БІЛОНОГОВ: «Україна може увійти до топ-5 провідних країн із кіберспорту»
Генеральний продюсер в WePlay! Esports розповів про розвиток кіберспорту
Генеральний продюсер в WePlay! Esports Максим Білоногов дав інтерв'ю Sport.ua в якому розповів про перспективи кіберспорту в Україні, кращих гравців і заробітки в цій індустрії.
- Наскільки складно конкурувати з іншими потужними студіями - Maincast, RuHub?
- Модель бізнесу WePlay! Esports ширша, ніж просто студія висвітлення, тому важко називати нас і перераховані вами компанії конкурентами або суперниками.
WePlay! Esports проводить професійні киберспортівні турніри і розробляє екосистему для гравців усіх рівнів. У найближчі місяці в Києві відкриється перша кіберспортивна арена нашої компанії.
Якщо окремо говорити про напрямок висвітлення турнірів, конкуренція - це завжди добре і ми вітаємо її. Наскільки ми в цьому успішні відносно інших студій, нехай судить глядач.
- Під час пандемії індустрія кіберспорту стала швидше розвиватися?
- Під час пандемії індустрія кіберспорту розвивається якісно. Багато хто приймає важливі стратегічні рішення, змінює вектор зростання і будує далекосяжні плани.
Компанії, які проявили гнучкість і пристосувалися до нових реалій, відчувають себе набагато краще за інших. Після закінчення пандемії вони швидше вийдуть на новий рівень роботи.
- Як оціните рівень кіберспорту в Україні?
- Як країна ми маємо все необхідне, щоб увійти до п'ятірки провідних світових лідерів з розвитку кіберспорту. У нас є команди, інфраструктура, фахівці, арени, і все, що потрібно галузі.
Всі інструменти на місці. Залишилося правильно скористатися ними і спланувати подальші кроки.
- Чого не вистачає українським організаціям (крім NAVI), щоб скласти конкуренцію відомим командам (Secret, OG, Astralis, PSG.LGD)?
- Не можу впевнено сказати, що моя думка з даного питання є особливо цінною. Моя робота полягає в тому, щоб показувати гравців, а не в тому, щоб вчити їх грати.
- Найкращий кіберспортсмен в історії України?
- Не знаю, за якими критеріями варто визначати кращого, можу лише поділитися спостереженнями і суб'єктивною думкою.
Я поважаю Олександра «S1mple» Костилєва як професіонала. Він ерудований, вихований. Постійно розвивається, не зупиняється на досягнутому.
- Нещодавно пройшов шоу-матч між NAVI-2010 і поточним складом з CS:GO. Чи немає у планах WePlay! Esports організувати щось подібне?
- Поки що ми зайняті роботою над OMEGA League разом з партнерами з Epic Esports Events.
Зараз можу тільки сказати, що якщо WePlay! Esports буде організовувати щось подібне, ми зробимо це зовсім по-іншому.
- У якої кіберспортивної дисципліни зараз найбільше перспектив?
- Відповідь на це питання буде неоднозначною, тому що багато чого залежить від обраного регіону. Десь більшість гравців захоплені Dota 2, а в інших регіонах спостерігають за League of Legends.
Є також поділ за віком і, відповідно, соціальним статусом. Наприклад, якщо покоління, яке зараз навчається в школі, захоплено Fortnite, то більш вікова категорія людей з високою купівельною спроможністю дивиться і грає в Counter-Strike: Global Offensive.
- Київ подав заявку на проведення The International. Які шанси прийняти цей турнір?
- Ми детально вивчили це питання, як тільки дізналися про наміри Valve. Основна проблема Києва - майданчик. Організатор The International виставив певні вимоги, і в столиці України немає приміщення, яке повністю відповідало б ним.
Тому вважаю, що шанси Києва прийняти The International невеликі.
- Куди краще йти дітям - в спорт або в кіберспорт?
- Мені здається, потрібно створити такі умови, щоб дитина могла подумати і вибрати, твердо розуміючи, що вона робить.
Кіберспорт може дати молодій людині багато, в тому числі трудову дисципліну, здатність критично мислити, вміння будувати відносини з іншими.
При цьому, чим би людина не займалася, потрібно підтримувати фізичне здоров'я, робити вправи, зберігати тіло в тонусі, тренувати реакцію, стежити за очима.
- Які заробітки в кіберспорті? Де вони найвищі?
- Як і в класичному спорті, заробітки тут різко відрізняються в залежності від багатьох факторів.
Дехто заробляє по $ 50 на місяць, а для декого зарплата в $ 15 000 буде не дуже високою. Є гравці, які заробили за свою кар'єру більше мільйона доларів, перемагаючи на турнірах.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Складне випробування для українського чемпіона
Римляни виграли останній домашній матч року