Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Україна. Прем'єр Ліга
| Оновлено 18 сiчня 2021, 23:11
17132
10

Гроші за Вілліана призвели до війни Зорі та Крузейро. Що ж відбувається?

Ситуація настільки заплутана, що відшукати правду тут вкрай непросто...

| Оновлено 18 сiчня 2021, 23:11
17132
10
Гроші за Вілліана призвели до війни Зорі та Крузейро. Що ж відбувається?
ФК Крузейро. Вілліан Гомес

На початку вересня стало відомо про те, що ФІФА покарала бразильський «Крузейро» трансферним баном за небажання виплачувати борги перед луганською «Зорею» за Вілліана Гомеса. «Лисиці», які в даний момент і так переживають далеко не найкращі часи, перебуваючи в бразильській Серії В, позбавлені можливості реєструвати нових футболістів, через що їхній план по швидкому поверненню в еліту тамтешнього футболу того й дивись накриється мідним тазом.

Здавалося б, в ситуації немає нічого дивного, крім, звичайно, пікантної подробиці про те, що Вілліан Гомес ніколи не виступав за «Зорю» і навіть не був на контракті в цьому клубі. Мовляв, скільки клубів в сучасному світовому футболі караються заборонами на реєстрацію новачків - що ж тут дивного? Насправді, ситуація далеко не така банальна, як може здатися на перший погляд. Більш того, чим глибше занурюєшся в деталі, тим швидше починаєш плутатися у всьому, що відбувається. Що ж, давайте спробуємо розібратися хоча б в, на перший погляд, найпростіших обставинах цієї справи, яка вже розв'язала певною мірою юридичну війну між «Крузейро» та «Зорею» з залученням «важкої артилерії». Втім, про все по порядку...

Коротка передісторія

В Україну Вілліан Гомес переїхав влітку 2012 року, коли «Металіст» підписав форварда «Корінтіанса» (хоча формально економічні права на гравця, як стверджує портал Transfermarkt, належали маловідомому клубу під назвою «Coimbra Esporte Clube Ltda») за 4 мільйони євро. У Харкові бразилець провів один сезон, відзначившись 4 забитими м'ячами в 25 поєдинках УПЛ, а потім на тлі кризи, що вибухнула в клубі, на правах оренди відправився в «Крузейро».


Фото ФК Металіст. Вілліан Гомес

Через рік, коли закінчився договір оренди між «Металістом» і «Крузейро», бразильський клуб погодив викуп контракту Вілліана Гомеса в українців за 3,5 мільйони євро. До цього моменту історія виглядає більш менш повсякденною для футбольної практики та того, до чого звикли рядові вболівальники (якщо винести за дужки реального власника прав на футболіста при його переїзді в Україну, звичайно). Але потім починається справжня «карусель», зупинити яку нікому не вдається донині...

«Металіст», як відомо, незабаром після від'їзду Вілліана Гомеса «наказав довго жити», але «Крузейро» все одно зобов'язаний був розплатитися за гравця, однак тепер вже перед... луганською «Зорею»! Про це стало відомо влітку 2017 року, коли бразильський клуб отримав відповідне повідомлення від ФІФА. На той момент в пресі повідомлялося, що «Крузейро» винен «Зорі» близько 1,5 мільйонів євро, але яким чином права на футболіста перейшли від харківського клубу до луганського, залишалося загадкою. Коментувати що-небудь в «Зорі» не сильно-то й хотіли, але колишній генеральний директор луганчан Сергій Рафаїлов тоді не заперечив факту існування подібної заборгованості, хоча і не побажав розкривати деталей домовленостей.

Вочевидь, колишній власник «Металіста» Сергій Курченко, який нині ховається за кордоном, якимось чином переуступив борг «Крузейро» щодо Вілліана Гомеса «Зорі», через що тепер вже луганчани стали вправі вимагати у бразильців оплати.

Платити нічим

Ведення справ в бразильському футболі відрізняється, так скажімо, своєю своєрідністю. Про деякі деталі того, що відбувається там нещодавно в одному з подкастів розповідав скаут «Шахтаря» Андрій Котов, який спеціалізується на роботі саме в даному регіоні. Він відзначав, що президенти в більшості бразильських клубів обираються на певний період часу, а тому, м'яко кажучи, не дуже зацікавлені в тому, щоб робити клуб економічно сильнішим. Куди більше таких функціонерів цікавлять різні схеми, що дозволяють банально набити кишені, а потім передати проблеми наступним керівникам.

Схожа картина трапилася з «Крузейро». У клубі банально не виявилося грошей, щоб в потрібний момент оплатити борг перед «Зорею» за Вілліана Гомеса, через що «лисиці» перебували на межі позбавлення 6 очок. Луганський клуб відмовився йти назустріч побажанням бразильців та укладати договір про реструктуризацію.

З цієї причини новообраному президенту «Крузейро» Сержіо Родрігесу довелося екстреними темпами включатися в роботу і вирішувати питання по боргах за Вілліана Гомеса. Зробити це повністю, як ви вже розумієте, не вдалося. Бразильський клуб заплатив «Зорі» 645 тисяч євро, а ще близько 1,2 мільйонів (якщо точніше, то 1159786,31 євро) залишився винен, мотивуючи це тим, що в арбітражному суді Лозанни триває розгляд щодо цієї частини суми.

У підсумку уникнути позбавлення 6 очок «Крузейро» вдалося, але на початку вересня бразильський клуб наздогнала нова біда у вигляді заборони на реєстрацію футболістів...

Загадкові естонці та «важка артилерія» Рафаїлова

Може здатися дивним, але «Крузейро» рішуче виступив проти бану, накладеного ФІФА на прохання «Зорі». Бразильський клуб вважає, що «або в системі ФІФА трапився якийсь збій, що малоймовірно, або український клуб суперечить документам, затвердженим його власним представником».

На підтвердження своєї позиції «Крузейро» докладає ряд офіційних документів, головним з яких є мирова угода між бразильським клубом і естонською компанією Alik Football Management про реструктуризацію боргу на 10 платежів по 100 тисяч євро кожен з терміном кінцевого погашення 30 травня 2021 року.

Керівництво «лисиць» стверджує, що зазначену посередницьку естонську компанію їм визначила сама «Зоря», яка заявила, що переуступила Alik Football Management борг «Крузейро» за Вілліана Гомеса. Згодом бразильському клубу і естонцям вдалося домовитися, через що «Крузейро» не бачить жодних підстав для накладення на клуб заборони на реєстрацію новачків.

Але «Зоря» заявила в ФІФА, що не має жодних стосунків з Alik Football Management, а тому не визнає угод про реструктуризацію і вимагає негайного погашення залишку боргу в 1,2 мільйони євро, який повинен був бути виплачений бразильським клубом до 20 серпня. Саме тому ФІФА і покарала «Крузейро»...

Але бразильці пішли далі. На своєму офіційному сайті вони виклали скрін-копії листування з «Зорею», на підставі яких стверджують, що листи з приводу естонської компанії вони отримали з офіційного e-mail луганчан, зареєстрованого на онлайн-платформі FIFA Transfer Matching System.

Фото cruzeiro.com.br

Також «Крузейро» стверджує, що всі листи з боку «Зорі» були підписані Станіславом Огановим, який з кінця липня є генеральним директором луганчан. Платити ж Alik Football Management «лисиці» нібито були готові, але спершу зажадали, щоб «Зоря» виступила участником угоди в якості зацікавленої третьої сторони, а також, щоб договір був схвалений ФІФА.

На аргументи «Зорі» про те, що клуб не співпрацює з Alik Football Management, «Крузейро», вдавшись до допомоги «важкої артилерії», додав пояснення, взяті в письмовому вигляді у колишнього генерального директора луганчан Сергія Рафаїлова. В них один з екс-керівників «Зорі» повідомляє, що твердження про відсутність контрактів, угод або комерційних відносин між луганчанами та Alik Football Management не відповідає дійсності. Зазначеною естонською компанією, за даними Рафаїлова, управляють громадяни України, а переуступка боргу по Вілліану Гомесу з боку луганського клубу сталася ще в березні нинішнього року зі схвалення президента «Зорі» Євгена Геллера.

Фото globoesporte.globo.com

Також Рафаїлов повідомляє, що нинішній генеральний директор «Зорі» Станіслав Оганов не міг не знати про угоду клубу з Alik Football Management, що, на думку юристів «Крузейро», є очевидним приводом для перегляду рішення ФІФА на користь бразильського клубу.

Поки «Крузейро» намагається знайти правду в ФІФА, а керівник їх юридичного департаменту Флавіо Бозон спантеличений отриманням відповідей на своє запитання, яке позначив через бразильську пресу: «Сподіваюся, «Зоря» мені розповість, що сталося з їхньою електронною поштою. Виходить, що хтось чужий увійшов у неї і відправляв нам листи?»

У бразильському клубі сподіваються, що рішення ФІФА з’явиться якомога швидше, і це забезпечить «Крузейро» можливість реєструвати нових футболістів. В іншому випадку «лисиці» готові звертатися до Спортивного арбітражного суду Лозанни і вивертати навиворіт всі подробиці цієї історії ще більше. Хоча і від того, що вже можна почерпнути в бразильській пресі, голова йде обертом...

Оцініть матеріал
(48)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Маркевич і Карпати: мастодонта підсиділи
Футбол | 18 липня 2024, 12:36 23
Маркевич і Карпати: мастодонта підсиділи

Валерій Василенко – про «відхід» іменитого тренера зі львівського клубу

Карпати визначилися з новим тренером та датою презентації
Футбол | 18 липня 2024, 21:54 1
Карпати визначилися з новим тренером та датою презентації

Про призначення Лупашка мають оголосити у п'ятницю

Коментарі 10
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
euro2012_za_2012euro
Заря помимо того что футбольный клуб, так ещё и коллекторская фирма.
vasyan86
Как бы подобные мутки не заимели последствий уже для самой Зари...
PaulK77
Жесть как она есть.
Брус Вылез
а Заре-то пиздарики, по ходу. Ёбаные дельцы потопят ещё и луганчан к хуям собачьим
KARABAS55
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил