11.08.2020, FT   ТВ-трансляція: 

Шахтар – Базель. Прогноз і анонс на матч 1/4 фіналу Ліги Європи

Якщо «гірники» не створять самі собі проблем, вони вийдуть в півфінал

Шахтар – Базель. Прогноз і анонс на матч 1/4 фіналу Ліги Європи
© ФК Шахтар

В еврокубках починаються «чемпіонські раунди». Специфіка чвертьфіналів і півфіналів нинішньої Ліги Європи (і Ліги чемпіонів теж) така, що протистояння між командами буде складатися всього з одного матчу, зіграного на нейтральному полі. Таким полем для чемпіона України та бронзового призера чемпіонату Швейцарії стане «Арена АуфШальке» в німецькому Гельзенкірхені, де 11 серпня о 22.00 за київським часом відбудеться гра за вихід в півфінал.

Примітно, що суперники по чвертьфіналу на шляху до майбутнього поєдинку синхронно перемогли непрості німецькі команди - «Айнтрахт» і «Вольфсбург». Всім нам пам'ятне формене побиття, яке вчинили «гірники» німецьким «вовкам», двічі їх серйозно побивши. Так ось, «Базель» не менш грізно і показово познущався над міцним «Айнтрахтом» - 3:0 в гостях і 1:0 вдома.

Хоча на цьому аналогії між «Шахтарем» і «Базелем» не закінчуються. Почнемо з того, що команди грають за схожою схемою - 4-2-3-1. Правда, якщо у донеччан в цій формації «перші скрипки» грають вінгери - Тайсон і Марлос, то у швейцарців - гравці середини поля - Фрай і Джака (той, який Таулант, брат Граніта). І ще ось що показово: і у «Шахтаря», і у «Базеля» в лідерах ходять вікові гравці, а молодь має переважно закордонний паспорт.

Напередодні матчу з «Шахтарем» команда Марселя Коллера, знайомого нам по роботі зі збірною Австрії, яку він виводив на Євро-2016, має серйозні кадрові проблеми. Через травми різної тяжкості не зможуть зіграти зразу чотири основні гравці - голкіпер Омлін і три півзахисники - Зуффі, Рамірес і Жегрова. Крім того, гравець стартового складу команди - захисник Кюмарт - не зіграє через дискваліфікацію.

У «Шахтаря» в зв'язку з цим проблем поменше. До тривалої відсутності через складну травму лівого захисника Ісмаїлі ми вже якось звикли. Але крім бразильського оборонця в цьому матчі не зіграє і Хочолава, який отримав в грі проти «Вольфсбурга» пряму червону картку. А це означає, що Луішу Каштру належить знову шукати партнера для Кривцова в центр захисту. Якщо все піде за планом, тобто в строю буде Матвієнко, який після гри з «вовками» працював за індивідуальною програмою, то саме Микола вийде на лівому фланзі оборони, а дует з Кривцовим складе молодий Бондар. Але якщо, все-таки, Матвієнко не зможе зіграти, то тоді потрібно буде випускати на фланг захисту Сіпріано.

Дана зустріч для суперників буде четвертою офіційною. Вперше «Шахтар» з «Базелем» зійшлися ще в 1996 році, в рамках неіснуючого давно Кубка Інтертото. Тоді була зафіксована нічия 2:2. Пізніше, в 2008 році, команди грали в одній групі Ліги чемпіонів. Обидва матчі тоді завершилися перемогою «гірників» - 2:1 і 5:0. До речі, тоді «Шахтар» посів третє місце в групі і кваліфікувався в Кубок УЄФА, який в підсумку виграв.

Незважаючи на те, що і за рейтингом УЄФА, і рівнем індивідуальної майстерності «Базель» все-таки поступається «Шахтарю», цю команду ні в якому разі не можна недооцінювати. І в зв'язку з цим показовим є не тільки приклад «Айнтрахта», який був двічі битий швейцарцями. Справа в тому, що команда Коллера постає дуже організованим і дисциплінованим суперником, проти якого дуже складно грати. Завдяки наявності в середині поля таких майстрів, як Джака, Кампо, Фрай і Штокер, «Базель» здатний дуже швидко організовувати контратаку. І ще цікавий такий факт: у «Базеля» може забити практично кожен. У чемпіонаті Швейцарії, який нещодавно завершився, в активі «Базеля» 74 м'ячі, а найкращим бомбардиром команди став нападаючий Артур з 14 результативними ударами. Так що «гірникам» до цього суперника потрібно підходити дуже і дуже серйозно.

Луїш КАШТРУ, головний тренер «Шахтаря»:

- Я бачу «Базель» дуже агресивною командою з сильним півзахистом. Фрай, Джака, Кампо - вони дуже, дуже сильні. Артур Кабрал - напористий, агресивний нападник, Пулулу зліва також сильний. У них є і лінія оборони, яка ідеально обслуговує атаку, використовуючи залишений противником простір. Вони міцні при обороні, а це значить, що опонент в певний момент втратить м'яч, і тоді вони почнуть швидку контратаку. Центральні захисники працюють з м'ячем, доставляють його в атаку довгими передачами, Фрай - гравець, який контролює простір і допомагає діагональними пасами. Так що це команда з дуже хорошим оборонним блоком, сильний колектив. Нас чекає складний матч.

Марсель КОЛЛЕР, головний тренер «Базеля»:

- «Шахтар» - дуже потужна, швидка і технічна команда. Українську команду багато хто вважає фаворитом, але і ми довели, що можемо успішно грати на такому рівні. Буде дуже важливо організовано оборонятися, і, звичайно, ми постараємося використовувати свої шанси в атаці.

Орієнтовні склади:

«Шахтар»: Пятов, Додо, Кривцов, Бондар, Матвієнко, Степаненко, Маркос Антоніо, Алан Патрік, Тайсон, Марлос, Жуніор Мораес

«Базель»: Ніколіч, Перета, Альдерете, Верфф, Відмер, Фрай, Джака, Пулулу, Кампо, Штокер, Артур.

 

11 серпня, вівторок

«Шахтар» — «Базель»
Гельзенкірхен. Стадіон «Арена АуфШальке». 22:00
ТБ-трансляція на телеканалі «Футбол 1»
ШАХТАР - БАЗЕЛЬ. ТЕКСТОВА ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ
Арбитр: Майкл Олівер (Англія)
Прогноз Sport.ua — 2:1

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Валерій Василенко, Sport.ua

(10 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Опитування
  • Спрогнозуйте результат матчу 1/4 фіналу Ліги Європи між Шахтарем і Базелем, який пройде 11 серпня в Гельзенкірхені (у основний та додатковий час).
    • 15.04% (51)
      1. Велика перемога Шахтаря
    • 55.75% (189)
      2. Мінімальна перемога Шахтаря
    • 18.58% (63)
      3. Нічия
    • 7.37% (25)
      4. Мінімальна перемога Базеля
    • 3.24% (11)
      5. Велика перемога Базеля
    Результати опитування Проголосували — 338
    В опитуваннях можуть брати участь тільки зареєстровані користувачі.
    Будь-ласка, авторизуйтесь або зареєструйтеся.
Новини партнерiв
Коментарі
    Surkisbravo!
    online
      Surkisbravo!, 11.08.2020 20:52
    +4
    kvv1404, 11.08.2020 20:23
    Якщо Шахтер переможе я вийду на центральну площу Диканьки знiму юбку дружини i нехай мене трахають усi бажаючi.
    Нешановні адміни сайту!
    Доки ви будете закривати очі на таке ось свинство? Коли окремі падлюки реєструються під ніком якогось користувача, (але з номером - 1, 2, 3 і т.д) і нібито від його імені пишуть тут всякі гадості? Таке западло може чекати кожного активного відвідувача сайту.
    Коли ви нарешті почнете з цим боротися?
    Surkisbravo!
    online
      Surkisbravo!, 11.08.2020 20:45
    +3
    ВПЕРЕД, ШАХТАР! ДО ПЕРЕМОГИ!
    Шахтар - надія України і наш найславетніший у світі клуб. Пора вже задуматись про наступний єврокубок. Хай так і буде, і гірники яскраво і переможно втілять в життя мрії усіх українських вболівальників і усіх нас українців!
    Олег Тимофеюк
      Олег Тимофеюк, 11.08.2020 20:33
    -1
    Коментар згорнуто. Показати
    kvv1404, 11.08.2020 20:23
    Якщо Шахтер переможе я вийду на центральну площу Диканьки знiму юбку дружини i нехай мене трахають усi бажаючi.
    kvv1404
      kvv1404, 11.08.2020 20:23
    -1
    Якщо Шахтер переможе я вийду на центральну площу Диканьки знiму юбку дружини i нехай мене трахають усi бажаючi.
    K_Sarioglo@i.ua
    online
      K_Sarioglo@i.ua, 11.08.2020 20:19
    +5
    Успіхів Шахтарю, Базель проходити треба!
    З Інтером буде вкрай складно, це фактично достроковий фінал, вони найсильніші хто лишився. Але все одно - успіхів!
    Олег Тимофеюк
      Олег Тимофеюк, 11.08.2020 20:09
    -3
    Коментар згорнуто. Показати
    Виктор Иванов, 11.08.2020 19:35
    Будем надеяться на крепкий тандем наших клубов в перспективе. Один в поле....
    Вон на немцев смотрю. По фиг кто там повылетал, но танки РБ Лейпциг и Баварии всё равно прут вперёд. Нам бы такое...
    Да это понятно, но пока о таком можем только мечтать, только Шахтёр и тащит лямку
    Олег Тимофеюк
      Олег Тимофеюк, 11.08.2020 20:08
    -4
    Коментар згорнуто. Показати
    jekаfunny, 11.08.2020 19:49
    Не придумал ещё
    Создание, ты снова обо мне? Успокойся уже, сегодня будет хороший вечер, для тебя создание тоже, ибо Шахта тащит и ваше днонама на своих плечах.
    JV
    online
      JV, 11.08.2020 19:55
    +1
    kvv1404, 11.08.2020 18:11
    Вітаю гандонів які пишуть нібито від мене всякий непотріб.Щоб ви сцуки вдавилися.Не можете цівілізовано сперечатись і займаєтесь хернею! А Шахта сьогодні має перемогти,чого я їй і бажаю!!!
    Ну гандон тут ты только ты вадо - это все знают, а то что ты сам с собой общаешся это попахивает белочкой
    JV
    online
      JV, 11.08.2020 19:53
    -1
    jekаfunny, 11.08.2020 19:49
    Не придумал ещё
    Сайт "загаражные алкаши всея донбасса" и 3 паблика о том как им тяжко жить вечно лакая стекломой
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 11.08.2020 19:49
    -2
    etorfine, 11.08.2020 18:49
    Где адрес сайта и 4-х твоих пабликов, лошара?)
    Не придумал ещё
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 11.08.2020 19:49
    -2
    kvv1404, 11.08.2020 19:26
    Піздун! Я клав на твої розумові здібності! Завжди говорить про заробляння той хто сам тут заробляє! А більше тебе коментів тут ніхто не робить.
    Дубина , есть кнопка цитировать .Сука , 5 лет на сайте трется уже несколько десятков аккаунтов себе поназдавало , а интерфейс сайта , аж из 4 кнопок выучить не может .
    Не ну вадо , ну у тебя же ясно в развитии тормоза такие не хилые ну признай .?
    AK_228
    online
      AK_228, 11.08.2020 19:49
    +2
    Олег Тимофеюк, 11.08.2020 18:07
    Да они молиться сейчас должны на Шахтёр и этот матч в частности, ибо только Шахтёр сейчас тащит всю Украину в рейтинге Еврокубков по очкам)
    Как все остальные вместе взятые.
    Надеюсь в следующим году они задумаются над своим еврокубковым поведением
    Виктор Иванов
      Виктор Иванов, 11.08.2020 19:35
    -4
    Коментар згорнуто. Показати
    Олег Тимофеюк, 11.08.2020 18:07
    Да они молиться сейчас должны на Шахтёр и этот матч в частности, ибо только Шахтёр сейчас тащит всю Украину в рейтинге Еврокубков по очкам)
    Будем надеяться на крепкий тандем наших клубов в перспективе. Один в поле....
    Вон на немцев смотрю. По фиг кто там повылетал, но танки РБ Лейпциг и Баварии всё равно прут вперёд. Нам бы такое...
    kvv1404
    online
      kvv1404, 11.08.2020 19:26
    -3
    Піздун! Я клав на твої розумові здібності! Завжди говорить про заробляння той хто сам тут заробляє! А більше тебе коментів тут ніхто не робить.
    Антон Пашко
      Антон Пашко, 11.08.2020 18:56
    +3
    Топим за Шахтер и надеемся, что Киев с 3-го квалифайна ЛЧ начнет по результатам рейтинга!
    etorfine
      etorfine, 11.08.2020 18:49
    +2
    Олег Тимофеюк, 11.08.2020 18:07
    Да они молиться сейчас должны на Шахтёр и этот матч в частности, ибо только Шахтёр сейчас тащит всю Украину в рейтинге Еврокубков по очкам)
    Где адрес сайта и 4-х твоих пабликов, лошара?)
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 11.08.2020 18:46
    0
    kvv1404, 11.08.2020 18:11
    Вітаю гандонів які пишуть нібито від мене всякий непотріб.Щоб ви сцуки вдавилися.Не можете цівілізовано сперечатись і займаєтесь хернею! А Шахта сьогодні має перемогти,чого я їй і бажаю!!!
    Ты вообще уже душевнобольная марамойка
    Я смотрю тебе плевать как комменты накручивать , пусть даже пососаку предлагать .
    Абы чтобы 50 гривен заплатили , иди к психиатру сходи , невменяемый
    VolShebnik
      VolShebnik, 11.08.2020 18:36
    -2
    Коментар згорнуто. Показати
    Олег Тимофеюк, 11.08.2020 18:07
    Да они молиться сейчас должны на Шахтёр и этот матч в частности, ибо только Шахтёр сейчас тащит всю Украину в рейтинге Еврокубков по очкам)
    Сомневаюсь.-Шахтер- самый главный для них раздражитель.А Динамо будет в ЛЧ в квалификации по любому
    kvv1404
    online
      kvv1404, 11.08.2020 18:11
    -5
    jekаfunny, 11.08.2020 14:00
    Ты чмо в зеркале увидишь , глиномес диканьковский
    Вітаю гандонів які пишуть нібито від мене всякий непотріб.Щоб ви сцуки вдавилися.Не можете цівілізовано сперечатись і займаєтесь хернею! А Шахта сьогодні має перемогти,чого я їй і бажаю!!!
    Олег Тимофеюк
      Олег Тимофеюк, 11.08.2020 18:07
    +3
    Коментар згорнуто. Показати
    VolShebnik, 11.08.2020 17:59
    Желаю ненавистникам Шахтера удавиться от зависти.А шахтеру-удачной игры
    Да они молиться сейчас должны на Шахтёр и этот матч в частности, ибо только Шахтёр сейчас тащит всю Украину в рейтинге Еврокубков по очкам)
    NestorMachno7
      NestorMachno7, 10.08.2020 22:12
    +18
    ВПЕРЁД ШАХТЁР!!!
    Ilya
      Ilya , 11.08.2020 10:56
    +14
    Сложный матч ждёт, тут слабых уже не осталось.
    Удачи команде!
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 11.08.2020 10:01
    +10
    Ну что я могу сказать, удачи !
    n.tkach
      n.tkach, 11.08.2020 14:27
    +9
    С уважением к сопернику, Шахтёр выиграет. Удачи ВАМ. Сделайте праздник
    euro2012_za_2012euro
    online
      euro2012_za_2012euro, 10.08.2020 23:31
    +9
    Кстати, если Шахтёр пройдет Базель в основное или доп. Время, то заработает 3 балла в рейтинге + 1балл за проход в 1/2+ 1 балл даже за проигрыш в полуфинале.= 85 будет, как и у Боруссии Д и Тоттенхэма.
    И сможет закончить #12 ( максимум 90), но Арсенал не обойдет.
    11. Арсенал91.вылет
    12. Боруссия Д85.вылет
    13. Тоттенхэм.85вылет
    14. Челси83 вылет
    15. Шахтёр.80+
    16. Наполи80. Вылет.
    17. Лион 78+.
    В случае равенства по 85, Шахтер будет иметь преимущество за счёт текущего сезона (будет 22, а у соперников 18 и 17).
    Если, что-то пойдет не так, то Шахтёр останется 15 или будет даже 16 если Лион совершит чудо с МС...
    maxxxkiev2009
      maxxxkiev2009, 11.08.2020 16:55
    +8
    Шахта удачи!!вболиваю за Украину.вперед и не останавливаться.
    Cherevik22
      Cherevik22, 11.08.2020 12:44
    +8
    Удачі Шахті!
    AK_228
    online
      AK_228, 11.08.2020 11:22
    +8
    Trasher311987, 11.08.2020 09:54
    Серия пеналей будет.
    Базель закроется.
    Не будет
    AK_228
    online
      AK_228, 11.08.2020 11:21
    +8
    «Если «горняки» не создадут сами себе проблем»
    По- моему что то подобное было и перед матчем с волками.
    Real Trent
      Real Trent, 11.08.2020 14:33
    +7
    Желаю удачи кротам,пусть пройдут Базель,очень хочу увидеть их с Интером, повтор их "битв" с Манчестер Сити будет кстати)
    mayakovskiy1
    online
      mayakovskiy1, 11.08.2020 11:28
    +7
    Будет невероятно сложно. Но шанс выйти в полуфинал еврокубка бывает очень редко. Поэтому хочется верить что парни зарубятся на всю хурму
    umnuy2
    online
      umnuy2, 11.08.2020 10:44
    +7
    Форма Шахтёр!
    ingvar8888
    online
      ingvar8888, 11.08.2020 12:03
    +6
    Вболіваємо за Шахтар!...
    2-1 напевно буде так!...
    zvalenok03
    online
      zvalenok03, 11.08.2020 10:08
    +6
    Удачи украинской команде.
    K_Sarioglo@i.ua
    online
      K_Sarioglo@i.ua, 11.08.2020 20:19
    +5
    Успіхів Шахтарю, Базель проходити треба!
    З Інтером буде вкрай складно, це фактично достроковий фінал, вони найсильніші хто лишився. Але все одно - успіхів!
    VolShebnik
      VolShebnik, 11.08.2020 17:59
    +5
    Коментар згорнуто. Показати
    Желаю ненавистникам Шахтера удавиться от зависти.А шахтеру-удачной игры
    Dynamo_Cyprus
      Dynamo_Cyprus, 11.08.2020 14:25
    +5
    jekаfunny, 11.08.2020 10:01
    Ну что я могу сказать, удачи !
    Спасибо
    Футбол в квадрате
    online
      Футбол в квадрате, 11.08.2020 11:44
    +5
    Ну рисковать в начале матча Базель точно не будет. Было бы неплохо забить в первых 15-20 мин, чтобы их раскрыть. Но и главное не заигрываться в атаке, потому что швейцарцы будут стараться ловить на этом. Свой гол горняки точно найдут, вопрос в том пропустят ли? Вообщем будем держать кулаки за Шахтер!!!
    Surkisbravo!
    online
      Surkisbravo!, 11.08.2020 20:52
    +4
    kvv1404, 11.08.2020 20:23
    Якщо Шахтер переможе я вийду на центральну площу Диканьки знiму юбку дружини i нехай мене трахають усi бажаючi.
    Нешановні адміни сайту!
    Доки ви будете закривати очі на таке ось свинство? Коли окремі падлюки реєструються під ніком якогось користувача, (але з номером - 1, 2, 3 і т.д) і нібито від його імені пишуть тут всякі гадості? Таке западло може чекати кожного активного відвідувача сайту.
    Коли ви нарешті почнете з цим боротися?
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 11.08.2020 12:23
    +4
    Олег Тимофеюк, 11.08.2020 12:14
    Лучше без удачи, чем удача от такой особи днонамской как ты. А Шахтёр и без тебя победит.
    Лучше тебе с твоим интеллектом брокколи , не открывать рот, за умного конечно не сойдёшь , но позориться будешь меньше