Тренування
| Оновлено 12 жовтня 2021, 11:45
9353
0

Фітнес і кроссфіт. Для кого? В чому різниця? Плюси і мінуси

Розбираємо, що для кого корисніше

| Оновлено 12 жовтня 2021, 11:45
9353
0
Фітнес і кроссфіт. Для кого? В чому різниця? Плюси і мінуси
https://zen.yandex.ru/

Якщо в 30, 40 і навіть в 50 років не займаються фізкультурою, то це забобон, успадкований від минулих часів, коли дозвільне життя вважалося ідеалом благополуччя.

Валентин Владиславович Гориневський

Рух це життя. Будучи в солідному віці, можна і потрібно стати активніше.

Спорт - це "стусан" самому собі; виклик, який не дозволить вам зупинятися, одного разу розпочавши.

Якщо ви шукайте різноманітності в спорті, то фітнес / кроссфіт - відмінний варіант для створення краси, гармонії, зміцнення тіла і духу.

Стаття відкриє читачеві світ фітнесу; познайомить з кроссфітом / powerlifting, показавши в чому різниця між ними; допоможе визначити плюси і мінуси кожної з тренувальних методик; доведе, що погана тренування - та, якої зовсім не було.

Фітнес - дисципліна: з чого складається, для кого?

Фітнес - це вид фізичної культури / комплекс вправ у комбінації з правильним харчуванням, спрямований на придбання людиною гарної форми тіла і розвиток витривалості, що веде його до швидкої адаптації і стійкості до негативних впливів навколишнього середовища.

Плюси фітнесу:

оздоровлення організму (нормалізує обмін речовин, зміцнює імунітет і всі системи органів і кісткових тканин);
розвиток координації, витривалості і гнучкості;
формує правильну поставу;
формує стресостійкість;
підвищує працездатність і енергійність;
"Блокує" розвиток хвороб (тромбоз і ін.)
Фітнес не включає в себе вікові обмеження, тому і діти, і люди солідного віку можуть спробувати свої сили. Фітнес надає широкий вибір тренувань і вправ, тому ваш тренер допоможе підібрати найбільш раціональний варіант.

Коли людина не володіє навичками тренувального процесу, не варто перегравати і будувати з себе професійного спортсмена. Чи не удача, а лише наполеглива робота над собою приведе вас до чемпіонства. Тут головне - не перестаратися. Тандем зі своїм тренером, з використанням правильно розподілених фізичних навантажень, є запорукою вашого здоров'я, сили і краси.

"Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров'я, повноцінне і радісне життя", - Гіппократ

Кроссфіт - дисципліна з чого складається, для кого?

Кроссфіт - це "кільцевий" комплекс високоінтенсивних вправ (як в індивідуальному, так і в груповому форматах), спрямованих на розвиток сили і витривалості.

"Суть кроссфіту в тому, щоб і бути сильним, і швидко бігати, і швидко плавати, і всі якості, які тільки можна туди засунути. Для тих, хто хоче все і відразу. Це не можна назвати спортом, оскільки змагання проводяться як гри, де всі дізнаються в чому змагатимуться буквально перед самою грою. Можуть побігати, можуть поплавати, щось кинути, щось носити і тд. ", - фітнес-тренер Михайло Яцик

Види тренувань:

weightlifting, або важка атлетика / силові тренування (жими, робота з гантелями, штангами, гирями і тд);
робота зі своєю вагою / гімнастичні вправи (турнік, бруси, стрибки, випади і тд);
metabolic conditioning, або кардіотреніровки / тренування на розвиток витривалості (плавання, біг, стрибки на скакалці і тд)
Освоївши навик володіння своїм тілом і правильною технікою виконання вправ, ви отримаєте максимальний ефект і задоволення / кайф від того, що у вас виходить.

Плюси кроссфіту:

різноманітність і варіативність програми тренувань (тренер по черзі підбирає під вас програми різних видів вправ (навіть групові), які мають одну мету);
схуднення (в комбінації з правильним харчуванням);
фізична підготовка всіх груп м'язів (включаючи і серцевий);
швидкий результат за короткий проміжок часу;
прискорення метаболізму;
поліпшення кровотоку;
стабілізує артеріальний тиск;
розвиток координації, спритності, швидкості і витривалості;
запобігає розвитку різних захворювань (проблеми з хребтом, цукровий діабет, інсульт / інфаркт та ін.)

Мінуси кроссфіту:

травматичність (в разі нехтування рекомендацій особистого тренера);
наявність захворювань (існуючі, які не дозволяють переносити силові навантаження; придбані - через швидкість виконання / перевиконання вправ);
"Звикання" та уповільнення росту м'язів (в разі відсутності черговості навантажень або відпочинку між підходами)
Не маючи бази фізичної підготовки, людина не зможе відразу зробити подвиг в такому виді спорту. Тому етап опрацювання силових якостей дуже важливий для подальшого заняття кроссфітом (стрибки зі скакалкою, присідання з гантелями, випади і тд).

Межа терпіння - це не межа можливостей. Завзято йдучи до мети, ви тренуєте не тільки тіло, але силу волі і твердість характеру.

Powerlifting - дисципліна: з чого складається, для кого?

Дуже часто "на слуху висить" слово "кроссфіт power". Як би дивно це не звучало, самостійною дисципліною його не назвеш. А суть тренувальних занять - все змішати і вийде компот.

"Кроссфіт- power - це відгалуження. Напевно ще є кроссфіт-super, кроссфіт-ultra, Кроссфіт-magik. Вони плодяться, як гриби. ", - фітнес-тренер Михайло Яцик.

Розглянувши Кроссфіт як комплекс вправ змагань, розберемо наступний щабель - powerlifting.

Powerlifting - це вид спорту, в тренувальний процес якого включені додаткові силові навантаження (штанги, гирі).

Плюси пауерліфтингу:

розвиток силових показників;
нарощування мускулатури;
розвиток дисципліни;
рівномірне навантаження на всі м'язи тіла;
нормалізація сну і апетиту;
поліпшення координації рухів;
позбавлення від зайвої ваги
Основними вправами тут виступають: станова тяга, жим лежачи та присідання зі штангою. Це змагальний вид спорту, де учасники, міряючись своєї ваговою категорією, доводять свою могутність.

Вважати цей вид спорту жіночим не варто. Робота з великою вагою нарощує м'язи, тому витонченість і краса в цьому випадку не світить. А перетвориться в трансформера дівчині навряд чи захочеться.

Шкода від силових тренувань можливий лише при недостатній фізичній підготовки. Оскільки це робота з великою вагою, необхідна правильна техніка виконання. Якщо ви її ігноруєте, то і травм, і "підриву" здоров'я не уникнути.

Мінуси пауерліфтингу:

травми;
незручність екіпіровки;
основний упор на максимальну вагу;
тривалі і виснажливі тренування;
можливе придбання різних захворювань (хребта, нирок, передміхурової залози і тд)
Powerlifting - це потужний вид спорту і вимагає індивідуального підходу до своїх можливостей.

З якого етапу тренувань потрібен тренер для кожної дисципліни?

На початковому етапі тренувального процесу краще керуватися рекомендаціями професійного тренера. Чому так?

З огляду на фізичні дані і стан здоров'я в цілому, тренер підбере ту програму, яка відповідала б вашому індивідуально-фізіологічного рівня. Не можна почати тренування з інтенсиву і потужності. Зловживання спортінвентарем може привести до травм і нульового результату.

Поетапність - ключовий момент успіху в Кроссфіт. Кожне маленьке досягнення - це прогрес, який в сумі дає величезний результат.

При грамотному підході, у міру виконання і адаптації організму до інтенсивних тренувань, можна поступово збільшувати обсяг і складність тренувань.

У чому різниця між фітнесом, кроссфітом і кроссфіт-power?

Фітнес, кроссфіт, кроссфіт-power - це суміжні види спорту. Їм властиві схожі техніки і елементи виконання вправ; це віртуозні широкоспеціалізовані види спорту, програми тренувань яких спрямовані на зміцнення всіх м'язів тіла, підвищення координації, витривалості і гнучкості.

Фітнес - вправи спрямовані на розвиток фізичних якостей, які можуть допомогти людині справиться з певними навантаженнями в побуті (присідання, нахили та ін). Що стосується кроссфіта, то тут програма тренування розрахована на всі групи м'язів і суглоби.

Для кроссфіту символічним є низка функціональних тренувань (гімнастика-кардіо, кардіо-атлетика, атлетика-гімнастика і тд) з мінімальним інтервалом. Такі інтенсивні тренування більш енерговитратних, тому ефект від них досягається набагато швидше.

Кроссфіт-дисципліна є підготовчою базою і для майбутніх спортсменів в інших напрямках спорту (штангісти, бодібілдери).

Powerlifting більше підходить для створення "ідеальних силовиків-атлетів". Вам сюди, якщо мрієте стати найсильнішим на планеті. Такі методи тренувань розроблені спеціально для бойових видів спорту або професійних напрямків (пожежні підрозділи).

Висновки

Лінь і виправдання не спалюють калорії. Хороша форма дістається тому, хто наполегливо працює. Якщо не хочете в 30 років почуватися "старою руїною" - ласкаво просимо в спорт.

Помірно інтенсивні заняття допоможуть знайти хорошу фізичну форму, зміцнивши і подвоївши силу організму за рахунок навантажень на різні групи м'язів. За рахунок цього ви отримаєте необхідну силову базу, яка стане фундаментом міцного здоров'я. Знайте міру в інтенсивності, вчасно дайте відновитися організму і спортивні вправи поліпшать ваше здоров'я.

Спорт непідвласний спробі добитися всього і відразу. У гонитві за результатом не варто ігнорувати рекомендації тренера. Порушення балансу в тренуваннях, неякісне виконання вправ призведе лише до серйозних пошкоджень і травм.

Автор статті Михалик Марина

Джерело Sport.ua
Оцініть матеріал
(11)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності