Дарина Зевіна: «Не хочеш плавати - купальник на цвях і пішла геть»

Українка розповіла, як її виховував перший тренер

Дарина Зевіна: «Не хочеш плавати - купальник на цвях і пішла геть»
© НОК Украины

В гостях у Провокатора Дарина Зевіна - багаторазова чемпіонка Європи та світу з плавання, 32-разова чемпіонка України і учасниця Олімпійських Ігор.

Українська зірка розповіла про першого тренера, гроші в плаванні і чого ще хоче добитися.

- Як тебе виховувала твій перший тренер?

- Вона дуже жорстка була. Вона завжди говорила: «Не хочеш плавати - йди, купальник на цвях повісь і пішла геть звідси!». З нею виживав сильніший.

Ми коли плавали спочатку поперек басейну, то приходило людей по 50 на тренування. І ти просто повинен був знайти собі місце. Ми були, як кілька в банці. Але це дуже гарна загартованність в дитинстві, яка тобі допомагає далі долати труднощі.

Взагалі спочатку, коли я тільки починала плавати, мені взагалі не подобалося - я плакала постійно, мені не хотілося йти на тренування, особливо в неділю. Тоді я була не сильно вдячна батькам.

До 8 класу я взагалі займалася непрофесійно, а більше для здоров'я. Тобто з мене не намагалися зліпити відразу чемпіонку. Я вчилася в хорошій школі тоді, але у дівчат у такому віці вже може навіть пік форми початися і потрібно було збільшувати навантаження.

Папа мені сказав тоді, що якщо я хочу далі займатися плаванням професійно, то потрібно переходити в спортивну школу, щоб тренуватися вранці і ввечері. Тобто у нас не було такого, що «треба» - у мене запитали, чи хочу я чи ні йти в професійний спорт.

- Зараз фактично весь дитячий спорт підтримується тільки за рахунок батьків. Як в цьому плані йдуть справи у плаванні?

- Ну якщо говорити про тренування і тренерів, тобто платні групи, а є і безкоштовні. Але в дуже багатьох платних групах тренери чисто заробляють гроші. Тобто вони не дають дитині тих знань і тих умінь, які повинні давати. Тут уже все залежить від того, чого хоче сама дитина та її батьки.

Якщо потрібно просто навчитися плавати, то це нескладно. А якщо батьки хочуть, щоб дитина досягала професійних якихось результатів, то це вже інше. З плаванням основною проблемою є те, що всі хочуть «просто навчитися», але ніхто не хоче працювати, щоб чогось далі домогтися.

- Яку зараз ти собі ставиш планку в професійній кар'єрі?

- У мене була перерва, я рік майже не тренувалася. А повернулася тільки заради поїздки на Олімпійські ігри в Токіо, щоб досягти там високих результатів. Але пандемія коронавірусу відсунула трохи мої плани. Цілі залишаються, хоча зараз незрозуміло, чи відбудеться Олімпіада взагалі, а ще 4 роки тренуватися я навряд чи буду.

- Якщо професійно займатися плаванням, то скільки реально можна заробити спортсмену?

- Дивіться, у нас взагалі немає спонсорів в плаванні. Тому що, наприклад, ті ж футболісти в основному отримують гроші від спонсорів. У Міністерстві зарплата у нас невисока - це в районі 10 000 - 12 000 гривень. І ця сума з усіма надбавками вже - за майстра спорту, учасникам змагань. У тренерів, ясна річ, зарплати ще нижче.

Бувають, звичайно, надбавки. Наприклад, якщо ти стаєш чемпіоном світу або Європи, то зверху ще додають 50% від твого окладу. Від спонсорів, як я вже говорила, грошей немає і додатково заробити плавець може тільки беручи участь в комерційних змаганнях. Тому всі ми в цьому спорті тільки через любов до нього. Мільйонером, в загальному, в плаванні ти не станеш (сміється).

- А який був твій найбільший заробіток на змаганнях?

- Колись на змаганнях я заробила 35 000 доларів. Це були етапи Кубка Світу - на кожному з етапів ти набираєш очки і потім за підсумком, якщо ти входиш в топ-5, то ти заробляєш певну суму грошей. Я тоді увійшла в топ-3 і заробила 35 000.

 

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Віталій Петровський, Sport.ua

(8 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності