Огляд дев’ятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

1326
0
БК Київ-Баскет

Згідно календаря дев’ятий ігровий тиждень завершився вже кілька днів тому, але останній матч року, що минає, між «Тернополем» і «Будівельником», самотньо виглядав у розкладі і набагато більш логічно віднести його до останніх поєдинків року. Тиждень подарував нам кілька цікавих моментів, серед них перше за п'ять років київське дербі, продовження безпрограшної серії «Київ-Баскета» в регулярному чемпіонаті, яка скоро зайде вже на четвертий місяць і метаморфози «Тернополя». Західноукраїнська команда за чотири дні зіграла два поєдинки і показала абсолютно полярні результати. Про все вищезгадане і піде мова в нашому традиційному огляді.

Матч тижня

Безумовно, головною подією тижня стало перше київське дербі в українському баскетболі за останні п'ять років. «Київ-Баскет» формально приймав «Будівельник» і було дуже цікаво побачити перший в цьому сезоні бій за столицю. Матч краще почали номінальні гості і вже за першу десятихвилинку спорудили для себе восьмиочкову перевагу. У ці хвилини на паркеті відзначився Михайло Анісімов, який, незважаючи на свій заслужений вік, просто панував у трисекундній зоні. У другій чверті «Київ-Баскет» вирівняв гру, але на той момент це були всі заслуги підопічних Артема Сліпенчука (саме другий тренер керував діями гравців замість Айнарса Багатскіса, у якого виявлений коронавірус). На перерву команди пішли за рахунку - 47:38 на користь «будівельників».

Третя десятихвилинка істотного перелому в гру не внесла, але за її підсумками «Будівельник» ще на чотири очки збільшив свій відрив у рахунку - 64:51. Але всю свою перевагу, яку «будівельники» по крупицях збирали весь матч, було з легкістю спущено ними на вітер в четвертій чверті. «Київ-Баскет» зібрався і почав методично скорочувати різницю в рахунку. Додатково до всього Стівен Буррт почав грати надмірно егоїстично, а в передній лінії у номінальних гостей намітилися великі проблеми. У підсумку за 134 секунди до кінця зустрічі «Київ-Баскет» вперше вийшов вперед - 73:72. Далі пішов напружений клатч, в якому команди не показали високу результативність. Ключовими стали точні три точних штрафних з чотирьох від лідера «Київ-Баскета» Богдана Близнюка. У «Будівельника» був шанс на порятунок, але між підходами Близнюка на лінію Зак Томас не влучив триочковий, а після не досяг мети кидок із сиреною від Гейба Дево з центру майданчика.

Сила тижня

З чотирьох зіграних зустрічей на минулому ігровому відрізку дві дуелі закінчилися розгромами. І якщо в поєдинку між «Черкаськими Мавпами» та «Прометеєм» від господарів майданчика ніхто подвигів особливо не чекав (вони і програли з підсумковою різницею в -26 пунктів), то розгромна перемога БК «Тернопіль» над «Будівельником» здивувала.

Власне, в самій перемозі немає нічого дивного. «Тернопіль» перебуває у верхній частині турнірної таблиці і перемог у нього більше, ніж у столичних баскетболістів. Але здивувала легкість, з якою була досягнута ця перемога. Уже стартову чверть підопічні Дмитра Забірченка виграли з рахунком - 27:11 і так і не надали «Будівельнику» шансу повернутися в гру. Та й самі кияни не вражали. Що говорити, якщо за підсумками трьох чвертей столична команда ледь переповзла за позначку в п'ятдесят набраних очок. Тернополяни несподівано легко обіграли свого суперника в матчі, де передбачалася набагато більш запекла боротьба.

Перевтілення тижня

За чотири дні до гри з «будівельниками» БК «Тернопіль» без особливої ​​боротьби поступився «Київ-Баскету». Команда протрималася проти лідера чемпіонату тільки першу половину, а далі начисто програла своєму супернику. Так що вболівальники західноукраїнського клубу за кілька днів могли відчути повну гаму баскетбольних емоцій. Залишається тільки зрозуміти, який зразок гри «Тернополя» з двох останніх матчів ближчий до реальної сили команди. Втім, відповідь на це питання ми дізнаємося вже в наступному році.

Також не варто забувати, що підопічні Дмитра Забірченка стали єдиною командою в новому сезоні, яка зуміла обіграти «Київ-Баскет». Нехай це і сталося в грі Кубка України, а загальну дуель БК «Тернопіль» програв.

Перфоманс тижня

Під завісу року в Суперлізі блиснув своєю майстерністю Ейверіл Югба. У вже згаданому вище поєдинку між «Тернополем» і «Будівельником» бігмен господарів награв на потужний дабл-дабл. Гру тернопільський легіонер завершив з показниками в 21 очко + 14 підбирань (сім з яких на чужому щиті). А підсумковий рейтинг ефективності склав дуже пристойний 31 бал. Даний результат став найкращим минулого тижня у всіх іграх чемпіонату.

Кидок тижня

Матч проти «Черкаських Мавп» став для «Прометея» легкою прогулянкою. Гості з Кам'янського швидко зняли питання про переможця. Однією з причин цього стала відмінна гра від Ді Джея Стефенса, який вже на самому початку зустрічі порадував уболівальників красивим данком, а через пару хвилин поставив видовищний блок Діону Райту.

***

Тепер Суперліга йде на новорічну перерву, або ж на вимушену зупинку, яка раніше була анонсована керівництвом ФБУ. Ігрові баталії відновляться вже в другій декаді січня. А поки команди матимуть достатньо часу для підготовки до другої частини сезону, та й просто для відпочинку.

Чемпіонат виходить дуже цікавим. Боротьба в турнірній таблиці йде на всіх поверхах. І всі шанувальники помаранчевого м'яча вправі очікувати ще більше захоплюючих матчів, видовищних моментів і яскравих індивідуальних перфомансів вже з січня.