росії
© Українка вибила вже другу росіянку, змусивши вболівальників солідно понервувати

Перша ракетка України Еліна Світоліна (№5 WTA) продовжує перемагати на турнірі WTA 500 в Абу-Дабі.

26-річна українка, посіяна на турнірі під другим номером, в матчі третього кола здолала першу ракетку Росії Катерину Александрову (№33 WTA).

Абу-Дабі. Третє коло
Еліна Світоліна (Україна) - Катерина Александрова (Росія) - 6:2, 6:7(5), 7:6(8)

Александрова жахливо подавала в першому сеті, у підсумку захистивши лише одну свою подачу. Світоліна також почала трохи невпевнено, але швидше намацала ігровий ритм і почала домінувати на корті, прекрасно рухаючись і збираючи помилки суперниці. Під час важливих моментів вона не боялася ризикувати, що вже стало фірмовою фішкою початку сезону. Але постійно працювало це тільки в першому сеті і на початку другого.


 
З рахунку 2:0 у другій партії росіянка почала повертатися в гру. Вона стала набагато краще відчувати геометрію корту, іноді їй навіть відверто щастило. А ось Еліна після деяких успішних ударів суперниці і своїх невдалих дій у важливі моменти чомусь розклеїлася. Вона почала грати від захисту, але більш ризикувати з подачею. Кілька дуже неприємних подвійних помилок українки у важливі моменти дозволили Александровій захопити лідерство в другій партії. Світоліна начебто прийшла в себе у восьмому геймі, коли вдалося зрівнятися на чотирьох, але подати на матч в десятому стало нездійсненним завданням. Був шанс оформити ще один прихований матчбол, та росіянка зуміла набрати шосте очко.
 
Катерина почала тай-брейк з подвійної помилки, що вселяло великі надії. Розіграші ставали все більш затяжними. Було видно, що обидві тенісистки віддадуть всі сили заради перемоги. Боротьба була напруженою, Світоліна йшла на перехід, ведучи 4:2, а перемога дісталася росіянці.


 
Перед початком третього сету ситуація Еліни була неприємною, але після того як вона ще й почала поступатися з брейком, багато хто поховав її шанси на успіх. Александрова дійсно заграла на більш високому рівні, все-таки хардове покриття для її гри підходить набагато більше, ніж грунт в Парижі, де вона програвала українці. Маючи перевагу, росіянка дійшла до подачі на матч, раптово занервувала і напомилялася. Таким подарунком Світоліна не могла не скористатися.
 
Доля матчу вирішувалася на тай-брейку фінальної партії і він вийшов максимально інтригуючим. На цей раз Александрова йшла на перехід, ведучи 4:2. Вона ж першою дійшла до матчболів за рахунку 6-5 і 7-6. На щастя, сьогодні характер Еліни було не зламати, вона віддала себе всю і все-таки вирвала перемогу. Але сама гра трохи засмутила, перша серйозна суперниця показала, що особливого прогресу в ігровому плані у Світоліної під час міжсезоння все-таки не відбулося. Тільки за рахунок морально-вольових постійно перемагати не вийде.

У наступному раунді Світоліна зіграє з Веронікою Кудерметовою з Росії (№46 WTA).

Відзначимо, що Еліна виграла 17 з 19 останніх поєдинків проти тенісисток з Росії. На даний момент у неї вінстрік з шести таких перемог поспіль.

Раніше в 1/4 фіналу вийшла Марта Костюк.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(67 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Олег Скудный
      Олег Скудный, 12.01.2021 09:11
    0
    Олег Скудный, 12.01.2021 09:09
    Вона ж програала! Що ти куриш, дебіл?
    Вона ж програала! Що ти куриш, дебіл?
    Вже програла! на жаль!
    Олег Скудный
      Олег Скудный, 12.01.2021 09:09
    0
    Вона ж програала! Що ти куриш, дебіл?
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 11.01.2021 11:29
    +1
    klokuchka55, 11.01.2021 09:28
    Кацап всегда, вроде бы сражается, сражается,а в конце обсерается...
    Кацaпы сколько раз брали большой шлем и становились первыми ракетками в теннисе, и сколько щыри украйинци?
    klokuchka55
      klokuchka55, 11.01.2021 09:28
    +1
    Кацап всегда, вроде бы сражается, сражается,а в конце обсерается...
    Николай Власов
    online
      Николай Власов, 11.01.2021 09:25
    +1
    ГЛАВНОЕ РЕЗУЛЬТАТ А ОН В ПОЛЬЗУ ЭЛИНЫ ПОЗДРАВЛЯЮ С ПОБЕДОЙ
    yuriy_kent
    online
      yuriy_kent, 10.01.2021 23:44
    +8
    Это реально была битва. Особенно в последнем. На жилах вытащила. Молодец Элина!
    Vladlen
    online
      Vladlen, 10.01.2021 20:20
    +6
    Элина конечно в своем репертуаре, ей неинтересно выигрывать игры легко в двух сетах, надо дать сопернице разыграться, что бы потом героическим путем ее обломать. Но конечно с подачей надо, что то делать, если первая еще более менее выручает, то вторая просто катастрофа, и главное нет никакого улучшения, что в 18 лет, что в 26 подает одинаково плохо. С такой подачей турниры большого шлема выиграть нереально.
    Stanislav Matusevych
      Stanislav Matusevych, 10.01.2021 20:09
    +8
    Mazyr2412, 10.01.2021 20:03
    Станіслав,на мою думку,Кудерметова не клон Александрової. Вона значно більш агресивний гравець(і набагато перспективні ший), щось типу Ястремської. На мій погляд Еліні буде легше з Веронікою,ця росіянка менш терпляча ніж Кудерметова!
    Як завжди, більшість залежатиме від того, наскільки полетить у атакуючої тенісистки, і наскільки захисниця зможе протидіяти тим атакам. Якщо зі старту Кудерметова почне влучати, то легко буде якраз їй)
    Mazyr2412
    online
      Mazyr2412, 10.01.2021 20:03
    +1
    Stanislav Matusevych, 10.01.2021 18:54
    Треба привітати Еліну з перемогою на її фірмовому характері, але більше плюсів сьогодні не було. Перша більш-менш серйозна суперниця - і на корті знову була Еліна останніх півтора-двох років. Проти атакуючої суперниці не виходять свої атаки, часто-густо закінчуючись помилками. Це йде з глибоких юніорів: перший атакуючий удар в Еліни непоганий. А завершальний, більш простий, стабільно не виходить. Перехід же на м'яку гру без ризику дозволяє опонентці пробивати на вибір. Тут же просідає і відсоток першої подачі. Ну, і подача на матч, як ми звикли.
    Сьогодні, звичайно, потрібно зробити скидку на дві речі. По-перше, старт сезону, коли ніхто топової гри не показує. По-друге, деяка самозаспокоєність після провального першого сету Александрової зі статистикою 2/15 вінерси/невимушені. Отут і стане, сподіваюсь, у нагоді робота психолога.
    Далі клон Александрової Кудерметова, і на неї треба буде брати сили десь із резервів. Треба було сьогодні закінчувати у двох партіях.
    Станіслав,на мою думку,Кудерметова не клон Александрової. Вона значно більш агресивний гравець(і набагато перспективні ший), щось типу Ястремської. На мій погляд Еліні буде легше з Веронікою,ця росіянка менш терпляча ніж Кудерметова!
    Mazyr2412
    online
      Mazyr2412, 10.01.2021 19:54
    +8
    Sviatoslav Kudelych, 10.01.2021 19:25
    І тим не менше ви вперто продовжуєте дивитися кожну її гру.
    Бо в цьому весь кайф жіночого тенісу. А Еліна типовий представник цього виду спорту! За це ми її і любимо,за це ж і часто ненавидимо!!!
    Vlad Ltava
    online
      Vlad Ltava, 10.01.2021 19:46
    +5
    Звичайна гра для Еліни- максимально довго і на виснаження.
    Oleynik_sport
      Oleynik_sport, 10.01.2021 19:46
    +6
    Молодець, браво Еліна.
    Sashamar
      Sashamar, 10.01.2021 19:35
    +2
    Александр Науменко, 10.01.2021 19:29
    Серце умовило не дивитися третій сет, на вдачу. Завжди слухай своє серце. Всіх з перемогою! Далі буде!
    Аналогично
    Александр Науменко
    online
      Александр Науменко, 10.01.2021 19:29
    +11
    Серце умовило не дивитися третій сет, на вдачу. Завжди слухай своє серце. Всіх з перемогою! Далі буде!
    captain2009
    online
      captain2009, 10.01.2021 19:29
    +6
    Elis, 10.01.2021 19:21
    От не даєте ви з Станіславом людині вірити в дива! Пішла я тренуватись, а то ще дограюсь, що розкажете мені, що Санта Клауса не існує І так відклала тренування через Елін третій сет. А то не знаю як Елі, а мені з такими Світолінами точно скоро буде "нічим виносити")))
    Гарного вечора!
    Дякую, навзаєм! Приємно чути, що Ви вже тренуєтесь. Значить, відновлення після травми було успішним. Радий за Вас. У мене тренування було вранці, то ж Марту не довелося подивитися, на жаль.
    grifon
    online
      grifon, 10.01.2021 19:28
    +8
    цікавий початок сезону
    mustapha
    online
      mustapha, 10.01.2021 19:26
    +16
    Якщо Еля відчепить ще й третю казламорду з турніру,їй саме час давати Героя України,за посильний внесок в боротьбі з ординськими окупантами.
    Sviatoslav Kudelych
    online
      Sviatoslav Kudelych, 10.01.2021 19:25
    +11
    Oleksandr Kelym, 10.01.2021 19:17
    Повна заспокоєність після вдалого першого сету - а в другому при найменших проблемах включення "нєрвів"...
    Вже шо-шо, а "нєрви" Світоліна робе класно! - простий елементарно-прохідний матч перетворює в тріллер і починає проявляти "героїзм" при подоланні його!
    І тим не менше ви вперто продовжуєте дивитися кожну її гру.
    Elis
      Elis, 10.01.2021 19:21
    +13
    captain2009, 10.01.2021 18:58
    Еліс, так я ж тільки за! Але правильно каже Станіслав - Еліні нічим виносити. Та й Кудерметова явно не Зиданшек. Але вболіваймо за наших, звісно. Скальпом третьої мордорки буду дуже задоволений. А там вже можна й Марті поступитися, якщо Марта сама впорається з іспанкою.
    От не даєте ви з Станіславом людині вірити в дива! Пішла я тренуватись, а то ще дограюсь, що розкажете мені, що Санта Клауса не існує І так відклала тренування через Елін третій сет. А то не знаю як Елі, а мені з такими Світолінами точно скоро буде "нічим виносити")))
    Гарного вечора!
    Oleksandr Kelym
    online
      Oleksandr Kelym, 10.01.2021 19:17
    -7
    Повна заспокоєність після вдалого першого сету - а в другому при найменших проблемах включення "нєрвів"...
    Вже шо-шо, а "нєрви" Світоліна робе класно! - простий елементарно-прохідний матч перетворює в тріллер і починає проявляти "героїзм" при подоланні його!
    sv_2000
    online
      sv_2000, 10.01.2021 18:37
    +32
    Молодчина, Элина! Такие матчи, вытянутые на характере, дорогого стоят.
    Elis
      Elis, 10.01.2021 18:48
    +29
    captain2009, 10.01.2021 18:44
    Так, але ж і сил віддала забагато. За характер і перемогу над мордоркою - величезна подяка, але ж треба майстерністтю перемагати, а не характером та витраченими силами (
    Марта після такого ж вчорашнього трилера сьогодні суперницю просто винесла, дай бог і Еліні так завтра))
    Наталя Шевченко
      Наталя Шевченко, 10.01.2021 19:00
    +27
    Звичайно, хотілося б легкої перемоги, але не може бути гра з тенісисткою під 33 номером простою. Всі хочуть вигравати і дертися вгору, але не у всіх виходить. Дякую Еліні за характер, за волю до перемоги! Ти наша гордість, щоб там не говорили деякі. Перемог і успіхів тобі, Елінко, а ми будемо радіти, що в нас є спортсмени, на яких хочеться рівнятися!!!
    Vera Stepler
      Vera Stepler, 10.01.2021 18:38
    +25
    это было здорово Элинка! Бится до конца это о ней
    Поручик Ржевский
    online
      Поручик Ржевский, 10.01.2021 18:50
    +24
    Вітаємо та бажаємо йти далі й далі!
    POWER
    online
      POWER, 10.01.2021 18:39
    +19
    Так держать! Только - Элина!!! Только - Победа!!!
    Олег Мандрівник
      Олег Мандрівник, 10.01.2021 18:55
    +18
    Редко смотрю теннис, но тут реально триллер был. В концовке уже было видно что обе уже просто не могут играть, но у Свитолины сил осталось на грамм больше
    Stanislav Matusevych
      Stanislav Matusevych, 10.01.2021 18:54
    +18
    Треба привітати Еліну з перемогою на її фірмовому характері, але більше плюсів сьогодні не було. Перша більш-менш серйозна суперниця - і на корті знову була Еліна останніх півтора-двох років. Проти атакуючої суперниці не виходять свої атаки, часто-густо закінчуючись помилками. Це йде з глибоких юніорів: перший атакуючий удар в Еліни непоганий. А завершальний, більш простий, стабільно не виходить. Перехід же на м'яку гру без ризику дозволяє опонентці пробивати на вибір. Тут же просідає і відсоток першої подачі. Ну, і подача на матч, як ми звикли.
    Сьогодні, звичайно, потрібно зробити скидку на дві речі. По-перше, старт сезону, коли ніхто топової гри не показує. По-друге, деяка самозаспокоєність після провального першого сету Александрової зі статистикою 2/15 вінерси/невимушені. Отут і стане, сподіваюсь, у нагоді робота психолога.
    Далі клон Александрової Кудерметова, і на неї треба буде брати сили десь із резервів. Треба було сьогодні закінчувати у двох партіях.
    Сергей Чёрный
      Сергей Чёрный, 10.01.2021 18:47
    +18
    Ох и нервы мои Элина потрепала , даже телефон в третьем сете при 4:2 в пользу Александровой выключил , правда не надолго и какое же удовольствие получил , давно так не радовался .
    Hyperion
      Hyperion, 10.01.2021 18:42
    +18
    Это была битва!
    relax-1984
      relax-1984, 10.01.2021 18:47
    +17
    Не хочу да и нету сил что-то комментировать. Могу только поблагодарить Элину за хеппи энд после килограммов выжраного валидола... Все, пойду открою бутылочку пива и морально обессиленный упаду в кресло...
    captain2009
    online
      captain2009, 10.01.2021 18:44
    +17
    sv_2000, 10.01.2021 18:37
    Молодчина, Элина! Такие матчи, вытянутые на характере, дорогого стоят.
    Так, але ж і сил віддала забагато. За характер і перемогу над мордоркою - величезна подяка, але ж треба майстерністтю перемагати, а не характером та витраченими силами (
    mustapha
    online
      mustapha, 10.01.2021 19:26
    +16
    Якщо Еля відчепить ще й третю казламорду з турніру,їй саме час давати Героя України,за посильний внесок в боротьбі з ординськими окупантами.
    Stanislav Matusevych
      Stanislav Matusevych, 10.01.2021 18:56
    +16
    Elis, 10.01.2021 18:48
    Марта після такого ж вчорашнього трилера сьогодні суперницю просто винесла, дай бог і Еліні так завтра))
    Еліна не Марта, їй атакуючу суперницю виносити нічим. Затягнути в довгі розіграші і переграти там, примусити глибокою грою помилятися - так. А винести - ні.
    nordi
      nordi, 10.01.2021 18:43
    +16
    axylinam, 10.01.2021 18:40
    Вместо того,чтобы легко в двух сетах победить средненькую соперницу,Свитолина устроила очередное садо-мазо представление,сделав кучу подарков сопернице во втором сете,тем не менее результат безусловно отличный
    Як всі співають "средненькую соперницу"...коли вигідно, то Еля не ТОП...так по яким критеріям такі суперниці "средненькие"? чи аби як, а все рівно щось не так. Дякую за супер теніс, характер і волю
    Александр Ад
      Александр Ад, 10.01.2021 18:39
    +14
    все силы и нервы оставила на корте, а мы у экранов Молодец на характере вытянула
    Elis
      Elis, 10.01.2021 19:21
    +13
    captain2009, 10.01.2021 18:58
    Еліс, так я ж тільки за! Але правильно каже Станіслав - Еліні нічим виносити. Та й Кудерметова явно не Зиданшек. Але вболіваймо за наших, звісно. Скальпом третьої мордорки буду дуже задоволений. А там вже можна й Марті поступитися, якщо Марта сама впорається з іспанкою.
    От не даєте ви з Станіславом людині вірити в дива! Пішла я тренуватись, а то ще дограюсь, що розкажете мені, що Санта Клауса не існує І так відклала тренування через Елін третій сет. А то не знаю як Елі, а мені з такими Світолінами точно скоро буде "нічим виносити")))
    Гарного вечора!
    Максим Гаврилов
      Максим Гаврилов, 10.01.2021 18:53
    +12
    Єлька-русафобка!!! ДавИ их блд...!!!
    VITASS
    online
      VITASS, 10.01.2021 18:41
    +12
    как закалялась сталь
    Александр Науменко
    online
      Александр Науменко, 10.01.2021 19:29
    +11
    Серце умовило не дивитися третій сет, на вдачу. Завжди слухай своє серце. Всіх з перемогою! Далі буде!