На кого Луческу звернути увагу в Академії Динамо?

Блогер Sport.ua - про молоді таланти віце-чемпіона України

На кого Луческу звернути увагу в Академії Динамо?
© footboom.com. Ілля Забарний

Мірча Луческу відразу дав зрозуміти, що в «Динамо», окрім досвідчених виконавців, які є лідерами команди, буде довіряти і молодим гравцям. Олександр Сирота вже в обоймі першої команди «Динамо», ще двоє - Забарний і Вівчаренко - на підході. Хто ще з власних вихованців здатен підсилити київський клуб?

Днями довелося читати про провальну роботу академії «Баварії», яка вже близько 10-ти років не здатна поставити в першу команду жодного гравця. В одному з коментарів було здорово помічено, що вся Бундесліга - це академія «Баварії». Щось подібне ми завжди спостерігали і в «Динамо». З тією відмінністю, що скаути клубу їздили по всій Україні (а раніше - і по сусідніх країнах) і вишукували топ-таланти для своєї школи. Як результат, випускники київської академії грають важливі ролі майже в кожному клубі Прем'єр-ліги: «Зорі», «Десні», «Олімпіку», «Колосі» і «Дніпрі-1». Та й у першій команді «Динамо» зараз є ряд своїх доморощених талантів. але:

- когось незабаром можуть продати (Циганков, Миколенко, Попов);

- хтось перестав прогресувати (Шапаренко);

- а десь вже і київська молодь наполегливо стукає в двері основної команди.

А тепер визначимо кандидатів від U-21 в основну команду «Динамо». Хто може отримати шанс від Мірчі Луческу?

Руслан Нещерет. Третій воротар «Динамо» вважається досить перспективним (вже грав за збірну України U-21). Його плюси: високий зріст (190 см) і вміння грамотно зайняти позицію «на стрічці». Ще очевидним плюсом є його молодий вік - 18 років. Бойко - 33, Бущану - 27. За умови того, що офіс менеджерів «Динамо» (так, не тренерів, а менеджерів) буде планомірно розвивати кар'єру воротаря, на виході ми можемо отримати хорошого наступника нинішнім двом воротарям «Динамо». Розумні оренди з метою отримання ігрової практики тільки вітаються. Ігорю Михайловичу, як щодо створення відділу по орендах футболістів, як у «Реалі»?

Ілля Забарний. Почав залучатися до тренувань, а потім і до матчів основної команди разом з Олександром Сиротою. Важливо відзначити фізичну міць, високий зріст футболіста і неймовірне вміння грати корпусом. Правша, але грає лівого центрального захисника. Він не настільки сильний у грі з м'ячем, як Сирота (взагалі, в «Динамо» дивовижна ситуація: правші сильні в відборі, а лівші - в білд-апі), але вміє читати розвиток подій в захисті. Очевидно, що його головні конкуренти - правші Бурда і Попов. А це означає, що отримати шанс перебувати в обоймі першої команди у Іллі з'явиться тільки за умови продажу когось із вищезгаданої пари. Зараз Забарний - віце-капітан молодіжки.


Динамоманія. Ілля Забарний

Костянтин Вівчаренко. Це вже стало традицією переучувати центральних захисників на лівих фулбеків: спочатку Миколенко, а тепер і Вівчаренко. А з іншого боку, якщо у футболіста є швидкість, вміння однаково точно віддати пас на коротку і довгу дистанції, навісити, вміння забігти під передачу партнера, чому ж цим не користуватися? Володіючи витривалістю і здатністю бути високопродуктивним на обох кінцях поля, футболіст вже підключається до тренувань з основою «Динамо». А сучасний фланговий захисник, який вміє захищатися - це знахідка на 80 млн євро! Не вірите? Запитайте у Люка Ернандеса.

Ярослав Надольський. Один з найкращих бомбардирів команди в минулому сезоні: 16 ігор/7 голів за молодіжний склад «Динамо». Уже зараз досить хороший бокс-ту-бокс півзахисник. Дальній удар, нестандартність в ухваленнях рішень. Граючи з піднятою головою, добре бачить поле, що дозволяє йому бути однаково продуктивним як в атаці (хороший довгий пас), так і в захисті (дуже грамотно пресингує опонентів). Фізична витривалість Ярослава дозволяє завжди підключатися до швидких атак «Динамо», а при обороні своїх воріт - не втрачати позицію і навіть у контратаках команди-опонента він встигає за «своїм» гравцем.

Чому Ярослав Надольський ще не в дорослій команді? Все просто. Справа в тому, що найкращий не фланговий футболіст киян грає якраз на його позиції - Віталій Буяльський. Якщо резюмувати: у молодого півзахисника є певний набір якостей і обмежена стеля таланту. Але якщо він буде використовувати свої вміння на елітному рівні, то стане важливим гвинтиком в основі «Динамо» на довгі роки вперед.

Сергій Булеца. Так-так, все вірно, в матчі з «Десною» Сергій доводив своє право бути в основній обоймі киян за допомогою ігор за молодіжну команду. Варто сказати, що Булеці вже пощастило з приходом в команду Мірчі Луческу. «Динамо» давно не грало з плеймейкером. А ця позиція для нового тренера «Динамо» є однією з ключових! І саме тому на неї вірогідний прихід в команду іноземця. А що Булеца? Чемпіон світу серед юнаків, один з найкращих гравців турніру, якісно відіграв сезон в «Дніпрі-1». У футболіста хороший пас, поставлений удар з обох ніг, вміння шукати м'яч, опускаючись за ним до своїх захисників. Але при всіх своїх реаліях, чи вистачить Сергію сили характеру конкурувати за місце в основі «Динамо» і знову почати свій шлях з самих низів?


ФК Динамо. Сергій Булеца

Вікентій Волошин. Прізвище цього атакуючого півзахисника київського «Динамо» вже давно на слуху в молодіжному футболі України (грав за збірну України до 17 і до 19 років). Можливо, це найталановитіший український плеймейкер з часів Олександра Рикуна. Варто відзначити, що молодіжка «Динамо» грає за схемою 4-3-3, яка не передбачає чисту 10-ку. Вікентій грає правого ЦП і може закрити правий фланг атаки.

Як грає півзахисник? Коли у команди проблеми з просуванням м'яча вперед, партнери намагаються знайти пасом Волошина. Якщо він сам закритий - опускається вниз у пошуках м'яча. Дуже добре шукає позицію для себе, а також і сам здатний побачити і видати пас на забігання/врозріз/вивести партнера на удар.

Але під пресингом, як у матчі з «Десною», опускає голову вниз і втрачає свою ефективність у творенні. Це можна списати на брак досвіду, як і те, що часом повністю розчиняється на поле і стає непомітним.

Євген Ісаєнко. А ось і футболіст, який вже не перший рік стукає в основну команду киян. Євген Ісаєнко, ймовірно, найбільш талановитий виконавець, який грає зараз у молодіжних структурах «Динамо». За два сезони в чемпіонаті U-19 років Ісаєнко забив 34 голи в 35 матчах (!!!), а в минулому сезоні став найкращим бомбардиром киян у молодіжній першості (16 ігор/8 голів).

Вміє відкриватися, грає на швидкості, наділений футбольним інтелектом і неймовірною точністю удару. Євген постійно шукає м'яч, шукає простір, постійно переміщується. Читає гру і починає пресинг «Динамо» в оборонній фазі.


ФК Динамо. Євген Ісаенко

Можливо, це не типаж для Луческу на вістрі атаки (169 см зріст; 55 кг вага), але тренер дуже досвідчений, щоб не губити такий талант і здатний придумати для Ісаєнко позицію під нападаючим.

Ігор Суркіс нещодавно заявив, що наявний підбір молодих футболістів «Динамо» U-21 володіє великим талантом. Також, він сказав, що Мірча Луческу не буде насильно тримати лідерів основної команди і схвалить продажу деяких ыз них. А значить, приходить час для грамотної інтеграції футболістів молодіжного складу в дорослу команду.

