Огляд найцікавіших подій восьмого тижня баскетбольної Суперліги

1773
0
ФБУ

Після довгої перерви, пов'язаної з матчами збірної і з паузою на поєдинки Кубка України, знову набрала хід першість Суперліги. Восьмий ігровий тиждень чемпіонату України з баскетболу був щедрим і на проведені матчі, і на цікаві події. Серед них виділилися чергова сенсація зі знаком мінус від «Прометея», дуже завзятий і результативний матч в Тернополі, який логічно завершився першим овертаймом в сезоні, а також яскравими індивідуальними досягненнями гравців різних клубів. Про все вищезгадане і піде мова в нашому традиційному огляді.

Сенсація тижня

Незважаючи на те, що Віталій Степановський зі своїми гравцями привчили, що южненський «Хімік» може боляче вдарити будь-якого опонента, в домашньому поєдинку проти «Прометея» фаворитами були гості з Кам'янського. З самого початку гри підопічні Віталія Чернія пішли вперед і якщо на перший ривок гостей южненці змогли результативно відповісти ще до великої перерви, то друга чверть начисто залишилася за гостями, які перед стартом другої половини оформили собі вісім очок переваги. У перерві «Хімік» виконав гарну роботу над помилками, помітно ускладнивши гостям гру в трисекундній зоні надалі і почав наздоганяти суперника. Варто відзначити, що свій камбек южненці зробили без Тоні Вашингтона і, особливо, без Льюїса Саллівана. Американці в другій половині гри не виходили на майданчик.

ФБУ

Господарі наздогнали, «Прометей» відповідав, і гра плавно перейшла в клатч, в якому антигероєм став бігмен гостей Майкл Майєрс. Американець за двадцять п'ять секунд до кінця четвертої чверті отримав справедливий неспортивний фол і дуже сильно підвів команду. Южненці таким подарунком скористалися, зумівши реалізувати додаткові шанси для набору очок, і оформили несподівану перемогу. А «Прометей» тим часом продовжує серію поразок у матчах проти команд з верхньої частини турнірної таблиці.

Матч тижня

Поєдинок між «Тернополем» і МБК «Миколаїв» до свого старту не віщував вишуканого баскетбольного видовища, але матч вийшов на славу. Спочатку гравці обох команд порадували своїх уболівальників високою результативністю - за першу половину обидві команди набрали понад 50 очок, що для українського чемпіонату результат близький до феноменального. При цьому колективи успішно провели лише по одній чверті. На початку гри гості розгромили господарів в першій десятихвилинці з дворазовою перевагою – 34:17, а в другому ігровому відрізку вже баскетболісти БК «Тернопіль» практично відновили статус-кво, вигравши чверть з рахунком – 35:21.

ФБУ

У другій половині команди трохи знизили результативність, але підвищили градус боротьби, яка майже весь час йшла на рівних. У підсумку всіх чекав затяжний клатч, але і він не виявив переможця. Основний час закінчився внічию, причому врятувалися саме господарі. Олександр Кольченко в проході під кільце за вісім секунд до кінця чверті закинув рятівний кидок. В овертаймі господарі явно відчули додатковий приплив сил від своїх вдалих дій в кінцівці четвертої чверті і не залишили «корабелам» шансів. Але подякувати за гру варто обом суперникам.

Сила тижня

На минулій семиденці вистачало впевнених розгромів. Наприклад, «Київ-Баскет» взагалі не помітив МБК «Миколаїв», перемігши гостей з різницею в +36, а «Прометей» частково реабілітувався за поразку від «Хіміка», в першій десятихвилинці закривши поєдинок проти одеситів (30:8 – в першій чверті і – 85:66 за підсумками зустрічі). Але тут варто зробити знижку на різний клас суперників.

А ще раз виділити не завадило б южненців. Після перемоги над «Прометеєм», про яку говорилося вище, підопічні Віталія Степановського обіграли міцний БК «Запоріжжя» - 83:73, причому цього разу без повної участі в грі Льюїса Саллівана і Тоні Вашингтона. Що і сказати, «Хімік» минулого тижня був просто чудовий.

Перфоманс тижня

Немов змовившись, баскетболісти Суперліги минулого тижня влаштовували яскраві індивідуальні виступи, які знайшли своє відображення в статистичних протоколах.

Так, бігмен «Черкаських Мавп» Діон Райт вже в другій своїй грі в Суперлізі після повернення в команду влаштував показову прочуханку баскетболістам БК «Тернопіль». Американець закінчив поєдинок з показником в 26 очок + 10 підбирань, 33 бали рейтингу ефективності і допоміг своїй команді завоювати другу перемогу в чемпіонаті.

Не найяскравіший легіонер Суперліги Майк Джейкобсон з «Київ-Баскета» нарешті показав, за що його покликали в команду, і закінчив зустріч проти МБК «Миколаїв» із статистикою в 24 очки + 12 підбирань, 32 бали рейтингу ефективності.

У найбільш видовищному поєдинку тижня БК «Тернопіль» - МБК «Миколаїв» гостей тягнули легіонери Деррік Колтер і Натан Едріан, які завершили матч із шикарними цифрами. У Колтера – 26 очок + 8 підбирань + 8 передач і 34 бали рейтингу ефективності, а у Натана Едріана – 31 очко + 8 підбирань + 7 передач, 30 балів рейтингу ефективності.

Але всіх перерахованих вище гравців переплюнув американський захисник тернопільського клубу Едріен Боуї, який все в тому ж поєдинку проти «корабелів» видав лінійку в 26 очок + 6 підбирань + 12 передач, 38 балів рейтингу ефективності і став найяскравішим баскетболістом на минулому тижні.

Кидок тижня

У розгромі «Дніпра» над «Будівельником» з рахунком – 88:66 центровий господарів В'ячеслав Кравцов прийняв мінімальну участь, набравши за майже 17 хвилин всього лише два очки, але вийшло це у Слави дуже здорово. Кравцов скористався зручною передачею від Дмитра Глєбова і вколотив шикарний данк в кільце київського клубу, чим нагадав вже призабуті найкращі зразки своєї гри.