Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Бельгія
| Оновлено 23 вересня 2020, 15:58
2255
2

СЕРЕБРЕННИКОВ: «Інтерес до українців виріс після Маліновського та Яремчука»

Бельгійські клуби стежать за всіма цікавими гравцями з чемпіонату України, вважає спеціаліст

| Оновлено 23 вересня 2020, 15:58
2255
2
СЕРЕБРЕННИКОВ: «Інтерес до українців виріс після Маліновського та Яремчука»
dynamo.kiev.ua. Сергій Серебренников

Футбольний агент Сергій Серебренников розповів про трансфери українських футболістів в Бельгію.

«Коли великі гроші закінчилися, то навіть хорошого рівня футболісти були готові їхати в Європу. Адже до цього в Україні був дисбаланс. Гравці приблизно одного рівня отримували тут набагато більше, ніж в умовній Бельгії. Плюс молоді гравці отримали шанс показати себе на рівні УПЛ через від'їзд легіонерів. Бельгія ніколи не входила до топ-5 ліг Європи, але це дуже хороший чемпіонат, клуби грають в Лізі чемпіонів, а збірна Бельгії завжди на слуху.

Не скажу, що ми відкрили український ринок для бельгійців. Швидше — трішки відкрили, адже масового припливу гравців сюди немає. Поки це окремі футболісти. Гравці, які пограли тут, показали себе з позитивного боку. Клуби побачили, що футболісти адаптуються, вони хорошого рівня, ціна/якість відповідає їх інтересам, тому вони дивляться на наш ринок. Практично всі бельгійські команди стежать за чемпіонатом України.

Можна навіть сказати, що всі цікаві гравці перебувають під наглядом. Не кажу, що переглядають всі матчі, але статистику дивляться точно. Якщо вона цікава, тоді гравця дивляться наживо. Бувало, що гучні трансфери проходили легко, а траплялися менш помітні переходи, але там були великі труднощі. Тому кожен трансфер для нас цінний по-своєму.

Були гравці, які приїжджали сюди в оренду, допомагали командам, але в силу фінансових можливостей клубів про якісь повноцінні трансфери було важко говорити. Тобто спочатку це був квиток туди і назад. Той же Маліновський спочатку прийшов грати на правах оренди, а тільки потім була оренда з правом викупу.

Одна справа, коли грає збірна України і зовсім інша, коли футболіст виступає за невелику команду. Але після трансферів Маліновського та Яремчука інтерес до українців виріс. Всі хочуть бачити такі приклади. Футбол — це бізнес. Грубо кажучи, якщо у них є можливість купити гравця за одну гривню, а потім продати за 10, то, звичайно, що це всім цікаво.

Гравців «Зорі» і «Десни» взяти набагато легше, ніж з «Динамо» або «Шахтаря» — цінники дуже різні. У наших грандів ціна на гравців буде в мільйонах. Дуже часто бельгійським клубам це не по кишені. «Зоря» — взагалі найкращий приклад, враховуючи, скільки гравців вони продали в ту ж Бельгію.

Є випадки, коли ми пропонуємо футболістів. А є ситуації, коли клуби самі звертаються, мовляв, що ти думаєш про того чи іншого гравця. Наприклад, з Пластуном все було просто. «Генту» був потрібен центральний захисник, а ми їм запропонували Ігоря. Клубу він сподобався, і його відразу постаралися викупити, але у нас це не вийшло.

«Лудогорець» просив за Пластуна велику трансферну вартість. Через півроку ми знову спробували оформити цей трансфер, але також безуспішно. І лише на третє трансферне вікно ми його підписали. Я літав туди з президентом «Гента», переговори йшло непросто, але я радий, що все вийшло», — зазначив Серебренников.

Оцініть матеріал
(17)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 2
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
tima fialko
Гарна гра одних,дає хліб і іншим українцям
Vytas Meskauskas
За копейки продают лучших игроков слабым командам поднимая уровень конкурентов чемпионат Бельгии.