В’ячеслав ШЕВЧЕНКО

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(46 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 21:09
    0
    Trasher311987, 15.08.2020 17:28
    Ванат Влад очень хороший нападающий
    Да, согласен, у него хорошая статистика. Но в Динамо же очень много нападающих. И Исаенко заслуживает получить свой шанс уже очень давно. Было бы здорово увидеть Ваната в аренде в УПЛ для начала. Потому как, если Исаенко не ставят, то у Ваната реально нет шансов.
    Вова Чертрогатый
    online
      Вова Чертрогатый, 15.08.2020 21:08
    0
    Trasher311987, 15.08.2020 17:28
    Ванат Влад очень хороший нападающий
    правильно говорить вай нат
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 21:05
    0
    Віталій Яценко, 15.08.2020 17:45
    Нічого, що Нещерет, Забарний, Вівчаренко і Булєца вже у першому складі? На них і так звернули увагу. Як по мені, то треба звернути увагу на Діліана Ванту. Реально класний гравець центру поля. Випускник цього року. Плюс більшість диятчої кар'єри провів в академії Шахти.
    Да, согласен, они в первом составе. Статья делает акцент на то, кто из ребят ю21 в скором времени способен быть в числе первых 11 или первых 18 (в заявке на матч). А кому ещё нужно работать и развиваться (Нещерет) в силу возраста и загруженности позиции (Булеца). А вот Вивчаренко и Исаенко вполне могут попадать в заявку на матчи УПЛ уже с первого матча чемпионата. Лично мне хочется посмотреть на Надольского во взрослом футболе. В ю21 он - огонь!
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 20:57
    0
    ZAKARPATFAN, 15.08.2020 18:03
    Футболисты "ФКЧайка" :" может пускай лучше на нас обратит внимание, чем не заслужили?"
    Скауты Динамо отбирают лучших молодых футболистов. Если бы в ФК Чайке были хорошие ю21 футболисты, они бы уже давно играли в Динамо.)))
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 20:55
    0
    Andriy Bilozir, 15.08.2020 19:13
    Автор, а МАЩЕНКО ?
    Мащенко тоже хорош. Он играет на фланге, если не ошибаюсь. Но ему реально некого подвинуть в составе. Даже если уйдут Цыганков и Вербич, Динамо купит на фланги иностранцев. Никаких разговоров о таланте. Просто, ребята в статье имеют шанс заиграть в основе в силу проблем Динамо с составом на их позициях. Будущее Мащенко лишь в силу позиции выглядит более туманным.
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 20:46
    -1
    Андрей Овчаренко, 15.08.2020 18:11
    Может пусть уже хоть пару человек продадут для начала?
    Разве в Динамо умеют продавать? Мы каждый год ждём, что Динамо начнет грамотно продавать игроков и каждый год состав только пополняется, часто, никакими игроками. А с их зарплатами о продаже не может быть и речи. Вот, Буяльский, достиг своего пика и для его же развития, парня нужно устроить в европейский клуб. Тот же Надольский способен заменить Виталия. Смотрел ю21, он уже готов ко взрослому футболу ментально и физически. Но каждый год Суркис хочет обыграть Шахтёр, а пропасть между клубами только увеличивается.
    Evil
      Evil, 15.08.2020 19:58
    +1
    ZAKARPATFAN, 15.08.2020 18:03
    Футболисты "ФКЧайка" :" может пускай лучше на нас обратит внимание, чем не заслужили?"
    У тебя вечерняя процедура иглоукалывания?
    Andriy Bilozir
      Andriy Bilozir, 15.08.2020 19:13
    -3
    Автор, а МАЩЕНКО ?
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 15.08.2020 18:13
    -3
    andre_lui, 15.08.2020 18:11
    Почему минусуете? Мягкий знак, мягко говоря лишний! Наступает эпоха массового образования и массовой безграмотности, к сожалению....
    "Мягко говоря" следовало выделить запятыми, если уж такой граммарнаци неибацца.
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 15.08.2020 18:11
    -1
    Может пусть уже хоть пару человек продадут для начала?
    andre_lui
    online
      andre_lui, 15.08.2020 18:11
    -3
    Rustam Isakov, 15.08.2020 17:31
    граматичні помилки трохи ріжуть око
    Почему минусуете? Мягкий знак, мягко говоря лишний! Наступает эпоха массового образования и массовой безграмотности, к сожалению....
    ZAKARPATFAN
    online
      ZAKARPATFAN, 15.08.2020 18:03
    -7
    Футболисты "ФКЧайка" :" может пускай лучше на нас обратит внимание, чем не заслужили?"
    zhyr
    online
      zhyr, 15.08.2020 17:50
    +6
    Олег Тимофеюк, 15.08.2020 17:45
    Да, он зраднык. Как он посмел вообще, ужас.
    ти змагаєшься з форевером, хто більший неадекват?
    Forever_young_13
    online
      Forever_young_13, 15.08.2020 17:48
    -9
    Коментар згорнуто. Показати
    jekаfunny, 15.08.2020 17:37
    Ванат, Исаенко Забарный Волошин - будущее Динамо / думаю +- год будут играть в первой команде
    Чмокориньо, Перчиньо, Смаркальдо, Петушиньо - думаю через год будут играть в первой команде
    Віталій Яценко
      Віталій Яценко, 15.08.2020 17:45
    0
    Нічого, що Нещерет, Забарний, Вівчаренко і Булєца вже у першому складі? На них і так звернули увагу. Як по мені, то треба звернути увагу на Діліана Ванту. Реально класний гравець центру поля. Випускник цього року. Плюс більшість диятчої кар'єри провів в академії Шахти.
    Олег Тимофеюк
      Олег Тимофеюк, 15.08.2020 17:45
    -8
    Коментар згорнуто. Показати
    zhyr, 15.08.2020 17:41
    автора трохи клинило? частина українською, частина російською
    Да, он зраднык. Как он посмел вообще, ужас.
    zhyr
    online
      zhyr, 15.08.2020 17:41
    -3
    автора трохи клинило? частина українською, частина російською
    Олег Тимофеюк
      Олег Тимофеюк, 15.08.2020 17:40
    -9
    Коментар згорнуто. Показати
    jekаfunny, 15.08.2020 17:37
    Ванат, Исаенко Забарный Волошин - будущее Динамо / думаю +- год будут играть в первой команде
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 15.08.2020 17:37
    +3
    Ванат, Исаенко Забарный Волошин - будущее Динамо / думаю +- год будут играть в первой команде
    Rustam Isakov
      Rustam Isakov, 15.08.2020 17:31
    0
    граматичні помилки трохи ріжуть око
    zhyr
    online
      zhyr, 15.08.2020 17:50
    +6
    Олег Тимофеюк, 15.08.2020 17:45
    Да, он зраднык. Как он посмел вообще, ужас.
    ти змагаєшься з форевером, хто більший неадекват?
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 15.08.2020 17:37
    +3
    Ванат, Исаенко Забарный Волошин - будущее Динамо / думаю +- год будут играть в первой команде
    Evil
      Evil, 15.08.2020 19:58
    +1
    ZAKARPATFAN, 15.08.2020 18:03
    Футболисты "ФКЧайка" :" может пускай лучше на нас обратит внимание, чем не заслужили?"
    У тебя вечерняя процедура иглоукалывания?
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 21:09
    0
    Trasher311987, 15.08.2020 17:28
    Ванат Влад очень хороший нападающий
    Да, согласен, у него хорошая статистика. Но в Динамо же очень много нападающих. И Исаенко заслуживает получить свой шанс уже очень давно. Было бы здорово увидеть Ваната в аренде в УПЛ для начала. Потому как, если Исаенко не ставят, то у Ваната реально нет шансов.
    Вова Чертрогатый
    online
      Вова Чертрогатый, 15.08.2020 21:08
    0
    Trasher311987, 15.08.2020 17:28
    Ванат Влад очень хороший нападающий
    правильно говорить вай нат
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 21:05
    0
    Віталій Яценко, 15.08.2020 17:45
    Нічого, що Нещерет, Забарний, Вівчаренко і Булєца вже у першому складі? На них і так звернули увагу. Як по мені, то треба звернути увагу на Діліана Ванту. Реально класний гравець центру поля. Випускник цього року. Плюс більшість диятчої кар'єри провів в академії Шахти.
    Да, согласен, они в первом составе. Статья делает акцент на то, кто из ребят ю21 в скором времени способен быть в числе первых 11 или первых 18 (в заявке на матч). А кому ещё нужно работать и развиваться (Нещерет) в силу возраста и загруженности позиции (Булеца). А вот Вивчаренко и Исаенко вполне могут попадать в заявку на матчи УПЛ уже с первого матча чемпионата. Лично мне хочется посмотреть на Надольского во взрослом футболе. В ю21 он - огонь!
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 20:57
    0
    ZAKARPATFAN, 15.08.2020 18:03
    Футболисты "ФКЧайка" :" может пускай лучше на нас обратит внимание, чем не заслужили?"
    Скауты Динамо отбирают лучших молодых футболистов. Если бы в ФК Чайке были хорошие ю21 футболисты, они бы уже давно играли в Динамо.)))
    Viacheslav
      Viacheslav, 15.08.2020 20:55
    0
    Andriy Bilozir, 15.08.2020 19:13
    Автор, а МАЩЕНКО ?
    Мащенко тоже хорош. Он играет на фланге, если не ошибаюсь. Но ему реально некого подвинуть в составе. Даже если уйдут Цыганков и Вербич, Динамо купит на фланги иностранцев. Никаких разговоров о таланте. Просто, ребята в статье имеют шанс заиграть в основе в силу проблем Динамо с составом на их позициях. Будущее Мащенко лишь в силу позиции выглядит более туманным.
    Віталій Яценко
    online
      Віталій Яценко, 15.08.2020 17:45
    0
    Нічого, що Нещерет, Забарний, Вівчаренко і Булєца вже у першому складі? На них і так звернули увагу. Як по мені, то треба звернути увагу на Діліана Ванту. Реально класний гравець центру поля. Випускник цього року. Плюс більшість диятчої кар'єри провів в академії Шахти.
    Rustam Isakov
      Rustam Isakov, 15.08.2020 17:31
    0
    граматичні помилки трохи ріжуть око