Олексій Лень в Торонто – найкраще, що могло статися з українцем у НБА
Sport.ua про перехід, який має перезавантажити кар'єру українського центрового
Ринок вільних агентів, обміни і драфт в НБА – цьогоріч всі головні процеси в лізі через пандемію коронавірусу були суттєво пришвидшені. Буквально за кілька днів всі клуби НБА підписали ряд новачків та провернули свої обміни. Увага ж українського вболівальника була прикута до двох особистостей – Святослава Михайлюка і Олексія Леня. І якщо Свят, цілком логічно, отримав продовження контракту на рік із «Детройт Пістонс», то майбутнє центрового було невідомим. Зрештою, Леня на один рік підписує «Торонто Репторс». Після 7-ми нестабільних років українець приходить у сильний клуб. Вперше у своїй кар’єрі Олексій зможе претендувати на найвищі місця в лізі. Це не може не тішити.
Буремні часи позаду
Минулий сезон Олексій Лень починав у «Атланті», а завершував у «Сакраменто». Змінив один невиразний франчайз на інший. А до цього баскетболіст провів 5 млявих сезонів у «Фініксі». Із клубами 27-річному баскетболісту відверто не щастило. Нагадаємо, що Лень був обраний під високим 5-тим піком на драфті у 2013-му році. Втім, проявити себе як слід українець поки так і не зміг.
FOX Sports
У «Фініксі» роль Леня була вкрай обмеженою. Українця сприймали виключно як захисну опцію і стовпа в атаці, партнери його фактично не загравали. Клуб постійно перебудовувався і не міг знайти свою ідентичність. За ці роки Лень встиг пограти з купою розігруючих від Еріка Бледсоу і Брендона Найта до Елфріда Пейтона і Айзеї Томаса. Перехід в «Атланту» сприймався як перезапуск кар’єри українця. Лень отримав непоганий дворічний контракт на 8.5 мільйона доларів. У новому клубі він відчував себе значно впевненіше. Вперше почав виконувати триочкові (33% при 2.2 спробах за гру). Проте тут Лень не затримався надовго й перебрався до «Сакраменто». За «Кінгз» центровий провів лише 15 матчів і по закінченню контракту вийшов на ринок.
«Торонто» – найкращий варіант для українця
У сучасній НБА центрові - не найважливіші фігури на майданчику. Зараз баскетбол істотно прискорився, все більше команд сповідує смолл-болл, позиції стираються, в фаворі універсалізм. При таких умовах класичні бігмени не мають такої ролі, як раніше. НБА тепер ліга маленьких. Зірками ж стають унікальні центрові - розігруючий в тілі бігмена Йокіч або унікальні атлети Ембіід і Адебайо. Відповідно отримати солідний контракт класичним «великим» типу Дуайта Ховарда або Хасана Уайтсайд - складно.
У такій ситуації перехід Олексія Леня в «Торонто» потрібно сприймати як перемогу. Українець підписав однорічний контракт на 2,3 мільйона доларів – це найнижча зарплатня в кар’єрі баскетболіста. Але в цьому рішенні одні плюси. Навряд чи Лень міг отримати більше цього сезону. Більшість клубів мітять на міжсезоння 2020/21, тому довгострокові контракти видають лише перевіреним гравцям. У «Торонто» Олексій матиме змогу проявити себе з найкращого боку.
Bleacher Report
«Репторс» – перший топ-клуб в кар’єрі українця. Зараз Лень є автором однієї з найдовших серій в НБА серед гравців, які не потрапляють до плей-оф. Цього сезону є можливість перервати цей невиразний стрік. Клуб із Канади є стабільним учасником постсезону, а в 2019-м році «Репторс» вперше у своїй історії стали чемпіонами НБА. Втративши Кавая Ленарда, команда не зменшила обертів і в минулому сезоні посіла другу сходинку у Східній конференції.
Каталізатором успіху клубу є система на чолі з президентом з баскетбольних операцій Масаї Уджирі. Нігерієць є одним із найкращих менеджерів в НБА. Очолює команду Нік Ньорс, котрий став тренером року в лізі. У «Торонто» вміють відкривати і розвивати зірок. Паскаль Сіакам, Фред Ванвліт, Норман Пауел та О Джей Анунобі. Усі ці баскетболісти за роки в «Репторс» здійснили вражаючий ривок у своєму розвитку. Все це результат системи клубу.
New York Post. Масаї Уджирі і Нік Ньорс (праворуч).
В «Торонто» у Леня не буде зіркових конкурентів. У міжсезоння клуб залишили основні бігмени – Серж Ібака перейшов до «Кліпперс», а Марк Газоль перебрався до «Лейкерс». Їм на зміну «Репторс» підписали Арона Бейнса і Кріса Буше. Саме 33-річний Бейнс стане головним конкурентом Леня. Австралієць вже 8 років у лізі і зарекомендував себе як жорсткий та перевірений боєць. До цього він непогано грав у «Бостоні», а минулого сезону був важливим елементом у грі «Фінікса».
Sports Illustrated. Арон Бейнс
Сезон 2019/20:
Лень - 8.0 очок (55% з гри), 5.8 підбирання, 0.9 блок-шоти за 17.6 хвилини
Бейнс - 11.5 очка (48% з гри), 5.6 підбирання, 0.5 блок-шоти за 22.2 хвилини
Варто очікувати на рівні хвилини для обох баскетболістів. На наш погляд, Леню цілком реально виграти конкуренцію в австралійця. В особі Олексія «Репторс» здійснили певний апгрейд на фоні Марка Газоля. Так, Леня не можна порівнювати з іспанцем в ігровому інтелекті та пасових навичках, однак в останні роки Марк суттєво здав. В «Торонто» Лень отримає одних із найкращих плеймейкерів у своїй кар’єрі (Лаурі, Ванвліт). Не забуваємо, що українець може не лише данкувати і ставити заслони. Снайперські навички в українця на достойному рівні, а якісні партнери зможуть це використовувати.
Звісно, у новому клубі буде не просто. «Репторс» щороку ставлять перед собою найвищі завдання, а це нові виклики для українця. Проте, після всього, що було в кар’єрі українця, перехід у «Торонто» – найкращий розвиток подій. Якщо Лень швидко впишеться в систему Ніка Ньорса й почне демонструвати кращу статистику, то наступного літа баскетболіст цілком зможе претендувати на значно більший контракт. Все залежить від нього.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Владислав Лупашко висловився про Жана Педросо
GiveMeSport оприлюднив цікавий рейтинг